Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έως 5/11 θεωρείται έως 4/11 23:59, συνήθως όμως η ώρα είναι αντίστοιχη της ώρας που το ενεργοποιησες. Μήπως έχεις την ώρα που το ενεργοποίησες τον προηγούμενο μήνα;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Κατά τις 7 το απόγευμα αν δεν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Τα περιπτερα παιρνουν τωρα προμηθεια για να βγαλουν μια καρτα? Ζητησα μια 10αρα και μου παν 10.50Ε, οτι ειναι 50 λεπτα για αυτους που πληρωνω εγω. Εν παση περιπτωση επειδη βιαζομουν τα δωσα αλλα με σκαλωσαν και νευριασα

 

Όχι μόνο τα περίπτερα, αλλά και αρκετά Mini Market.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Στην αλλαγή πακέτου από COSMOKARTA σε WHAT'S UP τι γίνεται με τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας και ΜΒ που έχουν μαζευτεί στην COSMOKARTA; Χάνονται;
OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

Κατά τις 7 το απόγευμα αν δεν κάνω λάθος.
Αυτή την ώρα θα σου λήξουν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφουν ότι το υπόλοιπο λήγει πχ στις 7/11 θα λήξει μόλις μπει η 7 η μόλις μπούμε στην 8/11?

 

Το δεύτερο που γράφεις

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Από παλιά που δεν έβγαζε αυτόματα το reload στην εφαρμογή και το είχες μόνο από το sms, ζητούσε και τον αριθμό για να κάνεις χρήση του δώρου. Μου φαίνεται δηλαδή πως είναι δεμένο το κάθε reload με τον αριθμό που έκανε ανανέωση.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Από παλιά που δεν έβγαζε αυτόματα το reload στην εφαρμογή και το είχες μόνο από το sms, ζητούσε και τον αριθμό για να κάνεις χρήση του δώρου. Μου φαίνεται δηλαδή πως είναι δεμένο το κάθε reload με τον αριθμό που έκανε ανανέωση.

 

Sent from my SM-G930F

 

Εννοείται πως κάθε κωδικός reload είναι μόνο για τον αριθμό που έκανε την ανανέωση. Ποτέ δε μπορούσε να χρησιμοποιηθεί αλλού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να δωρίσω τον Reload κωδικό μου σε άλλο αριθμό;

 

Όχι. Είναι μόνο για τον αριθμό που ήρθε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω. Υπάρχει μια επιλογή στους νέους φοιτητές τούς δηλώνεις φίλους & δίνει & στους δύο από 2gb για τρείς μήνες. Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω. Υπάρχει μια επιλογή στους νέους φοιτητές τούς δηλώνεις φίλους & δίνει & στους δύο από 2gb για τρείς μήνες. Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέσω της εφαρμογής Whats up (δεν ξέρω αν γίνεται και αλλιώς) προσκαλείς τους φίλους σου και μέσα σε 14 μέρες πρέπει να κάνουν εγγραφή στην φοιτητική προσφορά.Προϋπόθεση είναι να έχεις εσύ ήδη την φοιτητική προσφορά και όταν εγγραφούν και αυτοί θα πάρεις το δώρο για 3 μήνες.Λεει και περισσότερες λεπτομέρειες στην εφαρμογή για ότι χρειαστείς :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειχα κληση απο το 13888, δεν το απαντησα. Με πηραν και 2 φορες το πρωι. Εχει τυχει σε κανεναν τωρα προσφατα και να απαντησε;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειχα κληση απο το 13888, δεν το απαντησα. Με πηραν και 2 φορες το πρωι. Εχει τυχει σε κανεναν τωρα προσφατα και να απαντησε;
Δεν είναι κάτι, για κάποια προσφορά θα σε παίρνουν. Ναι παίρνουν αρκετά συχνα.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειχα κληση απο το 13888, δεν το απαντησα. Με πηραν και 2 φορες το πρωι. Εχει τυχει σε κανεναν τωρα προσφατα και να απαντησε;

 

Εγώ 2 φορές που τους χρειάστηκα χθες και σήμερα είχα στην αναμονή πάνω από 40 λεπτά και την 1η φορά μάλιστα έπεσε η γραμμή στα 43'.Δεν ήξερα ότι είναι απασχολημένοι με το να ενοχλούν τον κόσμο για προσφορές(αν δεν είχες κάποιο ζήτημα που έπρεπε να σε καλέσουν).

Link to comment
Share on other sites

Απλά μου έκανε εντύπωση που με πήραν στις 20:45

 

Δεν έχουν ωράριο συγκεκριμένο φαντάζομαι.Την επόμενη φορά αν το προλάβεις σήκωσε το να δεις τι θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Εχω 4500 gb που ληγουν στις 12 Νοε. Ποιο ειναι το φθηνοτερο πακετο gb που μπορω να παρω ωστε να μη ληξουν ?

 

 

edit :

Τελικα εβαλα καρτα που θα χρειαστω καποια στιγμη και με το reload it τα πηγα 1 μηνα μετα...

Edited by deko
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Εχω 4500 gb που ληγουν στις 12 Νοε. Ποιο ειναι το φθηνοτερο πακετο gb που μπορω να παρω ωστε να μη ληξουν ?

 

 

edit :

Τελικα εβαλα καρτα που θα χρειαστω καποια στιγμη και με το reload it τα πηγα 1 μηνα μετα...

 

Ρίξε μια ματιά αν πήγαν όλα τα mb ένα μήνα μετά για να είσαι σίγουρος.Νομίζω το πιο φθηνό είναι 120μβ με 3€.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο τα περίπτερα, αλλά και αρκετά Mini Market.

 

Σημερα το συναντησα και σε κεντρικο σουπερ μαρκετ της περιοχες μου. Μαλλον δε γλιτωνουμε. Κριμα γιατι επαιρνα και μπουνους ποντους απο 10 ευρω εξοδα στο σουπερ μαρκετ.

 

Οποτε προμηθεια γα εκδοση καρτας, αντιλογισμος στο υπολοιπο απο φορο και τελη, ληξη υπολοιπου στο 2 μηνο για τις 10αρες. Καλα μας πανε

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εμαθα πως εξω απο σταθμους μετρο δινουν νουμερα whatsup με 10ευρω / 23 gb

Ξερει κανεις που αλλου μπορω να βρω? Ειναι καποιο πακετο ή ισχυει για νεες συνδεσεις προωθησης?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το συναντησα και σε κεντρικο σουπερ μαρκετ της περιοχες μου. Μαλλον δε γλιτωνουμε. Κριμα γιατι επαιρνα και μπουνους ποντους απο 10 ευρω εξοδα στο σουπερ μαρκετ.

 

Οποτε προμηθεια γα εκδοση καρτας, αντιλογισμος στο υπολοιπο απο φορο και τελη, ληξη υπολοιπου στο 2 μηνο για τις 10αρες. Καλα μας πανε

Το έγραψα ήδη πριν λίγες μέρες, οι εταιρείες μείωσαν τις προμήθειες που δίνουν για την έκδοση καρτών στα περίπτερα και τα διάφορα μάρκετ σε τόσο μικρά επίπεδα που ουσιαστικά δε βγάζουν τίποτα. Οπότε αντέδρασαν εφαρμόζοντας προμήθεια, χαζοί είναι να σου παρέχουν προϊόν ή υπηρεσία τζάμπα; Οι εταιρείες κινητής πάλι δε χάνουν, αν κάνεις παράπονα θα σου πουν να πας είτε σε κατάστημά τους είτε να ανανεώσεις online.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Εχω 4500 gb που ληγουν στις 12 Νοε. Ποιο ειναι το φθηνοτερο πακετο gb που μπορω να παρω ωστε να μη ληξουν ?

 

 

edit :

Τελικα εβαλα καρτα που θα χρειαστω καποια στιγμη και με το reload it τα πηγα 1 μηνα μετα...

 

Το reload it δε μεταφέρει μαζεμένα ΜΒ από αγορασμένα πακέτα, παρά μόνο από συσσωρευμένα ΜΒ από reload it.

Κάνε έναν έλεγχο στα υπόλοιπα ΜΒ σου, αν έχεις διαφορετικές ημερομηνίες λήξης, θα τα χάσεις αυτά τα 4500 ΜΒ αν δεν είναι από reload it.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τα mb απο το παρε μοιρασε ισχυει στο εξωτερικο?

ευχαριστω

Ισχύει εντός ΕΕ

89a258603eafaccc19bcc54a0393fe7d.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...