Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά δε ξέρω αν έχει τον ίδιο αισθητήρα με το S10 αλλα σε μένα προσωπικά είναι χάλια. Θεωρώ οτι δε δουλεύει σωστά.

 

Λέτε να φταίει που δεν έχω βγάλει την εργοστασιακή προστασία οθόνης;

Εδώ και 3 μήνες με εργοστασιακή μεμβράνη το δακτυλικο δουλεύει με 95% ευτυχία. Στο s10 ήταν χειρότερο. Ούτε εγώ ξέρω αν έχει τον ίδιο αισθητήρα που λογικά ίδιο έχει άλλα δουλεύει φανταστικά.

Πέτα όλα τα δακτυλικά που έχεις περάσει και ξανά πέρασε τα από την αρχή.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μήνες με εργοστασιακή μεμβράνη το δακτυλικο δουλεύει με 95% ευτυχία. Στο s10 ήταν χειρότερο. Ούτε εγώ ξέρω αν έχει τον ίδιο αισθητήρα που λογικά ίδιο έχει άλλα δουλεύει φανταστικά.

Πέτα όλα τα δακτυλικά που έχεις περάσει και ξανά πέρασε τα από την αρχή.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Θα συμφωνήσω, κανε ξανά καταχώρηση τα δακτυλικά. Εγώ έχω κάνει δύο φορές καταχώρηση κάθε αντίχειρα, και έτσι, πολύ σπάνια δεν πιάνει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για φίλο μου που πήρε το κινητό από εξωτερικό (Αυστραλια) ρωτώ:

Δεν μπαίνει λέει η 2η κάρτα σιμ μέσα.

Είναι κάποια που στη 2η θύρα παίρνουν μόνο sd και όχι δεύτερη σιμ;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για φίλο μου που πήρε το κινητό από εξωτερικό (Αυστραλια) ρωτώ:

Δεν μπαίνει λέει η 2η κάρτα σιμ μέσα.

Είναι κάποια που στη 2η θύρα παίρνουν μόνο sd και όχι δεύτερη σιμ;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, οσα δεν ειναι dual sim.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα σε όλους βγήκε αναβάθμιση με security patch Φεβρουαρίου!

Γερμανική έκδοση DBT..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

ξερω πως ισως δεν ειναι το καταλληλο μερος για την ερωτηση μου, αλλα επιδη ειμαι αρκετα μπερδεμενος ευελπΙστω στην βοηθεια σας ,κ θα παρακαλεσω να ειναι οσο γινετε πιο αντικειμενικες οι αποψεις σας. Ειμαι κατοχος του huawei p20 pro και σκεφτομαι την μεραβαση στο note 10 plus.Ξερω οτι στην συνολικη εικονα το note κανει παπαδες. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο μου, ειδικα σε θεμα αυτονομιας και καμερας. Η ερωτηση μου ειναι προς ολους εσας που εχετε το note 10 plus αν ειστε ευχαριστημενοι απο την συνολικη εικονα , και το ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ γιατι δεν θελω να πεσω σε χειροτερη αυτονομια απο αυτην που εχω τωρα. Στα χαρτια οι μπαταρια του note ειναι μεγαλυτερη ωστοσο αυτο δεν μου λεει κατι γιατι κ στις καμερες στα χαρτια οι αναλυσεις ειναι υπερ του p20 pro αλλα σε φωτος που εχω δει και του note μια χαρα ειναι με μικρες διαφορες. Ελπιζω να με βοηθησετε να αποφασισω σωστα γιατι τα χρηματα ειναι πολλα κ δεν θελω να απογοητευτω στον συγκεκριμενο τομεα

 

Μην περιμένεις τρελες διαφορες. Το κινητό σου είναι του 2018 και το note 10+ είναι του 2019. Σίγουρα το note 10+ τα είναι μερικά τικ καλύτερο σε ολα αλλα ως εκεί. Η μπαταρία σίγουρα θα σε βγάζει κάνα 40 λεπτά παραπάνω αλλα μην περιμένεις περισσότερο. Εφόσον θες κάμερα να ξέρεις πως το note 10+ έχει την ίδια κάμερα με το note 9. Η samsung έκανε μια πολύ σοφή κίνηση να προσθέσει μια κάμερα extra αλλα όλες οι άλλες να είναι ίδιες. Με αποτέλεσμα η διαφορα να είναι σχεδόν τίποτα. Kατ εμέ δεν αξίζει να πας από p20 pro σε note 10+. Tα 800+ euro του note 10+ δεν αξίζουν αυτές τις μικρές διαφορες που θα δεις. Κρατα τα λεφτά σου γιατι επίσης βγαίνει το s20 ultra που είναι ένα τέρας με τις νέες κάμερες τις samsung και τις xiaomi και 5k mah μπαταρίας. Εγώ προσωπικά θα περιμένω το note 11. Διότι θα έχει πολλά περισσότερα από το note 10+ αλλα και από το s20 ultra. Aν είχα το p20 pro αυτό θα έκανα για να πιάσουν τόπο τα λεφτά μου και να δω διαφορα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Τώρα τσέκαρα, δεν μου έχει έρθει η ενημέρωση Φεβρουαρίου ακόμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Τώρα τσέκαρα, δεν μου έχει έρθει η ενημέρωση Φεβρουαρίου ακόμα.

 

Πρωτα οι Γερμανικες εκδοσεις DBT παιρνουν οπως εγω που την πηρα απο χθες το βραδυ!

Στα Ελληνικα σε καμια βδομαδα το πολυ θα ερθει αναλογα τον παροχο!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε ξέρω αν έχει τον ίδιο αισθητήρα με το S10 αλλα σε μένα προσωπικά είναι χάλια. Θεωρώ οτι δε δουλεύει σωστά.

Λέτε να φταίει που δεν έχω βγάλει την εργοστασιακή προστασία οθόνης;

 

Και εγώ κατά καιρούς ειχα μεγάλο αριθμό αστοχίας με το δακτυλικό αποτύπωμα...

Υπόψη ότι για προστασία οθόνης εχω βάλει απο media Markt την zaggs την αντικρουστικη

Συνήθως οταν πέρναγα καινούργιο (κάθε δάκτυλο 2 φορές) λειτουργούσε αρκετά γρήγορα και καλα... Αλλα μετά από λίγο καιρό (1,5 με 2 μήνες) άρχιζε πάλι να δίνει αστοχίες

Τώρα θυμήθηκα ότι δεν είχα ενεργοποίηση την ευαισθησία αφής (ρυθμίσεις - εμφάνιση - ευαισθησία αφης)... Μόλις το ενεργοποίησα το δακτυλικό λειτουργεί πλεον εξαιρετικά οπότε απλά αναφέρω ότι και αυτό παίζει τον ρόλο του

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Eδω εισαι!!

 

https://youtubevanced.com/

 

Κατεβασε την εκδοση για Non root και μην ξεχασεις και τα microg για να μπορεσεις να συνδεθεις στον λογαριασμο σου!

Γιάννη πέρασα το Vanced, έκανα login και με το microG αλλά δε μπορώ να κατεβάσω κανένα βίντεο. Όταν πατάω το download μέσα στο βίντεο μου πετάει ένα παράθυρο του YouTube Premium κι ενώ κλικάρω να κατέβω μου βγάζει error.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πέρασα το Vanced, έκανα login και με το microG αλλά δε μπορώ να κατεβάσω κανένα βίντεο. Όταν πατάω το download μέσα στο βίντεο μου πετάει ένα παράθυρο του YouTube Premium κι ενώ κλικάρω να κατέβω μου βγάζει error.

Το YouTube Vanced δεν κατεβάζει!

Αν θέλεις να κατεβάσεις θέλεις άλλη εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Το YouTube Vanced δεν κατεβάζει!

Αν θέλεις να κατεβάσεις θέλεις άλλη εφαρμογή!

Aαα μάλιστα, άρα ουσιαστικά με το Vanced δεν έχεις διαφημίσεις, και υποστηρίζει background play όπως με το YouTube Premium.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα προβληματακι. Κατέβασα το quickstar και έκανα κάποιες ρυθμίσεις με τα χρώματα. Μετά το μετάνιωσα και διέγραψα το apk, όμως οι επιλογές παρέμειναν και δεν μπορώ να επαναφέρω στα χρώματα που είχα πριν. Τι παίζει; Επίσης, στις επιλογές της συσκευής μου έχει θολώσει την επιλογή της νυχτερινής λειτουργίας και δεν μπορώ να την κάνω επιλογή. Edited by Jimo7
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η αναβάθμιση Φεβρουαρίου 155mb... Ελληνικη συσκευή..
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα προβληματακι. Κατέβασα το quickstar και έκανα κάποιες ρυθμίσεις με τα χρώματα. Μετά το μετάνιωσα και διέγραψα το apk, όμως οι επιλογές παρέμειναν και δεν μπορώ να επαναφέρω στα χρώματα που είχα πριν. Τι παίζει; Επίσης, στις επιλογές της συσκευής μου έχει θολώσει την επιλογή της νυχτερινής λειτουργίας και δεν μπορώ να την κάνω επιλογή.

Φόρτωσε ξανά το default θέμα της συσκευής και θα είσαι εντάξει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση Φεβρουαρίου. Μόλις την εγκατέστησα. Δεν έφερε κάτι ιδιαίτερο. Απλή ενημέρωση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αναβάθμιση στο Good Lock 2020.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Απο που κάνουμε την ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Απο που κάνουμε την ενημέρωση;

Από το Galaxy store, αλλά νομίζω πως για τη χώρα μας δεν είναι ακόμα διαθέσιμη επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Απο που κάνουμε την ενημέρωση;

Είτε με τη χρήση VPN, χωρίς sim στη συσκευή, από το Galaxy store, είτε από το apkmirror.com, ή κατεβάζεις αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=yuh.yuh.finelock αντί του goodlock.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ενημέρωση στο Device Care, και αναφέρει ότι κάτι άλλαξε στην εμφάνιση του battery usage.

Είδατε καμία διαφορά στον τρόπο που μετράει την οθόνη;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ενημέρωση στο Device Care, και αναφέρει ότι κάτι άλλαξε στην εμφάνιση του battery usage.

Είδατε καμία διαφορά στον τρόπο που μετράει την οθόνη;

Καμία απολύτως! Κ εγώ αυτό αναρωτιόμουν...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...