Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μέσο του Galaxy Store βγήκε αναβάθμιση στο Samsung OneUI Home την περνάτε και στις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης πρόσθεσαν την επιλογή για 4 εφαρμογές στην σειρά στους φακέλους που έκοψαν με τημ έλευση του Android 11
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τους κωδικούς που τους βρίσκετε; έχει έκπτωση;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έστειλε κωδικούς για -100 ευρώ η cosmote σε κάποιους πελάτες της. Με κωδικό, αποφορολόγηση και -20% go for more θα μου βγει 780 ευρώ περίπου

Link to comment
Share on other sites

Έστειλε κωδικούς για -100 ευρώ η cosmote σε κάποιους πελάτες της. Με κωδικό, αποφορολόγηση και -20% go for more θα μου βγει 780 ευρώ περίπου
Αποφορολογηση πως;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσο του Galaxy Store βγήκε αναβάθμιση στο Samsung OneUI Home την περνάτε και στις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης πρόσθεσαν την επιλογή για 4 εφαρμογές στην σειρά στους φακέλους που έκοψαν με τημ έλευση του Android 11
Τέλεια, για να σταματήσει η γκρίνια χιχιχι
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά, κυρίως λόγω κάμερας, να περάσω από το fold 2 στο ultra. Το μόνο που με κρατάει ακόμα είναι η χορταστική οθόνη του fold. Τί λέτε;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά, κυρίως λόγω κάμερας, να περάσω από το fold 2 στο ultra. Το μόνο που με κρατάει ακόμα είναι η χορταστική οθόνη του fold. Τί λέτε;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Φίλε μου το fold 2 είναι μια ξεχωριστή Κατηγορία, είναι το μέλλον... Θα πρέπει να κοιτάξεις τις προτεραιότητες σου και να αποφασησεις... Αν θέλεις κορυφαία κάμερα με πολύ καλή αυτονομία τότε πας σε S21 ultra Αν όμως θέλεις μεγάλη οθόνη tablet σαν πρώτη προτεραιότητα τότε μένεις εκεί που είσαι και περιμένει υπομονετικά την έλευση του Fold 3

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από την εμπειρία σας , τόσο μεγάλο άλμα έχει κάνει από το note20 ultra , Κ σε ταχύτητα Κ σε οθόνη Κ σε κάμερα; έχω διαβάσει όλο το νήμα Κ επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το note έτσι όπως διαβάζω για το s21 u, όπως τα γράφετε ,είναι σαν να πάω να αγοράσω το 3310.οντως όποιος είχε το note τώρα με το s21 είναι η μέρα με την νύχτα στην καθημερινότητα;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά, κυρίως λόγω κάμερας, να περάσω από το fold 2 στο ultra. Το μόνο που με κρατάει ακόμα είναι η χορταστική οθόνη του fold. Τί λέτε;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Εγώ τελικά το έκανα! Βρήκα το S21U σε καταπληκτική τιμή και το χτυπησα...

 

Εντάξει... άλλη κατηγορία το Fold, αλλά εμένα νοιώθω ότι με κουρασε. Η εξωτερική οθόνη μικρή και βρίσκω τον εαυτό μου να κάνω ακόμα πολλά λάθη στη πληκτρολογιση - το έχω από αρχές Οκτωβρίου.

Οταν ειναι ανοιχτό θελει ιδιαίτερη μεταχείριση λόγω της soft οθόνης (εκπληκτική βέβαια στο ματι) αλλα δεν μπορείς να το έχεις συνέχεια ανοιχτό! Μπορώ να γράψω κι άλλα αλλα θα κουράσω.

 

Η αλλαγή σε S21 ήταν μια μεγάλη έκπληξη για μένα. Η συσκευή που βρήκα σε προσφορά ήταν με exynos (!) αν και είχα πει ποτε πια! Δεν έχω δει κάτι ανησυχητικό ακομα - ίσως ζεσταίνεται λίγο παραπάνω με απλή χρήση αλλα ακομα κάνει settle. θα το παρακολουθήσω.

Ταχύτατη με καταπληκτική κάμερα.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην κάμερα οι επιλογές για bohem, θόλωμα κτλ ηταν 2 "εστίαση σε πραγματικό χρόνο" για κάμερα και βίντεο... Αυτές που υπάρχουν τώρα? Δεν τις έχει ούτε στο "More" Αντικατασταθηκαν από το Πορτρέτο?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι και δυστυχώς δεν είναι το ίδιο καλής απόδοσης.

 

Με ανθρώπους μου είναι οκ αλλά με αντικείμενα δεν εμφανίζει εφέ

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://i.postimg.cc/dDMdpfz8/20210223-105135.jpg

 

https://i.postimg.cc/pd0s42kz/Screenshot-20210223-105129-Camera.jpg

 

Δείτε τι φαίνεται στην οθόνη και τι αποτυπώνεται τελικά

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει portrait σε αντικείμενα αλλά μόνο σε πρόσωπα; υπάρχει άλλος τρόπος να το παρακαμψει κάποιος αυτό; η να περιμένουμε κάποια αναβάθμιση για να λειτουργήσει;
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνώμη μου φάουλ αλλά είναι κάτι που εύκολα θεωρώ μπορεί να διορθώσει (software)
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνώμη μου φάουλ αλλά είναι κάτι που εύκολα θεωρώ μπορεί να διορθώσει (software)
Μπορούμε να στείλουμε καπως αναφορά για bug?

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Στα κοντινά αντικείμενα δε θολώνει στα πιο μακριά ναι. Θέλει 1 μέτρο περίπου απόσταση και μετά εστιάζεις στο αντικείμενο. Μετά στη συλλογή σου δίνει τη δυνατότητα να θολώσεις τα αντικείμενα που δε θέλεις και να κάνεις save. Τουλάχιστον σε μένα έτσι κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή είναι η νορμαλ λειτουργία, έτσι θα έπρεπε να δουλευει. Όπως είχα στο s10.

 

Αλλα αν δεις στο screenshot μου ενώ η απόσταση είναι σωστή και μου λεει οτι ειναι έτοιμο, τελικά αποθηκεύεται χωρίς εφέ και χωρίς να σου δίνει τη δυνατότητα της επεξεργασίας του εφέ μετά

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ουτε με μακρινά υπάρχει προκοπή...

 

Βασικά μόλις δοκίμασα και κατι άλλο επειδή το διάβασα στην κοινότητα της samsung.

 

Ίδια απόσταση, ίδιο αντικείμενο: αν το φωτογραφίσω με επιλεγμένο το εφέ του θολωματος, αποθηκεύει τη φωτο σωστά.

Αν το φωτογραφίσω με επιλεγμένο το ασπρόμαυρο, την αποθηκεύει σαν απλή φωτο (και δε δίνει δικαίωμα επεξεργασίας του εφε).

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι. Αν επιλέξω θαμπωμα δουλεύει και σε μενα.

Αν επιλέξω άλλο εφέ πχ ασπρόμαυρο, δε δουλεύει με τιποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγω σε δοκιμές που έκανα δουλεύει μια χαρά σε ποια απόσταση και αν έβαλα το αντικείμενο (20cm, 50cm,1m,2m) αρκεί βέβαια να επιλέξεις & ρυθμίσεις στα εφέ το θόλωμα.

Το περίεργο είναι ότι δεν δουλεύουν όλα τα υπόλοιπα οπως το πολύ ωραίο εφέ να κρατάει το θέμα έγχρωμο και το υπόλοιπο πλάνο μαυρόασπρο... Εμένα δεν μου δουλεύει

Στο βίντεο τι γίνετε πως θα βάλουμε bohem?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά το έκανα! Βρήκα το S21U σε καταπληκτική τιμή και το χτυπησα...

 

Εντάξει... άλλη κατηγορία το Fold, αλλά εμένα νοιώθω ότι με κουρασε. Η εξωτερική οθόνη μικρή και βρίσκω τον εαυτό μου να κάνω ακόμα πολλά λάθη στη πληκτρολογιση - το έχω από αρχές Οκτωβρίου.

Οταν ειναι ανοιχτό θελει ιδιαίτερη μεταχείριση λόγω της soft οθόνης (εκπληκτική βέβαια στο ματι) αλλα δεν μπορείς να το έχεις συνέχεια ανοιχτό! Μπορώ να γράψω κι άλλα αλλα θα κουράσω.

 

Η αλλαγή σε S21 ήταν μια μεγάλη έκπληξη για μένα. Η συσκευή που βρήκα σε προσφορά ήταν με exynos (!) αν και είχα πει ποτε πια! Δεν έχω δει κάτι ανησυχητικό ακομα - ίσως ζεσταίνεται λίγο παραπάνω με απλή χρήση αλλα ακομα κάνει settle. θα το παρακολουθήσω.

Ταχύτατη με καταπληκτική κάμερα.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Σε συνδυασμό με τη θήκη με το πενάκι είναι η πληρέστερη συσκευή που κυκλοφορεί. Πολύ με τρώει να κάνω κι εγώ την αλλαγή...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόσφατο review https://www.anandtech.com/show/16488/the-samsung-galaxy-s21-ultra-s21-review ... με το S21 ultra

μου άρεσε πολύ, στην ενότητα της κάμερας, πρόσθεσε μια Fujifilm X-T30 για σύγκριση με όλα τα smartphone..

 

Τώρα όσον αφορά το δικό μου s21 ultra ειναι στο service της εταιρείας για το πρόβλημα με το flicker στην λήψη βίντεο κάτω απο φώτα εσωτερικού χώρου (λάμπες led στο studio).

Το 12pro max έχει την επιλογή 1080/24 Hz και το βίντεο του είναι τέλειο ,χωρίς να πιάνει την αλλαγή στις λάμπες και να εμφανίζει το ενοχλητικό flickering. Μετά απο τον έλεγχο που έγινε (service samsung ) βρέθηκε ότι είναι πρόβλημα της συσκευής.

Καινούριο τηλέφωνο ,ημερών .. να το βάζουν χέρι και ποιος ξέρει με τί συνέπειες.

 

Εδώ δεν γίνετε να μην αναφέρω ...για την apple και την αντικατάσταση που κάνει και όχι επισκευή

νομίζω εκτός απο το μικρό μοντέλο της, το 12.

Link to comment
Share on other sites

Μερα με τη νυχτα απο Note 20 σε S20 Ultra.... Μιση ωρα διαφορα ισως....

 

Μίλησες με γρίφους Κ δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλά αναφέρομαι για το s21u k όχι το s20

Link to comment
Share on other sites

Μίλησες με γρίφους Κ δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλά αναφέρομαι για το s21u k όχι το s20

 

Ναι το καταλαβα. Κατα λαθος εγραψα S20.S21 εννοω.

 

Αυτο που εγραψα ειναι οτι η διαφορα απο Note 20 σε S21 Ultra ναι μεν θα υπαρχει αλλα θα ειναι μικρη...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναω με επιλογη προσαρμοσιμη 120hz...και καποια στιγμη μετα ..καταλαβαινω οτι εχει πεσει ο ρυθμος ανανεωσης ...κοιταζω και εχει γυρισει σε βασικη 60hz...

 

Κατι αντιστοιχο αναφερεται εδω....

 

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s21-series/scrap-the-adaptive-refresh-rate/td-p/2776795

 

Μηπως καποιο bug???

Τελικα κανεις αλλος με το παραπανω????

3η μερα που μου το κανει....

Σε ολους ειναι σταθερος (προσαρμοσιμη 120 hz) o ρυθμος ανανεωσης....?

 

Δεν εχω επιλεγμενη Προσαρμοσιμη Μπαταρια....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμιά καλή θήκη που να καλύπτει επαρκώς τις κάμερες πίσω. Έχω μια απλή διάφανη που βρήκα στο εμπόριο και έχω βάλει τζαμακι στις κάμερες που έχω την εντύπωση ότι υπό συγκεκριμένες κλίσεις και φωτισμό τις πεθαίνει τις φωτό! Οπότε ψάχνω για καμία που να τις προστατεύει καλά. Ευχαριστώ πολύ!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...