Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, mips said:

Τελικά όντως το πρόβλημα ήταν από ένα παιχνίδι που είχε κατεβάσει ή μικρή. Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά για την βοήθεια. 

Επίσης, άλλος τρόπος να γνωρίζεις τί ενδείκνυται να φταίει, είναι η ενεργοποίηση τού ιστορικού ειδοποιήσεων εφαρμογών.

Κατεβάζεις την κουρτίνα ειδοποιήσεων εφαρμογών, πατάς:

"Ρυθμίσ. ειδοποιήσεων" ("Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων" δηλαδή), το οποίο βρίσκεται δίπλα από την:

"Εκκαθάρ." ("Εκκαθάριση" δηλαδή) καθώς αναγράφεται στο τελείωμα τής κουρτίνας αυτής, κάτω από την τελευταία ειδοποίηση αυτής, έπειτα πατάς:

"Σύνθετες ρυθμίσεις", στη συνέχεια πατάς:

"Ιστορικό ειδοποιήσεων", να πατήσεις:

"Ενεργό" σε περίπτωση που δεν έχει ενεργοποιηθεί, και από τη στιγμή που ενεργοποιείται, παρατηρείς το ιστορικό των εφαρμογών που έχουν αλληλεπιδράσει με το κινητό.

Κατά τον τρόπο αυτό, δύναται να γνωρίζεις από δύο πηγές, συμπεριλαμβανομένου τού πρώτου τρόπου που στο παρελθόν σού περιέγραψα.

Εγώ σ'ευχαριστώ που παρ'όλο τον καιρό που πέρασε, με είχες στη σκέψη σου να στείλεις μήνυμα κατόπιν τής ανακάλυψης του προβλήματός σου.

Να σ'έχει ο Θεός καλά αδερφέ. Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε και καλή Ανάσταση σε εσένα, στην οικογένειά σου και όλους τους αγαπημένους σου ανθρώπους. Ο Θεός μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ioa81 said:

Επίσης, άλλος τρόπος να γνωρίζεις τί ενδείκνυται να φταίει, είναι η ενεργοποίηση τού ιστορικού ειδοποιήσεων εφαρμογών.

Κατεβάζεις την κουρτίνα ειδοποιήσεων εφαρμογών, πατάς:

"Ρυθμίσ. ειδοποιήσεων" ("Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων" δηλαδή), το οποίο βρίσκεται δίπλα από την:

"Εκκαθάρ." ("Εκκαθάριση" δηλαδή) καθώς αναγράφεται στο τελείωμα τής κουρτίνας αυτής, κάτω από την τελευταία ειδοποίηση αυτής, έπειτα πατάς:

"Σύνθετες ρυθμίσεις", στη συνέχεια πατάς:

"Ιστορικό ειδοποιήσεων", να πατήσεις:

"Ενεργό" σε περίπτωση που δεν έχει ενεργοποιηθεί, και από τη στιγμή που ενεργοποιείται, παρατηρείς το ιστορικό των εφαρμογών που έχουν αλληλεπιδράσει με το κινητό.

Κατά τον τρόπο αυτό, δύναται να γνωρίζεις από δύο πηγές, συμπεριλαμβανομένου τού πρώτου τρόπου που στο παρελθόν σού περιέγραψα.

Εγώ σ'ευχαριστώ που παρ'όλο τον καιρό που πέρασε, με είχες στη σκέψη σου να στείλεις μήνυμα κατόπιν τής ανακάλυψης του προβλήματός σου.

Να σ'έχει ο Θεός καλά αδερφέ. Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε και καλή Ανάσταση σε εσένα, στην οικογένειά σου και όλους τους αγαπημένους σου ανθρώπους. Ο Θεός μαζί σας.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου και για την απάντηση σου αλλά ποιο πολύ για τις ευχές σου. Καλή Ανάσταση με υγεία σε ολους σας.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά το τελευταίο update το χθεσινό όταν είμαι σε μια εφαρμογή και πατάω να παω στην αρχική οθόνη το wallpaper της αρχικής θολώνει λίγο μέχρι να δείξει καθαρά την αρχική, το έχει κι αλλος ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chris_amg said:

Μετά το τελευταίο update το χθεσινό όταν είμαι σε μια εφαρμογή και πατάω να παω στην αρχική οθόνη το wallpaper της αρχικής θολώνει λίγο μέχρι να δείξει καθαρά την αρχική, το έχει κι αλλος ;

Όχι.Εγω δεν έχω κάτι τέτοιο. Όλα καλά. Δεν κάνεις ένα καθαρισμό της cache μπας και στρώσει??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mips said:

Όχι.Εγω δεν έχω κάτι τέτοιο. Όλα καλά. Δεν κάνεις ένα καθαρισμό της cache μπας και στρώσει??

Θύμισε μου πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε το κινητό. Σύνδεσε ενα καλώδιο που εχεις για φόρτιση στον υπολογιστή . Πατάς power και volume up μαζί και ταυτόχρονα συνδέεις το καλώδιο. Όταν σου βγάλει το μενού με τις επιλογές με τα πλήκτρα της φωνής πανω-κατω πας wipe cache Πατάς ναι και είσαι έτοιμος. ΠΡΟΣΟΧΗ στην επιλογή factory reset γιατί κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2022 at 1:14 ΜΜ, leongr18 said:

Το πρόλαβα και εγώ στην προσφορά των media που μου βγήκε φθηνότερα από ότι πουλάνε τα μεταχειρισμένα, με διετή εγγύηση κιόλας έκατσε κουτί μιας και είχα στεναχωρεθει που το έδωσα τον Νοέμβριο που έληξε η εγγύηση του προηγούμενου που είχα. Ήθελα να ρωτήσω τώρα αν έχει βρει κανένας κάποια καλή προστασία οθόνης σε γυαλί. Ότι είχα δοκιμάσει δεν καθόταν καλά πέραν του mocolo uv tempered, αλλά εκεί δεν δούλευε το δαχτυλικο 

Δοκίμασε αυτήν https://gadgetsandgear.gr/p/tzamaki-kinitoy-note-10-plus-uv-nano-liquid/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα πρόβλημα που αν θυμάμαι έχει αναφερθεί στο thread αλλά με λίγο πρόχειρο ψάξιμο δεν μπορούσα να το ανατρέξω οπότε ζητάω την βοήθεια σας. Μόλις χρησιμοποιώ το s pen βγάζει αυτήν την κλασική ειδοποίηση " το S Pen αποσυνδέθηκε " . Και πετάει αυτό το μήνυμα ασταμάτητα. Παρόλα αυτά το s pen δουλέυει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Άδειασε η μπαταρία από το spen. Δουλεύει αλλά όχι ασύρματα. Απενεργοποιησε το από το menu για να μην σου βγάζει αυτο το μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, sothoms said:

Άδειασε η μπαταρία από το spen. Δουλεύει αλλά όχι ασύρματα. Απενεργοποιησε το από το menu για να μην σου βγάζει αυτο το μηνυμα

Ευχαριστώ πολύ. Για μόνιμη λύση δηλαδη θελει Smartec και αλλαγη spen φαντάζομαι ε; Θυμάται κανένας πόσο πάει το κόστος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το διάβασα χθες και ξενέρωσα. Είναι η πρώτη φορά που κρατάω κινητό 4 χρόνια και ο λόγος που πρέπει να το αλλάξω είναι ότι δε θα πάρει άλλα updates. Εύκολα κρατούσα αυτό το κινητό μέχρι να χαλάσει και να είναι ασύμφορη η επισκευή του. 

Θα το κρατήσω σίγουρα 4-5 μήνες ακόμα αλλά μετά πρέπει να ξεκινήσω αναζήτηση. 

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι και το fold αλλά είναι πολύ ιδιαίτερο τηλέφωνο και δεν ξέρω αν θα βολέψει. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/9/2023 at 3:55 ΜΜ, tigio13 said:

Το διάβασα χθες και ξενέρωσα. Είναι η πρώτη φορά που κρατάω κινητό 4 χρόνια και ο λόγος που πρέπει να το αλλάξω είναι ότι δε θα πάρει άλλα updates. Εύκολα κρατούσα αυτό το κινητό μέχρι να χαλάσει και να είναι ασύμφορη η επισκευή του. 

Θα το κρατήσω σίγουρα 4-5 μήνες ακόμα αλλά μετά πρέπει να ξεκινήσω αναζήτηση. 

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι και το fold αλλά είναι πολύ ιδιαίτερο τηλέφωνο και δεν ξέρω αν θα βολέψει. 

απο τα καλυτερα κινητα που βγηκαν,το κρατησα 3 χρονια και μετα αλλαγη μπαταριας και στην ακρη ,αλλα ειναι κινηταρα ακομα και σημερα

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, MeteorX said:

απο τα καλυτερα κινητα που βγηκαν,το κρατησα 3 χρονια και μετα αλλαγη μπαταριας και στην ακρη ,αλλα ειναι κινηταρα ακομα και σημερα

Εννοείται ότι είναι από τα καλύτερα. Εγώ το δουλεύω ακόμα. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mips said:

Εννοείται ότι είναι από τα καλύτερα. Εγώ το δουλεύω ακόμα. 

και πολυ ομορφο ειδικα αυτο το ασημι. τοχω δωσει στη γυναικα μου και το εχουμε 5 χρονια συνολο. αψογο. αν δεν ηταν η καλυτερη καμερα και  το ζουμ της στο σ21ουλτρα δεν θα το ειχα δωσει. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...