Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Samkey γιατί το θες φίλε μου; η συσκευή είναι κλειδωμένη σε κάποιο δίκτυο;

οχι αλλα νομιζω ετσι γινεται αλλαγη csc χωρις επαναφορα δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα νομιζω ετσι γινεται αλλαγη csc χωρις επαναφορα δεδομενων

 

Δε γίνεται να αλλάξεις csc χωρίς να χάσεις τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να αλλάξεις csc χωρίς να χάσεις τα δεδομένα.
Φιλος και ομως γινεται με samkey.Τελικα καταφερα και το εκανα
Link to comment
Share on other sites

Φιλος και ομως γινεται με samkey.Τελικα καταφερα και το εκανα

 

Και άλλαξε csc ; Τώρα δουλεύει η ηχογράφηση κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Φιλος και ομως γινεται με samkey.Τελικα καταφερα και το εκανα

 

Πες μας και τι εχασες ομως (volte wificalling αργοτερα samsung pay) ή καμια επιπτωση σε netflix youtube? Η δεν εχεις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τι εχασες ομως (volte wificalling αργοτερα samsung pay) ή καμια επιπτωση σε netflix youtube? Η δεν εχεις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα;

 

SAMSUNG PAY δεν θα δουλεύει αλλά στην ελλάδα δεν υπάρχει ούτως η άλλως.

Εξάλλου οι τράπεζες έχουν nfc payment και δουλεύει καλά.

Ολα τα άλλα δουλεύουν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG PAY δεν θα δουλεύει αλλά στην ελλάδα δεν υπάρχει ούτως η άλλως.

 

Εξάλλου οι τράπεζες έχουν nfc payment και δουλεύει καλά.

 

Ολα τα άλλα δουλεύουν ρολόι.

Δουλεύει με curve .Την έχω στο galaxy watch . To nfc payment των τραπεζών δεν συγκρίνεται. Ένα update να μην έχει πάρει η εφαρμογή τους δεν μπορείς να κανεις πληρωμες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με curve .Την έχω στο galaxy watch . To nfc payment των τραπεζών δεν συγκρίνεται. Ένα update να μην έχει πάρει η εφαρμογή τους δεν μπορείς να κανεις πληρωμες.

 

Μπορείς, σε παρακαλώ, να μας πεις τον εύκολο τρόπο με τον οποίο έβαλες την Curve (και το GPAY ή το Samsung Pay) στο Galaxy Watch;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

εγω πουπ ηηρα το ρολοι απο το skroutz και ηταν ευρωπαικο, εχω samsung pay στο ρολοι και μπηκε και αυοματα και στο ελληνικο s21 (που δνε μπορουσα να το βαλω, ελεγε δεν υποστηριζεται στην χωρα σας) αλλα δεν μπορω να βαλω εννοειται ελληνικες καρτες τραπεζων
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εγω πουπ ηηρα το ρολοι απο το skroutz και ηταν ευρωπαικο, εχω samsung pay στο ρολοι και μπηκε και αυοματα και στο ελληνικο s21 (που δνε μπορουσα να το βαλω, ελεγε δεν υποστηριζεται στην χωρα σας) αλλα δεν μπορω να βαλω εννοειται ελληνικες καρτες τραπεζων

Εμένα είναι γερμανικο. Έχει Samsung pay αλλά όταν το πατάω μου ζητάει γερμανική διεύθυνση τηλέφωνο.. Βάζω στοιχεία αλλά μου λέει δν γίνεται. Και να τους πάρω τηλ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, σε παρακαλώ, να μας πεις τον εύκολο τρόπο με τον οποίο έβαλες την Curve (και το GPAY ή το Samsung Pay) στο Galaxy Watch;
Το είχε ανεβάσει στο θέμα του Galaxy watch ένα παιδί. Έδινε οδηγίες και αρχεία. 20 λεπτά υπόθεση ήταν. Δεν το θυμάμαι που είναι. Έχει τρεις μήνες.Το έκανα αγγλικό, έβαλα και την curve ως αγγλική εύκολα. Ως διεύθυνση έβαλα την ελληνική που δήλωσα στην curve ακριβώς. Οχι αγγλική κλπ. Στο κινητό έχω gpayπου και εκει έβαλα την curve .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το είχε ανεβάσει στο θέμα του Galaxy watch ένα παιδί. Έδινε οδηγίες και αρχεία. 20 λεπτά υπόθεση ήταν. Δεν το θυμάμαι που είναι. Έχει τρεις μήνες.Το έκανα αγγλικό, έβαλα και την curve ως αγγλική εύκολα. Ως διεύθυνση έβαλα την ελληνική που δήλωσα στην curve ακριβώς. Οχι αγγλική κλπ. Στο κινητό έχω gpayπου και εκει έβαλα την curve .

Χρειάζεται όμως η curve κάρτα να έχει αγγλικο bin. Αν έχει ελληνικό δν την δέχεται.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται όμως η curve κάρτα να έχει αγγλικο bin. Αν έχει ελληνικό δν την δέχεται.

 

Τι εννοείς με το αγγλικό bin;

 

Στο galaxy watch δε μπόρεσα να περάσω την curve, ενώ του αδελφού μου την πέρασε κανονικά. Και τις βγάλαμε μαζί σχεδον τις κάρτες, με ελληνικές διευθύνσεις κανονικά.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το αγγλικό bin;

 

Στο galaxy watch δε μπόρεσα να περάσω την curve, ενώ του αδελφού μου την πέρασε κανονικά. Και τις βγάλαμε μαζί σχεδον τις κάρτες, με ελληνικές διευθύνσεις κανονικά.

Διάβασα ότι πλέον η κάθε κάρτα της curve έχει το bin που φαίνεται η χώρα. Αν σ αυτή τη χώρα δν υποστηρίζεται to samsung pay δν δέχεται την curve. Οπότε εμένα που είναι ισπανικό το pay δν την δέχεται. Ενώ στο Google pay την δέχεται κανονικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το link για αλλαγή Region
Link to comment
Share on other sites

Ναι, google pay δουλεύει κανονικά, και πληρώνω ανέπαφα με το κινητό.

 

Θα ήταν καλή φάση και με το ρολόι αλλά δε βλέπω να γίνεται κάτι...

Έχω κάνει αλλαγή CSC σε BTU, ( είχε βάλει αμερικάνικο πιο παλιά) αλλά δε δουλεύει.

 

θενκς :)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ναι, google pay δουλεύει κανονικά, και πληρώνω ανέπαφα με το κινητό.

 

Θα ήταν καλή φάση και με το ρολόι αλλά δε βλέπω να γίνεται κάτι...

Έχω κάνει αλλαγή CSC σε BTU, ( είχε βάλει αμερικάνικο πιο παλιά) αλλά δε δουλεύει.

 

θενκς :)

Έκανες αλλαγή το ρολόι σε btu και δν δούλευει? Να ξέρω να μην το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αλλαγή το ρολόι σε btu και δν δούλευει? Να ξέρω να μην το δοκιμάσω
Εγω BTU το έκαναν το ρολόι και η κάρτα μου έχει ελληνικό bin . Την είχα βγάλει μετα την αλλαγή κιόλας που έκανε η curve για τις μη βρετανικές κάρτες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η samsung δεν δινει samsung pay σε περισσοτερες χωρες; Η apple την περασε δυστηχως
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατι η samsung δεν δινει samsung pay σε περισσοτερες χωρες; Η apple την περασε δυστηχως

 

Είναι θέμα τράπεζας. Και απ ότι βλέπω σε 2 χρόνια περίπου θα έρθει Ελλάδα.

 

 

Τελικά το πήρα και εγώ από imob. Βέβαια δε ξέρουν αν τα 3 κομμάτια που έχουν είναι δεσμευμένα για παραγγελία η όχι. Χθες είχαν 4 κομμάτια άρα ελπίζω να είναι ελεύθερα.

 

Και πάλι ευχαριστώ τον φίλο που μου είπε για το σκρουτζ και το τιμολόγιο!

 

Αν προλάβω θα κάνω και μια σύγκριση με το Note 20 ultra .

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η samsung δεν δινει samsung pay σε περισσοτερες χωρες; Η apple την περασε δυστηχως
Η apple την πέρασε αλλά το apple pay λειτουργεί με μια τράπεζα αν δεν κανω λάθος μόνο και αυτό μετά από 2 χρόνο που είχε ανοίξει την υπηρεσία στην Ελλαδα. Είναι θέμα τραπεζών και οχι samsung . Και να το ανοίξει πάλι θα πρέπει να δώσουν το OK οι τράπεζες. Που δεν το έχουν δώσει ούτε στην apple...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια!! Να το χαρείς! Από το λίγο που είχα στα χέρια μου το note θα δεις διαφορά στην οθόνη και ειδικά στη σύνδεση με wifi, καθώς και στο σήμα και τη συνομιλία. Καλά από μπαταρία δεν το συζητώ. Και στο κράτημα!! Αυτό είναι καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Τώρα με καίει το πότε θα γίνει η αποστολή. Φοβάμαι μη φάω delay . Μου ήρθε μήνυμα ότι είναι προς αποστολή και μου έδωσαν tracking number αλλά δεν έχει γίνει παραλαβή. Φαντάζομαι ότι από τη στιγμή που δεν έγινε παραλαβή μέχρι τώρα ,η συσκευή ίσως σταλθεί αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Η apple την πέρασε αλλά το apple pay λειτουργεί με μια τράπεζα αν δεν κανω λάθος μόνο και αυτό μετά από 2 χρόνο που είχε ανοίξει την υπηρεσία στην Ελλαδα. Είναι θέμα τραπεζών και οχι samsung . Και να το ανοίξει πάλι θα πρέπει να δώσουν το OK οι τράπεζες. Που δεν το έχουν δώσει ούτε στην apple...

 

Επίσημα ναι, μόνο με κάρτες της Alpha. Ανεπίσημα, μέσω Curve, βάζεις όλες τις κάρτες σου και διαλέγεις από την εφαρμογή της Curve ποια θα είναι η ενεργή σου κάθε φορά (ή και μόνιμα). Εγώ έχω μόνιμα μια χρεωστική της Εθνικής, οπότε ουσιαστικά έχω στο Apple Pay και Alpha και Εθνική.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα ναι, μόνο με κάρτες της Alpha. Ανεπίσημα, μέσω Curve, βάζεις όλες τις κάρτες σου και διαλέγεις από την εφαρμογή της Curve ποια θα είναι η ενεργή σου κάθε φορά (ή και μόνιμα). Εγώ έχω μόνιμα μια χρεωστική της Εθνικής, οπότε ουσιαστικά έχω στο Apple Pay και Alpha και Εθνική.
Όπως λειτουργεί και το gpay και το samsung pay μέσω curve . Gpay επίσημα πλέον στην Ελλάδα. Καμία υποστήριξη από τράπεζα . Apple pay δύο χρόνια επίσημα στην Ελλάδα. Μόλις πέρσι υποστήριξη από την alpha μόνο και από τη στιγμή που οι άλλες τράπεζες προωθούν το nfc μόνο μέσω των εφαρμογών τους και η apple δεν το ανοίγει προς τρίτους. Θα αργήσει να αλλάξει κάτι και εκει . Οποτε και το samsung pay και επίσημα να έρχονταν πάλι με curve και revolut θα το χρησιμοποιούμε... Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή "ψήνομαι" για αγορά, αξίζει με τον exynnos, ή να πάω για s20 fe με snapdragon? (no problem η διαφορά χρημάτων)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...