Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ο φίλος είχε δίκιο πλέον η Vodafone έχει 5g μάλλον έπρεπε να το βάλω σιμ2 μια χαρά οπότε.βέβαια δεν είχα μετανιώσει ούτε στιγμή για την επιλογή μου να πάρω snapdragon έκδοση.

 

Χαιρομαι που σου έπαιξε. Η συσκευή (για τα δικά μου τα γούστα) ειναι καλύτερη απο την έκδοση Εξινος, πιο δροσερή, καλύτερη μπαταρία και ισως καλύτερο σημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χαιρομαι που σου έπαιξε. Η συσκευή (για τα δικά μου τα γούστα) ειναι καλύτερη απο την έκδοση Εξινος, πιο δροσερή, καλύτερη μπαταρία και ισως καλύτερο σημα.
Ειναι το ρητό που λέμε once you go snap never go back :lol:

Του χρόνου βλέπουμε αν και του χρόνου κατά 90% κάνω στροφή σε foldable η rollable και ρίχνω μαύρη πέτρα σε παραδοσιακά smartphone.:p

 

Ούτε under display camera θα με συγκινουσε σε αυτό το ξαναζεσταμενο φαΐ δεκαετίας πλέον.

 

Θέλω ανανέωση μια ξεχωριστή πινελιά, κάτι φρέσκο πλέον.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν ισότιμη απόδοση στις κάμερες και η αξία τους....... (ποιος λογικός θα έδινε 2000€) κατέβει στα σημερινά φυσιολογικά επίπεδα,

Αυτά τα δυο είναι οι πιο σημαντικοί παράγοντες για να περάσουν στην λίστα αγαπημένων του καταναλωτή.

Μπορούμε να περιμένουμε να ωριμάσει η τεχνολογία....... έχουμε γίνει αιμοδότες , φτάνει κάθε χρόνο μας στραγγίζουν λίγο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με το καιρό και θα ωριμάσουν και θα τα βρίσκεις σε πιο λογική τιμή ήδη το fold 2 μέσα σε ένα εξάμηνο κάτω από 1400 το βρίσκεις πλέον και μάλιστα τακτικά σε προσφορές βλέπε Amazon.

 

Αν έχεις και δυνατότητα τιμολόγιο πας στα 1100.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ρητό που λέμε once you go snap never go back :lol:

Του χρόνου βλέπουμε αν και του χρόνου κατά 90% κάνω στροφή σε foldable η rollable και ρίχνω μαύρη πέτρα σε παραδοσιακά smartphone.:p

 

Ούτε under display camera θα με συγκινουσε σε αυτό το ξαναζεσταμενο φαΐ δεκαετίας πλέον.

 

Θέλω ανανέωση μια ξεχωριστή πινελιά, κάτι φρέσκο πλέον.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Από την στιγμή που έδωσα το fold όλο α σκέφτομαι ποτε θα το ξαναπάρω.

Μακάρι να μπορούσαμε να πάρουμε το mate x2 αλλά δεν γίνεται με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G9980 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έδωσα το fold όλο α σκέφτομαι ποτε θα το ξαναπάρω.

Μακάρι να μπορούσαμε να πάρουμε το mate x2 αλλά δεν γίνεται με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G9980 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα δεν μου λείπει καθόλου. Με έχει βολέψει πολύ το single form factor.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έδωσα το fold όλο α σκέφτομαι ποτε θα το ξαναπάρω.

Μακάρι να μπορούσαμε να πάρουμε το mate x2 αλλά δεν γίνεται με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G9980 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγω έχω βαρεθεί τα πάντα και μιας και θα δώσω το S21 ultra σκεφτόμουν να δω το Fold 2 κάτι διαφορετικο που ίσως με εντυπωσιάσει...

Βέβαια δεν ξέρω τελικά κατά πόσο θα με βολέψει στην καθημερινότητα... Σίγουρα η μεγάλη οθόνη θα μου είναι πολύ βολική & χρήσιμη... αλλα δεν παύει να έχω πολλούς ενδοιασμούς...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγω έχω βαρεθεί τα πάντα και μιας και θα δώσω το S21 ultra σκεφτόμουν να δω το Fold 2 κάτι διαφορετικο που ίσως με εντυπωσιάσει...

 

Βέβαια δεν ξέρω τελικά κατά πόσο θα με βολέψει στην καθημερινότητα... Σίγουρα η μεγάλη οθόνη θα μου είναι πολύ βολική & χρήσιμη... αλλα δεν παύει να έχω πολλούς ενδοιασμούς...

Έχει αρκετές αδυναμίες το fold 2(ειδικά κάμερα μέρα με νύχτα η διαφορά) παρ όλα τις βελτιώσεις σε σχέση με fold 1 που πιστεύω με fold 3 θα τις φτιάξει σε μεγάλο βαθμό.

 

Το μόνο που φοβάμαι με το fold 3 ότι για χάρη της υποστήριξης γραφίδα θα μειωθουν οι διαστάσεις και σε smartphone και tablet mode πράγμα deal breaker για εμένα.

 

Προσωπικά το rollable design μου κάνει ταιριάζει περισσότερο από τα foldable design η σε στυλ mate x2 μιας και γραφίδα μου είναι άχρηστη.

 

Θέλω να έχω 8 ίντσες σε tablet mode και 6.5 σε smartphone αλλιώς πάει περίπατο η χρηστικότητα.

 

Ελπίζω μέχρι τέλος του έτους Oppo και Xiaomi βγάλουν rollable η έστω εντός πρώτου εξάμηνο του χρόνου.

 

Αν και ακούγεται και Sammy θα βγάλει rollable design form factor αν όχι φέτος του χρόνου.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί όταν το έχω στη τσέπη χωρίς ξεκλειδώνει και ακούω τα κλικ απο το πληκτρολόγιο του τηλ που πατά αριθμούς...όταν το βγάλω είναι στην εφαρμογή τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το smart lock να είναι ξεκλείδωμα με την κίνηση του σώματος
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το smart lock να είναι ξεκλείδωμα με την κίνηση του σώματος

 

Σε ευχαριστώ. Θα το ψάξω να το απενεργοποίησω

Το είδα. Δεν είναι αυτό. Πάντα ανενεργό είναι.

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είμαι στην αναζήτηση ασύρματου φορτιστή για το τηλέφωνο. Τι μου προτείνεται γενικώς να κοιτάξω; Βασικά με ενδιαφέρει να φορτίζεται το κινητό σχετικά γρήγορα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα ενώ το samsung pass μου αναγνωρίζει αυτά που είχα αποθήκευση ....σε νέες εφαρμογές δεν μου κάνει ερώτηση για αποθήκευση των κωδικών .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Γνωριζετε αν υπαρχει αυτη τημ στιγμη καποια καλη προσφορα για αγορα του τηλεφωνου;

 

δε βλεπω ιδιαιτερα καμια προσφορα εδω και καιρο...ειχε παιξει για 1 μερα το 256 στα 1080 απο Amazon.de (δε μιλαω για περιπτωσεις μειωμενης τιμης με επαγγελματικο τιμολογιο)

Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθα στο Amazon κυρίως στο Ισπανικό και στο Ιταλικό,βγάζουν αρκετές προσφορές..Νομίζω αυτή τη στιγμή το 256 υπάρχει στα 1130 ευρώ στο Ισπανικό.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθα στο Amazon κυρίως στο Ισπανικό και στο Ιταλικό,βγάζουν αρκετές προσφορές..Νομίζω αυτή τη στιγμή το 256 υπάρχει στα 1130 ευρώ στο Ισπανικό.

 

Δεν ειναι πωλητης το amazon και τελικη τιμη θα βγει παραπανω λογω φπα/μεταφορικων.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μετάβαση για περίπου ένα έτος σε iPhone 11 pro max, θέλω επειγόντως να επιστρέψω σε Android..

1)Μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά αν στο s21ultra θα λειτουργει το auto call recorder με κάποιο τρόπο εκτός root?

2) κλονοι σε μεσεντζερ και viber γίνονται?(Εννοώ παράλληλη λειτουργία δύο λογαριασμών χωρίς εναλλαγή λογαριασμού)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πωλητης το amazon και τελικη τιμη θα βγει παραπανω λογω φπα/μεταφορικων.

Είναι +15 ευρω για τα μεταφορικα. Δεν βγαίνει παραπάνω.. είναι τσεκαρισμενο

Edited by sonakiasfun
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο b.price το μαύρο το έχουν 1140 Κ με αποφορολογιση 921 ετοιμοπαραδοτο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ποσοι κάνουν χωρια φπα? Δεν έχουμε ολοι :(

 

Ναι δυστυχώς σε αυτούς που δεν μπορούν είναι ένα καπελάκι των 250 ευρώ που δυστυχώς δεν είναι Κ λίγα . Πάντα ένα ποσών μεγάλο πάντα σε προβληματίζει σε μια αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Χρησιμοποιεί κάποιος εφαρμογή καταγραφής κλήσεων που να του δουλεύει ικανοποιητικά ( να ακούγεται και ο συνομιλητής ) επειδή το Cube ACR που έχω καταγράφει τον συνομιλητή πολύ χαμηλά ώστε να μην ακούγεται καθόλου.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Χρησιμοποιεί κάποιος εφαρμογή καταγραφής κλήσεων που να του δουλεύει ικανοποιητικά ( να ακούγεται και ο συνομιλητής ) επειδή το Cube ACR που έχω καταγράφει τον συνομιλητή πολύ χαμηλά ώστε να μην ακούγεται καθόλου.:confused:

 

Το ACR της ΝLL έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν θα άλλαζα CSC για καταγραφή κλήσεων. Μακάρι να έβγαζαν ένα μικρό αρχείο όπως στο p40 pro να το ενεργοποιεί εύκολα και να γράφει με κρυστάλλινο ήχο.

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω το oneplus 9 pro εχει οθονη με 1 Billion χρωματα. Το s21 ultra έχει 1 billion ή λιγότερα; Ουσιαστικά πόσα bit ειναι η οθονη;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...