Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Έχω ένα θέμα με το κινητό. Όταν έχω συνδεμένο Bluetooth headset για να μιλήσω από το hands free θα πρέπει να απαντήσω από κει. Αν κάνω το λάθος και απαντήσω από το τηλέφωνο τότε η κλήση μεταφέρεται στο τηλέφωνο. Για να μιλήσω από το hands-free θα πρέπει να απαντήσω μόνο από αυτό. Κάτι τέτοιο σε κανένα άλλο τηλέφωνο δεν μου έχει ξανασυμβεί. Γνωρίζει κανείς τι παίζει;;

 

Όπως επίσης ακόμη δεν κατάφερα να κάνω το τηλέφωνο να το εντοπίζει ο υπολογιστής σαν μνήμη. Δεν το βλέπει καν.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί με το Ρ30 όλα κυλούσαν τόσο ομαλά.

 

Οκ το έλυσα. Δημιουργούσε πρόβλημα το ρολόι Huawei GT2 Pro.

Όσον αφορά τη σύνδεση με τον υπολογιστή έφταιγε το καλώδιο του Ρ30.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο να μην είναι διαθέσιμη στην καρτέλα 'Benefits" η επιλογή για τα δώρα της προπαραγγελίας;

 

 

Ναι αν δεν έχει σιμ το κινητό

 

Αλλα τρέχει ακόμα η προσφορά?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν έχει σιμ το κινητό

 

Αλλα τρέχει ακόμα η προσφορά?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έχεις δίκιο Μαργαρίτα! Θα δοκιμάσω με sim. Αφού έχει γίνει η προπαραγγελία μέχρι 28/01, το κινητό θα πρέπει να έχει αγοραστεί μέχρι 28/02.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν δεν είχες βάλει τη σιμ, ειναι αυτός ο λόγος! Είχα το ίδιο θέμα

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο ακόμα. Ήρθε η αναβάθμιση Φεβρουαρίου; Να προχωρήσω; Κάπου είχα διαβάσει για θέματα με τη μπαταρία. Ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος σχεδόν μια εβδομάδα και θα μου επιτρέψετε να καταθέσω και εγώ τις πρώιμες απόψεις μου, συγκρίνοντάς το με το s10. Προκαταβολικά να τονίσω πως είμαι ευχαριστημένος με το κινητό, δε ξέρω όμως αν θα έκανα ξανά την αγορά του. Και εξηγούμαι:

 Οθόνη εξαιρετική (αφού χρειάστηκε να βγάλω τη μεμβράνη προστασίας που δεν την κολάκευε). Ακόμα όμως και σε WQHD δεν είδα διαφορές από το s10, στο βαθμό τουλάχιστον που θα περίμενα. Ο υψηλότερος ρυθμός ανάλυσης, καλό που υπάρχει, δεν αλλάζει όμως την καθημερινότητά μου. Εύκολα γύριζα σε κινητό με 60.

 Για τη μπαταρία δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα, καθότι νωρίς ακόμα, δείχνει όμως να αντέχει σημαντικά, ειδικά σε σχέση με το s10 που δεν έβγαζε τη μέρα.

 Καταπληκτικές δυνατότητες zoom. Καμία σχέση με οποιοδήποτε κινητό έχω δοκιμάσει σε αυτόν τον τομέα. Την ημέρα, όπως και σε χαμηλό φωτισμό, δεν είδα όμως το wow factor που περίμενα.

Συνοψίζοντας η τεχνολογία έχει ωριμάσει σε τέτοιο βαθμό, ώστε, στα δικά μου μάτια, να μην αξίζει αλλαγή κάθε δύο χρόνια. Θα διαφωνήσετε πολλοί, αλλά για αυτό υπάρχουν τα forum!

 

καλορίζικο φίλε!!!:D

 

ερωτση,σαν ποια ακόμη έχεις δοκιμάσει σε zoom δηλαδη?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Δύο sim cosmote.

Όταν μιλάω στη μία δεν γίνεται να έχω δεδομένα από την άλλη; και πώς;

Γιατί έχοντας το παρακάτω ενεργό

Δεν έχω δεδομένα όταν είμαι σε κλήση. a67c138f8aa1c15623b1d178cf4dee52.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε και αναβάθμιση σε Μαρτίου security patch (Qualcomm 888 version θυμίζω έχω)

d0f4a8bff8eb6c654379bfaec89d4c72.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από πού το αγόρασες; Η ελληνική γλώσσα την υποστηρίζει σωστά; Κ τις μπάντες 5G ;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε και αναβάθμιση σε Μαρτίου security patch (Qualcomm 888 version θυμίζω έχω)

d0f4a8bff8eb6c654379bfaec89d4c72.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Σε σχέση με τον εξινος έχει διαφορά στις θερμοκρασίες; Έχω πάρει 2 συσκευές εξινος και μετά από 8-10 λεπτά το πίσω ζεσταίνεται πολύ. Μεγάλη διαφορά με τον παγωμένο σναπ του Fold μου.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τον εξινος έχει διαφορά στις θερμοκρασίες; Έχω πάρει 2 συσκευές εξινος και μετά από 8-10 λεπτά το πίσω ζεσταίνεται πολύ. Μεγάλη διαφορά με τον παγωμένο σναπ του Fold μου.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Γεωργο επειδή δούλεψα και 5 ημέρες το exynos εκεί που παρατήρησα διαφορά στη θερμοκρασία ήταν με χρήση κάμερας σε snap ζεστενετε λιγότερο από ότι σε exynos.

 

Αλλού όχι αν και θα κρίνω καλύτερα επόμενες ημέρες διότι μόνο με φωτογραφίες ασχολήθηκα με το κινητό έως πάρω εχθές τη θήκη.

 

Υπόψη παιχνίδια δεν παίζω να κρίνω εκεί.

 

Πάντως η σεβαστή διαφορά παραμένει στο σήμα και εμβέλεια του WiFi και κινητής όπου το snap αποδίδει άριστα και με μεγαλύτερη σταθερότητα σε σχέση με την μετριότητα με exynos.

 

Εκεί μια ζωή ουδεμία βελτίωση από Samsung.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεωργο επειδή δούλεψα και 5 ημέρες το exynos εκεί που παρατήρησα διαφορά στη θερμοκρασία ήταν με χρήση κάμερας σε snap ζεστενετε λιγότερο από ότι σε exynos.

 

Αλλού όχι αν και θα κρίνω καλύτερα επόμενες ημέρες διότι μόνο με φωτογραφίες ασχολήθηκα με το κινητό έως πάρω εχθές τη θήκη.

 

Υπόψη παιχνίδια δεν παίζω να κρίνω εκεί.

 

Πάντως η σεβαστή διαφορά παραμένει στο σήμα και εμβέλεια του WiFi και κινητής όπου το snap αποδίδει άριστα και με μεγαλύτερη σταθερότητα σε σχέση με την μετριότητα με exynos.

 

Εκεί μια ζωή ουδεμία βελτίωση από Samsung.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Κατάλαβα... τα ίδια Παντελακη μου τα ίδια Παντελή μου. Κρίμα και η συσκευή είναι πολύ καλή.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω ότι θερμοκρασία μου ανέβασε μόνο όταν έκανα λήψη βίντεο 4Κ διάρκειας 10λεπτων. Σε φωτογραφίες και οτιδήποτε άλλο μέχρι στιγμής είναι σούπερ. Πάντως σε σύγκριση με το S20 plus που είχα πέρυσι είναι σαφώς καλύτερος ο 2100 .

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μισή ώρα συνεχόμενη χρήση κάμερας είναι φυσιολογικό. Μια χαρά ✌️
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από κάποιες μέρες εκμάθησης χρήσης. Δεν είναι κακο πιστεύω.5a64f57c29b6c9a13f2a15ab762b53cb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογική η κατανάλωση του chrome με μόνο μία ώρα χρήσης;

 

Screenshot-20210228-120619-Device-care.jpg

convert text to all caps

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Ξέρετε από που μπορούμε να ψωνίσουμε s21 ultra με snap 888;

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρατήρησα το εξής πρόβλημα, άκουγα μουσική και ξαφνικά έπεσε η ένταση του ηχείου στο μισό χωρίς να πειράξω κάτι εγώ και μετά από λίγο επανήλθε μόνο του. Θεώρησα ότι έτυχε ωστόσο έγινε άλλες δύο φορές σε διαφορετικά κομμάτια. Παρόμοια κατάσταση είχα παρατηρήσει σε ένα παλιότερο κινητό μετά από 5 χρόνια αλλά δεν έδωσα σημασία. Τι μπορεί να φταίει; Να απευθυνθώ στη σαμσουνγκ μέσω της εγγύησης; :(:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Ξέρετε από που μπορούμε να ψωνίσουμε s21 ultra με snap 888;

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Εγώ το πήρα από ένα παλικάρι στο διπλανό φόρουμ που έφερε μπόλικα σφραγισμένα 16 /512 και πήρα το τελευταίο, αλλιώς το wonda mobile ειναι το πιο αξιόπιστο για αγορά snap 888.

 

Απλα υπόψη αν κάνεις πρώτη φορά αγορά από εκεί θα σου ζητήσουν να τους στείλεις αντίγραφο ταυτότητας όπως και αποδεικτικό διεύθυνσης.

 

Το αναφέρουν στους όρους τους.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από ένα παλικάρι στο διπλανό φόρουμ που έφερε μπόλικα σφραγισμένα 16 /512 και πήρα το τελευταίο, αλλιώς το wonda mobile ειναι το πιο αξιόπιστο για αγορά snap 888.

 

Απλα υπόψη αν κάνεις πρώτη φορά αγορά από εκεί θα σου ζητήσουν να τους στείλεις αντίγραφο ταυτότητας όπως και αποδεικτικό διεύθυνσης.

 

Το αναφέρουν στους όρους τους.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

 

Έχεις κανονικό ελληνικό μενού; Κ οι μπάντες είναι ίδιες με τα ευρωπαϊκά;η θα την πατήσουμε όπως στα note20u?

Link to comment
Share on other sites

Αν και πολλοί δεν το αποδέχονται σας στέλνω τη βαθμολογία του s21 ultra στο dxomark: https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s21-ultra-5g-exynos-camera-review-dual-tele-with-room-for-improvement/
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ήταν και ένας λόγος που άργησε να βγει το αποτέλεσμα .... στην αρχή έβγαλαν την βαθμολογία της οθόνης και μετά του ήχου.....

Το περίμενα ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από ένα παλικάρι στο διπλανό φόρουμ που έφερε μπόλικα σφραγισμένα 16 /512 και πήρα το τελευταίο, αλλιώς το wonda mobile ειναι το πιο αξιόπιστο για αγορά snap 888.

 

Απλα υπόψη αν κάνεις πρώτη φορά αγορά από εκεί θα σου ζητήσουν να τους στείλεις αντίγραφο ταυτότητας όπως και αποδεικτικό διεύθυνσης.

 

Το αναφέρουν στους όρους τους.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Το wonda μετά το brexit δεν καλύπτει τελωνείο, οπότε θέλει προσοχή.

Εσύ μάλλον αναφέρεσαι στο Tdimension (για το οποίο δεν γνωρίζω τι παίζει).

Link to comment
Share on other sites

Αν και πολλοί δεν το αποδέχονται σας στέλνω τη βαθμολογία του s21 ultra στο dxomark: https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s21-ultra-5g-exynos-camera-review-dual-tele-with-room-for-improvement/

 

Μα πως γίνεται αυτό αφού πολλοί εδώ μέσα λένε οτι είναι η "ποιό πλήρης συσκευή". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...