Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αντιμετωπίζω κανένα από τα αναφερόμενα προβλήματα παρόλο που τα έχω όλα ενεργοποιημένα.

Ίσως έχει τύχει σε κάποιες συσκευές

 

Νομιζω ειναι θεμα δικτυου συνδεσιμότητας και οχι συσκευης, γι'αυτό ρωτησα τους φιλους παραπάνω.

Αν εχεις On το Wifi Wifi Calling και εισαι καμια χαλια γραμμή και/ή κατεβαίνουν διαφορα αρχεία γονατιζοντας το bandwidth, ισως να ειναι και λογικο. Εικασιες κανω παντως :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κι εγώ κάτοχος της συσκευής. Δύο θεματάκια έχω. Πρώτον, τα μηνύματα αργούν πολύ να φύγουν και μένουν αρκετή ώρα σε εκκρεμότητα. Μάλιστα πολλές φορές ακυρώνεται η αποστολή τους. Δεύτερον, κάποιες φορές στις κλήσεις σε με ακούν καθόλου. Έχει κάποιος παρόμοια θέματα;
Με τα μηνύματα το εχω και εγώ αυτό το θεμα, αργούν να φύγουν. Με τις κλησεις δεν έχω κανένα απόλυτος πρόβλημα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πως βλέπουμε τη χρήση της μπαταρίας τώρα ? Άλλαξε το μενού και δεν έχει τις παλιές επιλογές που είχαμε..πάνε τα στατιστικά ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πως βλέπουμε τη χρήση της μπαταρίας τώρα ? Άλλαξε το μενού και δεν έχει τις παλιές επιλογές που είχαμε..πάνε τα στατιστικά ?

 

Νικόλα πριν σταματήσω να το παρακολουθώ έτσι όπως έγινε κατάλαβα το εξής.

Για να καταλάβεις sot, πρέπει να το φορτίσεις και να το βγάλεις από την μπριζα 12 το βράδυ.

Κάθε 12 το βράδυ μηδενίζει το κοντέρ σοτ ανεξάρτητα από την φόρτιση.

 

Επίσης πλέον δεν αναφέρεται πουθενά ο χρόνος ομιλίας..

 

Δεν βρίσκεις εύκολα άκρη ποια νομίζω και έτσι έπαψα να το κοιτάω.

 

Παρόλα αυτά το βγάζω νωρίς το πρωί από την φόρτιση και μέχρι αργά το βράδυ που θα κοιμηθώ έχω μπαταρία.

Τόσους μήνες ούτε μια φορά δεν χρειάστηκε να το φορτίσω μέσα στη μέρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε καιρός να αρχίσουμε απολαμβάνουμε την συσκευή χωρίς να παρακολουθούμε το sot χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα πριν σταματήσω να το παρακολουθώ έτσι όπως έγινε κατάλαβα το εξής.

Για να καταλάβεις sot, πρέπει να το φορτίσεις και να το βγάλεις από την μπριζα 12 το βράδυ.

Κάθε 12 το βράδυ μηδενίζει το κοντέρ σοτ ανεξάρτητα από την φόρτιση.

 

Επίσης πλέον δεν αναφέρεται πουθενά ο χρόνος ομιλίας..

 

Δεν βρίσκεις εύκολα άκρη ποια νομίζω και έτσι έπαψα να το κοιτάω.

 

Παρόλα αυτά το βγάζω νωρίς το πρωί από την φόρτιση και μέχρι αργά το βράδυ που θα κοιμηθώ έχω μπαταρία.

Τόσους μήνες ούτε μια φορά δεν χρειάστηκε να το φορτίσω μέσα στη μέρα.

 

 

τι να πω, ποση βλακεια δηλαδη? τι νοημα εχει να βλεπεις στατιστικα απο τις 12 και οχι απο πληρη φορτιση?

Αρα αν πεσω για υπνο στις 10 και το βαλω να φορτιζει, εφοσον μηδενιζουν στις 12, θα μου γραφει χρονους σωστα, ασχετως αν θελει 4 ωρες να φορτισει, αφου απο τις 12 που θα μετραει δεν κανω χρηση και το εχω κλειστο..

Μια εφαρμογη που εβγαλε στο app store της η samsung , την battery tracker την εχει δει κανεις? την κατεβασα και δεν την εβρισκα μες το κινητο, κουφαθηκα τελειως, και τηνσουταρα μες απο το store ουτε στις εφαρμογες υπηρχε, ουτε σαν ρυθμιση τη βρηκα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει να μετράει τον χρόνο οθόνης από την ωρα που το βγάζεις απο την φόρτιση απλός μηδενίζει 00:00 και έτσι όποιος θέλει να μετρήσει το sot πρέπει να πάρει κομπιουτεράκι .

Καταγράφει μόνο τον συνεχόμενο χρόνο της οθόνης , όταν κλείσει η οθόνη ξανά αρχίζει να υπολογίζει από την αρχή.

Έτσι με αυτόν τον τρόπο υπολογίζει τα ξεκλειδώματα στην ψηφιακή ευεξία.

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει να μετράει τον χρόνο οθόνης από την ωρα που το βγάζεις απο την φόρτιση απλός μηδενίζει 00:00 και έτσι όποιος θέλει να μετρήσει το sot πρέπει να πάρει κομπιουτεράκι .

Καταγράφει μόνο τον συνεχόμενο χρόνο της οθόνης , όταν κλείσει η οθόνη ξανά αρχίζει να υπολογίζει από την αρχή.

Έτσι με αυτόν τον τρόπο υπολογίζει τα ξεκλειδώματα στην ψηφιακή ευεξία.

 

δε νομιζω να μετραει συνεχομενο χρονο οθονης. μου λεει 3 ωρες οθονη την κυριακη, 3 ωρες εγω δεν το δουλεψα συνεχεια, ολη τη μερα 3 ωρες ισως..

Παντως η μπαταρια του ειναι ενα 5-10% πιο κατω απο s10 plus σε μενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μπαινεις ενας στον κοπο να γραψει αν εχει battery drain ή οχι...

Καλημέρα,

όχι εγώ δεν έχω, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογη που εβγαλε στο app store της η samsung , την battery tracker την εχει δει κανεις? την κατεβασα και δεν την εβρισκα μες το κινητο, κουφαθηκα τελειως, και τηνσουταρα μες απο το store ουτε στις εφαρμογες υπηρχε, ουτε σαν ρυθμιση τη βρηκα

Για να τρέξεις αυτή την εφαρμογή θέλει να έχεις το galaxy labs. Τρέχει μέσω αυτής. Αλλά δεν προσφέρει και κάτι το ιδιαίτερο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για να τρέξεις αυτή την εφαρμογή θέλει να έχεις το galaxy labs. Τρέχει μέσω αυτής. Αλλά δεν προσφέρει και κάτι το ιδιαίτερο.

 

αχα, οκ ευχαριστω!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τροπος να γινει ολικο backup και επαναφορα μετα οπως ακριβως ηταν πριν? δηλ και με τα δεδομενα των εφαρμογων..διοτι βλεπω να μην αποφευγω τις εργαστασιακες ρυθμισεις....
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τροπος να γινει ολικο backup και επαναφορα μετα οπως ακριβως ηταν πριν? δηλ και με τα δεδομενα των εφαρμογων..διοτι βλεπω να μην αποφευγω τις εργαστασιακες ρυθμισεις....

 

Αυτά μόνο σε μήλα (ή root συσκευές).

Σε μαμά Samsung το ξεχνάς (από τα μεγάλα μείον του Android)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι να πω, ποση βλακεια δηλαδη? τι νοημα εχει να βλεπεις στατιστικα απο τις 12 και οχι απο πληρη φορτιση?

Αρα αν πεσω για υπνο στις 10 και το βαλω να φορτιζει, εφοσον μηδενιζουν στις 12, θα μου γραφει χρονους σωστα, ασχετως αν θελει 4 ωρες να φορτισει, αφου απο τις 12 που θα μετραει δεν κανω χρηση και το εχω κλειστο..

Μια εφαρμογη που εβγαλε στο app store της η samsung , την battery tracker την εχει δει κανεις? την κατεβασα και δεν την εβρισκα μες το κινητο, κουφαθηκα τελειως, και τηνσουταρα μες απο το store ουτε στις εφαρμογες υπηρχε, ουτε σαν ρυθμιση τη βρηκα

 

Βάλτε ένα accubatery pro παιδιά να έχετε ότι στατιστικό θέλετε για τη μπαταρία με ακρίβεια.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τροπος να γινει ολικο backup και επαναφορα μετα οπως ακριβως ηταν πριν? δηλ και με τα δεδομενα των εφαρμογων..διοτι βλεπω να μην αποφευγω τις εργαστασιακες ρυθμισεις....

 

Το να πάρεις πλήρες back up και επαναφορά μετά δεν έχει κανένα νόημα, θα επαναφέρεις τυχόν σφάλματα.. Για μένα κάνε στήσιμο από την αρχή αν θες να δουλέψει σωστά αλλιώς άστο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχω ξεμεινει με win 7 και απο σημερα παπαλα η ασφαλεια.Εχω παραλληλα και Linux Ubuntu.Δεν ξερω ομως αν μπορω να βαλω samsung dex σε linux.Εχει κανεις ιδεα τι γινετε με αυτο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μόνο σε μήλα (ή root συσκευές).

 

Σε μαμά Samsung το ξεχνάς (από τα μεγάλα μείον του Android)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Βάλτε ένα accubatery pro παιδιά να έχετε ότι στατιστικό θέλετε για τη μπαταρία με ακρίβεια.

Πολύ καλό, το έχω από Σεπτέμβρη.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια το έδωσα το Note 8 στη γυναικα μου και εδώ και μια βδομάδα παίζω με νέο Note10+

 

Μπορεί να άργησα λίγο αλλά άξιζε τον κόπο.

 

Τεράστα διαφορά με το 8 όχι οτι έχει αλλα σε αυτό το επίπεδο συσκευών η καθημερινότητα είναι καλή ούτως ή άλλως.

 

Με την κάμερα παίζω ακόμα να βγάλω συμπεράσματα.

 

Ένα κακό πάντως που έχει και έχω απογοητευτεί έιναι το fingerprint sersor. Απαράδεκτα αργό με πολλές αστοχίες.

 

Αυτά.. (κανένας παλιός εδώ;;;) ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλημερα.Εχω ξεμεινει με win 7 και απο σημερα παπαλα η ασφαλεια.Εχω παραλληλα και Linux Ubuntu.Δεν ξερω ομως αν μπορω να βαλω samsung dex σε linux.Εχει κανεις ιδεα τι γινετε με αυτο??

 

Βάλε 10 ρε άνθρωπε..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχω ξεμεινει με win 7 και απο σημερα παπαλα η ασφαλεια.Εχω παραλληλα και Linux Ubuntu.Δεν ξερω ομως αν μπορω να βαλω samsung dex σε linux.Εχει κανεις ιδεα τι γινετε με αυτο??

 

Mε 20ευρω το πολυ αγοραζεις αυθεντικη αδεια windows 10.

Δινουμε 1000αρικα για κινητα και σκεφτομαστε να δωσουμε ενα δεκαρικο για τη ραχοκοκκαλια του software; :rolleyes:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Mε 20ευρω το πολυ αγοραζεις αυθεντικη αδεια windows 10.

Δινουμε 1000αρικα για κινητα και σκεφτομαστε να δωσουμε ενα δεκαρικο για τη ραχοκοκκαλια του software; :rolleyes:

 

ούτε 10 ευρώ οι άδειες των win10 πλέον

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχω ξεμεινει με win 7 και απο σημερα παπαλα η ασφαλεια.Εχω παραλληλα και Linux Ubuntu.Δεν ξερω ομως αν μπορω να βαλω samsung dex σε linux.Εχει κανεις ιδεα τι γινετε με αυτο??

 

Αχ τι επαθες αχ δεν λεω εχεις και συ τα προσωπικα σου προβληματα .

Ανασφαλεια Win7...:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...