Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και την απάντηση!

 

Άσχετο, αλλά θεωρούσα πως το note 8 μου έχει οθονάρα, αλλά του 10+ είναι απλά από άλλο πλανήτη. Το άλμα μέσα σε δύο μόλις χρόνια είναι τρομακτικό..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Την ίδια εμπειρία είχα κ εγώ. Από το 8 στο 10+. Θεωρούσα το 8 τη απόλυτη συσκευή, που ήταν για τη χρονιά της (Αν κ με μικρή μπαταρία), όμως το 10+ ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη. Μεγειά σου φίλε μου! Εύχομαι να το χαρείς!!. Α! Και η μπαταρία τόσο φαίνεται σε όλους μας, 4170MhA.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βλέπω να δουλεύει.:(
Προσωπικά βολεύτηκα με συγκεκριμένη exe εφαρμογή σε Windows εδώ και 2-3 έτη και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Creevity mp3 cover downloaded λέγεται.

 

Σε android όσες εφαρμογές δοκίμασα καμία αξια εμπιστοσύνης.

 

Είτε κατέβαζαν άσχετα album art, είτε δεν αποθηκεύουν στο κομμάτι μουσικής και έτσι όταν έκανες hard reset κινητό ή άλλαζες player δεν έπαιζαν η δεν υποστηριζοταν.

 

Με την πάνω εφαρμογή στα Windows παίζουν παντού σε όλα τα player σε όλα OS σωστά.

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βλέπω να δουλεύει.:(
Μήπως τα κομμάτια που προσπαθείς να επεξεργαστείς βρίσκονται στη microsd; Αν ναι μετέφερέ τα στη μνήμη του κινητού και θα αποθηκευτούν οι αλλαγές που κάνεις.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Μηπως ξερει καποιος πως μπορω να απενεργοποιησω το πλαινο κουμπι(οχι το αυξομειωσης εντασης) επειδη ξεκλειδωνω το κινητο με διπλο χτυπημα στην οθονη και οταν το βαζω στην τσεπη πατιεται το κουμπι και ανοιγει επειδη δεν θελω κανενος ειδος κλειδωμα.

 

Καλη χρονια ευχομαι σε ολους με υγεια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Μηπως ξερει καποιος πως μπορω να απενεργοποιησω το πλαινο κουμπι(οχι το αυξομειωσης εντασης) επειδη ξεκλειδωνω το κινητο με διπλο χτυπημα στην οθονη και οταν το βαζω στην τσεπη πατιεται το κουμπι και ανοιγει επειδη δεν θελω κανενος ειδος κλειδωμα.

 

Καλη χρονια ευχομαι σε ολους με υγεια.

Γιατί σου ξεκλειδώνει στη τσέπη μέσα από τις ρυθμίσεις --> display, δεν έχεις ενεργό το "Accidental touch protection"? Η τρίτη επιλογή από το τελός του μενού προς τα επάνω.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου ξεκλειδώνει στη τσέπη μέσα από τις ρυθμίσεις --> display, δεν έχεις ενεργό το "Accidental touch protection"? Η τρίτη επιλογή από το τελός του μενού προς τα επάνω.

 

Αν εννοεις την προστασια απο τυχαια αγγιγματα το εχω ενεργοποιημενο αλλα δεν

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις κάποιο ιδιαίτερο λόγο θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις με την βελτιστοποίηση, νομίζω ότι θα διαπιστώσεις ότι θα είσαι απόλυτα ευχαριστημένος και θα κερδίσεις σε αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έβαλα βελτιστοποίηση και fhd+ στην οθόνη και έχει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία από την 1η κιόλας μέρα.

 

Όσο για το θέμα με το κάτω μέρος και το πενάκι που δεν πιάνει εγώ τελικά έβαλα τα κουμπιά να φαίνονται γιατί ήταν πολύ σπαστικό όλο αυτό. Θα ήταν πιο ωραίο αν υπήρχε μια παραμετροποίηση να κάνεις τα κουμπιά πιο μικρά για να πιάνουν μικρότερο χώρο. Υπάρχει κάποιος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Το Adaptive Powersaving το εχει κανεις ενεργοποιημενο? Ακουγεται καλη φαση αν δουλευει σωστα, αλλα φοβαμαι μη μου σκοτωσει καμια εφαρμογη στο background τυπου Viber κλπ και δε μου ερχονται ειδοποιησεις ή κατι τετοιο.

Γενικα ευχαριστημενος ειμαι με την μπαταρια, απλα λεω...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να βοηθησει καποιος...ενω το κινητο πετάει με την 10ρα, εχω ενα προβλημα που δεν ειχα με την 9. Δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για gmail. Εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά αυτό εκεί...νεκρα. Έχετε καμμια ιδεα που ίσως μου διαφεύγει?

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Εχω και γω αυτο το προβλημα..ειναι προβλημα της εφαρμογης!και μενα μου ερχονται πολυ καθυστερημενα οι ειδοποιησεις περιπου 1 ωρα μετα!

Οσο εχω διαβασει ειναι προβλημα της εφαρμογης απο την μερια της google σε συνδοιασμο με android 10!

Με την 9 ουτε γω ειχα προβλημα!

Εχω δοκιμασει τα παντα οπως να εξαιρεσω την εφαρμογη απο βελτιστοποιηση μπαταριας,διαγραφη και εγκατασταση καθαρισμος cache η να κανω να ερχονται αμεσα οι ειδοποιησεις για τα σημαντικα εισερχομενα αλλα τζιφος!

Μια δουλευει και 10 δεν δουλευει..οτι να ναι!

Συνεχόμενο πάτημα πάνω στο εικονίδιο του Gmail > app info > battery > optimise battery usage και την απενεργοποιείτε.

Μετά θα έρχονται κατευθείαν οι ειδοποιήσεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο χρόνος οθόνης δεν μηδενίζει με την πλήρη φόρτιση.

 

Σωστά το είχε αναφέρει κάποιος στις προηγούμενες σελίδες .

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μετά απο τρία χρόνια ξανά σε samsung στο note 10 plus.Οι πρώτες εντυπώσεισ πολύ καλές και ανώτερο σχεδόν σε όλα από το iphone xs max που είχα πριν.Τρεις ερωτήσεις παιδιά αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

1)Όταν συνδέεται με bluetooth στο αυτοκίνητο δουλεύει κανονικά δεν μου εμφανίζει όμως τις επαφές μου στην οθόνη του αυτοκινήτου.

2)Επειδή δεν είχα προστασία οθόνης σε κανένα κινητό,αν βγάλω την μαμά ζελατίνα κάνει αραχνιές και γρατζουνιές εύκολα;

3)Αν φορτίζουμε συνέχεια στην γρήγορη φόρτιση με τον εργοστασιακό φορτιστή,μειώνεται η ζωή της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μετά απο τρία χρόνια ξανά σε samsung στο note 10 plus.Οι πρώτες εντυπώσεισ πολύ καλές και ανώτερο σχεδόν σε όλα από το iphone xs max που είχα πριν.Τρεις ερωτήσεις παιδιά αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

1)Όταν συνδέεται με bluetooth στο αυτοκίνητο δουλεύει κανονικά δεν μου εμφανίζει όμως τις επαφές μου στην οθόνη του αυτοκινήτου.

2)Επειδή δεν είχα προστασία οθόνης σε κανένα κινητό,αν βγάλω την μαμά ζελατίνα κάνει αραχνιές και γρατζουνιές εύκολα;

3)Αν φορτίζουμε συνέχεια στην γρήγορη φόρτιση με τον εργοστασιακό φορτιστή,μειώνεται η ζωή της μπαταρίας;

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Καλορίζικο.!

 

Αν είσαι ψείρας προτείνω να μη βγάλεις την εργοστασιακή μεμβράνη.

 

Για να μας δίνει ταχυφορτιστή στο κουτί,

Και να έχει από προ επιλογή γρήγορη φόρτιση δεν νομίζω ότι δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.

 

Προσωπικά πάντα φορτίζω με γρήγορη φόρτιση εδώ και χρόνια.

Είτε με καλώδιο είτε ασύρματα.

 

Πρόσφατα μάλιστα στο note φορτίζω και με τον 45w φορτιστή της Samsung που πήρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μετά απο τρία χρόνια ξανά σε samsung στο note 10 plus.Οι πρώτες εντυπώσεισ πολύ καλές και ανώτερο σχεδόν σε όλα από το iphone xs max που είχα πριν.Τρεις ερωτήσεις παιδιά αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

1)Όταν συνδέεται με bluetooth στο αυτοκίνητο δουλεύει κανονικά δεν μου εμφανίζει όμως τις επαφές μου στην οθόνη του αυτοκινήτου.

 

1. Όταν το συνδέεις για 1η φορά σε ρωτάει 1 φορά αν θες να έχει πρόσβαση στις επαφές του κινητού και άλλη 1 αν θες να έχει πρόσβαση στο αρχείο κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαντάζομαι ότι το note 10 με το 10+ έχουν την ίδια κάμερα,να ρωτήσω κι εδώ.

Όταν τραβάτε βίντεο το βράδυ σας κάνει μια θολουρα;Είναι αρκετά χάλια το βίντεο ενώ την μέρα είναι κρύσταλλο.

Σε note 9 το βίντεο το βράδυ είναι αρκετά καλύτερο και πιο καθαρό.

Είναι και σε σας έτσι ή το πάω σμαρτεκ;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαντάζομαι ότι το note 10 με το 10+ έχουν την ίδια κάμερα,να ρωτήσω κι εδώ.

Όταν τραβάτε βίντεο το βράδυ σας κάνει μια θολουρα;Είναι αρκετά χάλια το βίντεο ενώ την μέρα είναι κρύσταλλο.

Σε note 9 το βίντεο το βράδυ είναι αρκετά καλύτερο και πιο καθαρό.

Είναι και σε σας έτσι ή το πάω σμαρτεκ;

 

Και σε μενα ετσι ειναι..και οχι μονο το βιντεο..και η καμερα μια θολουρα με πολυ πιξελιασμα..!μονο αν βγει φλας η νυχτερινη ληψη φωτο κανει δουλεια!

Ενω την μερα οντως κρυσταλλο..

Ολοι γραφουν ωραια λογια για την καμερα δεν λεω την μερα κανει παπαδες!Αλλα το βραδυ πολυ απογοητευση..ακομα και το Note 8 της γυναικας μου καλυτερες βγαζει!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μετά το update σε 10, καποια modules του Good Lock δεν λειτουργούν, λεει ομως πως θα γινει update οταν βγει νεα έκδοση κλπ.

Επειδή το ειχα βάλει πρόσφατα και δεν ξερω, το update θα μας το δείξει κανονικα ή επειδη εχουμε κανει το mod με το vpn για το αρχικο install θα πρεπει να το κάνουμε παλι ετσι ανα τακτα χρονικα διαστήματα για να δουμε διαθέσιμα updates?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους και χρόνια πολλά για εσάς και τους αγαπημένους σας ανθρώπους!

Έχω να παρατηρήσω πως η σαμμυ με το Android 10 έκανε μια απλή κι έξυπνη κίνηση. Έκανε πιο αργά τα animations και μαζί με τη δουλειά που έριξε η Google στη 10αρα έδωσε την πιο smooth εμπειρία μέχρι σήμερα σε Samsung Android.

Να πως με μια απλή κίνηση εξαφανίζεις stutters και φτιάχνεις ios experience κι ας τρέχουν από πίσω δεκάδες processes (τα περισσότερα χρήσιμα για μένα, αλλά και κάποια σαβούρα) ... Well done Sammy...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους και χρόνια πολλά για εσάς και τους αγαπημένους σας ανθρώπους!

Έχω να παρατηρήσω πως η σαμμυ με το Android 10 έκανε μια απλή κι έξυπνη κίνηση. Έκανε πιο αργά τα animations και μαζί με τη δουλειά που έριξε η Google στη 10αρα έδωσε την πιο smooth εμπειρία μέχρι σήμερα σε Samsung Android.

Να πως με μια απλή κίνηση εξαφανίζεις stutters και φτιάχνεις ios experience κι ας τρέχουν από πίσω δεκάδες processes (τα περισσότερα χρήσιμα για μένα, αλλά και κάποια σαβούρα) ... Well done Sammy...

Χρόνια πολλά Βαγγέλη. Η 10αρα τρέχει "νεράκι" και μάλιστα χωρίς επαναφορά από μένα. 100% smooth και μπαταρία μια χαρά.

Ποια κίνηση εννοείς; για δώσε tips.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Βαγγέλη. Η 10αρα τρέχει "νεράκι" και μάλιστα χωρίς επαναφορά από μένα. 100% smooth και μπαταρία μια χαρά.

Ποια κίνηση εννοείς; για δώσε tips.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Γειά σου Λάζαρε. Όχι, εννοώ τη μαμά ρύθμιση να έχει πιο αργά τα default transition animations. Έτσι φαίνεται κι είναι πιο smooth από ποτέ.

Κι εγώ με dirty update είμαι, δηλαδή δεν έκανα επαναφορά και παίζει άψογα σε όλα. Μπορεί να τα χώνουμε στη σαμμυ για τις καθυστερήσεις στις αναβαθμίσεις, αλλά αυτή τη φορά η αναμονή άξιζε, γιατί έδωσε κάτι απόλυτα σταθερό... Η μπαταρία είναι ελαφρώς βελτιωμένη σε standby, που εκεί είναι που πονάει η συσκευή, σε περιοχές με κακο σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Λάζαρε. Όχι, εννοώ τη μαμά ρύθμιση να έχει πιο αργά τα default transition animations. Έτσι φαίνεται κι είναι πιο smooth από ποτέ.

Κι εγώ με dirty update είμαι, δηλαδή δεν έκανα επαναφορά και παίζει άψογα σε όλα. Μπορεί να τα χώνουμε στη σαμμυ για τις καθυστερήσεις στις αναβαθμίσεις, αλλά αυτή τη φορά η αναμονή άξιζε, γιατί έδωσε κάτι απόλυτα σταθερό... Η μπαταρία είναι ελαφρώς βελτιωμένη σε standby, που εκεί είναι που πονάει η συσκευή, σε περιοχές με κακο σήμα...

Α οκ, αυτό ναι είναι όντως ωραία ρύθμιση. Δίνει το "κάτι" στην απόκριση της συσκευής.

Γνωστό χρόνια τώρα το drain της μπαταρίας σε standby ιδικά εγώ το ξέρω καλά με 2 κάρτες και μόνιμα μετριότατο σήμα. Αλλά δεν υπάρχει άλλη εταιρία με τόσο ολοκληρωμένες συσκευές οπότε κάνω πίσω. Οτι συσκευή και αν έχω δοκιμάσει τελευταία μου φαίνεται "κουτσή". Εσύ ήσουν αο μήλο μεριά αν δεν κάνω λάθος έτσι; δεν το άντεξες;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Α οκ, αυτό ναι είναι όντως ωραία ρύθμιση. Δίνει το "κάτι" στην απόκριση της συσκευής.

Γνωστό χρόνια τώρα το drain της μπαταρίας σε standby ιδικά εγώ το ξέρω καλά με 2 κάρτες και μόνιμα μετριότατο σήμα. Αλλά δεν υπάρχει άλλη εταιρία με τόσο ολοκληρωμένες συσκευές οπότε κάνω πίσω. Οτι συσκευή και αν έχω δοκιμάσει τελευταία μου φαίνεται "κουτσή". Εσύ ήσουν αο μήλο μεριά αν δεν κάνω λάθος έτσι; δεν το άντεξες;

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Τα σετ που δοκιμαζα εναλλάξ τελευταία ήταν Apple watch 5 + iphone 11 pro max και note 10 Plus + galaxy watch active 2.

Κατέληξα με δυσκολία, αλλά βεβαιότητα, ότι μου κάνει το κορεάτικο σετακι, για αρκετούς λόγους. Το Apple Watch 5 πάντως μου λείπει....

Άλλα Android πλέον παίρνω μόνο για σύντομη δοκιμή. Πλην αυτών των 2 brands (Samsung - Apple) δε μου κάνει τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμπεριστατωμένα πλέον το να κατεβάσεις ανάλυση δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα σε μπαταρία.

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει δυνατότητα όταν υπάρχει το κουμπί εφαρμογών ενεργοποιημένο κάτω δεξιά αν γίνεται να είναι Απενεργοποιημένη η κίνηση σάρωση προς τα πάνω που μας ανοίγει την σελίδα εφαρμογων;
Link to comment
Share on other sites

@V@gelis Εχεις πειραξει και στη συσκευή αυτή τα DPI? Αν ναι, τι ρυθμιση εβαλες?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...