Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, challenge143 said:

Κάνε μια πλήρη φόρτιση κ μετά μπες στο recovery κ Κάνε κ ένα clear μπας κ .... τραβα κ ένα hard reset κ ο Θεός βοηθός. 

Ειπα να το ανοιξω σημερα να ασχοληθώ λιγο και ηταν 0% για αγνοστο λογο. το ανοιξα πηγε 22% μετα κολλησε στο λογοτυπο παλι. Πατησα το κουμπι και το volume down πηγε να κανει restart και εμεινε κλειστο..  

Θελω να πιστεύω οτι αλλαξα κινητόπανω στην ωρα και οχι οτι κραταει μούτρα γιατι αλλαξα κινητό χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα έλεγα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας κ να ανεβάσω μερικά δείγματα με το 24 για τις άκυρες φωτεινότητας που ανεβάζει χωρίς λόγο για τα δικά μου γούστα κ σε ορισμένα σημεία να τα καίει κ να τα κάνει πολύ φωτεινά χωρίς λόγο.  Στα αυτόματα κ τα 2 εννοείται. 

IMG-1cf4b3d5643117409dfe7327dd207eab-V.jpg

IMG-4dee2f45e80343039a76ee8a9ff9e495-V.jpg

20240414_124653.jpg

20240414_124717.jpg

20240414_124814.jpg

20240414_124753.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την ενημέρωση λογισμικού που έχει βγεί την κάνουμε ;

Ρωτάω γιατί υπάρχουν πολλά σχόλια στο internet για προβλήματα μετά την τελευταία ενημέρωση.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Stavros_P said:

Την ενημέρωση λογισμικού που έχει βγεί την κάνουμε ;

Ρωτάω γιατί υπάρχουν πολλά σχόλια στο internet για προβλήματα μετά την τελευταία ενημέρωση.

Αν λες για το τελευταίο security Απριλίου εγώ το εχω κανει εδω και μέρες και δεν εχω δει πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, challenge143 said:

Εγώ από την άλλη με το s24 μόνο προβλήματα βλέπω 🤣

Δηλαδή; Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Stavros_P said:

Δηλαδή; Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

Βασικά να σου πω την αλήθεια για τέτοια συσκευή η κάμερα με χαλάει όπως αν δεις ποιο πάνω που έχω ανεβάσει κ μετά την τελευταία ενημέρωση στο 24 δεν έχω καλό σήμα ενώ σε συγκεκριμένο μέρος είχα 2 γραμμές τώρα δεν έχω καμία αλλά παίρνει τηλέφωνο κανονικά.  Εντάξει δεν είναι τραγικά τα πράγματα σίγουρα θα το φτιάξουν με κάποιο update.  Απλά για φρέσκια συσκευή περιμένεις ποιο πολλά πράγματα (να κάνεις την διαφορά) . 

Link to comment
Share on other sites

Android 15: Αυτά είναι τα smartphone που θα πάρουν την ενημέρωση

https://techblog.gr/mobile/android-15-ayta-ta-smartphone-poy-tha-paroyn-tin-enimerosi/

Ρε σεις.. θα παρουμε 15;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχει δώσει την 6.1 . Πιστεύω ότι δύσκολα θα πάρετε την 15 . Τα άρθρα από μήνα σε μήνα αλλάζουν.  Βέβαια αν το κάνει αυτό η samsung αξίζει συγχαρητήρια κ μακάρι να έρθει είναι καλοδεχουμενη κάθε ενημέρωση.  Προς το παρόν ασχολούνται πολλά σαιτ μετά την ενημέρωση για πράσινες οθόνες κ αν γίνεται δωρεάν αντικατάσταση.  (Πολλά θα δούμε κ θα ακούσουμε. ) μονάχα μην το χαλάσουν με την ενημέρωση. 

@LELELO για το ui 6.1 ξέρουμε πότε θα  έρθει;  έχει αναφερθεί πουθενά επίσημα;  γνωρίζουμε; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Εδώ δεν έχει δώσει την 6.1 . Πιστεύω ότι δύσκολα θα πάρετε την 15 . Τα άρθρα από μήνα σε μήνα αλλάζουν.  Βέβαια αν το κάνει αυτό η samsung αξίζει συγχαρητήρια κ μακάρι να έρθει είναι καλοδεχουμενη κάθε ενημέρωση.  Προς το παρόν ασχολούνται πολλά σαιτ μετά την ενημέρωση για πράσινες οθόνες κ αν γίνεται δωρεάν αντικατάσταση.  (Πολλά θα δούμε κ θα ακούσουμε. ) μονάχα μην το χαλάσουν με την ενημέρωση. 

@LELELO για το ui 6.1 ξέρουμε πότε θα  έρθει;  έχει αναφερθεί πουθενά επίσημα;  γνωρίζουμε; 

Οχι δεν το εχω ακουσει ποτε θα ερθει η 6.1.... ειμαι από αυτους που οταν σκαει μια ενημέρωση την κανω απευθείας... με αυτα που ακούω ομως οταν και αν ερθει θα περιμενω λιγο..

 

Πάντως εγω ηξερα οτι το s21ultra θ σταματήσει στο android 14.. το μα παρει τη 15 το κόβω δύσκολο αλλά τελευταία η Samsung κάνει κάποια μικροδωράκια.. θεωρώ πως τελευταίο θα είναι ή 6.1 και μετά θα εχει για 1 χρόνο security patches..

Και μια αποψη για το κινητό.. παιδες το 21 ultra έχει πάρει όσες αναβαθμίσεις θχρειαζόταν και πραγματικά καθημερινά το ευχαριστιέμαι αρκετά αν και κινητό 4ετιας.. κάμερα σβελτάδα τέλεια.. μπαταρία πλεον φορτίζω 2 φορές τη μέρα αλλά δεν με απασχολει.. αλλάζω κινητό 4 με 5 χρόνια οπότε μετά είμαι για 25.. κατι που ίσως με ζορίζει είναι πως σε εντονο φωτισμο δεν βλέπεις άνετα την οθόνη και εκει σιγουρα υπάρχει αρκετή διαφορλα με το 24..επίσης περιμένω στο 25 νέες κάμερες..

Με νέες καμερες, την οθοναρα του 24, snap και μπαταρία μια μέρας με σκληρή χρήση θα είναι ώρα να κάνω την αλλαγή..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...