Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει παρατηρήσει κανεις αλλος οτι ο μετρητής για mobile internet (data usage), είναι για τα πανηγύρια? Επάνω μου γράφει 25mb και και στις εφαρμογες μου δειχνει τι τρώει η καθε μια, ολες είναι με λιγα kb

 

Εμένα γενικά στο μήνα που βάζω τα όρια κλπ ότι λέει η wind στο online μου λέει κάτι το κινητό με ελάχιστη απόκλιση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το Note 10 από ότι έχω καταλάβει είναι single sim. Εάν είναι Note 10+ τότε θα πρέπει να είναι dual-sim. Δε νομίζω ότι υπάρχει Note 10+ single-sim.
Εδώ βρίσκονται όλες οι εκδόσεις του note S10+

Αν το βλέπεις από το κινητό σου, στο τέρμα κάτω σχεδόν κ μετά από την ανάλυση των χαρακτηριστικών, επιλέγεις την έκδοση που θες κ στην αναλύει. Από PC αν βλέπεις, βρίσκεται στα δεξιά αυτή η επιλογή των μοντέλων.

Μπορείς να βρεις όλες τις τυχόν διαφορές ανά έκδοση:

https://www.phonemore.com/specs/samsung/galaxy-note-10-plus/sm-n975fds/

 

Στάλθηκε από το Nokia 7 plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πρίν λίγο καιρό αγόρασα μια θήκη clear view. Κάπου είχα διαβάσει ότι αλλάζει ο προσανατολισμός των ενδείξεων. Μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνετε; γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα και στον οδηγό που έχει μέσα στην θήκη δεν αναφέρει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω αν αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με την εφαρμογή Gmail άλλες φορές μου έρχονται στην ώρα τους οι ειδοποιήσεις για τα νέα μέιλ κ άλλες φορές δεν μου έρχεται για ώρες κ αργώ να απαντήσω έτσι κ για την δουλειά μου ξέρει κανείς τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω αν αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με την εφαρμογή Gmail άλλες φορές μου έρχονται στην ώρα τους οι ειδοποιήσεις για τα νέα μέιλ κ άλλες φορές δεν μου έρχεται για ώρες κ αργώ να απαντήσω έτσι κ για την δουλειά μου ξέρει κανείς τι να κάνω;

 

ειχα εγώ το ίδιο πρόβλημα και τελικά μετά απο πολύ παίδεμα το έλυσα .. δοκίμασε να πας gmail >ρυθμίσεις γενικές >διαχείριση ετικετών τσεκαρε τον συγχρονισμό μηνυμάτων 30 ημερών και τσεκάρετε την ειδοποίηση για κάθε μήνυμα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω αν αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με την εφαρμογή Gmail άλλες φορές μου έρχονται στην ώρα τους οι ειδοποιήσεις για τα νέα μέιλ κ άλλες φορές δεν μου έρχεται για ώρες κ αργώ να απαντήσω έτσι κ για την δουλειά μου ξέρει κανείς τι να κάνω;
Πάτα συνεχόμενα στο εικονίδιο του Gmail, πήγαινε App info, έπειτα Battery, Battery optimization, ξετίκαρε το ώστε να μένει στις εφαρμογές που δε γίνονται optimized για τη μπαταρία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώ ρε παιδιά με αυτό το τηλέφωνο ακούστε τι παθαίνω , ενεργοποιώ το vpn συνδέομαι στον σέρβερ ολα οκ , φαίνετε το κλειδάκι του vpn , το κάνω οριζόντια προβολή και κλείνει το vpn , ΗΜΑΡΤΩΝ ΡΕ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ! το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αυτό το θέμα ?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το τηλέφωνο έχει πολλά θέματα μέ τον fingerprint sensor 1 το αναγνωρίζει Και 10 Όχι και ας έχω περάσει από 2 φορές τον κάθε αντίχειρα Edited by vasilis13kyv
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το τηλέφωνο έχει πολλά θέματα μέ τον fingerprint sensor 1 το αναγνωρίζει Και 10 Όχι και ας έχω περάσει από 2 φορές τον κάθε αντίχειρα

 

Φοράς προστασία οθόνης;

100% επιτυχια εδώ και μάλιστα ακόμα και με ελαφρώς βρεγμένο χέρι...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το τηλέφωνο έχει πολλά θέματα μέ τον fingerprint sensor 1 το αναγνωρίζει Και 10 Όχι και ας έχω περάσει από 2 φορές τον κάθε αντίχειρα

 

Δυστηχως θα συμφωνήσω μαζί σου προερχόμενος από one plus 7 pro με έχει ξενερώσει τόσο πολύ που σχεδόν δεν το χρησιμοποιώ είναι απαράδεκτο έχω την μάνα μεμβράνη κ ενεργοποιημενη την επιλογή ευαισθησίας τι να πω κ τα έχω περασμένα δύο φορες

Link to comment
Share on other sites

Το εχω μια εβδομάδα στην κατοχή μου.

Εάν πω ότι έχω δοκιμάσει 50 φορές να ξεκλειδώσω, και οι 50 ήταν επιτυχημένες. Και μάλιστα χωρίς καμία ιδιαίτερη προσπάθεια.

Με την μαμά μεμβράνη είμαι και ευαισθησία απενεργοποιημένη.

 

from my Note10+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είχες κάποιο άλλο με αισθητήρα στην οθόνη; σε ρωτάω για να δω διάφορες αν φταίει το δικό μου να το στείλω σέρβις
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη αναμονής, εαν σείρεις το δάχτυλο από την κάτω γωνία edge (δεξιά ή αριστερή γωνία) προς το κέντρο, ανοίγει η εφαρμογή Google. Υπάρξει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτο;

 

from my Note10+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι πας ρυθμίσεις - εφαρμογές - πατάς τις 3 τελείες πανω δεξιά - προεπιλεγμενες εφαρμογές - εφαρμογή υποβοηθειας και βάζεις καμία
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι πας ρυθμίσεις - εφαρμογές - πατάς τις 3 τελείες πανω δεξιά - προεπιλεγμενες εφαρμογές - εφαρμογή υποβοηθειας και βάζεις καμία
Ok.

1 χρόνο να το έψαχνα....δεν θα το έβρισκα με τίποτα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ :-)

 

from my Note10+

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν τα δάκτυλα είναι ξηρά δεν πιάνει καλά το αποτύπωμα.

Δοκιμάστε να υγρανετε τα δάχτυλα σας και θα δείτε ότι ανοίγει άμεσα.

Κάπου το είχα διαβάσει και παρατήρησα ότι έχει βάση.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αν τα δάκτυλα είναι ξηρά δεν πιάνει καλά το αποτύπωμα.

Δοκιμάστε να υγρανετε τα δάχτυλα σας και θα δείτε ότι ανοίγει άμεσα.

Κάπου το είχα διαβάσει και παρατήρησα ότι έχει βάση.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ !!!!!Νομίζω ότι το ξερό δάχτυλο γλιστράει στην οθόνη...γι αυτό συμβαίνει ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άν είναι να έχουμε πάντα υγρά τα δάχτυλα μας για να ξεκλειδώσειτο τηλέφωνο ....αυτα είναι αστεία πράγματα , Ο συγκεκριμένος sensor μπορεί να είναι πιο ασφαλής αλλά έχει πολλά θέματα, και για ενα τηλέφωνο 1000 ευρώ αυτό είναι απαράδεκτο
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως είχα το Note 10 μαζί με το P30 pro & το P30... Τώρα το έχω μαζί με το S10+....

Το δακτυλικό του Note 10 plus είναι πλέον η καλύτερη υλοποίηση από όλα τα τηλέφωνα που προανέφερα... Ελάχιστα καλύτερο και από του S10 Plus που παλιότερα ηταν για κλάματα.

Αν μάθεις την πίεση που πρέπει να πατάς τουλάχιστον το δικό μου πιάνει 95 στις 100 φορές και μάλιστα έχει γίνει και πολύ γρήγορο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως είχα το Note 10 μαζί με το P30 pro & το P30... Τώρα το έχω μαζί με το S10+....

Το δακτυλικό του Note 10 plus είναι πλέον η καλύτερη υλοποίηση από όλα τα τηλέφωνα που προανέφερα... Ελάχιστα καλύτερο και από του S10 Plus που παλιότερα ηταν για κλάματα.

Αν μάθεις την πίεση που πρέπει να πατάς τουλάχιστον το δικό μου πιάνει 95 στις 100 φορές και μάλιστα έχει γίνει και πολύ γρήγορο

Από κάμερα όμως ειδικά στο βίντεο... Δυστυχώς το νοτε πάτος... Το βράδυ....

Link to comment
Share on other sites

Αμα κουνησετε το τηλ ακούγεται ήχος σαν να κουνιέται κάτι στην κάμερα? Είναι φυσιολογικό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ !!!!!Νομίζω ότι το ξερό δάχτυλο γλιστράει στην οθόνη...γι αυτό συμβαίνει ....

 

Να και και εγώ πως μου φαίνεται προβληματικός ο αισθητήρας. Και σαν άνθρωπος με μονίμως ιδρωμένα χέρια έχω να πω πως τις περισσότερες φορές έχω σφάλμα. Έβαλα πρόσωπο και πολλές φορές πριν καν σηκώσω τελείως το τηλέφωνο έχει ανοίξει. Και από διάφορες γωνίες βλέπει το πρόσωπο και ανοίγει. Ξέρω πως δεν είναι ότι πιο ασφαλές αλλά είναι ότι πιο γρήγορο για μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...