Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Κι εγώ κάτοχος της συσκευής. Δύο θεματάκια έχω. Πρώτον, τα μηνύματα αργούν πολύ να φύγουν και μένουν αρκετή ώρα σε εκκρεμότητα. Μάλιστα πολλές φορές ακυρώνεται η αποστολή τους. Δεύτερον, κάποιες φορές στις κλήσεις σε με ακούν καθόλου. Έχει κάποιος παρόμοια θέματα;

με τα sms έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όταν τα στέλνω από τη sim της vodafone, αργούν πολύ να πάνε. ειδικά όταν τα στέλνω σε ένα φίλο μου που έχει note 10+, πολλές φορές δεν πάνε καθόλου:wacko:! (εγώ έχω s9+).

Αντιθετως όταν τα στέλνω απο τη δεύτερη sim της wind παραδίδονται αμέσως, οπότε καταλήγω ότι μάλλον φταίει η vodafone...:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα καθυστερει το μυνημα να φυγει λιγο. θελει δηλ 10 -15 δευτερολεπτα . με voda ειμαι και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος δλδ σε οσους μου απαντησαν...Γιατι τετοια επιθεση και κραψιμο για τα win 7 και win 10???Σκεφτηκε μηπως κανεις απ οσους βιαστηκαν να την πουν, οτι μηπως λεω μηπως, δεν τα σηκωνει το λαπτοπ(και οντως εχω θεμα με την καρτα γραφικων στο vaio που εχω)και μηπως απλα δεν τα γουσταρω??λεω εγω τωρα...το θεμα μας ειναι αν ξερετε τι παιζει με το dex(οπως φαινετε κανεις δεν εχει ιδεα..)Αν δεν ξερετε μην απαντατε,τα αλλα ειναι περιττα.Συγγνωμη για το υφος αλλα ειμαι παντα προσεκτικος και σεβομαι τουςς συμφουριτες, παρακαλω μην πυροβολειτε, αν ξερετε βοηθηστε.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος δλδ σε οσους μου απαντησαν...Γιατι τετοια επιθεση και κραψιμο για τα win 7 και win 10???Σκεφτηκε μηπως κανεις απ οσους βιαστηκαν να την πουν, οτι μηπως λεω μηπως, δεν τα σηκωνει το λαπτοπ(και οντως εχω θεμα με την καρτα γραφικων στο vaio που εχω)και μηπως απλα δεν τα γουσταρω??λεω εγω τωρα...το θεμα μας ειναι αν ξερετε τι παιζει με το dex(οπως φαινετε κανεις δεν εχει ιδεα..)Αν δεν ξερετε μην απαντατε,τα αλλα ειναι περιττα.Συγγνωμη για το υφος αλλα ειμαι παντα προσεκτικος και σεβομαι τουςς συμφουριτες, παρακαλω μην πυροβολειτε, αν ξερετε βοηθηστε.:)

Προσωπικα δε σου επιτεθηκα, μια ερωτηση εκανα φιλε μου.

Τι να μη σηκωνει το λαπτοπ;

Τα 10αρια ειναι πιο ελαφρια απο τα 7αρια, οποτε αν τιθεται θεμα ισχυος θα πρεπε να εχεις βαλει τα 10αρια day 1.

Tα δοκιμασες και δεν τα γουσταρεις; Προφανως οχι γιατι αν τα δοκιμαζες θα εβλεπες οτι ειναι πιο ελαφρια.

Με ενα απλο googlαρισμα "samsung dex on linux" μου εμφανισε αυτο σαν πρωτη επιλογη:

https://www.linuxinsider.com/story/86310.html

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε σου επιτεθηκα, μια ερωτηση εκανα φιλε μου.

Τι να μη σηκωνει το λαπτοπ;

Τα 10αρια ειναι πιο ελαφρια απο τα 7αρια, οποτε αν τιθεται θεμα ισχυος θα πρεπε να εχεις βαλει τα 10αρια day 1.

Tα δοκιμασες και δεν τα γουσταρεις; Προφανως οχι γιατι αν τα δοκιμαζες θα εβλεπες οτι ειναι πιο ελαφρια.

Με ενα απλο googlαρισμα "samsung dex on linux" μου εμφανισε αυτο σαν πρωτη επιλογη:

https://www.linuxinsider.com/story/86310.html

Καλημερα, με την καρτα γραφικων εχω θεμα, εννοειτε οτι τα εχω δοκιμασει ,αλλα η καρτα κανει καποια διενεξη τλπ και δεν μου δινει την σωστη αναλυση.Μην μπαινουμε σε λεπτομερειες ,οπως ειπα και ποιο πανω επιθυμω την χρηση των linux και χρησιμοποιω ειτε Mint ειτε Ubuntu.Ευχαριστω για το λινκ θα το τσεκαρω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, με την καρτα γραφικων εχω θεμα, εννοειτε οτι τα εχω δοκιμασει ,αλλα η καρτα κανει καποια διενεξη τλπ και δεν μου δινει την σωστη αναλυση.Μην μπαινουμε σε λεπτομερειες ,οπως ειπα και ποιο πανω επιθυμω την χρηση των linux και χρησιμοποιω ειτε Mint ειτε Ubuntu.Ευχαριστω για το λινκ θα το τσεκαρω!

 

Τιποτα φιλε μου, καλη συνεχεια!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

παντως η μπαταρια παιδες ειναι σε επιπεδα s9 plus.. στη μια εβδομαδα που το εχω βλεπω οτι δεν με βγαζει ανετα τις 2 μερες οπως με εβγαζε το s10+. κλεινω το βραδυ με 45-55% οταν με s10 plus ημουν απο 55-70%. με s9+ παλι ημουν κοντα στο 50%. ειδικα οταν καθομαι να σερφαρω το βραδυ, αν εχω ενα καλο υπολοιπο, το τρωει αμεσως. Βεβαια το καλο ειναι οτι οταν φτανει σε χαμηλα ποσοστα δεν πεφτει πιο γρηγορα οπως σε mate 20 pro που μετα το 30-40 επεφτε ακομα πιο γρηγορα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, είχα το s10plus και χθες πήρα το note 10plus έχω τρομερό πρόβλημα στο γράψιμο με το πληκτρολόγιο, έχω το SwiftKey γράφω με τον ίδιο τρόπο δηλαδή πίεση και αυτό όταν πατάω ενα γράμμα μου βγάζει σαν να το πατάω παρατεταμένα αλλαξα την ευαισθησία αφής αλλά τίποτα πχ πατάω α και μου βγάζει @ αντί ε το ~.. Και στο flow το ίδιο κάνει... Καμία βοήθεια;;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, είχα το s10plus και χθες πήρα το note 10plus έχω τρομερό πρόβλημα στο γράψιμο με το πληκτρολόγιο, έχω το SwiftKey γράφω με τον ίδιο τρόπο δηλαδή πίεση και αυτό όταν πατάω ενα γράμμα μου βγάζει σαν να το πατάω παρατεταμένα αλλαξα την ευαισθησία αφής αλλά τίποτα πχ πατάω α και μου βγάζει @ αντί ε το ~.. Και στο flow το ίδιο κάνει... Καμία βοήθεια;;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το κάνει μόνο στο SwiftKey ή στο κάνει και στο πληκτρολόγιο της Samsung....? Αν το κάνει και εκεί τότε κάτι παίζει με την συσκευή σου αλλιως είναι θεμα της εφαρμογής

Εγω που το δουλεύω από την 1η μερα με SwiftKey δεν εχω κάποιο θεμα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !! εγκατέστησα το Samsung Kies στο Laptop αλλά το τηλέφωνο δεν συνδέεται ...

έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει μόνο στο SwiftKey ή στο κάνει και στο πληκτρολόγιο της Samsung....? Αν το κάνει και εκεί τότε κάτι παίζει με την συσκευή σου αλλιως είναι θεμα της εφαρμογής

 

Εγω που το δουλεύω από την 1η μερα με SwiftKey δεν εχω κάποιο θεμα...

Εβαλα το πληκτρολογιο της samy αυτο δεν εχει παρατεταμενα να βγαλει αλλους πολλους χαρακτηρες παραμονο τονισμενα μικρα δεν μου το κανει το ιδιο... θα δοκιμασω και αλλο πληκτρολογιο να δω

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως η μπαταρια παιδες ειναι σε επιπεδα s9 plus.. στη μια εβδομαδα που το εχω βλεπω οτι δεν με βγαζει ανετα τις 2 μερες οπως με εβγαζε το s10+. κλεινω το βραδυ με 45-55% οταν με s10 plus ημουν απο 55-70%. με s9+ παλι ημουν κοντα στο 50%. ειδικα οταν καθομαι να σερφαρω το βραδυ, αν εχω ενα καλο υπολοιπο, το τρωει αμεσως. Βεβαια το καλο ειναι οτι οταν φτανει σε χαμηλα ποσοστα δεν πεφτει πιο γρηγορα οπως σε mate 20 pro που μετα το 30-40 επεφτε ακομα πιο γρηγορα
Καλημέρα. Κάτι συμβαίνει σίγουρα.

Η μπαταρία του Note είναι 20-25% πάνω από το s10+. Αυτό το λέω με σιγουριά.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτι συμβαίνει σίγουρα.

Η μπαταρία του Note είναι 20-25% πάνω από το s10+. Αυτό το λέω με σιγουριά.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Ένα 20% πάνω από το S10 plus, βλέπω και εγώ.

 

Τώρα άλλαξε ο τρόπος sot με την δέκα,

αλλά χθες πχ 23:50 το βράδυ είδα 4ώρες και 50 λεπτά οθόνη με 28% υπόλοιπο.

Το είχα βγάλει από το ρεύμα 7 το πρωί.

Μίλησα σίγουρα μία ώρα σ αυτό το διάστημα 07:00-24:00.

 

Εχω λειτουργία απόδοσης υψηλή, 2κ ανάλυση φυσικά.

Αυτόματη φωτεινότητα.

1 sim 1 sd.

 

50-50 περίπου 4g wifi.

Και Bluetooth μόνιμα ανοιχτό συνδεμένο σε ρολόι και ακουστικό.

 

Δεν έχω δει ξανά τόσο καλή μπαταρία σε Samsung ναυαρχίδα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παντως η μπαταρια παιδες ειναι σε επιπεδα s9 plus.. στη μια εβδομαδα που το εχω βλεπω οτι δεν με βγαζει ανετα τις 2 μερες οπως με εβγαζε το s10+. κλεινω το βραδυ με 45-55% οταν με s10 plus ημουν απο 55-70%. με s9+ παλι ημουν κοντα στο 50%. ειδικα οταν καθομαι να σερφαρω το βραδυ, αν εχω ενα καλο υπολοιπο, το τρωει αμεσως. Βεβαια το καλο ειναι οτι οταν φτανει σε χαμηλα ποσοστα δεν πεφτει πιο γρηγορα οπως σε mate 20 pro που μετα το 30-40 επεφτε ακομα πιο γρηγορα

 

Sorry αλλά όχι και 2 ημέρες να σου κρατάει, αν μου κράταγε 2 ημέρες θα έκανα πάρτυ.

Εμένα βγάζει 1 ημέρα με το ζόρι με ανοιχτό aod και λειτουργία σε βελτιστοποίηση και ανοιχτά τα data-wifi ολη ημέρα και αρκετό σκάλισμα σε παιχνίδι, fb και κλήσεις.

Γενικά πάντως στο θέμα μπαταρίας είναι το ίδιο με s10+ επειδή το είχα ωστόσο θα την ήθελα καλύτερη την μπαταρία.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !! εγκατέστησα το Samsung Kies στο Laptop αλλά το τηλέφωνο δεν συνδέεται ...

έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ??

Έχεις πρόβλημα δίοτι δεν θέλει το Samsung Kies , αλλά το Smart Switch (έίναι το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί η Samsung τα τελευταία χρόνια).

Link to comment
Share on other sites

Και εγω βρίσκω την μπαταρία του Note 10 plus σίγουρα καλύτερη του S10 Plus exynos... Όχι κάτι φοβερό αλλα καλύτερη ισως ενα 10% και μάλιστα για πρώτη φορά λειτουργώ συσκευή με ρολόι (Huawei watch gt 2 Bluetooth) 24 ώρες συνδεμένο και με gps ανοιχτό για να ενημερώνει τον καιρό στο ρολόι...

Ευχαριστημένος θα έλεγα απο άποψη αυτονομίας

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι ξεκάθαρα καλύτερη από το s9+ και με διαφορα. Ειχα το s9+ ενα και παραπανω χρονο και μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπερασμα. Για το s10+ δεν γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτι συμβαίνει σίγουρα.

Η μπαταρία του Note είναι 20-25% πάνω από το s10+. Αυτό το λέω με σιγουριά.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Ένα 20% πάνω από το S10 plus, βλέπω και εγώ.

 

Τώρα άλλαξε ο τρόπος sot με την δέκα,

αλλά χθες πχ 23:50 το βράδυ είδα 4ώρες και 50 λεπτά οθόνη με 28% υπόλοιπο.

Το είχα βγάλει από το ρεύμα 7 το πρωί.

Μίλησα σίγουρα μία ώρα σ αυτό το διάστημα 07:00-24:00.

 

Εχω λειτουργία απόδοσης υψηλή, 2κ ανάλυση φυσικά.

Αυτόματη φωτεινότητα.

1 sim 1 sd.

 

50-50 περίπου 4g wifi.

Και Bluetooth μόνιμα ανοιχτό συνδεμένο σε ρολόι και ακουστικό.

 

Δεν έχω δει ξανά τόσο καλή μπαταρία σε Samsung ναυαρχίδα.

 

Sorry αλλά όχι και 2 ημέρες να σου κρατάει, αν μου κράταγε 2 ημέρες θα έκανα πάρτυ.

Εμένα βγάζει 1 ημέρα με το ζόρι με ανοιχτό aod και λειτουργία σε βελτιστοποίηση και ανοιχτά τα data-wifi ολη ημέρα και αρκετό σκάλισμα σε παιχνίδι, fb και κλήσεις.

Γενικά πάντως στο θέμα μπαταρίας είναι το ίδιο με s10+ επειδή το είχα ωστόσο θα την ήθελα καλύτερη την μπαταρία.

 

Και εγω βρίσκω την μπαταρία του Note 10 plus σίγουρα καλύτερη του S10 Plus exynos... Όχι κάτι φοβερό αλλα καλύτερη ισως ενα 10% και μάλιστα για πρώτη φορά λειτουργώ συσκευή με ρολόι (Huawei watch gt 2 Bluetooth) 24 ώρες συνδεμένο και με gps ανοιχτό για να ενημερώνει τον καιρό στο ρολόι...

Ευχαριστημένος θα έλεγα απο άποψη αυτονομίας

 

 

παιδες ισως ακομα ειναι νωρις να βγαλω ακρη,αλλα δε με βοηθαει και ο τροπος που μετραει τη χρηση.. πριν με τα αλλα κινητα ηξερα σιγουρα τι μου γινεται. Τωρα δεν βγαζω ακρη. ομως με παρομοια χρηση βλεπω ποσοστα πιο χαμηλα απο το s10 plus.

 

θα προσπαθησω να μετρησω χρονους καθε βραδυ να δω και στατιστικα αλλα το ξεχναω καθε φορα.

μια φορα που κοιταξα ημουν σε παρομοιους χρονους με σ10 την 1η μερα, αλλα με τη 2η μερα πηγε συνολικα πιο κατω απο παλια. Γενικα αν δεν ειναι πιο κατω ειναι στα ιδια. πιο πανω δεν ειναι σε καμια περιπτωση.

Δε νομιζω οτι εχει προβλημα η συσκευη μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι ξεκάθαρα καλύτερη από το s9+ και με διαφορα. Ειχα το s9+ ενα και παραπανω χρονο και μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπερασμα. Για το s10+ δεν γνωρίζω.

 

εξαρταται απο το πως θυμασαι την μπαταρια του σ9+, αλλιως ηταν τον 1ο μηνα αλλιως μετα απο 1 χρονο. αν ειχε πεσει αποδοση, ειχε βαρυνει με αναβαθμισεις, δεν ειχες κανει και καθαρες εγκαταστασεις, ισως να μην εχεις απολυτως σωστη εικονα. τελος παντων, εκανα μια εκτιμηση καθως δε μπορω να μετρησω χρονους οπως πρωτα, αλλα αυτη ειναι η αισθηση που εχω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα και συγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα να δεν έχω καθόλου χρόνο να διαβάσω το thread καθώς εγώ έχω άλλο κινητό και ρωτάω για ένα φίλο μου που πήρε το Note 10 plus πριν λίγες μέρες.

Προσπαθούμε να βρούμε στο μαμά πληκτρολόγιο αν γίνεται η εναλλαγη γλωσσών με σύρσιμο χεριού στο κουμπί space και όχι πατώντας το εικονίδιο με την υδρόγειο.

Γίνεται αυτό στο Note;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

παιδες ισως ακομα ειναι νωρις να βγαλω ακρη,αλλα δε με βοηθαει και ο τροπος που μετραει τη χρηση.. πριν με τα αλλα κινητα ηξερα σιγουρα τι μου γινεται. Τωρα δεν βγαζω ακρη. ομως με παρομοια χρηση βλεπω ποσοστα πιο χαμηλα απο το s10 plus.

 

 

 

θα προσπαθησω να μετρησω χρονους καθε βραδυ να δω και στατιστικα αλλα το ξεχναω καθε φορα.

 

μια φορα που κοιταξα ημουν σε παρομοιους χρονους με σ10 την 1η μερα, αλλα με τη 2η μερα πηγε συνολικα πιο κατω απο παλια. Γενικα αν δεν ειναι πιο κατω ειναι στα ιδια. πιο πανω δεν ειναι σε καμια περιπτωση.

 

Δε νομιζω οτι εχει προβλημα η συσκευη μου.

Για ποιο λόγο να παιδεύεσαι; εγώ πχ έβγαζα τη μέρα με 25-30% υπόλοιπο τώρα με το Note είμαι με 40-35 υπόλοιπο. Ακριβός ίδια χρήση + την χρήση της πένας και κάποιες επιπλέον εφαρμογές. Μόνο έτσι βγαίνει σωστό συμπέρασμα. Αυτές τις διαφορές τις βλέπω από την πρώτη μέρα. Πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία. 2η μέρα κανένα κινητό δεν μπορεί να βγάλει με τη δική μου χρήση.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα και συγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα να δεν έχω καθόλου χρόνο να διαβάσω το thread καθώς εγώ έχω άλλο κινητό και ρωτάω για ένα φίλο μου που πήρε το Note 10 plus πριν λίγες μέρες.

Προσπαθούμε να βρούμε στο μαμά πληκτρολόγιο αν γίνεται η εναλλαγη γλωσσών με σύρσιμο χεριού στο κουμπί space και όχι πατώντας το εικονίδιο με την υδρόγειο.

Γίνεται αυτό στο Note;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, εγώ έτσι το δουλεύω πάντα και δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο για να το ρυθμίσω, έτσι ήταν εξ΄αρχής.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να παιδεύεσαι; εγώ πχ έβγαζα τη μέρα με 25-30% υπόλοιπο τώρα με το Note είμαι με 40-35 υπόλοιπο. Ακριβός ίδια χρήση + την χρήση της πένας και κάποιες επιπλέον εφαρμογές. Μόνο έτσι βγαίνει σωστό συμπέρασμα. Αυτές τις διαφορές τις βλέπω από την πρώτη μέρα. Πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία. 2η μέρα κανένα κινητό δεν μπορεί να βγάλει με τη δική μου χρήση.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Δε βγαίνει γιατί καμία φορά ξεγελιεσαι.. Ειδικά με καινούριο το σκαλιζεις πιο πολύ καμία φορά κλπ. Εγώ πάντα κοιτούσα χρόνο οθόνης και ομιλίας που πιάνω από 3 και 2 ώρες τη μέρα αντίστοιχα..αλλά τώρα δε μπορώ να συγκρίνω πέρα από αυτό που λες...και σε αυτό που λες είμαι στο 45 με 55% όταν ήμουν από 60 και πάνω χοντρικά την 1η μέρα με s10 plus και όταν έβγαζα σταθερά 2η νερά άνετα

 

 

Επίσης ρε παίδες μια απορία, ακουστικά με ανταπτορα δεν παίζουν ?

Έχω 2 ανταπτορες για αμάξι και γραφείο με 2 ζευγάρια ακουστικά από s10 και πάνε τσάμπα...πρέπει να έχω τα δικά του. Καμία λύση ?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...