Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ κατά καιρούς ειχα μεγάλο αριθμό αστοχίας με το δακτυλικό αποτύπωμα...

 

Υπόψη ότι για προστασία οθόνης εχω βάλει απο media Markt την zaggs την αντικρουστικη

 

Συνήθως οταν πέρναγα καινούργιο (κάθε δάκτυλο 2 φορές) λειτουργούσε αρκετά γρήγορα και καλα... Αλλα μετά από λίγο καιρό (1,5 με 2 μήνες) άρχιζε πάλι να δίνει αστοχίες

 

Τώρα θυμήθηκα ότι δεν είχα ενεργοποίηση την ευαισθησία αφής (ρυθμίσεις - εμφάνιση - ευαισθησία αφης)... Μόλις το ενεργοποίησα το δακτυλικό λειτουργεί πλεον εξαιρετικά οπότε απλά αναφέρω ότι και αυτό παίζει τον ρόλο του

Αδερφέ με έσωσες! Ούτε που το είχα πάρει χαμπάρι και παρεξήγησα και τη συσκευή.

Δεν είχα προσέξει τη ρύθμιση. Πάντως έπρεπε να είναι ενεργοποιημενο από τη στιγμή που έχει εργοστασιακή προστασία οθόνης.

Όλα καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για φίλο μου που πήρε το κινητό από εξωτερικό (Αυστραλια) ρωτώ:

Δεν μπαίνει λέει η 2η κάρτα σιμ μέσα.

Είναι κάποια που στη 2η θύρα παίρνουν μόνο sd και όχι δεύτερη σιμ;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Note 10 από ότι έχω καταλάβει είναι single sim. Εάν είναι Note 10+ τότε θα πρέπει να είναι dual-sim. Δε νομίζω ότι υπάρχει Note 10+ single-sim.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

 

ξερω πως ισως δεν ειναι το καταλληλο μερος για την ερωτηση μου, αλλα επιδη ειμαι αρκετα μπερδεμενος ευελπΙστω στην βοηθεια σας ,κ θα παρακαλεσω να ειναι οσο γινετε πιο αντικειμενικες οι αποψεις σας. Ειμαι κατοχος του huawei p20 pro και σκεφτομαι την μεραβαση στο note 10 plus.Ξερω οτι στην συνολικη εικονα το note κανει παπαδες. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο μου, ειδικα σε θεμα αυτονομιας και καμερας. Η ερωτηση μου ειναι προς ολους εσας που εχετε το note 10 plus αν ειστε ευχαριστημενοι απο την συνολικη εικονα , και το ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ γιατι δεν θελω να πεσω σε χειροτερη αυτονομια απο αυτην που εχω τωρα. Στα χαρτια οι μπαταρια του note ειναι μεγαλυτερη ωστοσο αυτο δεν μου λεει κατι γιατι κ στις καμερες στα χαρτια οι αναλυσεις ειναι υπερ του p20 pro αλλα σε φωτος που εχω δει και του note μια χαρα ειναι με μικρες διαφορες. Ελπιζω να με βοηθησετε να αποφασισω σωστα γιατι τα χρηματα ειναι πολλα κ δεν θελω να απογοητευτω στον συγκεκριμενο τομεα

Αφού είσαι ευχαριστημένος γιατί να αλλάξεις τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωυηση:στις φωτο ,ποια μορφη αποθηκευσης εχετε;ως jpg ή heif;οπως και στο βιντεο σε hdr plus?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...οταν χρησιμοποιώ το messenger για βιντεοκλήση και ενώ ειμαι συνδεδεμενος σε wifi μου βγάζει αυτό το μνμα δείχνοντας ότι γυρνάει σε δεδομένα κινητής.Γιατι γίνεται αυτό???92dfc6c84fc3202e5f8cf4f9f06116d3.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στις ρυθμίσεις

Wifi intelligent έχεις ενεργή την επιλογή "αλλαγή σε δεδομένα κινητής" και επιτρέπεις να γίνεται αυτόματη αλλαγή μεταξύ δεδομένων WiFi και δεδομένων κινητής με βάση την ποιότητα σύνδεσης του wifi σου?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την γνώμη σας.Αξιζει να αγοράσω το note 10 plus η να περιμένω να βγει το mi 10 τις xaiomi? Η δεν συγκρίνεται?ακούω γνώμες...

 

Προσωπικά, πιστεύω ότι το note 10 plus είναι πολύ καλό και ότι αξίζει. Βέβαια εάν περιμένεις το Mi10 τότε λογικά μπορείς να περιμένεις να δεις και το καινούριο Galaxy το οποίο για εμένα θα είναι καλύτερο και από τα δύο. Εγώ γενικότερα εμπιστεύομαι περισσότερο τη Samsung. Xiaomi δε θα αγόραζα (τουλάχιστον ακόμα). Θέμα γούστου είναι.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ποιος είναι ο λόγος που η συσκευασία έχει ανταλλακτικές μύτες για το s-pen; Τί μπορεί να πάθει η μύτη;

 

from my Note10+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ποιος είναι ο λόγος που η συσκευασία έχει ανταλλακτικές μύτες για το s-pen; Τί μπορεί να πάθει η μύτη;

 

from my Note10+

 

Οι μύτες είναι διαφορετικές για χρήση στο τζάμι της οθόνης και διαφορετικές για χρήση σε screen protector...

Εκτός από αυτο αν λειτουργείς την συσκευή 80% με το πενάκι θα υπάρχει σύντομα φθορά στην μύτη (θα αλλοιωθεί)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι έχει πολύ lag το ίντσα τις τελευταίες μέρες, το έχετε κι άλλοι?

Είναι θέμα του instagram, όπως και το ότι δεν φορτώνει τα βιντεο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Οι μύτες είναι διαφορετικές για χρήση στο τζάμι της οθόνης και διαφορετικές για χρήση σε screen protector...

 

Εκτός από αυτο αν λειτουργείς την συσκευή 80% με το πενάκι θα υπάρχει σύντομα φθορά στην μύτη (θα αλλοιωθεί)

Κ πως ξεχωρίζουμε ποια μύτη είναι για που; Δε το γνώριζα.. λειτουργώ με τζαμακι κ πενάκι όπως ήρθε

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ πως ξεχωρίζουμε ποια μύτη είναι για που; Δε το γνώριζα.. λειτουργώ με τζαμακι κ πενάκι όπως ήρθε

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Την σκούρη για μεμβράνη, όπως αυτή που φοράει η συσκευή από το εργοστάσιο. Την ανοικτόχρωμη αν βάλεις γυαλί.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με βαριά καρδιά έδωσα την Τετάρτη το note 9 (μοναδικό κινητό που κράτησα ενάμιση χρόνο) και εκανα την μετάβαση σε Aura glow. Πρώτες εντυπώσεις Πολύ καλές. Περισσότερο την μπαταρία θέλω να δω τι διαφορές θα δω με ίδια χρήση. Λίγο η κάμερα μπροστά μου την δίνει,αλλά θα το συνηθίσω που θα παει
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θα ήθελα.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηση το πλαϊνό κουμπί;

Και τι εννοω:θέλω όταν το πατάω μια φορά να μην ενεργοποιειται η οθόνη επειδή την ενεργοποιω πατώντας της με διπλό χτύπημα,ενώ όταν πατάω το πλαϊνό κουμπί ενεργοποιειται.Αυτο θέλω να αποφύγω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε το softkey edge για να κλειδώνετε την οθόνη προσοχή έχει βγει αναβάθμιση στο Galaxy store από την 1.00.20 στην 1.00.30 στην οποία οι υπερβλακες με την αναβάθμιση εβγαλαν το κουμπί του κλειδώματος και αφησαν μόνο τα αλλα 4....

Ευτυχώς υπάρχει στο apkmirror και το κατέβασα από εκεί και το ξαναέβαλα (διαγράφοντας πρώτα την αναβαθμισμενη εφαρμογή)

Όχι τίποτα άλλο αλλα το εχω συνηθισει και πάει εκεί το δάχτυλο από μόνο του για να κλειδώσω.

 

Τώρα αν κάποιος μετά από τόσο χρόνια έχει βρει κάποιον καλύτερο τρόπο για να κλειδώνει η οθόνη (εκτός από χρήση goodlock ή άλλη εφαρμογή για gestures) ας μας πει....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο, και εγω πηγα στην περασμένη έκδοση απο apkmirror ευχαριστώ,και άφησα και σχόλιο λόγο αφαίρεσης στο samsung apps. Απο το s7 edge το δουλεύω και εγω άν υπάρχει κάποιο alternative καλό είναι να το μάθουμε καλού κακού

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίσως η πρώτη φορά που εγραψα σχόλιο στο galaxy store...πραγματικα, τι ακριβως σκεφτηκαν τα τσακαλια και αφαίρεσαν το κουμπι της lockscreen; τον μόνο λόγο ύπαρξης του app τον έβγαλαν....επιστροφη στην προηγούμενη εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήγα σήμερα να χρησιμοποιήσω το s pen μετά από καιρό και μου έβγαλε ότι έχει μπαταρία 1% πως γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήγα σήμερα να χρησιμοποιήσω το s pen μετά από καιρό και μου έβγαλε ότι έχει μπαταρία 1% πως γίνεται αυτό?

 

Αν δεις επιπλεον οτι δε συνδεεται ευκολα,απομαγνητιστηκε το πενακι.το επαθα στους 2 μηνες και μου το αντικατεστησαν

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Χθες βράδυ αφήνω το κινητό στο 95% μπαταρία και σήμερα το πρωί το βρήκα στο 65%! Τι συμβαίνει ρε παιδιά; Ούτε wifi, ούτε δεδομένα ανοιχτά είχα... Δεν το έχει ξανακάνει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Χθες βράδυ αφήνω το κινητό στο 95% μπαταρία και σήμερα το πρωί το βρήκα στο 65%! Τι συμβαίνει ρε παιδιά; Ούτε wifi, ούτε δεδομένα ανοιχτά είχα... Δεν το έχει ξανακάνει.

Κάποια εφαρμογή θα ειχε κολλήσει και έτρεχε απο κατω.... Για δες στα στατιστικά μπας και βγάλεις άκρη ποια ηταν αλλιως κανε εκκαθάριση αποθηκευτικου χώρου & cache μεσα από την συσκευή (φροντιδα συσκευής)

και αν θες με απενεργοποιημενη την συσκευή με τα 3 πατημενα πλήκτρα και εκκαθάριση cache partition (δες βίντεο στο YouTube πως το κάνεις)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δε βλέπω κάποια περίεργη κατανάλωση εφαρμογής. Θα επιχειρήσω το δεύτερο και βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανεις αλλος οτι ο μετρητής για mobile internet (data usage), είναι για τα πανηγύρια? Επάνω μου γράφει 25mb και και στις εφαρμογες μου δειχνει τι τρώει η καθε μια, ολες είναι με λιγα kb
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...