Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος Note9 το οποίο ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω. Είμαι μεταξύ Note20 ultra & S21 Ultra.

Διαβάζοντας το νήμα κατάλαβα ότι το S21 Ultra δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Το spen υπάρχει στην συσκευή όπως στα Note;

 

To S21 Ultra δεν παίρνει κάρτα μνήμης. Έχεις επιλογές 128, 256 και 512.

Το πενάκι το αγοράζεις ξεχωριστά, είτε με κάποιες θήκες Samsung που το περιέχουν.

Μην ξεχνάμε οτι το S21 έχει πολύ καλύτερη αυτονομία μπαταρίας από το Note 20.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, η έλλειψη κάρτας μνήμης και θέσης spen γέρνουν την απόφαση προς το Note ... να μην χαλάσω και την συνήθεια καθώς τα έχω πάει στην σειρά: Note 2, 3, 4, 8, 9!

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το σήμα? Στο ίδιο σημείο με το παλιό μου oneplus 6 πιάνω 4 γραμμές και download 60++ και με το s21 ultra 2 γραμμές και ταχύτητες βαριά μέχρι 35mbps
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε αν μπορείτε . Καινούργιος κάτοχος Κ το στήνω μόλις τώρα. Πως μπορώ να φτιάξω τις επαφές από επίθετο σε όνομα Κ αντιστρόφως; Κ στις ενημερώσεις του play store δεν ενημερώνει το chrome k σύστημα adroid webview το έχει Κ άλλος αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε αν μπορείτε . Καινούργιος κάτοχος Κ το στήνω μόλις τώρα. Πως μπορώ να φτιάξω τις επαφές από επίθετο σε όνομα Κ αντιστρόφως; Κ στις ενημερώσεις του play store δεν ενημερώνει το chrome k σύστημα adroid webview το έχει Κ άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Και εγώ σήμερα το πήρα και κατέβασα αμέσως το Google dialer, δεν την πάλεψα καθόλου με την εφαρμογή τις Samsung

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε αν μπορείτε . Καινούργιος κάτοχος Κ το στήνω μόλις τώρα. Πως μπορώ να φτιάξω τις επαφές από επίθετο σε όνομα Κ αντιστρόφως; Κ στις ενημερώσεις του play store δεν ενημερώνει το chrome k σύστημα adroid webview το έχει Κ άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Επαφές / τρεις οριζόντιες γραμμές πάνω αριστερά / γρανάζι πάνω δεξιά.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Επαφές / τρεις οριζόντιες γραμμές πάνω αριστερά / γρανάζι πάνω δεξιά.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Με την ενημέρωση του chrome Κ το web που δεν κάνει ενημέρωση τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι δε σε βόλεψε ο dialer της samsung και έβαλες άλλον. Πιστεύω είναι από τους καλύτερους!! Αυτό το σκρολαρω δεξιά ή αριστερά στο όνομα και παίρνει τηλέφωνο ή στέλνεις μήνυμα είναι πάρα πολύ καλό.

Ποιον άλλον έβαλες που το έχει αυτό και παραπάνω λειτουργίες;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως για να αντιγράψεις αριθμό από τις κλήσεις θέλει ολόκληρη διαδικασία

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να αντιγράψεις αριθμό από τις κλήσεις θέλει ολόκληρη διαδικασία

 

Πατάς επάνω στον αριθμό, μετά το "i" και μετά πατημένο παρατεταμένα πάνω στον αριθμό και αντιγραφή.

Δεν βλέπω τη μεγάλη διαδικασία..... αλλά, όπως βολεύει τον καθένα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι λίγο πριν την αγορά της συσκευής και τα reviews - video reviews που βλέπω είναι Φεβρουαρίου (λογικό). Τα θεματάκια που αναφέρονται με την κάμερα στις exynos εκδόσεις έχουν λυθεί με updates? Θα με ενδιέφερε η γνώμη των χρηστών. Σας ευχαριστώ.

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε τι δε σε βόλεψε ο dialer της samsung και έβαλες άλλον. Πιστεύω είναι από τους καλύτερους!! Αυτό το σκρολαρω δεξιά ή αριστερά στο όνομα και παίρνει τηλέφωνο ή στέλνεις μήνυμα είναι πάρα πολύ καλό.

Ποιον άλλον έβαλες που το έχει αυτό και παραπάνω λειτουργίες;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά δεν μ αρέσει έτσι όπως έχει τις αγαπημένες εφαρμογές. Έχω συνηθίσει τόσα χρόνια με 1+ και pixels σε πιο stock και γιαυτό κατέβασα τον dialer της Google. Επίσης στην ερώτηση που έκανα πιο πάνω δεν έχει κανένας να μου δώσει μια απάντηση σχετικά με το σήμα 4g, γιατί με αγνοήσατε έτσι ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Πατάς επάνω στον αριθμό, μετά το "i" και μετά πατημένο παρατεταμένα πάνω στον αριθμό και αντιγραφή.

Δεν βλέπω τη μεγάλη διαδικασία..... αλλά, όπως βολεύει τον καθένα.

 

Απλά να πατάς πάνω και να κάνει αντιγραφή όπως το xiaomi που είχα. Μικρότερη διαδικασία.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με τις ενημερώσεις στο play store to έχω μόνο εγώ? Γνωρίζει κάποιος;κ μια τελευταία ερώτηση, στο always on display υπάρχει η δυνατότητα πληροφορίες του καιρού. Γιατί σε παλιό note που είχα μου έβγαζε τώρα που το ψάχνω δεν βρίσκω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με τις ενημερώσεις στο play store to έχω μόνο εγώ? Γνωρίζει κάποιος;κ μια τελευταία ερώτηση, στο always on display υπάρχει η δυνατότητα πληροφορίες του καιρού. Γιατί σε παλιό note που είχα μου έβγαζε τώρα που το ψάχνω δεν βρίσκω κάτι.

 

Για τις δύο εφαρμογές μην ανησυχείς και σε εμένα τα ίδια έκανε κάποια στιγμή θα στις κάνει...εάν το στήνεις για πρώτη φορά κάνε και ένα restart.

Με σβηστή οθόνη και διπλό άγγιγμα μπαίνεις στην οθονη κλειδώματος εκεί εάν πατήσεις πάνω στην ώρα μπορείς να δεις για τον καιρό και κάποιες άλλες πληροφορίες που ενεργοποιειτα ρυθμίσεις/οθόνη κλειδώματος/widget.

Για aod δεν νομίζω.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βαγγέλη σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Προτού με βρίσεις κ με το δίκιο σου υπάρχει περίπτωση να γνωρίζεις, πήγα στα θέματα που έχει η μαμά εφαρμογή κ κατέβασα ένα φόντο κινούμενο αλλά μου το βάζει μόνο κλείδωμα οθόνης (δεν κατέβασα θέμα).θα μπορούσε να μπει κ στην αρχική οθόνη?το παλεύω κ δεν μου δίνει αυτή την πολυτέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το σήμα? Στο ίδιο σημείο με το παλιό μου oneplus 6 πιάνω 4 γραμμές και download 60++ και με το s21 ultra 2 γραμμές και ταχύτητες βαριά μέχρι 35mbps

 

Οι γραμμές δεν παίζουν ρόλο, κάθε εταιρία έχει διαφορετική ένδειξη. Η ταχύτητα είναι μισή αλλά ίσως φταίει η κεραία. Πάντως ένας λόγος που μπορεί να πιάνει καλύτερα είναι και το sar. 0.71 έχει το s21 και 1.330 το one plus,είναι τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλως σας βρισκω μετα απο το S4 επανερχομαι εδω και ας βριζω το knox κτλ...

Εχει καποιος να προτεινει κατι ψαχνω για ultrathin silicone θηκη και ενα tempered glass που να δουλευει το δακτυλικο. Εχει καποιος κατι δοκιμασμενο; Θα προτιμουσα να μην ηταν αυτα με τις κολλες και το φουρνακι UV αλλα αν δεν υπαρχει αλλιως τροπος και αυτο οκ θα το δεχτω.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βαγγέλη σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Προτού με βρίσεις κ με το δίκιο σου υπάρχει περίπτωση να γνωρίζεις, πήγα στα θέματα που έχει η μαμά εφαρμογή κ κατέβασα ένα φόντο κινούμενο αλλά μου το βάζει μόνο κλείδωμα οθόνης (δεν κατέβασα θέμα).θα μπορούσε να μπει κ στην αρχική οθόνη?το παλεύω κ δεν μου δίνει αυτή την πολυτέλεια.

 

Για αυτό είμαστε εδώ για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον οπότε ρώτα ότι θέλεις:).

Τα θέματα δεν τα χρησιμοποιώ ...ποσο περισσότερο κινούμενες εικόνες που καταναλώνουν μπαταρία .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλως σας βρισκω μετα απο το S4 επανερχομαι εδω και ας βριζω το knox κτλ...

Εχει καποιος να προτεινει κατι ψαχνω για ultrathin silicone θηκη και ενα tempered glass που να δουλευει το δακτυλικο. Εχει καποιος κατι δοκιμασμενο; Θα προτιμουσα να μην ηταν αυτα με τις κολλες και το φουρνακι UV αλλα αν δεν υπαρχει αλλιως τροπος και αυτο οκ θα το δεχτω.

Για σιλικόνης δε ξέρω φίλε, αλλά η Pitaka carbon είναι απίστευτη θήκη. Πολύ λεπτή και ελαφριά. Για τζάμι είναι μονόδρομος αυτά με uv . Dome tmax και mocolo.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση. Έχω ένα θεματακι αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Έχω παρατηρήσει ότι ορισμένες φορές δεν μου δείχνει στο always on display τις αναπάντητες κλήσεις . Τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Κάτοχος S20 fe 5g εδώ και μια εβδομάδα σκέφτομαι να κάνω αλλαγή σε s21 ultra.

Αξίζει λέτε η μετάβαση?

Ειναι σχεδόν τα διπλάσια χρήματα.

Ευχαριστώ

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζεις εδώ εσύ τι λες; Άλλο το ένα κι άλλο το άλλο. Εξαρτάται τι θέλεις εσύ και οι ανάγκες που έχεις. Το ένα είναι ναυαρχίδα . Θα έχεις καλύτερη οθόνη, μπαταρία και φωτογραφία. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης των δύο. Εσύ αποφασίζεις ανάλογα με τις ανάγκες σου, τα χρήματα σου και αυτό που σου αρέσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύτερη οθόνη, μπαταρία μια φωτογραφία θα έχω ναι αλλά αξίζει την διαφορά των χρημάτων μεταξύ τον 2?

Να σημειώσω έχω το 5g με τον snapdragon 865.

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη και κάμερα θα δεις τις ουσιαστικές διαφορές, οπότε ναι αξίζει διότι οι περισσότεροι αυτό κάνουμε να σκαλίζουμε το κινητό κι επειδή είναι χορταστική και edge ταυτόχρονα θα σε εντυπωσιάσει όπως και οι δυνατότητες των καμερών... εγώ στο είχα γράψει απ'το 1+ 7 Pro πας στο ultra μέγεθος για να δεις πραγματική αναβάθμιση ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Fe 5g είναι ουσιαστικά το αντί Apple καθημερινό i phone γρήγορο μαζεμένο σε όλα πολύ πολύ καλό όχι όμως Wow ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι άλλο ήθελες να έχει καλύτερο για να δικαιολογεί τα χρήματα και τη διαφορά τιμής που έχουν; Δεν μπορώ να καταλάβω. Σου είπα θα έχεις καλύτερη οθόνη, μπαταρία, κάμερα....τι άλλο θα έπρεπε να έχει για να κάνει τη διαφορά; Όλα τα κινητά είναι οθόνη, μπαταρία, κάμερα επεξεργαστής και εμπειρία χρήσης με καλό software. Και αυτά τα έχει το ultra.

Οπότε ναι αξίζει η διαφορά των χρημάτων γι αυτούς τους λόγους.

Από την άλλη και με τα δύο κάνεις τη δουλειά σου.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χεχε την δουλειά μου την έκανα και με το 7 Pro

Αυτό είναι άλλη ιστορία

Απλά μετά από 22 μήνες με το 7 προ είπα να γυρίσω σε σαμμυ.

Και επειδή μου άρεσε το fe σκέφτομαι για την μεγάλη ναυαρχίδα

Είναι αρκετά βαρύ στο χέρι?

Ο νέος exynos πως τα πάει από θερμοκρασίες, επιδόσεις κτλ?

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον.

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οθόνη και κάμερα θα δεις τις ουσιαστικές διαφορές, οπότε ναι αξίζει διότι οι περισσότεροι αυτό κάνουμε να σκαλίζουμε το κινητό κι επειδή είναι χορταστική και edge ταυτόχρονα θα σε εντυπωσιάσει όπως και οι δυνατότητες των καμερών... εγώ στο είχα γράψει απ'το 1+ 7 Pro πας στο ultra μέγεθος για να δεις πραγματική αναβάθμιση ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Fe 5g είναι ουσιαστικά το αντί Apple καθημερινό i phone γρήγορο μαζεμένο σε όλα πολύ πολύ καλό όχι όμως Wow ;)

Εαμ και λίγο πιο μικρό το fe από το 7 προ δεν με χαλάει, απλά μου λείπει το λίγο πιο μεγάλο και η curved οθόνη

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για σιλικόνης δε ξέρω φίλε, αλλά η Pitaka carbon είναι απίστευτη θήκη. Πολύ λεπτή και ελαφριά. Για τζάμι είναι μονόδρομος αυτά με uv . Dome tmax και mocolo.

 

Ποια ακριβως λες? Γιατι μονο στο site της pitaka βρηκα θηκες αλλα καμμια δεν ελεγε carbon. Μονο MagEZ Case κ Αιr Case εχει. Και επισης αυτο πες οτι το αγοραζεις απο το site. Βλεπω να τρωω τελωνειο για τη θηκη και να γελαμε :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...