Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω να σου πω την αλήθεια το βρίσκω άκρο φυσιολογικό γιατί βλέπω ότι έχει φθορίου λάμπες που είναι αναμενόμενο να γίνετε κάτι τέτοιο. Ας το δοκιμάσουν όμως κ παιδιά που έχουν την συσκευή να μας πουν. Πιστεύω ότι κάθε συσκευή είναι θέμα λογισμικού πως θα το χειριστεί. Αν κ αν θυμάμαι ποιο πριν αναφέρθηκε ότι το σέρβις η διάγνωση που έκανε ήταν ότι τελικά εχει προβλήμα η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη ταλαιπωρία με το service Γερμανού/Samsung......

Υποκρισία και μισές αλήθειες σε όλο τους το μεγαλείο , δήθεν δεν γνωρίζει ( το S/N είναι σωστό και το έχουν) που βρίσκεται η συσκευή .

Η πικρή αλήθεια , δυστυχώς από ότι φαντάζομαι και κατάλαβα με όλους αυτούς που μίλησα είναι ότι θέλει εξαρτήματα και δεν υπάρχουν.

Έτσι αρχίζει όλο αυτό το κρυφτούλι ..., , έχω κάνει αίτημα αντικατάστασης , και έπρεπε να εγκριθεί μετά από κάποιες ημέρες.

Όποτε το αφήνουν σε εκκρεμότητα μέχρι να δοκιμάσουν τα όρια μου.

Πάρτε λοιπόν μια ιδέα , όλοι οι υπόλοιποι εδώ μέσα στο φόρουμ , τί θα πει εξυπηρέτηση και σέρβις από την μεγάλη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη ταλαιπωρία με το service Γερμανού/Samsung......

 

Υποκρισία και μισές αλήθειες σε όλο τους το μεγαλείο , δήθεν δεν γνωρίζει ( το S/N είναι σωστό και το έχουν) που βρίσκεται η συσκευή .

 

Η πικρή αλήθεια , δυστυχώς από ότι φαντάζομαι και κατάλαβα με όλους αυτούς που μίλησα είναι ότι θέλει εξαρτήματα και δεν υπάρχουν.

 

Έτσι αρχίζει όλο αυτό το κρυφτούλι ..., , έχω κάνει αίτημα αντικατάστασης , και έπρεπε να εγκριθεί μετά από κάποιες ημέρες.

 

Όποτε το αφήνουν σε εκκρεμότητα μέχρι να δοκιμάσουν τα όρια μου.

 

Πάρτε λοιπόν μια ιδέα , όλοι οι υπόλοιποι εδώ μέσα στο φόρουμ , τί θα πει εξυπηρέτηση και σέρβις από την μεγάλη Samsung.

Φίλε μου.... Το πρόβλημα σου δεν είναι η Samsung αλλα ο Γερμανός. 9 φορές χρειάστηκα το service της Samsung και ήταν υπόδειγμα. Καταλαβαίνω την ταλαιπωρία σου αλλά αλλη φορά δεν θα πηγαίνεις στο κατάστημα την συσκευή σου ώστε να το στείλουν αυτοί για επισκευή.

Κατάστημα = πώληση και τελος.

Samsung = επισκευή

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη ταλαιπωρία με το service Γερμανού/Samsung......

Υποκρισία και μισές αλήθειες σε όλο τους το μεγαλείο , δήθεν δεν γνωρίζει ( το S/N είναι σωστό και το έχουν) που βρίσκεται η συσκευή .

Η πικρή αλήθεια , δυστυχώς από ότι φαντάζομαι και κατάλαβα με όλους αυτούς που μίλησα είναι ότι θέλει εξαρτήματα και δεν υπάρχουν.

Έτσι αρχίζει όλο αυτό το κρυφτούλι ..., , έχω κάνει αίτημα αντικατάστασης , και έπρεπε να εγκριθεί μετά από κάποιες ημέρες.

Όποτε το αφήνουν σε εκκρεμότητα μέχρι να δοκιμάσουν τα όρια μου.

Πάρτε λοιπόν μια ιδέα , όλοι οι υπόλοιποι εδώ μέσα στο φόρουμ , τί θα πει εξυπηρέτηση και σέρβις από την μεγάλη Samsung.

 

πραγματικα ειναι σα να μπαινεις πρωτη φορα στο φορουμ. Τοσο καιρο που μιλαμε για samsung, ενας απο τους λογους που αξιζει να την αγορασεις ειναι η εγγυηση και το aftersales. Αν τωρα επεσες σε αλμπανη Γερμανο δε φταιει η samsung. τουλαχιστον σε αυτο δεν θα βρεις εναν να μιλησει αρνητικα. Για μενα ζητα πισω τη συσκευη οπως ειναι και πηγαινε τη samrtec να τελειωνεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη ταλαιπωρία με το service Γερμανού/Samsung......

Υποκρισία και μισές αλήθειες σε όλο τους το μεγαλείο , δήθεν δεν γνωρίζει ( το S/N είναι σωστό και το έχουν) που βρίσκεται η συσκευή .

Η πικρή αλήθεια , δυστυχώς από ότι φαντάζομαι και κατάλαβα με όλους αυτούς που μίλησα είναι ότι θέλει εξαρτήματα και δεν υπάρχουν.

Έτσι αρχίζει όλο αυτό το κρυφτούλι ..., , έχω κάνει αίτημα αντικατάστασης , και έπρεπε να εγκριθεί μετά από κάποιες ημέρες.

Όποτε το αφήνουν σε εκκρεμότητα μέχρι να δοκιμάσουν τα όρια μου.

Πάρτε λοιπόν μια ιδέα , όλοι οι υπόλοιποι εδώ μέσα στο φόρουμ , τί θα πει εξυπηρέτηση και σέρβις από την μεγάλη Samsung.

 

Φίλε μου σε καταλαβαίνω καθώς έχω εμπειρία service από Γερμανό Πύργου Ηλείας για κινητό που μου χάλασαν οι ίδιοι στην προσπάθεια τους να μου τοποθετήσουν κάρτα αντάπτορα sim. Θυμάμαι διέλυσαν το σημείο αυτό, δεν δούλευε το κινητό, έκαναν τον κινέζο ότι δε φταίνε και στο τέλος το έφτιαξαν (όχι όπως έπρεπε-είχε και κάτι γρατζουνιές περιμετρικά και στην κάμερα) αλλά για να το φτιάξουν πέρασαν 2 μήνες, αρκετές επισκέψεις στο κατάστημα και 2 φορές το κινητό στο service καθώς την πρώτη φορά μου το έφεραν πίσω χωρίς να έχουν επισκευάσει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

@xabos την πάτησες έμπλεξες με τους ανεύθυνους και άσχετους στον Γερμανό. Κρίμα... Όπως ανέφεραν και οι παραπάνω αν το είχες στείλει απευθείας στην Smartec θα είχες ξεμπερδεψει. Οκ έχει και μια βάση η επικοινωνία με το κατάστημα του Γερμανού υπό την έννοια αποκλειστικά και μόνο της αντικατάστασης του κινητού, ειδικά όταν μιλάμε για τέτοια ποσά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@xabos την πάτησες έμπλεξες με τους ανεύθυνους και άσχετους στον Γερμανό. Κρίμα... Όπως ανέφεραν και οι παραπάνω αν το είχες στείλει απευθείας στην Smartec θα είχες ξεμπερδεψει. Οκ έχει και μια βάση η επικοινωνία με το κατάστημα του Γερμανού υπό την έννοια αποκλειστικά και μόνο της αντικατάστασης του κινητού, ειδικά όταν μιλάμε για τέτοια ποσά...

 

Στην αρχή είχα επαφή με την samsung....μου δίναν οδηγίες για αλλαγή ρυθμίσεων με τον ρυθμό ανανέωσης/safe mode και πέρασε η πρώτη εβδομάδα κάπως έτσι ... μέχρι να βγάλουν το συμπέρασμα ότι είναι τελικά βλάβη της συσκευής.

Ελπίζοντας σε πιο άμεση λύση , μιας και η αγορά ήταν πρόσφατη και απο το κατάστημα τους , επέλεξα να το δώσω πίσω στον Γερμανό.

Σήμερα μου είπαν ότι το αίτημα μου για αντικατάσταση το έχουν προωθήσει στην Samsung .. δεν την αναλαμβάνει ο Γερμανός.

 

Αυτός που πήρε τα χρήματα απο την αγορά ειναι το κατάστημα .... δεν πρέπει να ειναι και ο πρώτος που έχει τον λόγο για όλες τις συνέπειες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είχα επαφή με την samsung....μου δίναν οδηγίες για αλλαγή ρυθμίσεων με τον ρυθμό ανανέωσης/safe mode και πέρασε η πρώτη εβδομάδα κάπως έτσι ... μέχρι να βγάλουν το συμπέρασμα ότι είναι τελικά βλάβη της συσκευής.

 

Ελπίζοντας σε πιο άμεση λύση , μιας και η αγορά ήταν πρόσφατη και απο το κατάστημα τους , επέλεξα να το δώσω πίσω στον Γερμανό.

 

Σήμερα μου είπαν ότι το αίτημα μου για αντικατάσταση το έχουν προωθήσει στην Samsung .. δεν την αναλαμβάνει ο Γερμανός.

 

 

 

Αυτός που πήρε τα χρήματα απο την αγορά ειναι το κατάστημα .... δεν πρέπει να ειναι και ο πρώτος που έχει τον λόγο για όλες τις συνέπειες!!!!

Τις πρώτες μέρες ( 7 αν δεν κάνω λάθος ) που είναι σε doa είναι το κατάστημα υπεύθυνο για άμεση αντικατάσταση... Όταν όμως εσύ το πήγες σαν βλάβη μετά απο 3 εβδομάδες, θα έπρεπε να το στείλεις απ ευθείας στην samsung και οχι στον Γερμανό. Στον Γερμανό πας να ψωνίσεις και να πληρώσεις κανα λογαριασμό το πολύ... Το λάθος εν αγνοία σου είναι καθαρά δικό σου. Άλλη φορά να ρωτάς πρώτα εδω στο φόρουμ και όχι μετά που θα έχεις κάνει οτι εχεις κανει! Φιλικά σου τα λέω επειδή ολοι είμαστε εδω για να βοηθήσει ο ένας τον άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα, η καλύτερη "οδός" σε οτι αφορά βλάβες στα κινητά της Samsung, είναι να παρακάμπτεις το κατάστημα και να πηγαίνεις στο Service.

Δέκα χρόνια πελάτης, και σε οτι έχω χρειαστεί έχω εξυπηρετηθεί άψογα και μέσα σε μερικές ώρες. (σέρβις Θεσσαλονίκης, δίπλα στο Ιποκράτειο)

Και όχι μόνο εγώ, αλλά και όποιος έχει πάει εκεί, μόνο τα καλύτερα έχει να λέει.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι με το youtube και vanced ....

 

Οταν ανοιγω καποιο απο τα δυο και κατα την διάρκεια προβολης ενος video εμφανιζεται το παρακατω μνμ για λιγο ...και εξαφανιζεται...

 

Μολις φυγω και ανοιξω ....μια αλλη εφαρμογη και μεχρι να κλεισει απο το λειτουργικο το youtube ή vanced κανει ξανα την εμφανιση του.....

 

 

 

Εχει τυχει σε καποιον???[d866bd5766d80d5c110c63efd313f4b5.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ρωτήσει και παλιότερα αλλα δεν είχα πάρει κάποια απάντηση... Ανοίγοντας μια επαφή και κάνοντας επεξεργασία κάτω από το όνομα μου βγάζει όλα αυτά στα οποία ουσιαστικά αν πάω σε ενα ενα και σβήσω το όνομα θα μείνει στο τέλος μόνο 1 δηλαδή έτσι οπως πρέπει να εμφανίζεται εξ αρχής... Το ίδιο μου κάνει και στο Note 10 plus... Να πω ότι πάντα παίρνω backup τις επαφές (εφόσον διαγράψω πρώτα όλα τα παλιά backup) με το Samsung cloud και επαναφέρω από εκεί σε όλες τις συσκευές

Screenshot-20210308-224026-Contacts.jpg"]Screenshot-20210308-224026-Contacts.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ρωτήσει και παλιότερα αλλα δεν είχα πάρει κάποια απάντηση... Ανοίγοντας μια επαφή και κάνοντας επεξεργασία κάτω από το όνομα μου βγάζει όλα αυτά στα οποία ουσιαστικά αν πάω σε ενα ενα και σβήσω το όνομα θα μείνει στο τέλος μόνο 1 δηλαδή έτσι οπως πρέπει να εμφανίζεται εξ αρχής... Το ίδιο μου κάνει και στο Note 10 plus... Να πω ότι πάντα παίρνω backup τις επαφές (εφόσον διαγράψω πρώτα όλα τα παλιά backup) με το Samsung cloud και επαναφέρω από εκεί σε όλες τις συσκευές

http://Screenshot-20210308-224026-Contacts.jpg

Σε ποια θέση έχεις τον τηλεφωνικό σου κατάλογο;Μόλις τώρα είδα τις επαφές μου (τις εχω μόνιμα στο gmail) και στο φωνητικό όνομα μου έχει τα εξής παρακάτω... Note10 + 189d0476921a6edfcc460558b4d52aed.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια θέση έχεις τον τηλεφωνικό σου κατάλογο;Μόλις τώρα είδα τις επαφές μου (τις εχω μόνιμα στο gmail) και στο φωνητικό όνομα μου έχει τα εξής παρακάτω... Note10 +

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο τηλέφωνο μόνο... Δεν ανεβάζω πουθενά μόνο πριν αλλάξω συσκευή παίρνω ενα backup στο Samsung cloud.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Διαβάζω από όλου πως το κινητό είναι αρκετά καλό σε όλα του. Μιας και βρίσκομαι σε αναζήτηση κινητού, ψηνομαι για το συγκεκριμένο αλλά περιμένω να δω και το mi 11 pro (αν ανακοινωθεί ποτέ..) και το one+ 9pro που θα ανακοινωθεί άμεσα. Κύριο κίνητρο για την αγορά του κινητού είναι οι κάμερα αλλά αν και βλέπω ότι όλοι στο forum λένε πως έχει εξαιρετική κάμερα, τα αποτελέσματα του dxomark με απογοήτευσαν (δε νομίζω να μη με καλύπτουν οι κάμερες αλλά το να ακούς ότι έχουν τόση βελτίωση και να βαθμολογούνται τόσο χαμηλά ψυχολογικά είναι κάπως για ναυαρχίδα-τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά για μένα είναι top). Όλες οι ελληνικές παρουσιάσεις στο youtube και και οι απόψεις των μελών του forum μιλούν για βελτίωση σε όλους τους τομείς στην κάμερα απέναντι στο note 20 ultra και στο dxomark το 21 είναι πιο πίσω. Τες πα. Απλά ήθελα να πω κι εγώ τον προβληματισμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν να πιστεύετε το dxomark ούτε τους youtubers.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι καλα τα λες, κ εγω περιμενω το one+ 9pro να δουμε τι φακο θα εχει γιατι εχει πεσει πολλη διαφημιση με αυτο. ειχα το 8pro και μπορει να το κοντραρει, και ειμαι στην ιδια φάση με σένα s21U ή 9pro, εκτος απο το m11pro, για το λογο του software και μονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 8pro να πω οτι το εδωσα επειδη δεν ειναι φωτογραφικό κινητό και γω ήθελα κάτι παραπάνω αλλιώς θα το κρατούσα. ναι βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες αλλά όχι σε αυτό το επίπεδο που ειμαστε τώρα με τα samsung. καλα αυτό με το dxomark δε το βλέπω καν, μη τρελαθούμε, ας λέει ότι θέλει. η καλύτερη κριτική είναι απο το μάτι σου και σε διαφορετικούς φωτισμούς και για μένα καλύτερα εμπιστεύομαι τον καθένα που τραβάει καθημερινές φωτογραφίες και τις ποστάρει εδώ πέρα είτε μεσα στο σπιτι του, ειτε εξω μερα ειτε το βραδυ παρά τον youtuber που διαφημίζει.

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή τελική βαθμολογία που απέσπασε από το DXO είναι για τις μέτριες επιδόσεις στον τομέα του video.

Στην φωτογραφία ... μια από τα ίδια με το περσινό μοντέλο ..... σαν αρνητική κρητική , ήρθε η περισσότερο επεξεργασμένη ( με όλα τα mode off ) και λιγότερο φυσική εικόνα.

Όσον αφορά την αξιοπιστία του dxo, σίγουρα το ότι έχει κερδίσει σε δημοσιότητα όλα αυτά τα χρόνια .... και το γεγονός ότι μόλις μια εταιρία πιάσει κορυφή στον πίνακα , τρέχει να το διαφημίσει πρώτη , λέει κάτι από μόνο του.

Είναι πιο συνετό , να το βρεις και να κρίνεις ο ίδιος, σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια και ίσως βγάλεις πιο ολοκληρωμένα συμπεράσματα.

Επειδή έχω στην κατοχή μου και το iPhone 12 Pro Max, στο βίντεο η διαφορά στην συνολική απόδοση είναι τεράστια υπέρ του iPhone.

Θα ακούσεις και θα διαβάσεις πολλά εδώ μέσα ... γι αυτό πρέπει πριν το αγοράσεις να το πάρεις λίγη ώρα στα χέρια σου και να κρίνεις τί ισχύει από όλα αυτά που έχεις διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν να πιστεύετε το dxomark ούτε τους youtubers.

 

Δεν το πιστεύω αλλά ψυχολογικά με χαλάει..

 

Πολύ καλός ο προβληματισμός σου. Βέβαια είσαι εδώ και διαβάζεις για το τηλέφωνο και θα έχεις δει και τις φωτογραφίες που βγάζει. Το κάθε dxomark έχει τη δική του άποψη και είναι προς ανάγνωση, αφού χρησιμοποίησε ένα λογισμικό χωρίς να το κάνει update.

Από την άλλη το one plus πάντα έβγαζε πολύ καλές φωτογραφίες ήταν πάντα άλλωστε το δυνατό του σημείο και αυτό που σε ενδιαφέρει άμεσα. Εσύ ξέρεις γιατί διάβασες, φαντάζομαι, για τις φωτογραφίες του και το περιμένεις.

Το δε xiaomi έχει το καταπληκτικό software που έχουν όλα τα xiaomi και μια εμφάνιση που δε θα ντρέπεσαι να το αφήσεις στο τραπέζι γιατί θα μαγνητίζει όλα τα βλέμματα!!

Και τα δύο έχουν ανώτερο οικοσύστημα από τα samsung, όπως και ένα , κατά πολύ , καλύτερο service. Οπότε η επιλογή γίνεται ακόμα πιο εύκολη.....!!!

Δε θέλω να μιλήσω για το s20 γιατί από την πρώτη στιγμή της κυκλοφορίας του το εκτίμησα, μπορεί και λάθος, για ένα αρχικά δοκιμαστικό τηλέφωνο ως προς τις κάμερες του.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ απόλυτα!!!

 

Φιλαρακι καλα τα λες, κ εγω περιμενω το one+ 9pro να δουμε τι φακο θα εχει γιατι εχει πεσει πολλη διαφημιση με αυτο. ειχα το 8pro και μπορει να το κοντραρει, και ειμαι στην ιδια φάση με σένα s21U ή 9pro, εκτος απο το m11pro, για το λογο του software και μονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 8pro να πω οτι το εδωσα επειδη δεν ειναι φωτογραφικό κινητό και γω ήθελα κάτι παραπάνω αλλιώς θα το κρατούσα. ναι βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες αλλά όχι σε αυτό το επίπεδο που ειμαστε τώρα με τα samsung. καλα αυτό με το dxomark δε το βλέπω καν, μη τρελαθούμε, ας λέει ότι θέλει. η καλύτερη κριτική είναι απο το μάτι σου και σε διαφορετικούς φωτισμούς και για μένα καλύτερα εμπιστεύομαι τον καθένα που τραβάει καθημερινές φωτογραφίες και τις ποστάρει εδώ πέρα είτε μεσα στο σπιτι του, ειτε εξω μερα ειτε το βραδυ παρά τον youtuber που διαφημίζει.

 

Ναι γίνεται ντόρος με τη διαφήμιση στα νέα one plus και μου κινεί την περιέργεια.

 

Η μικρή τελική βαθμολογία που απέσπασε από το DXO είναι για τις μέτριες επιδόσεις στον τομέα του video.

Στην φωτογραφία ... μια από τα ίδια με το περσινό μοντέλο ..... σαν αρνητική κρητική , ήρθε η περισσότερο επεξεργασμένη ( με όλα τα mode off ) και λιγότερο φυσική εικόνα.

Όσον αφορά την αξιοπιστία του dxo, σίγουρα το ότι έχει κερδίσει σε δημοσιότητα όλα αυτά τα χρόνια .... και το γεγονός ότι μόλις μια εταιρία πιάσει κορυφή στον πίνακα , τρέχει να το διαφημίσει πρώτη , λέει κάτι από μόνο του.

Είναι πιο συνετό , να το βρεις και να κρίνεις ο ίδιος, σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια και ίσως βγάλεις πιο ολοκληρωμένα συμπεράσματα.

Επειδή έχω στην κατοχή μου και το iPhone 12 Pro Max, στο βίντεο η διαφορά στην συνολική απόδοση είναι τεράστια υπέρ του iPhone.

Θα ακούσεις και θα διαβάσεις πολλά εδώ μέσα ... γι αυτό πρέπει πριν το αγοράσεις να το πάρεις λίγη ώρα στα χέρια σου και να κρίνεις τί ισχύει από όλα αυτά που έχεις διαβάσει.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άποψη! Θα επιδιώξω να το δω από κοντά για να καταλήξω.

 

Γενικά με 2 λόγια τι άποψη έχετε για τις κάμερες του και που το κατατάσσετε όσοι έχετε πιάσει τις τελευταίες ναυαρχίδες(πχ σε σχέση με p40pro, mi10pro και iPhone 12 Pro Max;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ένα κινητό δεν είναι μόνο κάμερες,δεν πας σε Huawei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ χαμπο αλλά διαβάζω στο νήμα του iPhone. Τουλάχιστον το lens flare chosting δεν το έχει το s21 που το έχω δει και σε 12 pro max και σε 11. Πώς ,λοιπόν είναι δυνατόν να έχει κατά πολύ, όπως λες, χειρότερο βίντεο, αφού δεν έχει τέτοιο θέμα το 21. Εκτός αν έχει πρόβλημα το 21 σου και κανένα πρόβλημα το iPhone σου και είναι το μοναδικό.

Όσο για το do τα έχουμε πει για το τι δοκιμή έκανε.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε γενικές γραμμές το iphone είχαν και έχουν καλύτερα video.

όσο για το lens flare νομίζω ένας κάτοχος εδώ δεν παραπονίοταν για κάτι τέτοιο σε συγκριση με το Iphone 11 pro και μάλιστα είχε ποστάρει και παράδειγμα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ένα κινητό δεν είναι μόνο κάμερες,δεν πας σε Huawei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε γενικές γραμμές το iphone είχαν και έχουν καλύτερα video.

όσο για το lens flare νομίζω ένας κάτοχος εδώ δεν παραπονίοταν για κάτι τέτοιο σε συγκριση με το Iphone 11 pro και μάλιστα είχε ποστάρει και παράδειγμα.

 

Θα είχα πάει ήδη σε Huawei αλλά όλο αυτό με την Google με φρέναρε.. με τη φορά που είχε πάρει η Huawei έφτιαχνε τα πιο ολοκληρωμένα κινητά αλλά προσγειώθηκε απότομα. Μιας και Βρίσκομαι σε αναζήτηση Όπως είπα Έχω κλειδώσει στο s21 Ultra και αναμένω να δω και τα υπόλοιπα για να αποφασίσω. Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την ανταλλαγή απόψεων..

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό σου λέω δεν πας σε Huawei

Μια χαρά είναι το S21 ultra κι ας μην το έχω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

πάντως για Xiaomi λενε οτι η 12.5 τακτοποιει πολυ τα πραγματα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα για αυτό σου λέω δεν πας σε Huawei

Μια χαρά είναι το S21 ultra κι ας μην το έχω!

 

 

αχ Νίκο μου,την φάγανε τα συμφέροντα των κορεατοαμερικανων .τους είχε πάρει τα θα θα και θα τους πετσόκοβε εντελώς!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σε αναμονή το βράδυ χάνει 3% μπαταρία με ανοιχτά wifi και Bluetooth.

Εάν κάτι με ενοχλεί σε σχέση με το note 9 που είχα είναι τα κουμπιά για τον ήχο που είναι από την δεξιά πλευρά τα πατάω κατά λάθος .

Έχοντας και το iPhone 12pro max της συζύγου έχω να πω ότι το τηλέφωνο είναι πολύ καλό εάν κάτι σας προβληματίσει δεν είναι η διαφορά στην κάμερα όσο όγκος - πάχος του s21 ultra οπότε καλό θα είναι να το δείτε από κοντά.

Ένα συμπέρασμα μέχρι στιγμής δείχνει να είναι ότι είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η Samsung μέχρι στιγμής .. σου βγάζει μια σιγουριά αυτή η συσκευή οτι θα γίνει ακόμα καλύτερη!!!!

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με έχει παραξενέψει: 9 στις 10 φορές που θα το συνδέσω στον υπολογιστή για να μεταφέρω αρχεία, δεν το αναγνωρίζει. Έχω δοκιμάσει σε τέσσερις υπολογιστές και με τρία διαφορετικά καλώδια. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Που μπορεί να οφείλεται;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με έχει παραξενέψει: 9 στις 10 φορές που θα το συνδέσω στον υπολογιστή για να μεταφέρω αρχεία, δεν το αναγνωρίζει. Έχω δοκιμάσει σε τέσσερις υπολογιστές και με τρία διαφορετικά καλώδια. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Που μπορεί να οφείλεται;
Φαντάζομαι αυτό το εχεις επιλέξει από Developer menu, σε όλες τις συσκευές αυτό κάνω κανένα πρόβλημα με δεκάδες συσκευές τόσα χρόνια είτε με 7αρια είτε 8.1 είτε 10αρια Windows.

e9c7acc8f7a128e9123c04be4d60652a.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...