Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονιά Πολλά και Καλή Χρονιά.

Από την Παρασκευή πέρασα στο Note 10+ απο το S9+.

Τελευταία φορά που είχα phablet ήταν Note 4 απο τότε πέρασα από όλα τα S.

Εχθές το βράδυ έκατσα να διαβάσω όλο το νήμα του Note 10+ και τελείωσα πριν λίγο, βρήκα κάποια χρήσιμα tips που και να ψάχνεις δεν θα βρεις ιδικά με το φρέσκο Android 10 .

Πρώτες εντυπώσεις , το κράτημα της συσκευής παρόλο το μέγεθος και το βάρος.

Ταχύτητα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το S9+ σκοτώνει ακόμα και μετά από ενάμιση χρόνο.

Δεν δοκίμασα να πάρω μετρήσεις με το OREO για να δω διάφορες και έτσι πέρασα κατευθείαν στο 10 .

Αφού έκανα hard reset πέρασα την 10 με οδηγό του φίλου s_wind , σε 17 ώρες χρήσης εβγαλε 8,5 ώρες sot ( την πρόσθεση δεν χρειάστηκε να βγάλω με το κομπιουτεράκι) χαχαχαχαχα

 

Προσωπική μου γνώμη είναι πως η Samsung έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και θα συνεχίζει να κάνει.

Καλά έκανε η Samsung και αφαίρεσε τον καθαρό χρόνο του Sot γιατί έχουμε καταντήσει ψυχαναγκαστικοί το να κοιτάμε συνέχεια τους χρόνους και να μην απολαμβάνουμε την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πως γίνεται το wallpaper της αρχικής οθόνης να σκρολαρη όπως γυρνάς της οθόνες;θυμάμαι ότι γινόταν αυτό τώρα δεν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το κινητό στο pc και ανοίγεις το smartswitch πρόγραμμα (εγκατεστημένο στο pc).

 

Στην αρχική οθόνη θα σου βγάλει ότι υπάρχει update, ακολουθείς την απλη διαδικασια και είσαι οκ.

Ευχαριστώ μόλις το πέρασα.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, υπάρχει πρόχειρος ο οδηγός του s wind;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός του s_wind είναι για το android 9 και έχει μικρές διαφορές με Android 10 . Αν καταλάβετε το νόημα του οδηγού θα το σετάρετε σωστά το Note 10+ Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Καλή Χρονιά σε όλους

 

Χρειάζομε τη βοήθεια σας

 

Ενώ έχω ενεργοποιήσει τις χειρονομίες, δε μπορώ να καταγράψω στιγμιότυπο οθόνης με τη κίνηση παλάμης

 

Μπορείτε να μου πείτε το μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Καλή Χρονιά σε όλους

 

Χρειάζομε τη βοήθεια σας

 

Ενώ έχω ενεργοποιήσει τις χειρονομίες, δε μπορώ να καταγράψω στιγμιότυπο οθόνης με τη κίνηση παλάμης

 

Μπορείτε να μου πείτε το μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Δες βιντεο στο youtube πως γινεται σωστα!

Πρεπει να γλυστραει στην οθονη η πλαγια παλαμη και οχι στον αερα!

Αν δεν το κανει αυτο τοτε δεν ξερω τι φταιει!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβάζω την ενημέρωση ασφαλείας Ιανουαρίου 2020 OTA...

Σε Ελληνική συσκευή από κοτσοβολο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δες βιντεο στο youtube πως γινεται σωστα!

Πρεπει να γλυστραει στην οθονη η πλαγια παλαμη και οχι στον αερα!

Αν δεν το κανει αυτο τοτε δεν ξερω τι φταιει!

 

Σ ευχαριστώ πολύ. Ειδα το video δοκίμασα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο αλλά τίποτα. Μου είναι πολύ χρήσιμη αυτή λειτουργία και δυστυχώς δε μπορώ βρώ λύση. Κάποια πρόταση στο τι να φταίει; χίλια ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ. Ειδα το video δοκίμασα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο αλλά τίποτα. Μου είναι πολύ χρήσιμη αυτή λειτουργία και δυστυχώς δε μπορώ βρώ λύση. Κάποια πρόταση στο τι να φταίει; χίλια ευχαριστώ

 

Η μείωση της έντασης του ήχου μαζί με το power button κάνουν αποτύπωση οθόνης? Και αν ναι αυτός ο τρόπος σε βολεύει? Μια φορά τα πατάς όχι παρατεταμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το χρόνο φόρτισης το παρατήρησα και εγώ.

Πάντα φορτίζω με ίδιο φορτιστή εδώ και 4-5 έτη έναν 1.5Α της Sony όλα τα κινητά μου.

 

Θυμάμαι πρώτη μου φόρτιση από 23% έως 100% έκανε 3 ώρες και 10 λεπτά.

 

Στο ίδιο διάστημα με OP7P μου κάνει σχεδόν 1 ώρα κάτω κάθε φορά που φορτίζω.

 

Ε δεν δικαιολογειται τόσο τεράστια διαφορά ενώ στην μια έχουμε 4300 μπαταρία περίπου και στην άλλη 4000.

 

Ε λοιπόν στην δεύτερη φόρτιση από 20-22% μου έκανε 2.5 ώρες που είναι το φυσιολογικό θα έλεγα.

 

Ενδιάμεσα στις 2 πρώτες φορτίσεις είχα κάνει πολλές φορές βέβαια επανεκκίνηση συσκευή λόγο ότι δοκίμαζα τα substratum themes που αναγκαστικά έπρεπε κάνω διότι το απαιτεί για επιτυχή εγκατάσταση των overlays.

 

Να δω στην τρίτη φόρτιση τι θα γράψει το κοντέρ :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αυτο μου το έκανε με το Android 10 πριν δεν ειχα θέμα με τον μαμά φορτιστή στην επιλογή οχι γρήγορη Ενσύρματη φόρτιση , αυτο το θεμα μετά από αναβαθμίσεις το πάθαιναν ολλά τα κινητά που ειχα τα περισσότερα note . Ισος η σφαλμα λογισμικού , η θελει εργοστασιακη επανεκκίνηση , αν ειχε προβλημα η φορτιστής θα το ειχε μόνιμα το πρόβλημα δεν θα λειτουργούσε ούτε μετά την επανεκκίνηση του τηλ. Σημερα στην επιλογή γρηγορη φόρτιση φορτισε κανονικα οπως επρεπε και έχω την εντύπωση σε αυτην την επιλογή δεν το κάνει γιατί το φορτησα καμποσες φορές επειδή βιαζόμουν. Για να δουμε με την καινούρια αναβάθμιση ασφαλειας Ιανουαρίου αν το ξανακάνει στην επιλογή αργη φορτιση ,ειναι πολυ σπαστικό αφήνεις το τηλ να φόρτιση Και ενώ όταν πας να το πάρεις να Έχει φορτίσει και να θέλεις να φύγεις και να βλέπεις την μπαταρία Μόνο 50 και κάτι τοτε φτάνουν τα νευρα στα όρια να θέλεις το πετάξεις ενώ το κινητό είναι τουμπανο σε ολλα του.λογικα κατι με παίζει με το Android10 .ποιός κάθετε να κάνει εργοστάσιακες επανεκκίνηση μονο για αυτο το λογο ενώ το κινητό δουλεύει αψεγαδιαστα παντού.δεν χωνεύω το στήσιμο από την αρχή με τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

Η μείωση της έντασης του ήχου μαζί με το power button κάνουν αποτύπωση οθόνης? Και αν ναι αυτός ο τρόπος σε βολεύει? Μια φορά τα πατάς όχι παρατεταμένα.

Πιο βολικο νομιζω ειναι το screenshot με το πενακι, συν οτι εχεις και πιο πολλες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Χρονια πολλα στους εορταζοντες και καλη χρονια σε ολη την παρεα! Ηρθε και το update Ιανουαριου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Καλή Χρονιά σε όλους

 

Χρειάζομε τη βοήθεια σας

 

Ενώ έχω ενεργοποιήσει τις χειρονομίες, δε μπορώ να καταγράψω στιγμιότυπο οθόνης με τη κίνηση παλάμης

 

Μπορείτε να μου πείτε το μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Δοκιμασε να κατεβασεις το softkey edge να δεις αμα σε βολευει.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κατεβασεις το softkey edge να δεις αμα σε βολευει.

 

Εμένα με βολεύει πολύ αυτό και το χρησιμοποιώ πολύ καιρό.

Αλλά από την αναβάθμιση σε Android 10, παρόλο που έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή,

Μου βγάζει πολύ συχνά τα screenshot θολά και με τοποθεσία Web.

Δηλαδή να πατάς πάνω σε ένα screenshot από την σελίδα my Phone πχ και να σου ανοίγει σύνδεσμο στον browser κατευθείαν.

Θολά με αυτό τον τρόπο μόνο.

Πατώντας τα δύο πλήκτρα για screenshot κανένα πρόβλημα.

 

Επίσης ξέρετε πως μπορεί να γίνετε καταγραφή εικόνας μόνο και όχι συνδέσμου?

Υπάρχει σχετική ρύθμιση? Γιατί δεν βρίσκω τίποτα..

 

Τα θολά screenshot με sofkey edge.

Τα σωστά πατώντας τα δύο κουμπιά ταυτόχρονα.

Και στα δύο σε περίπτωση screenshot σελίδας μου εμφανίζει την τοποθεσία Web.

 

https://www.dropbox.com/sh/le2vl6md90tc7vz/AABuMzOmhBg_nISMmMqJJnR8a?dl=0

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.τωρα που παίζει το στα 999 στο πλαίσιο χωρίς τόκους.αξιζει να το πάρω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω ότι έχω το p30 pro

Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινή μου γνώμη είναι να το πάρεις, θα βρεθείς σε άλλο επίπεδο.

Αλλά κάνε μια ασφάλεια, αχρείαστη να είναι αλλά καλό είναι να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου για ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για δόσεις...Αξίζει το κινητό η να κάτσω εκεί που είμαι..

Για μένα που πάντα ειχα όλες τις ναυαρχίδες της Huawei οπως και της Samsung (ειχα το P30 pro αγορασμένο 2 φορες και τώρα έχω Note 10 plus μαζί με το απλό Huawei p30) θα έλεγα ότι μιλαμε για τις 2 καλύτερες συσκευές στην αγορά μέχρι σήμερα.... Θα έλεγα αλλού είναι καλύτερο το ενα, αλλου το άλλο οπότε θα πρέπει να ζυγίσεις τις δικές σου προτεραιότητες... Αν είναι όμως να δώσεις το P30 pro και να βάλεις αλλα 400€ για το Note τότε σίγουρα δεν αξίζει....

Η γνώμη μου είναι ότι συνολικά το Note 10 plus είναι η καλύτερη Android συσκευή που έχει βγει ποτέ με αμέσως επόμενη το P30 pro...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για δόσεις...Αξίζει το κινητό η να κάτσω εκεί που είμαι..

 

Ένας ακόμη παράγοντας που πρέπει να σκεφτείς είναι ο ερχομός σε 1,5 περίπου μήνα του S11 ή s20 ή όπως θα λέγεται το οποίο θα είναι πραγματική αναβάθμιση σε σημαντικούς τομείς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιο βολικο νομιζω ειναι το screenshot με το πενακι, συν οτι εχεις και πιο πολλες επιλογες.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις σας και τις προτάσεις σας.

Το θέμα είναι να βρώ τι φταίει και δε γίνετε η αποτύπωση οθόνης με την κινηση της παλάμης.

Σ εσάς γίνετε κανονικά;

Μήπως φταίει κάποια ρύθμιση - επιλογή;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ένας ακόμη παράγοντας που πρέπει να σκεφτείς είναι ο ερχομός σε 1,5 περίπου μήνα του S11 ή s20 ή όπως θα λέγεται το οποίο θα είναι πραγματική αναβάθμιση σε σημαντικούς τομείς.

Άλλο όμως S20/S11 και άλλο το Note10+ λόγο του spen .

Ένας από τους λόγους που επέστρεψα στο Note 10+ μετά το S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...