Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ακουστικα θες ρε Νικο γεμισε η αγορα εξω με Bt διπλα ακουστικα φιρματα αλλα και noname εχουν πλεον και βελτιωμενες μπαταριες ,κρατανε πολυ .
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ρε παίδες μια απορία, ακουστικά με ανταπτορα δεν παίζουν ?

Έχω 2 ανταπτορες για αμάξι και γραφείο με 2 ζευγάρια ακουστικά από s10 και πάνε τσάμπα...πρέπει να έχω τα δικά του. Καμία λύση ?

Ακουστικά καρφί 3.5mm, μόνο με τον αντάπτορα της Samsung. Οι πιο πολλοί από τις άλλες μάρκες δεν είναι συμβατοί. Δες στο Skroutz.

Ο γνήσιος αντάπτορας αυτές τις μέρες είναι στα 8€.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με τον ηχο οταν εχετε αναπαντητες κλησεις; δεν μου χτυπαει ειδοποιηση οταν εχω αναπαντητες...
Link to comment
Share on other sites

Τι ακουστικα θες ρε Νικο γεμισε η αγορα εξω με Bt διπλα ακουστικα φιρματα αλλα και noname εχουν πλεον και βελτιωμενες μπαταριες ,κρατανε πολυ .

 

Δε θέλω ΒΤ φίλε μου, θέλω καλώδιο. Μιλάω 2-3 ώρες τη μέρα στο γραφείο μου και σπίτι, θέλω καλώδιο. Επίσης δεν αντέχω άλλες συσκευές, ρολόι κλπ, θέλω ένα καλώδιο στο αμάξι και ένα στο γραφείο μόνιμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικά καρφί 3.5mm, μόνο με τον αντάπτορα της Samsung. Οι πιο πολλοί από τις άλλες μάρκες δεν είναι συμβατοί. Δες στο Skroutz.

Ο γνήσιος αντάπτορας αυτές τις μέρες είναι στα 8€.

 

Ναι ε? Αν παίζει να τον πάρω αν και ο ένας που έχω είναι από ταμπλετ Samsung καινούριο, οπότε μάλλον τσάμπα θα τον πάρω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω ΒΤ φίλε μου, θέλω καλώδιο. Μιλάω 2-3 ώρες τη μέρα στο γραφείο μου και σπίτι, θέλω καλώδιο. Επίσης δεν αντέχω άλλες συσκευές, ρολόι κλπ, θέλω ένα καλώδιο στο αμάξι και ένα στο γραφείο μόνιμα..

 

Με καλώδιο στο αυτοκίνητο είναι πρόβλημα. Σε γράφει και η τροχαία.

Έχω πάρει bt με τρομερή μπαταρία όπου βγάζω 3-4 μέρες με 3+ βρες ομιλία την ημέρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο στο αυτοκίνητο είναι πρόβλημα. Σε γράφει και η τροχαία.

Έχω πάρει bt με τρομερή μπαταρία όπου βγάζω 3-4 μέρες με 3+ βρες ομιλία την ημέρα.

 

το ξερω αλλα δε μπορω με ΒΤ, εχω και στο αμαξι ΒΤ ενσωματωμενο αλλα θελω καλωδιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παντως η μπαταρια παιδες ειναι σε επιπεδα s9 plus.. στη μια εβδομαδα που το εχω βλεπω οτι δεν με βγαζει ανετα τις 2 μερες οπως με εβγαζε το s10+. κλεινω το βραδυ με 45-55% οταν με s10 plus ημουν απο 55-70%. με s9+ παλι ημουν κοντα στο 50%. ειδικα οταν καθομαι να σερφαρω το βραδυ, αν εχω ενα καλο υπολοιπο, το τρωει αμεσως. Βεβαια το καλο ειναι οτι οταν φτανει σε χαμηλα ποσοστα δεν πεφτει πιο γρηγορα οπως σε mate 20 pro που μετα το 30-40 επεφτε ακομα πιο γρηγορα
Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι στα ίδια επίπεδα με s9+, εδώ σε σχέση με το note 9 έχει μακράν καλύτερη αυτονομία. Σταθερά 38 ώρες χρήσης με τα πάντα ανοιχτά, εκτός από aod που ανοίγει με touch, bt ακουστικά, συγχρονισμός με smartwatch και s- health, gps, nfc, συνδεδεμένο με το myphone app στα windows, συγχρονισμοι email, Facebook, Twitter, Instagram. Μετά λοιπόν από 1,5 μέρα συνήθως έχω και ενα 30-40% υπόλοιπο. Με το note 9 στις 24-27 ώρες είχα περίπου ένα 25-35% υπόλοιπο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

Να ρωτήσω τώρα που πήραμε το 10 android εννοώ το κάνατε hard reset το κινητό?

Γενικά σε κάθε αναβάθμιση λογισμικού ακόμη και στις απλές μηνιάίες ενημερώσεις το κάνετε hard reset?

 

Εγώ πλέον έχω σταματήσει να το κάνω και το κάνω μια φορό το εξάμηνο, θεωρητικά η samsung λεει ότι δεν χρειάζεται.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το τελευταίο διάστημα το galaxy labs και τα apps που κατεβάζεις με αυτό.

Το App Booster το έχω χρησιμοποιήσει κανα 2-3 φορές, υποτίθεται ότι κάνει optimize τα apps, το ερώτημα είναι κάνει κάτι πραγματικά ή απλα να χουμε να λεμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Μόλις ανοίξω το smart things και συνδεθώ στη τηλεόραση μου βγάζει ένα πλαίσιο στην τηλεόραση να κάνω accept τη συσκευή όχι όμως σαν note 10 αλλά σαν smart device.

Κάνω accept αλλά μετά από λίγο ξαναβγαίνει το ίδιο μήνυμα και πάλι accept κτλ.

Όσο έχεις ανοιχτό το smart things αυτό συνεχίζει.Μονο αν κλείσεις την εφαρμογή σταματάει. Η τηλεόραση είναι επίσης samsung.

Έχει κανένας καμία ιδέα τι παίζει; Αυτό ξεκίνησε με τη 10αρα, με την 9 δε μου το εκανε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

 

 

Να ρωτήσω τώρα που πήραμε το 10 android εννοώ το κάνατε hard reset το κινητό?

 

Γενικά σε κάθε αναβάθμιση λογισμικού ακόμη και στις απλές μηνιάίες ενημερώσεις το κάνετε hard reset?

 

 

 

Εγώ πλέον έχω σταματήσει να το κάνω και το κάνω μια φορό το εξάμηνο, θεωρητικά η samsung λεει ότι δεν χρειάζεται.

Έχω πολλά χρόνια να κάνω hard reset σε αναβάθμιση, πότε δεν είχα θέμα. Φυσικά δεν κάνω και hard reset κάθε εξάμηνο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία καλή εφαρμογή για notification led?

Το holey light δεν δουλεύει πλέον

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία καλή εφαρμογή για notification led?

Το holey light δεν δουλεύει πλέον

 

Αοdnotify.... Για εμένα πολύ καλύτερη εφαρμογή και με αρκετά μικρότερη κατανάλωση... Αν και εγω έχω την Pro έκδοση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η ώρα 7.38 μ.μ. και τα αποτελέσματα χρήσης της μπαταρίας έχουν ως εξής :

1η σε κατανάλωση η εφαρμογή Samsung notes για πολλοστή φορά με κατανάλωση ισχύος ύψους 28.3% με 8.5 ώρες να τρέχει στο παρασκήνιο και 11 λεπτά να είναι ενεργή. Φτιάξτε το το καταραμένο πια!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Η ώρα 7.38 μ.μ. και τα αποτελέσματα χρήσης της μπαταρίας έχουν ως εξής :

1η σε κατανάλωση η εφαρμογή Samsung notes για πολλοστή φορά με κατανάλωση ισχύος ύψους 28.3% με 8.5 ώρες να τρέχει στο παρασκήνιο και 11 λεπτά να είναι ενεργή. Φτιάξτε το το καταραμένο πια!!!

 

Χαχαχαχ έλεος ποια ευχαριστήσου το και ξεκόλλα με τα νούμερα

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ έλεος ποια ευχαριστήσου το και ξεκόλλα με τα νούμερα

 

Πως να το ευχαριστηθώ όταν έβγαλα το κινητό από τη φόρτιση στις 16.40 (στο 96%) κι αυτή τη στιγμή που στέλνω [20:08] είναι στο 55% με ελάχιστη χρήση επειδή το notes μου έχει ρουφήξει ό,τι υπάρχει και δεν υπάρχει από μπαταρία;;;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Η ώρα 7.38 μ.μ. και τα αποτελέσματα χρήσης της μπαταρίας έχουν ως εξής :

1η σε κατανάλωση η εφαρμογή Samsung notes για πολλοστή φορά με κατανάλωση ισχύος ύψους 28.3% με 8.5 ώρες να τρέχει στο παρασκήνιο και 11 λεπτά να είναι ενεργή. Φτιάξτε το το καταραμένο πια!!!

γιατί δεν κόβεις την πρόσβαση του να τρέχει στο παρασκήνιο σε αυτή την εφαρμογή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν κόβεις την πρόσβαση του να τρέχει στο παρασκήνιο σε αυτή την εφαρμογή.

 

Έλα ντε! Και γιατί δεν την βάζεις σε αδράνεια;

Link to comment
Share on other sites

Αοdnotify.... Για εμένα πολύ καλύτερη εφαρμογή και με αρκετά μικρότερη κατανάλωση... Αν και εγω έχω την Pro έκδοση

 

Αυτό που ψάχνω δλδ να ανάβει το led χωρίς να ανάβει το aod ,το έχει η pro έκδοση όπου πληρώνεις...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε! Και γιατί δεν την βάζεις σε αδράνεια;

 

Παιδιά διαφορετικό κινητό έχουμε; Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή ώστε να μπαίνει η εφαρμογή σε αδράνεια. Ήταν το πρώτο που είχα σκεφτεί και θα το είχα κάνει ήδη

 

Δείτε στις φώτο

 

XzOJULo.jpg

 

Αυτό που δείχνω εδώ είναι ότι δεν υπάρχει στις εφαρμογές μου που έχω ήδη σε αδράνεια κι όταν πατάω προσθήκη εφαρμογών δεν υπάρχει καν στον κατάλογο, ο οποίος είναι αλφαβητικός

 

υγ: πόσο περίπλοκο είναι να ανεβάσεις φωτό εδώ μέσα; Άσχετο

 

0tvYwhF.jpg

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε έχεις δίκαιο δεν υπάρχει στις εφαρμογές που μπορείς να βάλεις σε αδράνεια όπως δεν σε αφήνει η Samsung να την βάλεις στην βελτιστοποίηση μπαταρίας... Το μόνο που σε αφήνει ειναι να μην χρησιμοποιεί δεδομένα κινητής στο παρασκήνιο...

Παντως και Εμένα δείχνει ότι τρέχει στο παρασκήνιο 12 ώρες με 0 χρήση αλλα δεν υπάρχει πουθενά στα στατιστικά μπαταρίας...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε έχεις δίκαιο δεν υπάρχει στις εφαρμογές που μπορείς να βάλεις σε αδράνεια όπως δεν σε αφήνει η Samsung να την βάλεις στην βελτιστοποίηση μπαταρίας... Το μόνο που σε αφήνει ειναι να μην χρησιμοποιεί δεδομένα κινητής στο παρασκήνιο...

Παντως και Εμένα δείχνει ότι τρέχει στο παρασκήνιο 12 ώρες με 0 χρήση αλλα δεν υπάρχει πουθενά στα στατιστικά μπαταρίας...

 

Αν δεν στο δείχνει στα στατιστικά πως βλέπεις πόσο τρέχει; Εκεί που λέει ποσοστά στη"χρηση μπαταρίας" πόσο τοις εκατό έχει το notes?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο Android 9 δεν βαζεις μονο εφαρμογες σε αδρανεια απο την εφαρμογη Φροντιδα . Μπορεις να πας ρυθμισεις/εφαρμογες/τρεις παυλες πανω δεξια/εμφανιση εφαρμογων συστηματος/ποια εφαρμογη θες μπες βρες το μενου μπαταρια και πατα να βαλεις περιορισμο στο παρασκηνιο. Ετσι μπορεις να βαλεις πολλες εφαρμογες να μην τρεχουν στο παρασκηνιο.

 

Για κοιταξτε εαν γινεται το ιδιο και στο Android 10 .

 

Η φροντιδα σου δινει το δικαιωμα "μονο βασικες εφαρμογες" να βαλεις σε αδρανεια .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο Android 9 δεν βαζεις μονο εφαρμογες σε αδρανεια απο την εφαρμογη Φροντιδα . Μπορεις να πας ρυθμισεις/εφαρμογες/τρεις παυλες πανω δεξια/εμφανιση εφαρμογων συστηματος/ποια εφαρμογη θες μπες βρες το μενου μπαταρια και πατα να βαλεις περιορισμο στο παρασκηνιο. Ετσι μπορεις να βαλεις πολλες εφαρμογες να μην τρεχουν στο παρασκηνιο.

 

Για κοιταξτε εαν γινεται το ιδιο και στο Android 10 .

 

Η φροντιδα σου δινει το δικαιωμα "μονο βασικες εφαρμογες" να βαλεις σε αδρανεια .

 

Δυστυχώς ούτε αυτό γίνεται. Το δοκίμασα. Ευχαριστώ

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...