Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για αγορά με τιμολόγιο και απαλλαγή από ΦΠΑ μόνο οι επαγγελματιες μπορούν ετσι δεν είναι; υπάρχει τρόπος άλλος;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο από επιχείρηση .

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτεροι που ειμαστε απο την αρχη εδω εχουμε κανει αυτη τη μεταβαση. Για μενα αξιζει 100% γιατι ειναι ενα ολοκληρωμενο νοτε. Αν και το νοτε ηταν πιο λεπτο και μαρεσε, και γενικα μαρεσει συνολικα, το s21 πραγματικα ειναι πληρεστατο, με βελτιωμενο επεξεργαστη και καμερες κορυφη. θεωρω οτι αξιζει. Μονο με την SD μας τα χαλασε αλλα θα ζησουμε με αυτο απο ο,τι φαινεται.

Βεβαια ολα σχετικα ειναι, αν ειναι να φας εναν μισθο για μεταβαση οχι. Αν σου περισσευουν ομως ναι..

Τωρα αν θες κατι ειδικο ρωτα καθως ο καθε ενας κανει αλλη χρηση

Ευχαριστώ για την βοήθεια... Ναι εννοείται είναι πιο λεπτό αλλά το 21 υπερέχει σε πολλά.. οπότε... μονόδρομος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δει σε κάποια βίντεο ότι πριν σβήσεις το κινητό να σου ζητάει pin για να προχωρήσεις σε αυτή την ενέργεια υπάρχει η δυνατότητα αυτή στο s21 ultra με exynos?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δει σε κάποια βίντεο ότι πριν σβήσεις το κινητό να σου ζητάει pin για να προχωρήσεις σε αυτή την ενέργεια υπάρχει η δυνατότητα αυτή στο s21 ultra με exynos?

 

Αν υπάρχει κλείδωμα οθόνης με pin όταν πας να το σβήσεις σου το ζητάει...το ίδιο και αν έχεις μοτίβο (σου ζητάει το μοτίβο)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί θα τρελαθώ. Έχω κατεβάσει tune in radio,Greek radios και VRadio. Και στις 3 αν βάλω να παίξει ράδιο,μόλις το κλείσω συνεχίζει να τρέχει η εφαρμογή στο παρασκήνιο. Ακόμη και από τα recent apps να κάνω clear πάλι τρέχει στο παρασκήνιο . Κάποια λύση;; Σήμερα μου έφαγε 12% μπαταρία το tune in χωρίς να το ανοίξω, χθες το άνοιξα τελευταία φορά.....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί θα τρελαθώ. Έχω κατεβάσει tune in radio,Greek radios και VRadio. Και στις 3 αν βάλω να παίξει ράδιο,μόλις το κλείσω συνεχίζει να τρέχει η εφαρμογή στο παρασκήνιο. Ακόμη και από τα recent apps να κάνω clear πάλι τρέχει στο παρασκήνιο . Κάποια λύση;; Σήμερα μου έφαγε 12% μπαταρία το tune in χωρίς να το ανοίξω, χθες το άνοιξα τελευταία φορά.....

 

Μήπως είναι θέμα ρύθμισης ? Πχ και το you tube vanced αν κλειδώσει οθόνη συνεχίζει να παίζει αλλά υπάρχουν ρύθμιση που το κάνει να κλείνει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί θα τρελαθώ. Έχω κατεβάσει tune in radio,Greek radios και VRadio. Και στις 3 αν βάλω να παίξει ράδιο,μόλις το κλείσω συνεχίζει να τρέχει η εφαρμογή στο παρασκήνιο. Ακόμη και από τα recent apps να κάνω clear πάλι τρέχει στο παρασκήνιο . Κάποια λύση;; Σήμερα μου έφαγε 12% μπαταρία το tune in χωρίς να το ανοίξω, χθες το άνοιξα τελευταία φορά.....

 

Για δοκίμασε ρυθμίσεις/φροντιδα μπαταρίας/μπαταρία/όριο χρήσης στο παρασκήνιο/βάλε την

Εφαρμογή σε πλήρη αδράνεια .Οι εφαρμογές σε πλήρη αδράνεια δεν θα εκτελούνται ποτέ στο παρασκήνιο. Θα λειτουργούν μόνο όταν τις ανοίγετε.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κλείδωμα οθόνης με pin όταν πας να το σβήσεις σου το ζητάει...το ίδιο και αν έχεις μοτίβο (σου ζητάει το μοτίβο)

 

Υπάρχει κλείδωμα οθόνης με pin αλλά δεν μου το ζητάει. Πως μπορώ να το φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να ρολλάρει στην Γερμανία το καινούριο firmware G998BXXU3AUDA

 

https://www.sammyfans.com/2021/04/26/samsung-galaxy-s21-gets-may-2021-security-patch

 

This update weighs around 1150MB and includes the most up-to-date security patch, improvements for camera performance, and more.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα ρύθμισης ? Πχ και το you tube vanced αν κλειδώσει οθόνη συνεχίζει να παίζει αλλά υπάρχουν ρύθμιση που το κάνει να κλείνει.

Με το YouTube vanced δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Μόλις κλείσω την εφαρμογή σταματάει να παίζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δοκίμασε ρυθμίσεις/φροντιδα μπαταρίας/μπαταρία/όριο χρήσης στο παρασκήνιο/βάλε την

Εφαρμογή σε πλήρη αδράνεια .Οι εφαρμογές σε πλήρη αδράνεια δεν θα εκτελούνται ποτέ στο παρασκήνιο. Θα λειτουργούν μόνο όταν τις ανοίγετε.

Αν το κάνω αυτό δε θα παίζει με κλειστή οθόνη. Εγώ θέλω όταν πατάω διακοπή να σταματάει εντελώς η εφαρμογή. Αυτή παρόλο που δεν παίζει μουσική, τρέχει στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται αυτό που ζητάς όταν πατάς το stop είναι για τον player δεν κλείνει την εφαρμογή

η εφαρμογή κλείνει με άλλον τρόπο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_ultra_may_2021_android_patch-news-48850.php

Ολο βελτιώσεις ακούμε , αλλά δεν μας λένε τί ακριβώς είναι αυτό που βελτιώνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια γιατί έχει σπάσει το στομάχι μου. Όταν το κινητό το έχω αρκετή ώρα σε αδράνεια ή πρώτη κλήση που θα μου κάνουν δεν φαίνεται στο always on display η αναπάντητη. Όταν ανοίξω την οθόνη μου το εμφανίζει. Το ψάχνω 4 μέρες Κ δεν ξέρω τι φταίει μέχρι Κ από την βελτιστοποιηση έβγαλα την aod Κ τα ίδια . Τι φταίει ρε παιδιά....

Παιδιά νομίζω ότι βρήκα και άλλο bug στην συσκευή. Μου έχει τα μηνύματα κ τα message κ έχω επιλέξει τα message κ παρατήρησα ότι σε δοκιμές ορισμένες φορές δεν έρχονται τα μηνύματα κ όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα έρχονται κανονικά. Ενώ στα μηνύματα όταν επιλέγω έρχονται όλα κανονικά... wtf.... τι κάνω λάθος....

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται αυτό που ζητάς όταν πατάς το stop είναι για τον player δεν κλείνει την εφαρμογή

η εφαρμογή κλείνει με άλλον τρόπο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Σωστά. Όταν όμως κλείνω τις εφαρμογές από τα recent apps ,καθαρίζω τη ram δηλαδή, αυτή συνεχίζει στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

δες αν είναι κλειδωμένη στα recents

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δεν φαίνεται ανοιχτή στα recent . Αν βάλω ράδιο το πρωί στις 10 ακούσω 1 ώρα και το κλείσω, το βράδυ στις 9 θα μου πει ότι η εφαρμογή ήταν ενεργή στο παρασκήνιο για 6 ώρες. Ακόμη και αν την έχω κλείσει και διαγράψει από τα recent apps. Ο μόνος τρόπος να μην τρέχει είναι να κάνω βελτιστωποιηση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

δεν σου είπα αν είναι ανοικτή ,σου είπα αν ειναι κλειδωμένη ξεκλείδωσε την και τσεκαρε πάλι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε Κ στα μηνύματα μου έρχονται κανονικά. Πρέπει να συνδεθώ στο internet για να λάβω μηνύματα. Παιδιά την βοήθεια σας, δεν έχω πάντα ίντερνετ για να λαμβάνω μηνύματα...τι πρέπει να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Ούτε Κ στα μηνύματα μου έρχονται κανονικά. Πρέπει να συνδεθώ στο internet για να λάβω μηνύματα. Παιδιά την βοήθεια σας, δεν έχω πάντα ίντερνετ για να λαμβάνω μηνύματα...τι πρέπει να κάνω
Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το rcs?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχεις δίκιο αλλά μόλις τώρα κατάλαβα τι παίζει με πειράματα από το τηλέφωνο της γυναίκας μου κ αφού έστειλα ένα σωρό μηνύματα. Η γυναίκα έχει ένα p30 κ Όταν είναι στο ίντερνετ συνδεδεμένη κ εγώ όχι τα μηνύματα δεν έρχονται εκτός κ βρεθώ σε ίντερνετ, όταν το κλείσει κ στείλει κανονικό sms όντως αλλάζει κ ο χρωματισμός της κ μου έρχονται κανονικά χωρίς να είμαι σε σύνδεση. Τι χαζομάρα είναι αυτο; θα ήθελα να υπάρχουν και οι 2 επιλογές ,να μην δεσμεύομαι αν ο άλλος είναι σε σύνδεση για να είμαι κ εγώ να λάβω το μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει παραλάβει κάνεις το M5 smart monitor?

 

Μου ήρθε, το έβαλα για πούλημα γιατί μου ειναι τεράστιο, αλλά μετά δεν άντεξα, το άνοιξα γιατί ήθελα να το δοκιμάσω

 

Δεν συνδέεται ασύρματα το DEX με το τηλέφωνο αλλά ούτε με το tablet (s6)

Ούτε καν το βλέπει.

 

Ενώ με έναν iMac ,το βλέπει αμέσως και συνδέεται άμεσα μέσω airplay

 

Καμιά αντίστοιχη εμπειρία?

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οκ την βρήκα την άκρη με τα message βοήθησε ένα παλικάρι που έχει το note 20u . Όσο για την aod που σας έλεγα με την κλήσεις είναι bug μετά την τελευταία ενημέρωση, το έχουν κ τα παιδιά στο note κ το διάβασα σε ξένο forum την κάναν την πατάτα τους λογικά με updated θα λυθεί εκτός κ αν κατεβάσετε άλλο phone app που παίζει κανονικά. Όσοι έχουν 12.1.02.054 θα έχουμε αυτό το bug
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οκ την βρήκα την άκρη με τα message βοήθησε ένα παλικάρι που έχει το note 20u . Όσο για την aod που σας έλεγα με την κλήσεις είναι bug μετά την τελευταία ενημέρωση, το έχουν κ τα παιδιά στο note κ το διάβασα σε ξένο forum την κάναν την πατάτα τους λογικά με updated θα λυθεί εκτός κ αν κατεβάσετε άλλο phone app που παίζει κανονικά. Όσοι έχουν 12.1.02.054 θα έχουμε αυτό το bug
Έχω το Α70 με το ίδιο bug και έκδοση phone app 12.1.10.38 οπότε δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει αυτό.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...