Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.galaxyrom.com/firmware/g998bxxu2auc8-galaxy-s21-ultra-sm-g998b-vgr-greece-vodafone-vgr.html

 

Θεωρω είναι αποκλειστικά της vodafone η συσκευή και έχει εγγύηση κανονική όπως σου είπαν. Όπως και δικά της firmwares. Προφανώς είναι για Αργεντινή η συσκευή αλλά είναι προφανώς συσκευές της vodafone με κοινό hardware με επίσημη εγγύηση της samsung.

Εάν δεν σε ενοχλεί σε θέμα χρόνου ποτε θα λαμβάνεις updates κράτησε τη και απόλαυσε το κινητό σου. Εάν θες οπωσδήποτε να είναι αποκλειστικά ελληνικό πήγαινε εκεί που το αγόρασες και ζήτησε ελληνική συσκευή.

 

καταρχας ευχαριστω ολους για απαντησεις.απο τη στιγμη που υπαρχει εγγυηση θα υπομεινω τις αργες αναβαθμισεις.να ειμαστε καλα στο επομενο θα ειμαι πιο προσεχτικος στην αναζητηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά μια ερώτηση, στις ρυθμίσεις η στα διαφορετικά μενού, ότι σύρεις κάτω το δάκτυλο δεν σταματάει την αρχή του κάθε μενού όπως σε όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα αλλά βγάζει τον τιτλο σε μεγέθυνση. Δηλαδή αν είμαι στα μηνύματα και συρω κάτω θα μου βγάλει την λέξη μυνηματα με μεγάλα γράμματα. Ξέρει κανείς πως το απενεργοποιω?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γίνεται αλλαγή csc χωρίς pc αλλά με ρεσετ ? Δε με πειράζει δηλαδή το ρεσετ απλά βαριέμαι να το βάζω σε pc.

Επίσης αν βάλω sim μετά θα αλλάξει πάλι ?

 

Είδα αυτό εδώ αλλά μου φάνηκε λίγο βουνό

Ναι, πες μου

1)go to*http://www.samkey.org*and download the SamKEY software and Samsung Drivers packages

2)install both (duh)go to ebay and search 'SamKEY Credits' - buy whichever you want. You only need 1 credit for a CSC change, but I bought 2 just in case I ballsed it up...wait for the details to be delivered. The guy I used was in the US, so didn't get my login details until about 3pm UK time. They will send you a username and password to log in to SamKEY

3)Open SamKEY and log in using your shiny new passwordenable USB debugging through the developers menu (tap build number in software 7 times)

4)remove all lock screen security (pin, pattern, fingerprint and face)

5)Remove your simcard(s) from your phone and connect the USB cable

6)type your desired CSC in the 'CSC' box - for the UK the unlocked and open CSC is BTU

7)click 'change CSC'

 

Αυτή είναι η διαδικασία, ρώτα αν θες κάτι

 

Και μένα από Vodafone είναι Αργεντινής οπότε θα μπορώ να βάλω γερμανική πχ ?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δηλ Γερμανοί,Vodafone σκρουτζομαγαζα

δεν ξέρω ποιοι άλλοι ειναι εκτός Κωτσόβολοι,πλαίσιο να υποθέσω είναι ασφαλή για ελληνικά και ον λαιν παραγγελίες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,Όσοι ψάχνουμε το 512 μόνο σε μεταχειρισμένο δηλαδη σωστα? Είναι επίσημα discontinued ?

Edit απότι βλεπω ισχυει..

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μπήκα στο site της cosmote για να δω τις συσκευές που μπορεί να έχει κάποιος esim . Το s21 ultra δεν έχει μπει ακόμα στην λίστα αυτή. Έχει καταφέρει κανείς να βάλει esim στο κινητό;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μπήκα στο site της cosmote για να δω τις συσκευές που μπορεί να έχει κάποιος esim . Το s21 ultra δεν έχει μπει ακόμα στην λίστα αυτή. Έχει καταφέρει κανείς να βάλει esim στο κινητό;;;

 

Είχα βάλει στο s20+ έτσι ώστε να έχω διαθέσιμο το ένα slot για sd card.. Στο s21 με δύο καθαρά sim slots γιατί να βάλεις esim? Όπως και να έχει, δεν νομίζω να έχεις θέμα. Υπολόγισε ότι σε αλλαγή συσκευής κλαις το 10ευρο γιατί δεν μεταφέρεται η κάρτα (πήγα προχτές και πλήρωσα 7,5€ για αυτό τον λόγο και παρότι είχα κρατήσει την φυσική sim που είχα πριν την έκδοση της esim, μου είπαν ότι δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω)

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς το s pen για το κινητό? Αν ναι ποια η διαφορά σε υψος με το s pen του tablet s7? thanks (επειδή το έχω και θα ηθελα να αγοράσω μονο την θηκη της spigen)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,Όσοι ψάχνουμε το 512 μόνο σε μεταχειρισμένο δηλαδη σωστα? Είναι επίσημα discontinued ?

Edit απότι βλεπω ισχυει..

 

Εάν κατάλαβα καλά από όταν έψαχνα να αγοράσω το δικό μου (πριν 1 εβδομάδα) ,συσκευή δεν υπάρχει ούτε για δείγμα. Το μόνο μαγαζί που το είχε ήταν το imob. Είχε 3 τεμάχια και το 1 το πήρα εγώ . Πάρε ένα τηλέφωνο μήπως και δε τα έχουν δώσει.

 

Η κοπέλα βέβαια μου είπε ότι και να μη το έχουν, μπορεί να το φέρει σε 2 3 μέρες,ήταν πολύ σίγουρη έτσι όπως το είπε.... Βέβαια μίλησα με πάνω από 10 μαγαζιά και όλοι είπαν ότι δεν μπορούν να βρουν πουθενά, ακόμη και η globalsat που εισάγει για samsung Hellas δε ξέρει πότε θα υπάρξει απόθεμα .

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν βάζετε παραγγελία στο amazon.de και αν έρθει σύντομα καλώς,έτσι και αλλιώς ακυρώνετε οπότε θέλετε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν βάζετε παραγγελία στο amazon.de και αν έρθει σύντομα καλώς,έτσι και αλλιώς ακυρώνετε οπότε θέλετε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εμένα δεν το έδινε διαθέσιμο σε 512

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά το έβαλα στο καλάθι μου αν εννοείς αυτό,βέβαια δεν είναι διαθέσιμο όπως είπα

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/c?ref_=navm_hdr_cart

edit: και μάλιστα πωλητής και εγγυητής είναι το ίδιο το αμαζον

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,Όσοι ψάχνουμε το 512 μόνο σε μεταχειρισμένο δηλαδη σωστα? Είναι επίσημα discontinued ?

Edit απότι βλεπω ισχυει..

 

Καλησπέρα.

Το βλέπω διαθέσιμο στα public.

https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/samsung-galaxy-s21-ultra-512gb-5g-black/prod12642273pp/

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Απ,οτι βλέπω το public στέλνει μεσω τρίτου; θα ρωτησω και imob αν μπορώ να το πάρω με τιμολόγιο της εταιρίας

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά το έβαλα στο καλάθι μου αν εννοείς αυτό,βέβαια δεν είναι διαθέσιμο όπως είπα

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/c?ref_=navm_hdr_cart

edit: και μάλιστα πωλητής και εγγυητής είναι το ίδιο το αμαζον

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Προφανώς αλλά αν δεν είναι διαθέσιμο τι να το κάνεις ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Καλή περίπτωση μοιάζει. Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι με 2 ίδια 256αρια με την ήττα που έπαθα με το 512. Έχω ξενερώσει, να διώξω το 1? Και τα 2? Μην ξεμείνω και χάσω και λεφτά τσάμπα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αλλά αν δεν είναι διαθέσιμο τι να το κάνεις ?
χάθηκε να το βάλεις μια παραγγελία και ακυρώνεις όποτε θέλεις ?

αν το βρεις από αλλού καλώς αν όχι μπορεί και αύριο ακόμα να παραλάβουν...φόβος άλλωστε δεν υπάρχει

αφεντικό είσαι .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ,οτι βλέπω το public στέλνει μεσω τρίτου; θα ρωτησω και imob αν μπορώ να το πάρω με τιμολόγιο της εταιρίας

 

Γίνεται αλλά θέλουν 15 με 20 μέρες για την επεξεργασία των εγγράφων από το λογιστήριο τους λόγω φόρτου εργασίας, έτσι μου είχαν πει. Όπως είχε πει και ένας φίλος σε εμένα, κάνε την παραγγελία μέσω σκρουτζ.

 

Θα ακολουθήσεις τα βήματα και επί τόπου θα αφαιρεθεί ο ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ,ευχαριστώ φίλε μου για την ενημέρωση , και μεταχειρισμένα δεν υπάρχουν αποτι βλέπω ,θα το κοιτάξω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε. Μακάρι να το βρεις γιατί η συσκευή είναι φοβερή.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είχε note 20 ultra και πήρε s21.... θέλω και εγώ να έρθω στην παρέα.... Να το κάνω ;; Διαφορές;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα το note 20 ultra και το fold 2 δεν έχω μετανιώσει ούτε στιγμή την αγορά και είμαι σχεδόν 2 μήνες με το ίδιο τηλέφωνο χωρίς να σκεφτώ ούτε στιγμή να το δώσω.αυτο δεν έχει ξανασυμβεί.ειναι ότι καλύτερο φέτος με διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-G9980 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είχε note 20 ultra και πήρε s21.... θέλω και εγώ να έρθω στην παρέα.... Να το κάνω ;; Διαφορές;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οι περισσοτεροι που ειμαστε απο την αρχη εδω εχουμε κανει αυτη τη μεταβαση. Για μενα αξιζει 100% γιατι ειναι ενα ολοκληρωμενο νοτε. Αν και το νοτε ηταν πιο λεπτο και μαρεσε, και γενικα μαρεσει συνολικα, το s21 πραγματικα ειναι πληρεστατο, με βελτιωμενο επεξεργαστη και καμερες κορυφη. θεωρω οτι αξιζει. Μονο με την SD μας τα χαλασε αλλα θα ζησουμε με αυτο απο ο,τι φαινεται.

Βεβαια ολα σχετικα ειναι, αν ειναι να φας εναν μισθο για μεταβαση οχι. Αν σου περισσευουν ομως ναι..

Τωρα αν θες κατι ειδικο ρωτα καθως ο καθε ενας κανει αλλη χρηση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για αγορά με τιμολόγιο και απαλλαγή από ΦΠΑ μόνο οι επαγγελματιες μπορούν ετσι δεν είναι; υπάρχει τρόπος άλλος;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...