Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως πρέπει να μπει σε συγκεκριμένο φάκελο? Στο φάκελο music που τον έβαλα δεν το δείχνει στις επιλογές ήχων για μηνύματα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tigio13 said:

Μήπως πρέπει να μπει σε συγκεκριμένο φάκελο? Στο φάκελο music που τον έβαλα δεν το δείχνει στις επιλογές ήχων για μηνύματα. 

δεν το γνωριζω αυτο. υπαρχει μια εφαρμογη το zedge που εχει χιλιαδες ηχους μηπως το βρεις αν εχεις την ονομασια του ηχου που μπαινει ευκολα .

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tigio13 said:

Οκ ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Θα το ψάξω και με την εφαρμογή. 

Για κάνε μια δοκιμή. Φτιάξε ένα φάκελο και ονόμασε τον notifications. Βάλε  μέσα τον ήχο που θες και δες αν στον εμφανίζει στους ήχους μηνυμάτων. Το φάκελο αυτόν βάλτον και στην μνήμη του κινητου

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε ήχο και να βάλουμε κάποιο δικό μας στα sms? 
Θα βρεις τον ήχο που θέλεις και θα τον κάνεις αντιγραφή, και επικόλληση στον φάκελο "notification" του κινητού.
Μετα θα πας
1.ήχοι και δόνηση
2.ήχοι ειδοποίησης
Και θα δεις τον ήχο που έχεις αντιγράψει για να τον επιλέξεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν, ευχαριστώ. Έβαλα τον ήχο στο φάκελο του notification και καπάκι τον εμφάνισε στους ήχους των ειδοποιήσεων. 3 χρόνια + μετά έμαθα πως αλλάζει ο ήχος στις ειδοποιήσεις. 

Που είναι οι καιροί του note 2 που κάθε βδομάδα βάζαμε και νέα ρομ??? 😉😉

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κ απο την εφαρμογη μουσικής της samsung να πατησεις στις 3 τελείες την ωρα που ακους ενα τραγουδι σου κ να του πεις να το βαλει για ηχο κλησης ή ειδοποίηση κ εχει κ καποιες εξτρα λειτουργίες π.χ. απο που να ξεκιναει το τραγουδι κτλ

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκέφτομαι να αλλαξω κινητο αλλα μεχρι τωρα δεν μπορω να βρω καποιο να με ικανοποιει σαν αυτο 

Ειλικρινά είναι βλακεια να δώσω 600+ € για να κερδίσω ελάχιστα πράγματα... 

Αλλα και 300 να δωσω το note και να διαθεσω αλλα τοσα Ειλικρινά δεν βρίσκω αναλογη συσκευή που να μου προσφέρει τοσα οσα το note 

Υγ.απορω που η samsung θέλει να το σκοτώσει 

Έχετε καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, galactob said:

Μπορεις κ απο την εφαρμογη μουσικής της samsung να πατησεις στις 3 τελείες την ωρα που ακους ενα τραγουδι σου κ να του πεις να το βαλει για ηχο κλησης ή ειδοποίηση κ εχει κ καποιες εξτρα λειτουργίες π.χ. απο που να ξεκιναει το τραγουδι κτλ

Πολλές καινούριες πληροφορίες. Ευχαριστώ θα το δω κάποια στιγμή. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκέφτομαι να αλλαξω κινητο αλλα μεχρι τωρα δεν μπορω να βρω καποιο να με ικανοποιει σαν αυτο 
Ειλικρινά είναι βλακεια να δώσω 600+ € για να κερδίσω ελάχιστα πράγματα... 
Αλλα και 300 να δωσω το note και να διαθεσω αλλα τοσα Ειλικρινά δεν βρίσκω αναλογη συσκευή που να μου προσφέρει τοσα οσα το note 
Υγ.απορω που η samsung θέλει να το σκοτώσει 
Έχετε καμία πρόταση;
Εγώ σκεφτόμουν να πάω στο s22 ultra, αλλά για την χρήση που του κάνω (τα πάντα εκτός από παιχνίδια) δεν νομίζω ότι θα κερδίσω κάτι παραπάνω για τόσα λεφτά διαφορά. Το μόνο που με "ενοχλεί" είναι η παύση των features software updates.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκεφτόμουν να πάω στο s22 ultra, αλλά για την χρήση που του κάνω (τα πάντα εκτός από παιχνίδια) δεν νομίζω ότι θα κερδίσω κάτι παραπάνω για τόσα λεφτά διαφορά. Το μόνο που με "ενοχλεί" είναι η παύση των features software updates.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό το θέμα είχα κι εγώ και το έδωσα πλέον.
Κρίμα να παρατήσει τέτοιο κινητό η Samsung
Βέβαια 3 major update είπε τόσα έδωσε αλλά πρώτον δεν είχε έρθει με το τελευταίο Android όταν βγήκε και κυρίως να βλέπεις κάτι ψόφια midrange να παίρνουν τη νέα αναβάθμιση κι όχι μόνο και τέτοια ποιοτική ναυαρχίδα με 12/256 να μένει έξω νιώθω κάπως
Συν το οπτικό ζουμ στη κάμερα το οποίο το χρειάστηκα πολλές φορές μιας και έχω καταργήσει και τη φωτογραφική με το κινητό.
Συν το ανάποδο on off που δε το χώνεψα ποτέ πάντα με μπέρδευε!!
Η μπαταρία πάλι είναι πλέον μικρή και σίγουρα πεσμένη λίγο ή πολύ ενώ έχουν 5άρα τα πιο πολλά πλέον ακόμη και τα μεσαία.
Τη δικιά μου δεν την είχα φορτίσει ποτέ με ταχυφορτιστή είναι απείραχτο όπως τον πήρα στη συσκευασία τον κράτησα για το επόμενο Samsung.
Την είχα μέχρι το 85% κι ήταν μια χαρά μετά 2 χρόνια που το είχα πάρει.
Το έδωσα αλλά ακόμη και σήμερα είναι κινητάρα και πλέον είμαι μπερδεμένος για το επόμενο βήμα.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μεχρι τωρα με το μικρο Note 10 δεν εχω καποια συσκευη που να αξιζει ιδιαιτερα την αναβαθμιση (τουλαχιστον για τη χρηση που του κανω)..

Μονη λυση  (μια και θα ηθελα το s-pen) ειναι το S22 ultra το οποιο περαν του κοστους ειναι μεγαλυτερο και πιο δυσχρηστο απ' οτι θα ηθελα και εχω διαβασει για διαφορα θεματα που εχει .. Οποτε περιοριζονται οι επιλογες μου..

Απλα πριν λιγες μερες καταφερα εχοντας το τηλεφωνο στην μπροστινη τσεπη του πατελονιου ακουμπησα λιγο αποτομα στο νιπτηρα και εσπασε το digitizer.. Ξενερωσα απιστευτα οπως καταλαβαινετε..

Αλλαγη οθονης (και μπαταρια) βγαινει στα 270.. Το σκεφτομαι καπως η αληθεια ειναι γιατι μ εχει βολεψει πολυ και το λυπαμαι.. Αλλα και παλι συσκευη που δεν θα παρει αναβαθμισεις ειναι ενα θεμα..

Η αλλη λυση που σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη ειναι να κρατησω αυτο οσο μπορω εστω και σ αυτη την κατασταση..

Ειμαι σε διλημμα..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκέφτομαι να αλλαξω κινητο αλλα μεχρι τωρα δεν μπορω να βρω καποιο να με ικανοποιει σαν αυτο 
Ειλικρινά είναι βλακεια να δώσω 600+ € για να κερδίσω ελάχιστα πράγματα... 
Αλλα και 300 να δωσω το note και να διαθεσω αλλα τοσα Ειλικρινά δεν βρίσκω αναλογη συσκευή που να μου προσφέρει τοσα οσα το note 
Υγ.απορω που η samsung θέλει να το σκοτώσει 
Έχετε καμία πρόταση;
https://myphone.gr/forum/index.php?/topic/178657-Samsung-Galaxy-Note-10-Plus#entry7116102

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια..Πηγα το τηλεφωνο στην smartec.Oλα καλα και αψογο service.Το τηλεφωνο πριν το παω ειχε γερμανικη rom και ηταν DBT/DBT/DBT/EUR και τωρα ειναι EUR/EUR/EUR/EUR πως μπορει να αλλαξει αυτο και να γινει οπως πριν? Καθε βοηθεια δεκτη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια..Πηγα το τηλεφωνο στην smartec.Oλα καλα και αψογο service.Το τηλεφωνο πριν το παω ειχε γερμανικη rom και ηταν DBT/DBT/DBT/EUR και τωρα ειναι EUR/EUR/EUR/EUR πως μπορει να αλλαξει αυτο και να γινει οπως πριν? Καθε βοηθεια δεκτη
Δεν υπάρχει πρόβλημα... Απλά σου περασαν ελληνικό csc.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, geotrvs said:

Δεν υπάρχει πρόβλημα... Απλά σου περασαν ελληνικό csc.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ξέρω ότι πέρασαν ελληνικό  csc. Το πρόβλημα είναι ότι έχασα την προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις και κλήσεις εξαπάτησης κ.λ.π. Και αυτή την λειτουργία την χρειάζομαι οπωσδήποτε. Ξέρεις πως μπορώ να το επαναφέρω με γερμανικό όπως πριν?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι πέρασαν ελληνικό  csc. Το πρόβλημα είναι ότι έχασα την προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις και κλήσεις εξαπάτησης κ.λ.π. Και αυτή την λειτουργία την χρειάζομαι οπωσδήποτε. Ξέρεις πως μπορώ να το επαναφέρω με γερμανικό όπως πριν?
Η διαδικασία είναι αυτή

Απλά με δική σου ευθύνη η διαδικασία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2022 at 9:55 ΜΜ, mips said:

Το έκανα και δούλεψε. Σε ευχαριστώ 

Ποιο csc πέρασες; sek, ins, inu ή κάποιο άλλο; 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, xetasa said:

Ποιο csc πέρασες; sek, ins, inu ή κάποιο άλλο; 

,DBT γερμανική πέρασα. Ήθελα προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...