Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω παρατηρήσει ενα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στις αναπάντητες κλήσεις.

Οταν εχω μια αναπάντητη κλήση δεν μου εμφανίζεται ούτε στην AOD αλλα ούτε και στην οθόνη κλειδώματος μέχρι να ξεκλειδώσω την συσκευή και να εμφανιστεί εκείνη ακριβώς την στιγμή στην μπάρα ειδοποιήσεων. Μου κάνει ακριβώς το ίδιο και στο Note 10 plus. Το θέμα είναι ότι δεν μου το έκανε παλιότερα αλλα τώρα τελευταία οπως και στο Note 10 plus μου το κανει μετά την αναβάθμιση σε 3.1

Οι ειδοποιήσεις στην εφαρμογή τηλεφωνώ είναι ενεργοποιημένες και για την αναπάντητη κλήση και τσεκαρισμένο το να εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος

Δεν έχω κανένα μα κανένα θέμα σε ειδοποιήσεις με καμία άλλη εφαρμογή

Να πω ότι από περίεργες εφαρμογές που μπορεί να σχετίζεται το πρόβλημα είναι το AODnotify το οποίο ομως λειτουργεί άψογα και στις 2 συσκευές μου

 

Edit: Ηταν η εφαρμογή AODnotify που δημιούργησε το πρόβλημα η οποία τον τελευταίο καιρό παίρνει πολλά Update και δημιουργούνται διαφορά. Μόλις πήρε και ακόμα ενα update και το πρόβλημα δεν λύθηκε

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το ACR της ΝLL έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν θα άλλαζα CSC για καταγραφή κλήσεων. Μακάρι να έβγαζαν ένα μικρό αρχείο όπως στο p40 pro να το ενεργοποιεί εύκολα και να γράφει με κρυστάλλινο ήχο.

 

Τι πρόβλημα δημιουργεί η αλλαγή csc?

 

Επίσης μήπως μπορεί κάποιος χρήστης να μου πει αν λειτουργεί ο κλονος εφαρμογών social media?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα δημιουργεί η αλλαγή csc?

 

Επίσης μήπως μπορεί κάποιος χρήστης να μου πει αν λειτουργεί ο κλονος εφαρμογών social media?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8154466#post8154466

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..επομένως γίνεται αλλαγή crc για να έχουμε native call recorder αλά ίσως δεν έχουμε τόσο καλό σημα μετά (?)..

 

 

Μπορει κάποιος να δοκιμασει αυτήν την διαδικασία αν γίνεται(του link) ή είναι μόνο για snapdragon? Αφορά τον κλώνο εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Edit:*Ηταν η εφαρμογή AODnotify που δημιούργησε το πρόβλημα η οποία τον τελευταίο καιρό παίρνει πολλά Update και δημιουργούνται διαφορά. Μόλις πήρε και ακόμα ενα update και το πρόβλημα*δεν*λύθηκε

 

καλησπέρα κάνε κατάργηση ενημερώσεων στην εφαρμογή τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..επομένως γίνεται αλλαγή crc για να έχουμε native call recorder αλά ίσως δεν έχουμε τόσο καλό σημα μετά (?)..

 

 

 

 

 

 

Μπορει κάποιος να δοκιμασει αυτήν την διαδικασία αν γίνεται(του link) ή είναι μόνο για snapdragon? Αφορά τον κλώνο εφαρμογών

Δεν έχει ασφαλή φάκελο να έχεις εκεί όσες εφαρμογές θέλεις διπλές;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εγώ έχω άλλο θέμα. Δεν ανάβει η οθόνη σε ειδοποιήσεις που έρχονται απο το Telegram και το Samsung messages. Ενώ έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις και ακούγονται, δεν ανάβει η οθόνη. Παλιότερα δεν συνέβαινε αυτό. Εννοείται οτι DoNotDisturb είναι απενεργοποιημένο και οι ειδοποιήσεις ενεργοποιημένες σε όλα τους. Με το Viber δεν έχω κανένα θέμα. (παλιά θυμάμαι το έκανε και με το WhatsApp αλλά πλέον δεν το έχω)

Έχετε να προτείνετε κάτι;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μετάβαση για περίπου ένα έτος σε iPhone 11 pro max, θέλω επειγόντως να επιστρέψω σε Android..

1)Μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά αν στο s21ultra θα λειτουργει το auto call recorder με κάποιο τρόπο εκτός root?

2) κλονοι σε μεσεντζερ και viber γίνονται?(Εννοώ παράλληλη λειτουργία δύο λογαριασμών χωρίς εναλλαγή λογαριασμού)

Μπορείς να έχεις κανονικά διπλές εφαρμογές

( messenger viber whatsapp )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εγώ έχω άλλο θέμα. Δεν ανάβει η οθόνη σε ειδοποιήσεις που έρχονται απο το Telegram και το Samsung messages. Ενώ έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις και ακούγονται, δεν ανάβει η οθόνη. Παλιότερα δεν συνέβαινε αυτό. Εννοείται οτι DoNotDisturb είναι απενεργοποιημένο και οι ειδοποιήσεις ενεργοποιημένες σε όλα τους. Με το Viber δεν έχω κανένα θέμα. (παλιά θυμάμαι το έκανε και με το WhatsApp αλλά πλέον δεν το έχω)

Έχετε να προτείνετε κάτι;

Glimpse notification, εδώ και αρκετά έτη έμπιστο, γνωστό και εξαιρετικά αξιόπιστο.

 

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με 2 καρτες ΣΙΜ, 5G έχουμε ταυτοχρονα; Η πρεπει να απενεργοποιηθει η μια καρτα για να πιασει 5G?
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Glimpse notification, εδώ και αρκετά έτη έμπιστο, γνωστό και εξαιρετικά αξιόπιστο.

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Πραγματικά εξαιρετική εφαρμογή με ελάχιστη κατανάλωση, σταθερή με το πέρασμα τόσων χρόνων όμως για φαντάσου τώρα να έχεις μια εφαρμογή που κάνει αυτό που κάνει το glimpse notification συν να σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις την AOD notification light δηλαδή να σου ενεργοποιεί την AOD ποτέ λαμβάνεις μια ειδοποίηση και με το που την δεις ή διαγράψεις να σβήνει την AOD... και από κατανάλωση και εδώ ελάχιστη...

Αναφέρομαι στην Aodnotify και δεν μιλάω καθόλου για led ειδοποιήσεων γύρω από την κάμερα και άλλες βλακιες που έχει βάλει που τρώνε μπαταρία. Βέβαια μετά από τρελές απαιτήσεις χρηστών που εχουν την Pro έκδοση κάνει συνεχώς αναβαθμίσεις και προσθέτει λειτουργίες και ήδη έχει αρχίσει δυστυχώς να γίνεται unstable.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κάνε κατάργηση ενημερώσεων στην εφαρμογή τηλέφωνο

 

Φίλε μου δεν έχω δοκιμάσει να κάνω κατάργηση ενημερώσεων ακόμα... Είπα να δοκιμάσω πρώτα μια παλιότερη έκδοση του AODnotify και έτσι έβαλα την V3.30 και ενώ τις πρώτες ώρες δούλευε σωστά τελικά επανήλθε το πρόβλημα με τις αναπάντητες.

Αυτό που προτείνεις είναι η λύση και είναι δοκιμασμένο από εσένα? Το διάβασες κάπου σε κάποιο φόρουμ να μας δώσεις λινκ να παρακολουθούμε και εμείς?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μαμά εφαρμογή του τηλεφώνου δεν σας κάνει; δεν είστε ικανοποιημένοι από το always on display του τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

είχα το ίδιο πρόβλημα και το ανακάλυψα κάνοντας εκκαθάριση δεδομένων εφαρμογής λύθηκε το πρόβλημα καλημέρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μαμά εφαρμογή του τηλεφώνου δεν σας κάνει; δεν είστε ικανοποιημένοι από το always on display του τηλεφώνου;

 

Διάβασε 2, 3 θέματα παραπάνω που γράφω τον λόγω που κάποιοι βάζουμε AODnotify κτλ εν συντομία 2 λόγοι...

1. Να ανάβει η οθόνη οπότε έρχεται ειδοποίηση οπότε να βλέπεις και κάποιες λεπτομέρειες που εμφανίζονται στην lockscreen

2. Να χρησιμοποιείς μεν την Aod αλλα με την λιγότερη δυνατή κατανάλωση δηλαδή να ανάβει η Aod μόνο οταν έχει κάποια ειδοποίηση και με το που την ανοίξεις να απενεργοποιείται ώστε να κερδίζει σε αυτονομία και γλιτώνεις πολυ.

 

Βέβαια υπάρχουν και αρκετές άλλες ρυθμίσεις για led Light γύρω από την κάμερα κτλ αλλα εγω μένω σε αυτά τα 2

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το goodlock; Με αλλαγή VPN και εξαγωγή της sim καταφέρνω να το εγκαταστήσω και να εφαρμόσω τις αλλαγές που θέλω. Ωστόσο όταν ξανά βάζω πάλι τη sim, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πλέον καθώς μου εμφανίζει μήνυμα πως δεν είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου.Με S10 και one UI 2.5 δεν είχα κάποιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το Nice Lock που ειναι το ιδιο και κατεβαζω τις εφαρμογες απο Apkmirror.
Link to comment
Share on other sites

είχα το ίδιο πρόβλημα και το ανακάλυψα κάνοντας εκκαθάριση δεδομένων εφαρμογής λύθηκε το πρόβλημα καλημέρα

 

Καλημέρα έκανα και εγώ εκκαθάριση και απεγκατασταση των ενημερώσεων, ξανά έβαλα το AODnotify και θα κάνω δοκιμές....

Μετά την εκκαθάριση εννοείτε ότι μου βγάζει στο Galaxy store να κανω update το Samsung Phone... Εσύ το έκανες και εξακολουθουσε να λειτουργεί σωστά μετά ή οχι?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το Nice Lock που ειναι το ιδιο και κατεβαζω τις εφαρμογες απο Apkmirror.

 

Α, δεν το έχω δοκιμάσει αυτό. Είναι το ίδιο καλό; Μήπως έχει διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

[Καλημέρα έκανα και εγώ εκκαθάριση και απεγκατασταση των ενημερώσεων, ξανά έβαλα το AODnotify και θα κάνω δοκιμές....

Μετά την εκκαθάριση εννοείτε ότι μου βγάζει στο Galaxy store να κανω update το Samsung Phone... Εσύ το έκανες και εξακολουθουσε να λειτουργεί σωστά μετά ή οχι?

 

όχι αν το ξανά κάνεις ενημέρωση πάλι θα χαλάσει

Link to comment
Share on other sites

όχι αν το ξανά κάνεις ενημέρωση πάλι θα χαλάσει

Έσβησα το AODnotify, έκανα εκκαθάριση στην εφαρμογή τηλέφωνο και Uninstall τα updates, έκανα wipe cache partition και το άφησα έτσι με την AOD (χωρίς το AODnotify) να το δοκιμάσω.... Μετα από καμιά 15 άρια δοκιμές σε διάστημα 1,5 ώρας μου το ξανά έκανε (δηλαδή δεν εδειχνε την ειδοποίηση της αναπάντητης ούτε στην lockscreen ούτε στην Aod πάρα μόνο οταν ξεκλειδωνες το τηλέφωνο)

Την ίδια συμπεριφορά στο S21 Ultra & Note 10 plus οπότε πιστεύω έχει να κάνει με την τελευταία αναβάθμιση της Samsung γιατί παλιότερα δεν το εκανε σε καμία απο τις 2 συσκευές... Υπόψη δεν το κάνει πάντα αλλα 4 στις 10 φορές και μόνο στις αναπάντητες.

Το ίδιο ακριβώς και στο Α51 της συζύγου το οποίο έχει εντελώς διαφορετικό setup απο τα δικά μου με ελάχιστες εφαρμογές άρα αυτό σημαίνει ότι το bug υπάρχει σε όλους απλά πολλοί δεννθα το έχουν καταλάβει

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω διαβασει διαφορες μεθοδους και δε ξερω κατα ποσο ισχυουν,τελικα τροπος να μπει το ενσωματωμενο call recorder υπαρχει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το goodlock; Με αλλαγή VPN και εξαγωγή της sim καταφέρνω να το εγκαταστήσω και να εφαρμόσω τις αλλαγές που θέλω. Ωστόσο όταν ξανά βάζω πάλι τη sim, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πλέον καθώς μου εμφανίζει μήνυμα πως δεν είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου.Με S10 και one UI 2.5 δεν είχα κάποιο πρόβλημα
Κατέβασε nice lock και τα έχεις και εκεί όλα τα module, αναβάθμιση από galaxy store γίνεται η απλά βάζεις adguard vpn βάζεις Αγγλία χώρα, βγάζεις sim, επανεκκίνηση και σου παίζει το good lock κάθε φορά θες αν και δεν έχει νόημα, εγώ και τα 2 έχω αλλά από nice lock τα βλέπω, αλλά αναβάθμιση από galaxy store κάνω.

 

Και από apk mirror ορισμένα module μπορείς αναβαθμίζεις.

 

Εγω pro έκδοση nice lock αγόρασα από play store για να μην έχω διαφημίσεις, βάλε το δωρεάν αν δεν σε πειράζουν οι διαφημίσεις.

 

One Hand Operation +, clock faces, lockstar και sound assistant τα 4 modules που χρησιμοποιώ και είναι super.

 

 

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το goodlock; Με αλλαγή VPN και εξαγωγή της sim καταφέρνω να το εγκαταστήσω και να εφαρμόσω τις αλλαγές που θέλω. Ωστόσο όταν ξανά βάζω πάλι τη sim, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πλέον καθώς μου εμφανίζει μήνυμα πως δεν είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου.Με S10 και one UI 2.5 δεν είχα κάποιο πρόβλημα

Μετά τις τελευταίες αναβαθμισεις του goodlock όταν καταλάβει ότι είσαι σε μη υποστηριζόμενη χώρα παύει να δουλεύει.

Μεγάλα σαΐνια εκεί στην Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...