Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά το dsxomark είναι τόσο αξιόπιστο όσο οι κυβερνήσεις μας.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχει ενδιαφερθεί κάποιος για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και στην έκδοση των 512 Gb αλλά στο ασημί χρώμα επειδή δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά διαθέσιμο.Η επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα δεν το φέρνει παρά μόνο το μαύρο;Ακόμη μου προξενεί εντύπωση γιατί πουλιέται σε τόσο λίγα μαγαζιά στο Skroutz σε αντίθεση με παλιότερες ναυαρχίδες της Samsung.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρατήρησα το εξής πρόβλημα, άκουγα μουσική και ξαφνικά έπεσε η ένταση του ηχείου στο μισό χωρίς να πειράξω κάτι εγώ και μετά από λίγο επανήλθε μόνο του. Θεώρησα ότι έτυχε ωστόσο έγινε άλλες δύο φορές σε διαφορετικά κομμάτια. Παρόμοια κατάσταση είχα παρατηρήσει σε ένα παλιότερο κινητό μετά από 5 χρόνια αλλά δεν έδωσα σημασία. Τι μπορεί να φταίει; Να απευθυνθώ στη σαμσουνγκ μέσω της εγγύησης; :(:cry:

 

Με ακουστικά ή ανοιχτή ακρόαση? Εγώ παρατήρησα κάτι παρόμοιο όταν χρησιμοποιούσα τα ακουστικά που είχε το note 10+ , κάτι AKG με type c. Μετά από κάποια ώρα και όταν τα έβγαζα από τη θύρα, έριχνε τον ήχο τον ειδοποιήσεων και ας ήταν στο τέρμα η ρύθμιση. Μόνο με επανεκκίνηση επανέρχεται. Τώρα που δεν τα χρησιμοποιώ τα ακουστικά είναι κομπλέ συνεχώς. Αυτό το bug το παρατήρησα 3 φορές, όσες φορές δούλεψα τα ακουστικά δηλαδή.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και οι μεγάλες αλυσίδες με το σταγονόμετρο τα φέρνουν. Στην αρχή υπήρχε η επιλογή σε ασημί γιατί ήταν οι προπαραγγελίες. Μετά άλλαξαν όλα και πιστεύω είναι η μεγάλη τιμή που τα άλλαξε όλα. Το πλαίσιο, για παράδειγμα, πριν λίγο καιρό δεν είχε καν το 512 μετά τις προπαραγγελίες, δεν ξέρω για τώρα.

Τώρα καταλαβαίνεις πόσο ρίσκο είναι στα πιο μικρά μαγαζιά του skroutz να έχουν απόθεμα από τέτοια τηλέφωνα και ποιο θα είναι το κέρδος τους όταν ακόμα και στο εξωτερικό κρατάνε ψηλά την τιμή τους.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα το θέμα είναι ότι όχι μόνο δεν το έχουν σε απόθεμα αλλά δεν το φέρνουν ούτε με παραγγελία όπου στην καλύτερη περίπτωση πληρώνεις προκαταβολή και στην χειρότερη το φέρνουν μόνο με προεξόφληση.Επίοης είναι απορίας άξιο πως δεν το φέρνουν τα γνωστά μαγαζιά γύρω από την Ομόνοια π.χ.Kaizer, Phonegallery κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Απ' την άλλη βλέπω τρελό ξεπούλημα στο γνωστό site αγγελιών κι όχι μόνο...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με ακουστικά ή ανοιχτή ακρόαση? Εγώ παρατήρησα κάτι παρόμοιο όταν χρησιμοποιούσα τα ακουστικά που είχε το note 10+ , κάτι AKG με type c. Μετά από κάποια ώρα και όταν τα έβγαζα από τη θύρα, έριχνε τον ήχο τον ειδοποιήσεων και ας ήταν στο τέρμα η ρύθμιση. Μόνο με επανεκκίνηση επανέρχεται. Τώρα που δεν τα χρησιμοποιώ τα ακουστικά είναι κομπλέ συνεχώς. Αυτό το bug το παρατήρησα 3 φορές, όσες φορές δούλεψα τα ακουστικά δηλαδή.

 

το παρατήρησα χωρίς ακουστικά κατά τη διάρκεια του youtube. Μίλησα με την samsung, είπαν πως ίσως κάποια εφαρμογή δεν αναγνωρίζει πλήρως το νέο λογισμικό του κινητού και γενικά δεν εναρμονίζεται ακόμη μαζί του με αποτέλεσμα να προκαλεί κάποια σφάλματα. Το βάλαμε σε ασφαλή λειτουργία, ώστε να δούμε αν έφταιγε κάποια εφαρμογή, αλλά δεν παρουσίασε κάτι παρόμοιο. Βέβαια όπως είπα το έκανε σε ανύποπτο χρόνο, οπότε μπορεί να έτυχε. Ο εκπρόσωπος μου είπε πως δε νομίζει να φταίει το ηχείο του κινητού, ωστόσο να το παρακολουθήσω και να ξανά επικοινωνήσω. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Απ' την άλλη βλέπω τρελό ξεπούλημα στο γνωστό site αγγελιών κι όχι μόνο...
Το οποίο είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι σε ενα βαθμό ενοχλητικό να έχεις μια συσκευή με ενα τεράστιο camera module με τεράστιους σε εμφάνιση αισθητήρες, με παραπάνω πάχος, βάρος, με marketing στηριγμένο κατά 50% στις κάμερες, με εξωφρενική τιμή και να έρχεται ενα dxomark και οποιοδήποτε dxomark να "απαξιώνει" την συσκευή

Έστω και αν έχεις διαφορετική άποψη και θεωρείς ότι έχει αδικηθεί η συσκευή ή ότι υπάρχει δόλος και συμφέροντα...

Ναι και για μένα είναι η καλύτερη συσκευή που έχει βγάλει η Samsung, εξαιρετική σε όλους τους τομείς...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απ' την άλλη βλέπω τρελό ξεπούλημα στο γνωστό site αγγελιών κι όχι μόνο...
Ξεπούλημα σε καμία περίπτωση δεν είναι. Μεροκάματο βαρβάτο είναι. Μην ξεχνάμε ότι μέχρι την Κυριακή έπαιζε στο Γερμανό -20% go4more και - 100 ευρώ κουπόνι. Μαζί με τιμολόγιο έβγαινε το 256 στα 800 ευρώ. Βλέπεις εσύ κάποιο 256 στα 800 ευρώ ή/και παρακάτω εφόσον δεν είναι σφραγισμένα?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι σε ενα βαθμό ενοχλητικό να έχεις μια συσκευή με ενα τεράστιο camera module με τεράστιους σε εμφάνιση αισθητήρες, με παραπάνω πάχος, βάρος, με marketing στηριγμένο κατά 50% στις κάμερες, με εξωφρενική τιμή και να έρχεται ενα dxomark και οποιοδήποτε dxomark να "απαξιώνει" την συσκευή

Έστω και αν έχεις διαφορετική άποψη και θεωρείς ότι έχει αδικηθεί η συσκευή ή ότι υπάρχει δόλος και συμφέροντα...

Ναι και για μένα είναι η καλύτερη συσκευή που έχει βγάλει η Samsung, εξαιρετική σε όλους τους τομείς...

Επειδή έχω την συσκευή από την Παρασκευή, αν η συσκευή είχε ,υποθετικά, under display camera, θα έλεγα ότι θα ήταν η πιο ολοκληρωμένη συσκευή του εμπορίου και ο μοναδικός λόγος αλλαγής της μετά από εκεί είναι η μετάβαση σε μελλοντικό fold..

 

Κατεμε ,με την Huawei εκτός παιχνιδιού , έχει σβήσει όλους τους αντιπάλους φέτος, εκτός από το one plus 9 που το περιμένουνε.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Αν και πολλοί δεν το αποδέχονται σας στέλνω τη βαθμολογία του s21 ultra στο dxomark: https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s21-ultra-5g-exynos-camera-review-dual-tele-with-room-for-improvement/

Για άλλη μια φορά έδειξαν την αναξιοπιστίας τους

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά έδειξαν την αναξιοπιστίας τους
Καλά.., γελάνε και τα τσιμέντα με το αποτελέσματα που βγάλανε.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@bromonano2 ευχαριστώ για την επισήμανση. Απλά μπήκα να βρω ένα παλιότερο κινητό της Sammy για φίλο μου κι έπεσα σε μια ντουζίνα+ αγγελιών στο νήμα με τα Samsung και μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. Έτσι εξηγείται...thanks!!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειχε την εκδοση λογισμικου G998BXXU1AUAC ενω τουλαχιστον στο δικο μου ελληνικο εχει παρει την νεώτερη G998BXXU1AUΒ9

δηλ περνεις το τηλεφωνο και δεν το ενημερωνεις πριν κανεις το τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το παρόν θέμα, αλλά samsung pay λειτουργεί με ελληνικές κάρτες;
Όχι, μόνο qurve και revolut.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Καινούριος κάτοχος από χθες του Galaxy S21 Ultra 256gb. Αγορά από cosmote.

 

Έχω vodafone και νομίζω ότι δεν εχω voLTE, μπορώ κάπως να το τσεκάρω;;;

Μήπως να περάσω το EUR firmware, τώρα φοράει το COS.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Καινούριος κάτοχος από χθες του Galaxy S21 Ultra 256gb. Αγορά από cosmote.

 

 

 

Έχω vodafone και νομίζω ότι δεν εχω voLTE, μπορώ κάπως να το τσεκάρω;;;

 

Μήπως να περάσω το EUR firmware, τώρα φοράει το COS.

1. Στείλε μήνυμα στο 1339 την λέξη WIFI.

2. Θα σου έρθει μήνυμα ενεργοποίησης.

3. θα κάνεις επανεκκίνηση.

4. Συνδέσου στο wi-fi σου.

5. Κατέβασε την μπάρα ειδοποιήσεων και ενεργοποίησε το "κλήσεις wi-fi

Έτοιμος!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Το είχα ήδη ενεργοποιημένο το voWifi, στην μπαρα ειδοποιήσεων είναι ενεργό κι εκεί (το αναφέρει σαν Cosmote wifi calling)

 

Οπότε είμαι οκ;; δεν εχει νόημα να αλλάζω firmware

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Το είχα ήδη ενεργοποιημένο το voWifi, στην μπαρα ειδοποιήσεων είναι ενεργό κι εκεί (το αναφέρει σαν Cosmote wifi calling)

 

 

 

Οπότε είμαι οκ;; δεν εχει νόημα να αλλάζω firmware

Αν δουλεύει, Θα δεις αυτό το εικονίδιο μόνο όταν το σήμα της Vodafone δεν είναι ισχυρό. a91de970693dd83cec1a2591b79004ac.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο θέμα με τις αγγελίες έχω βάλει 2 θήκες καινούριες spigen μαύρες (Liquid Air & thin fit) και άλλη μια εξαιρετική cloth γκρι σε πολύ καλή τιμή. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στραβά ξεκίνησαμε.. περασα στην τρίτη εβδομάδα στο service, και δεν έχω κανένα νέο ....

Ούτε επισκευή , ούτε αντικατάσταση ....

Όταν υπάρχει ήδη πρόβλημα απο την αγορά (day one) γιατί πρέπει να περιμένω και να περιμένω ... δεν ξέρω τί ???

Ταλαιπωρούν έναν αγοραστή με αυτόν τον τρόπο.... που έδωσε 1350€ και θέλουν να μας ξαναδούν στο μέλλον..

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από ποιο μαγαζί το πήρες Κ αν το πρόβλημα είναι εντοπίσιμο ώστε να μπορούν να το ελέγξουν . Αν το πρόβλημα είναι εμφανές Κ το διαπιστώσουν Κ η συσκευή δεν έχει περάσει τις 7 μέρες τότε εννοείται ότι είναι υποχρεωμένοι να στην αλλάξουν. Υπάρχει άλλη μία περίπτωση σε Έλληνα που έκανε πρώτη μέρα παρουσιάσει Κ του δημιούργησε αυτό το πρόβλημα

Και η αντικατάσταση από ότι γράφει έγινε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από ποιο μαγαζί το πήρες Κ αν το πρόβλημα είναι εντοπίσιμο ώστε να μπορούν να το ελέγξουν . Αν το πρόβλημα είναι εμφανές Κ το διαπιστώσουν Κ η συσκευή δεν έχει περάσει τις 7 μέρες τότε εννοείται ότι είναι υποχρεωμένοι να στην αλλάξουν. Υπάρχει άλλη μία περίπτωση σε Έλληνα που έκανε πρώτη μέρα παρουσιάσει Κ του δημιούργησε αυτό το πρόβλημα

Και η αντικατάσταση από ότι γράφει έγινε άμεσα.

Η αγορά έγινε απο τον Γερμανό ... και η συσκευή βρίσκεται τώρα στo service της samsung...

Το πρόβλημα είναι απο την αρχή της αγοράς της συσκευής , αλλά εντοπίστηκε καθυστερημένα την 3η εβδομάδα ...

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Η αγορά έγινε απο τον Γερμανό ... και η συσκευή βρίσκεται τώρα στo service της samsung...

Το πρόβλημα είναι απο την αρχή της αγοράς της συσκευής , αλλά εντοπίστηκε καθυστερημένα την 3η εβδομάδα ...

Δεν ξέρω αν το πήγες εσύ ο ίδιος στην Smartec αλλα εγώ όπως και το 99.9% απο εδώ μέσα, έχω να πω μόνο τα καλύτερα για το service... Φαντάζομαι ότι το έδωσες στον Γερμανό και αυτός ανέλαβε την αποστολή. Σε επόμενη περίπτωση να κάνεις εσύ ο ίδιος την αποστολή και να μην μπλέκεται κανένας ενδιάμεσος. Αν είχες δει το πρόβλημα μέσα στις 7 ημέρες που είναι το doa αν δεν κάνω λάθος, τότε ναι να πήγαινες στον Γερμανό να σου δώσουν σφραγισμένο χωρίς δεύτερη κουβέντα... Αυτη εξάλλου ειναι η χρήση του doa.... Αρκεί να είχε όντως πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...