Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λύστε μου μια απορία. Οταν κατεβάζαμε beta εκδόσεις του one UI και περνούσαμε το firmware στην micro sd και μετά σε recovery mode επιλεγαμε την micro sd για να το περάσει. Τώρα απο που θα τραβάει το firmware? Βλέπετε οτι χρειάζεται η micro? Και μη μου πείτε για ADB και τέτοια.

 

Σε φλασακι και usb on the go.. Αλλιώς απο pc με τον κλασσικό τρόπο όχι adb

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κράτησέ το εικοσάρικο για το πλήρες τηλέφωνό σου χουβαρδά εσύ κι άσε εμάς να λέμε γελοιότητες.

Όταν άυριο μεθαύριο θα βγάλουν απο το κουτί και το καλώδιο,την εργοστασιακή προστασία οθόνης κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο,εδώ θα είμαστε και θα λέμε έλα μωρέ πως κάνεις έτσι;

 

Όταν...αν...ίσως...

Έλεος. Είσαι μαντης ? Μιλάμε για το s21 ή για το s31?

Όταν βγει αυτό ίσως έχει βάλει η Apple, SD, που ξέρεις ??

Πείτε κάβα σοβαρό επιχείρημα, δώσε μου ένα πιο πλήρες τηλέφωνο.

Μάθετε ελληνικά, είπα πιο πλήρες, ούτε είπα ότι καλά έκανε ούτε το άφησα έτσι όταν έβγαλε sd..αλλα δε μπορώ να το συγκρίνω με κάτι που το παίρνω ακριβώς ίδιο και κάνω δουλειά όπως τα ακουστικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Ας απολαύσουμε τις συσκευές μας και μην αναλωνομαστε σε τέτοιου είδους διαμάχες
Link to comment
Share on other sites

Και, τελικά, μετά από όλα αυτά δε μάθαμε ποιο είναι το τηλέφωνο ναυαρχίδα με ράδιο, sd, φορτιστή, πολύ καλή κάμερα, όμορφο σχέδιο, μπαταρία, ένα οικοσύστημα, όπως αυτό και πολλά άλλα. Όχι τίποτα άλλο αλλά να πάμε να το αγοράσουμε!! Μην έχουμε κλειστά τα μάτια μας και δίνουμε 20 ευρώ για φορτιστή και 1400 για ένα...λειψό τηλέφωνο.

Για πηγαίνετε να τα γράψετε στο νήμα του iPhone αυτά να δούμε τι θα σας απαντήσουν!

Μου θυμίζει, όταν διαβάζω για το Huawei watch που με κάθε αναβάθμιση κάτι πάει λάθος, που δε συνεργάζεται με κάποια τηλέφωνα, που δεν είναι καν smart watch. Όμως οι κάτοχοι του είναι υπερήφανοι γιατί η μπαταρία του κρατά 8 μέρες.....

Όταν ο άνθρωπος λέει το πιο πλήρες τηλέφωνο εννοεί, ότι μπορεί να μην είναι το τέλειο, απλά αυτή τη στιγμή έχει το πακέτο, όχι ότι είναι το τέλειο τηλέφωνο που τα έχει όλα.

Πόσο θυμάμαι κάποτε που κάποια τηλέφωνα κατέστρεφαν την sd.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άστο φίλε μου, είμαι ο maitre της σαχλαμάρας, επειδή είπα ένα λογικό επιχείρημα που στους large των 1400 τους ενοχλεί το 20αρικο.

Προσωπικά έχω ξενερώσει με την έλλειψη της sd. Το cloud που έκανα δε με καλύπτει, αλλά δεν βρίσκω κάτι καλύτερο συνολικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά ο φορτιστής των 17 και κάτι ευρώ φταίει για όλα. Ψάχνουμε το τέλειο σε μια ατελής ζωή. Λες και η αρτιότητα του τηλεφώνου είναι το ράδιο, ο φορτιστής και η sd. Είπαμε κακώς!!! Αλλά έτσι είναι πια, οπότε κάποιος κάνει τη επιλογή του ή πηγαίνει σε άλλο τηλέφωνο.

Τώρα με το cloud , αφού συνδέεται τόσο εύκολα με το pc το τηλέφωνο γιατί δεν κάνεις μια αντιγραφή επικόλληση το οτιδήποτε είτε στο pc είτε σε ένα φλασάκι ; Λέω εγώ τώρα , γιατί έχεις πάρεις αρκετά βαριά την έλλειψη της sd . Ίσως έτσι σε βολέψει.

 

Γιατί είχα 300gb δεδομένα και τα έριξα cloud αλλά δε μπορώ να τα έχω άμεσα στο κινητό, πχ θέλω να δω ένα βίντεο και εκτός ότι τα ψάχνω μια ώρα γιατί δεν είναι ίδια η ταξινόμηση που έκανε το κινητό, αργούν να κατέβουν λόγω μεγέθους. Πχ ήθελα να δείξω ένα βίντεο από τη βάπτιση της κόρης μου που το είχα sd και δε μπορούσα. Θα μπορούσα να πάρω την έκδοση 512 αλλά δεν ήμουν σίγουρος ότι θα κρατήσω το κινητό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά καλόδεχόυμενη η sd card καλό είναι να υπάρχει αλλα σταμάτησα να χρησιμοποιώ εδω και 2 χρόνια και απλά αγοράζω συσκευές με 512 αποθήκευση (οπως και το S21 ultra) και αυτό για 2 λόγους 1ο η πολύ καλύτερες ταχύτητες και 2ο και σημαντικότερος ο φόβος μην τυχόν και χαθεί - κλαπεί η συσκευή που ουσιαστικά με την Sd τους δίνεις όλα τα αρχεία σου δώρο ενω στην εσωτερική αποθήκευση με κωδικό κλειδώματος δεν μπορούν να πάρουν τίποτα μόνο ολική διαγραφή οπότε ξανά τίποτα...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεφύγει από το θέμα.

Εγώ που έχω sd στο Sony δεν την χρησιμοποιώ τίς τελευταίες ημέρες.

Μου κρασαρει τίς φωτογραφίες, μπερδεύει τίς ημερομηνίες και με ενοχλεί αφάνταστα.

Πάντα πλήρωνα για cloud και δεν το έχω μετανιώσει.

Έφτιαξα και φακέλους και την κάρτα την έχω για να αποθηκεύει ταινίες από το Netflix και τραγούδια από το Spotify.

Μια χαρά είναι το cloud.

Όσο για το s21 ultra είναι από τις καλύτερες συσκευές που κυκλοφορούν, όπως και της Sony όπως και της iPhone, στις λεπτομέρειες κρίνονται κάποια πράγματα και ως κάτοχος Xperia 1ii αυτό που βλέπω είναι ότι το s21 είναι top και σε αυτές!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά καλόδεχόυμενη η sd card καλό είναι να υπάρχει αλλα σταμάτησα να χρησιμοποιώ εδω και 2 χρόνια και απλά αγοράζω συσκευές με 512 αποθήκευση (οπως και το S21 ultra) και αυτό για 2 λόγους 1ο η πολύ καλύτερες ταχύτητες και 2ο και σημαντικότερος ο φόβος μην τυχόν και χαθεί - κλαπεί η συσκευή που ουσιαστικά με την Sd τους δίνεις όλα τα αρχεία σου δώρο ενω στην εσωτερική αποθήκευση με κωδικό κλειδώματος δεν μπορούν να πάρουν τίποτα μόνο ολική διαγραφή οπότε ξανά τίποτα...

 

Σκέψου ότι δεν έχω καν κλείδωμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά ,πιστεύω, είναι και θέμα συνήθειας και το cloud. Αλλά όταν αργούν να κατέβουν είναι δύσκολο. Αν θυμάσαι στο είχα γράψει για το 512 και για τις ταχύτητες που έχουμε , το οποίο και πήρα εγώ, ειδικά αν κάποιος θέλει άμεσα κάποια πράγματα. Κάποια τα θέλω κι εγώ άμεσα και έτσι έκανα την επιλογή και δεν το μετάνιωσα .

 

Καλά ναι αλλά με το σ20 περισυ δεν άντεχα το μέγεθος, και φέτος το φοβήθηκα οπότε δεν ήθελα να χάσω άλλα 150 ευρώ..καθώς στη μεταπωληση δεν τα παίρνεις...τέλος πάντων θα δούμε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πλακα μου κανετε? εχετε βρει το τελειο τηλεφωνο και μου διαφευγει?

Μιλησα για το πιο πληρες, οχι για το τελειο!

Τελειο δεν υπαρχει, υπαρχει πληρες και πληρες ειναι αυτο που δινει τα περισσοτερα.

 

Οσο για τα ακουστικα και το φορτιστη, συγγνωμη φιλε μου χωρις ειρωνια αλλα ειναι ο,τι πιο γελοιο εχω ακουσει, να σου δωσω ενα 20αρικο να τα παρεις!

Στα 1400 που κανει η συσκευη δε με νοιαζει αν λειπουν πραγματα που με 20 ευρω ακριβως τα εχω ακριβως ιδια.

 

 

Κυκλοφορησαν οι αλλες Android ναυαρχιδες για να γινει η σωστη συγκριση στο ποια προσφερει τα περισσοτερα στα χρηματα της?Αν οχι τοτε πως ακριβως προκυπτει βγαινει συμπερασμα για την συσκευη απο τωρα??

Καθε χρονο η ιδια κασσετα. Βγαζει πρωτη η Samsung την συσκευη της,κατευθειαν πεταγονται οι αλλοι να την εκθειασουν και να την βγαλουν την καλυτερη/πιο πληρη,πριν καν κυκλοφορησουν και οι αλλες συσκευες.

 

Οσο για την απουσια ακουστικων και φορτιστη που ειναι οτι πιο γελοιο εχεις ακουσει,ψαξε απο διαφορα τεχνολογικα forum να δεις τις αντιδρασεις τους οταν πρωτο εγινε γνωστη η απουσια τους απο τα s21. Δεν ειδα στην πλειοψηφια τους τα σχολια αυτα να συμφωνουν με το δικο σου οπως και για τα της MicroSD.

 

Προσωπικα η συσκευη με ψηνει πολυ λογω Spen support,αλλα με βαση τα οσα reviews εχω δει ως τωρα περι χρησης.εργονομιας(σχετικα με τις θηκες της Samsung),αρχιζω να το ξανασκεφτομαι.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησαν οι αλλες Android ναυαρχιδες για να γινει η σωστη συγκριση στο ποια προσφερει τα περισσοτερα στα χρηματα της?Αν οχι τοτε πως ακριβως προκυπτει βγαινει συμπερασμα για την συσκευη απο τωρα??

Καθε χρονο η ιδια κασσετα. Βγαζει πρωτη η Samsung την συσκευη της,κατευθειαν πεταγονται οι αλλοι να την εκθειασουν και να την βγαλουν την καλυτερη/πιο πληρη,πριν καν κυκλοφορησουν και οι αλλες συσκευες.

 

Οσο για την απουσια ακουστικων και φορτιστη που ειναι οτι πιο γελοιο εχεις ακουσει,ψαξε απο διαφορα τεχνολογικα forum να δεις τις αντιδρασεις τους οταν πρωτο εγινε γνωστη η απουσια τους απο τα s21. Δεν ειδα στην πλειοψηφια τους τα σχολια αυτα να συμφωνουν με το δικο σου οπως και για τα της MicroSD.

 

Ρε σεις πάμε καλά?

Είπαμε, μέχρι στιγμής! Τι δεν καταλαβαίνετε η τι κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε?

Πρέπει να περιμένω να κλείσει ημερολογιακα το έτος για να κάνω εγώ ή ο οποιοσδήποτε το σχόλιο του? Σε 5 μήνες όταν βγει ο ανταγωνισμός πχ θα πούμε ίσως κάτι διαφορετικό.

Πραγματικά μερικοί go out and get a life Και σταματήστε να βγάζετε απωθημένα στα φόρουμ.

Παρεξηγήθηκε ο άλλος ας πούμε επειδή κάποιοι έχουν την άποψη πως μέχρι στιγμής πιστεύουν πως είναι το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο και βγήκε ο άλλος να κράξει με το επιχείρημα πως είναι ακόμα Φλεβάρης...

Έλα...... Στον τόπο σου.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησαν οι αλλες Android ναυαρχιδες για να γινει η σωστη συγκριση στο ποια προσφερει τα περισσοτερα στα χρηματα της?Αν οχι τοτε πως ακριβως προκυπτει βγαινει συμπερασμα για την συσκευη απο τωρα??

Καθε χρονο η ιδια κασσετα. Βγαζει πρωτη η Samsung την συσκευη της,κατευθειαν πεταγονται οι αλλοι να την εκθειασουν και να την βγαλουν την καλυτερη/πιο πληρη,πριν καν κυκλοφορησουν και οι αλλες συσκευες.

 

Οσο για την απουσια ακουστικων και φορτιστη που ειναι οτι πιο γελοιο εχεις ακουσει,ψαξε απο διαφορα τεχνολογικα forum να δεις τις αντιδρασεις τους οταν πρωτο εγινε γνωστη η απουσια τους απο τα s21. Δεν ειδα στην πλειοψηφια τους τα σχολια αυτα να συμφωνουν με το δικο σου οπως και για τα της MicroSD.

 

Προσωπικα η συσκευη με ψηνει πολυ λογω Spen support,αλλα με βαση τα οσα reviews εχω δει ως τωρα περι χρησης.εργονομιας(σχετικα με τις θηκες της Samsung),αρχιζω να το ξανασκεφτομαι.

 

Συγγνώμη πες μου ποια ημερομηνία θεωρείς κατάλληλη να σχολιάσω ? Επίσης εκείνη την ημερομηνία είσαι σίγουρος ότι δε θα έρχεται μια άλλη ναυαρχίδα τους επόμενους μήνες ? ΕΛΕΟΣ, ένα απλό σχόλιο δε μπορείτε ούτε να το καταλάβετε!

Όσο για το τι λένε τα άλλα ξένα φόρουμ που αναφέρεις , δε με απασχολεί φίλε μου, προσωπικότητα και κρίση να λέω την δική μου άποψη με λογικά επιχειρήματα. Εσύ κάτσε στη μιζέρια της αναπαραγωγής της άποψης των άλλων. Είσαι μιζέρος από τη μιζέρια των άλλων ούτε καν από δική σου άποψη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη πες μου ποια ημερομηνία θεωρείς κατάλληλη να σχολιάσω ? Επίσης εκείνη την ημερομηνία είσαι σίγουρος ότι δε θα έρχεται μια άλλη ναυαρχίδα τους επόμενους μήνες ? ΕΛΕΟΣ, ένα απλό σχόλιο δε μπορείτε ούτε να το καταλάβετε!

Όσο για το τι λένε τα άλλα ξένα φόρουμ που αναφέρεις , δε με απασχολεί φίλε μου, προσωπικότητα και κρίση να λέω την δική μου άποψη με λογικά επιχειρήματα. Εσύ κάτσε στη μιζέρια της αναπαραγωγής της άποψης των άλλων. Είσαι μιζέρος από τη μιζέρια των άλλων ούτε καν από δική σου άποψη.

 

Πάντως παραδέχεσαι πιο πάνω σχόλιο δικό μου ε?:lol::lol:

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι δε συνεχίζω άλλο είναι κρίμα για το φόρουμ.

 

 

Πάντως παραδέχεσαι πιο πάνω σχόλιο δικό μου ε?:lol::lol:

Να σε δω με Samsung και τι στον κόσμο!

Πέρα από την πλάκα, είναι καλό το s21, αν την παλεψεις με το μέγεθος, στα αλλά θα σε καλύψει πιστεύω. Επίσης υπάρχουν τόσες αγγελίες που άνετα το παίρνεις και το ξανά δίνεις με μικρή ή μηδενική χασουρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καποιος αλλος ανεφερε γιατι υπαρχει χαμηλη κινηση στο εδω θεμα σε σχεση με παλιοτερα.

Να ενα μερος της απαντησης στην τελευταια σελιδα ,και οχι μονο σε αυτο το θεμα φυσικα.

Προσωπικοι χαρακτηρισμοι και ειρωνιες επειδη ''τολμησε''σε ''τεχνολογικο''forum καποιος να τονισει την απουσια της microSD καρτας,του φορτιστη και των ακουστικων για συσκευη που ζηταει 2+Ελληνικους μισθους ή που ανεφερε το αυτονοητο οτι ειναι πολυ νωρις να μιλαμε για καλυτερες συσκευες του 2021 απο τωρα.

 

Μαλιστα ο αλλος συμφορουμιτης επειδη ενιωσε οτι του ''θιξαμε''την αγορα του,μιλαει για ελλειψη παιδιας και κολλημενο μυαλα.

Και αυτα ενω εγραψα πιο πισω οτι η συσκευη ειναι overall καλη και λογω υποστηριξης Spen με ψηνει για αγορα.

 

ΕΙναι κατα τα αλλα που το προβλημα στα θεματα των Samsung ναυαρχιδων ηταν οι κοντρες Snapdragon vs Exynos...

Αυτα ειναι τα κριμα του forum κυριε Νικο,οχι το αν καποιος θελει/χρειαζεται ή οχι την microSD καρτα.

Λυπαμαι πραγματικα για το πως καταντησε το forum ετσι. Και πιο πολυ λυπαμαι για τον τροπο που εκφραζονται καποιοι απλα για ενα κινητο.

 

Καλη συνεχεια και ελπιζω αυτα να τα βλεπουν και οσοι παρακολουθουν και δεν σχολιαζουν στο θεμα για το τι πρεπει να γραψουν ή να μην γραψουν για να μην εχουν αναλογη αντιμετωπιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι δε συνεχίζω άλλο είναι κρίμα για το φόρουμ.

 

 

 

 

 

 

 

Να σε δω με Samsung και τι στον κόσμο!

 

Πέρα από την πλάκα, είναι καλό το s21, αν την παλεψεις με το μέγεθος, στα αλλά θα σε καλύψει πιστεύω. Επίσης υπάρχουν τόσες αγγελίες που άνετα το παίρνεις και το ξανά δίνεις με μικρή ή μηδενική χασουρα

Την αρχή την έκανα με το galaxy watch 3, περίμενε και όλο καί κάτι θα γίνει στο μέλλον.

Πέραν τής πλάκας πάντως είναι εξαιρετικό τηλέφωνο για εμένα πού δεν με ενδιαφέρουν οι φορτιστές, τα ραδιόφωνα και οι sd.

Με τον fulgore μήν ασχολείστε, γνωστό τρολλ!

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Thank you!

Δύσκολο να αποχωριστώ το 1ii αλλά και δύσκολο πλέον να αποχωριστώ το watch galaxy μου, αν και πράγματι θα μου χρησίμευεε πολύ αυτο με το wifi.

Τέλος πάντων ας μην χαλάμε άλλο το θέμα!

Απο σήμα πως είστε?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τέλειο τηλέφωνο δεν υπάρχει.

Ο καθένας ιεραρχει τις ανάγκες και τις προτεραιότητές του και επιλέγει συσκευή.

Για κάποιον μπορεί να μην έχει σημασία η έλλειψη SD card και φορτιστή αλλά να είναι deal breaker π.χ. η απουσία AOD.

Προσωπικά πλέον προτιμώ που δεν έχουν οι συσκευασίες μέσα μπριζακι φόρτισης και ακουστικά αλλά θα το ήθελα με ανάλογη μείωση τιμής και χωρίς δηθενιές τάχα για προστασία του περιβάλλοντος.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τέλειο τηλέφωνο δεν υπάρχει.

Ο καθένας ιεραρχει τις ανάγκες και τις προτεραιότητές του και επιλέγει συσκευή.

Για κάποιον μπορεί να μην έχει σημασία η έλλειψη SD card και φορτιστή αλλά να είναι deal breaker π.χ. η απουσία AOD.

Προσωπικά πλέον προτιμώ που δεν έχουν οι συσκευασίες μέσα μπριζακι φόρτισης και ακουστικά αλλά θα το ήθελα με ανάλογη μείωση τιμής και χωρίς δηθενιές τάχα για προστασία του περιβάλλοντος.

 

50 ευρώ φθηνότερο από περισυ ήταν, δε φτάνουν φίλε Σωτήρη ? Νομίζω λέμε τα ίδια χωρίς λογο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καποιος αλλος ανεφερε γιατι υπαρχει χαμηλη κινηση στο εδω θεμα σε σχεση με παλιοτερα.

Να ενα μερος της απαντησης στην τελευταια σελιδα ,και οχι μονο σε αυτο το θεμα φυσικα.

Προσωπικοι χαρακτηρισμοι και ειρωνιες επειδη ''τολμησε''σε ''τεχνολογικο''forum καποιος να τονισει την απουσια της microSD καρτας,του φορτιστη και των ακουστικων για συσκευη που ζηταει 2+Ελληνικους μισθους ή που ανεφερε το αυτονοητο οτι ειναι πολυ νωρις να μιλαμε για καλυτερες συσκευες του 2021 απο τωρα.

 

Μαλιστα ο αλλος συμφορουμιτης επειδη ενιωσε οτι του ''θιξαμε''την αγορα του,μιλαει για ελλειψη παιδιας και κολλημενο μυαλα.

Και αυτα ενω εγραψα πιο πισω οτι η συσκευη ειναι overall καλη και λογω υποστηριξης Spen με ψηνει για αγορα.

 

ΕΙναι κατα τα αλλα που το προβλημα στα θεματα των Samsung ναυαρχιδων ηταν οι κοντρες Snapdragon vs Exynos...

Αυτα ειναι τα κριμα του forum κυριε Νικο,οχι το αν καποιος θελει/χρειαζεται ή οχι την microSD καρτα.

Λυπαμαι πραγματικα για το πως καταντησε το forum ετσι. Και πιο πολυ λυπαμαι για τον τροπο που εκφραζονται καποιοι απλα για ενα κινητο.

 

Καλη συνεχεια και ελπιζω αυτα να τα βλεπουν και οσοι παρακολουθουν και δεν σχολιαζουν στο θεμα για το τι πρεπει να γραψουν ή να μην γραψουν για να μην εχουν αναλογη αντιμετωπιση.

 

Ρε φίλε πες μας την καλύτερη εναλλακτική που υπάρχει, πες μου που ήμουν λάθος στο θέμα μας και μετά κάνε παράπονα για τον τρόπο που σου μιλάω, αυτός σου αξίζει όταν επιμένεις σε λάθος επιχειρήματα και ταυτόχρονα χωρίς να απαντάς. Δώσε αντιπροταση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά για ποιο λόγο έχουν κόψει το ραδιόφωνο τελευταία; Καλά τα ιντερνετικά αλλά μας αρέσουν και τα τοπικά. Ωστόσο είναι κάποιος συγκεκριμένος λόγος ή απλά επειδή έτσι το κάνουν όλοι;
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

50 ευρώ φθηνότερο από περισυ ήταν, δε φτάνουν φίλε Σωτήρη ? Νομίζω λέμε τα ίδια χωρίς λογο

 

Ωπα, ήταν όντως 50 φθηνοτερο; ΟΚ τότε πάσο!

Sammy rules!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά για ποιο λόγο έχουν κόψει το ραδιόφωνο τελευταία; Καλά τα ιντερνετικά αλλά μας αρέσουν και τα τοπικά. Ωστόσο είναι κάποιος συγκεκριμένος λόγος ή απλά επειδή έτσι το κάνουν όλοι;

 

Πιστεύω ότι αυτά έχουν να κάνουν με τη χρήση δεδομένων, την εξάρτηση από τις εταιρείες δικτύων και την δημιουργία ανάγκης Αναβάθμισης συσκευών. Πχ εγω τώρα πήγα σε cloud και για να δω ένα βίντεο που δεν έχω στη μνήμη του κινητού πρέπει να κατέβει, που σημαίνει ότι θέλω ταχύτητα, άρα πιο ακριβό πακέτο ή 4g τότε που ήταν όλοι 3g ή 5g τώρα που είναι όλοι 4g.. Γιαυτό πιστεύω ότι γίνονται κάτι τέτοια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο έχει κοπεί εδώ και αρκετά χρόνια στα galaxy και note δεν είναι τελευταία καθόλου. Έτσι γιατί θέλει η εταιρεία το έκοψε. Μη βλέπεις που πολλοί για να τρολαρουν θυμούνται περσινά ξυνά σταφύλια. Πριν 5 με 6 χρόνια είχε αξία μια τέτοια κουβέντα. Τώρα όχι δεν έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ερώτηση μου δεν ήταν για να κάνω αντιπαράθεση, απορία ήταν, αν είναι θέμα τσιπ ή κάτι άλλο. Άρα είναι απλά πολιτική.

 

Καλό βράδυ!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου δεν ήταν για να κάνω αντιπαράθεση, απορία ήταν, αν είναι θέμα τσιπ ή κάτι άλλο. Άρα είναι απλά πολιτική.

 

Καλό βράδυ!

 

το θεμα ειναι οτι στο κορεατικο μοντελο και το αμερικανικο εχει ραδιοφωνο. στην ευρωπη δεν το φερνουν με ραδιο.

εγω προσωπικα το πρωι πηγαινωντας στη δουλεια ακουω ραδιο και για αυτο ειχα αγορασει το sbh50 απο την εποχη του νοτε 3. απο τοτε το ειχε καταργησει στα κορυφαια μοντελα η σαμυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...