Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

Την βοηθεια σας!

Στο κινητο εχω φακελους με φωτογραφιες ειτε απο μεταφορα απο pc ειτε με αυτες που βγηκαν με το κινητο αλλα παντα σε διαφορετικους φακελους αναλογα το περιεχομενο πχ διακοπες στην θασο, χαλκιδικη κτλ 

το προβλημα μου ειναι οτι σβηστηκε ενα φακελος απο αυτους χωρις να εχω πατησει εγω διαγραφη.... δεν μπορω να τον βρω με τιποτα, τι μπορω να κανω γιατι αυτος ο φακελος ηταν σημαντικος και δεν προλαβα να μεταφερω τις φωτογραφιες σε υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, lazlo said:

Καλησπερα

Την βοηθεια σας!

Στο κινητο εχω φακελους με φωτογραφιες ειτε απο μεταφορα απο pc ειτε με αυτες που βγηκαν με το κινητο αλλα παντα σε διαφορετικους φακελους αναλογα το περιεχομενο πχ διακοπες στην θασο, χαλκιδικη κτλ 

το προβλημα μου ειναι οτι σβηστηκε ενα φακελος απο αυτους χωρις να εχω πατησει εγω διαγραφη.... δεν μπορω να τον βρω με τιποτα, τι μπορω να κανω γιατι αυτος ο φακελος ηταν σημαντικος και δεν προλαβα να μεταφερω τις φωτογραφιες σε υπολογιστη.

Πρωτα απο ολα μπες στην συλλογή και ψαξε στον φακελο διαγραμμενα αν υπάρχει κατι εκει.Αν ψάξεις στο play store έχει εφαρμογές που λένε ότι επαναφέρουν αρχεία φώτο και βίντεο που έχουν διαγραφεί. Δεν έχω δοκιμάσει κάποια για να σου προτείνω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα μπες στην συλλογή και ψαξε στον φακελο διαγραμμενα αν υπάρχει κατι εκει.Αν ψάξεις στο play store έχει εφαρμογές που λένε ότι επαναφέρουν αρχεία φώτο και βίντεο που έχουν διαγραφεί. Δεν έχω δοκιμάσει κάποια για να σου προτείνω.
Δυστηχως δεν ειναι στα διαγραμμενα, οσο για τις εφαρμογες δοκιμασα πολλες και εμφανιζουν οχι τις διαγραμμενες αλλα αυτες που ειναι ηδη στο κινητο, δηλαδη απατεωνια.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το έχει άλλος αυτό το θέμα όταν συνδέεται το κινητό στη φόρτιση να πετάει μετά από λίγο αυτό το μήνυμα, ότι δλδ αποσυνδέθηκε το s pen?
Εδώ και κάνα μήνα το χω προσέξει αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη βάση.
Το φορτίζω με φορτιστή 10 watt από τη σειρά Galaxy Α, όχι με το δικό του για πιο αργή φόρτιση και ας γράφει γρήγορη φόρτιση είναι των 10 watt Samsung γνήσιος.
Και καμιά φορά επίσης πάλι 10watt από lenovo tablet.
Τον δικό του τον 25watt τον έχω αχρησιμοποίητο στο κουτί του, ούτε για δοκιμή δεν τον έχω κουμπώσει πάνω.aef58c5874be17b15a4760a4a71535f6.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Απλά η μπαταρία του spen είναι off

Είτε παίρνεις καινούργιο είτε απενεργοποιεις τα air gestures για να μην σου βγάζει το μήνυμα.

 

Edited by sothoms
Τ
Link to comment
Share on other sites

Απλά η μπαταρία του spen είναι off
Είτε παίρνεις καινούργιο είτε απενεργοποιεις τα air gestures για να μην σου βγάζει το μήνυμα.
 
Α μάλιστα!
Σε ευχαριστώ πολύ για το info
Είναι μέσα στην διετή εγγύηση η συσκευή.
Υπάρχει περίπτωση να την αλλάξουν?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι σίγουρα θα το καλύψει η εγγύηση.
 
Θα τους πάρω τηλέφωνο αύριο γιατί κάπου άκουσα ότι το κόστος φτάνει τα 80€!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θα τους πάρω τηλέφωνο αύριο γιατί κάπου άκουσα ότι το κόστος φτάνει τα 80€!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πενάκι το ΧΑ πάρει στα 30 ευρώ και θεωρείται αξεσουάρ οπότε είναι 1 έτος εγγύηση. Αυτά πριν 1 χρόνο.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι το ΧΑ πάρει στα 30 ευρώ και θεωρείται αξεσουάρ οπότε είναι 1 έτος εγγύηση. Αυτά πριν 1 χρόνο.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Πήρα τη Smartec τηλέφωνο.
35€ μου είπαν περίπου.
Αν έχει θέμα.
Γιατί πολλές φορές επανέρχεται με ένα format της συσκευής.
Αλλιώς να το πάω εκεί μέσα στην εγγύηση.
Το θέμα είναι και τα δύο είναι λίγο ζόρι αυτό τον καιρό ειδικά το να το πάω εκεί από βόρεια Εύβοια γιατί να το στείλω κομματάκι δύσκολο θα κάνει πάνω από βδομάδα και ας λένε δύο-τρεις εργάσιμες, αυτά ισχύουν μόνο για Αθήνα!!
Θα κάνω format με τη πρώτη ευκαιρία και θα ενημερώσω αν έστρωσε.
Επίσης το πενάκι δεν έχει μπαταρία που νόμιζα μέσα αλλά πυκνωτάκια.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως δεν έστρωσε μετά απο format και γενικά δεν έχω διαβάσει πουθενά ότι στρώνει.

Μακάρι να παίξει το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το έχεις αλλάξει?
Σου έκανε το ίδιο θέμα?
Ήταν μέσα στην εγγύηση?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν το άλλαξα γιατί απλά δεν χρησιμοποιώ καθόλου τα air gestures, δηλαδή να βγάζω φωτο πατώντας το κουμπί κλπ

2 χρόνια δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Έκλεισα την επιλογή να μην μου εμφανιζει το μήνυμα ότι αποσυνδεθηκε και όλα καλά. Το λειτουργώ απλά σαν γραφίδα όπως και πριν.

Αν έκανε 10 ευρώ θα το άλλαζα μόνο και μόνο  για την ψυχολογία.

Και καλα να λειτουργούν όλα τέλεια.

35 ευρώ δεν δίνω για κάτι που δεν χρειαζομαι

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς πήγες στις ρυθμίσεις και το απενεργοποίησες?
Ούτε εγώ το χρησιμοποιώ και είναι σπαστική η ειδοποίηση όταν το κουμπώνω στο φορτιστή


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Σύνθετες Λειτουργίες -> S Pen -> Ενέργειες χωρίς επαφή και το απενεργοποιείς.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Σύνθετες Λειτουργίες -> S Pen -> Ενέργειες χωρίς επαφή και το απενεργοποιείς.
 
Ναι το έκανα και όλα καλά, εξαφανίστηκε η ειδοποίηση.
Οπότε τώρα κάποια στιγμή που θα περάσω από την smartec αν με βγάλει ο δρόμος μου θα το δούμε για παραπέρα γιατί κάτι μου είχε αναφέρει ότι αυτό πιθανών να αλλάζει μαζί με πλακέτα υπονοώντας ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στην πλακέτα ενώ το τηλέφωνο το έχω υπέρ προσεγμένο και με μπαταρία σαν καινούργια!
Και με πιάσαν τα διαόλια όταν το άκουσα αυτό!
Και η πλάκα είναι ότι δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου, απλά πάταγα το κουμπί να βγάλω καμία selfie καμιά φορά :)


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το κάνει αυτό το τελευταίο μήνα και νόμιζα πως έφταιγε η ασύρματη φόρτιση, γιατί όποτε το έβαζα στην βάση έβγαζε το μήνυμα ότι αποσυνδέθηκε το spen. Περίεργο που το παθαίνουν ταυτόχρονα τόσες συσκευές. Εγώ θα το αφήσω πάντως μιας και έχω μεγάλη εγγύηση ακόμα και θα το στείλω μια και καλή πριν λήξει. Θέμα μπαταρίας του spen δεν νομίζω να είναι γτ βγάζοντας το λειτουργεί κανονικά, το έχω αφήσει και εκτός μισή ώρα να δω αν φταίει η μπαταρία του αλλά είχε μπαταρία κανονικά 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσένα δουλεύει το κουμπί του S-pen να δώσεις εντολή να βγάλει μία selfie για παράδειγμα και σου βγάζει το μνμ ότι αποσυνδέθηκε όταν το βάζεις στη φόρτιση?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, manan69t said:

Δλδ εσένα δουλεύει το κουμπί του S-pen να δώσεις εντολή να βγάλει μία selfie για παράδειγμα και σου βγάζει το μνμ ότι αποσυνδέθηκε όταν το βάζεις στη φόρτιση?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχεις δίκιο δεν λειτουργεί για να βγάλω φώτο, τώρα το δοκίμασα. Ωχ άρα θέλει σίγουρα σερβις

Edited by leongr18
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν λειτουργεί για να βγάλω φώτο, τώρα το δοκίμασα. Ωχ άρα θέλει σίγουρα σερβις
Αν είσαι Αθήνα πήγαινε να το ελέγξουν που είσαι κοντά γιατί εμείς είμαστε μακριά!
Αλλιώς απενεργοποίησε όπως λέει και παραπάνω ο συμφορουμήτης τις ειδοποιήσεις.
Κόστος για το πενάκι καινούριο μου είπαν 35€ περίπου.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, leongr18 said:

Έχεις δίκιο δεν λειτουργεί για να βγάλω φώτο, τώρα το δοκίμασα. Ωχ άρα θέλει σίγουρα σερβις

Καλημέρα... 

Γιατί δεν βγάζεις σελφι με παλάμη; πολύ πιο εύκολο... Η κάμερα βλέπει παλάμη, μετράει 2-3 sec ωστε να την κατεβάσεις και τραβάει σελφι... 

Στην κάμερα: ρυθμίσεις, μέθοδος λήψης, τελευταία επιλογή. 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά και το δικό μου το ίδιο κάνει, εδώ και κανά μήνα!

Μήπως τελικά είναι θέμα software από κάποιο update και απλά ίσως το διορθώσει η Samsung; 

Το λέω γιατί βλέπω πως παρουσιάζεται ταυτόχρονα σε κινητά διαφόρων ηλικιών (το δικό μου κλείνει τα 3 σε λίγο).

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IKAL said:

Καλημέρα... 

Γιατί δεν βγάζεις σελφι με παλάμη; πολύ πιο εύκολο... Η κάμερα βλέπει παλάμη, μετράει 2-3 sec ωστε να την κατεβάσεις και τραβάει σελφι... 

Στην κάμερα: ρυθμίσεις, μέθοδος λήψης, τελευταία επιλογή. 

Στις διακοπές πχ βολεύει να στήνεις το κινητό στα 2 μέτρα και να σε βγάζεις φώτο, πράγμα που η παλάμη δεν βολεύει. Γιαυτό το χρησιμοποιώ κυρίως το πενάκι στις φωτο. 

 

3 ώρες πριν, manan69t said:

Αν είσαι Αθήνα πήγαινε να το ελέγξουν που είσαι κοντά γιατί εμείς είμαστε μακριά!
Αλλιώς απενεργοποίησε όπως λέει και παραπάνω ο συμφορουμήτης τις ειδοποιήσεις.
Κόστος για το πενάκι καινούριο μου είπαν 35€ περίπου.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα το πάω αλλά όχι σύντομα γιατί δεν προλαβαίνω. Έχω 20 μήνες εγγύηση ακόμα οπότε θα το καθυστερήσω. Λεφτά βέβαια δεν πρόκειται να δώσω για το πενάκι, είναι εντός εγγύησης και αυτό 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, SO69 said:

Βρε παιδιά και το δικό μου το ίδιο κάνει, εδώ και κανά μήνα!

Μήπως τελικά είναι θέμα software από κάποιο update και απλά ίσως το διορθώσει η Samsung; 

Το λέω γιατί βλέπω πως παρουσιάζεται ταυτόχρονα σε κινητά διαφόρων ηλικιών (το δικό μου κλείνει τα 3 σε λίγο).

Δεν νομίζω.

Μου είπαν από samsung ότι το πενάκι έχει όριο ζωής 2-5 χρόνια.

Όσοι το χρησιμοποιούν αρκετά θα τους πάει στα 5 χρόνια.

Εγώ που δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου μου έβγαλε 2,5 χρόνια.

Εφόσον είναι συνέχεια στην φόρτιση, λογικό είναι να χαλάσει η μπαταρία πιο γρηγορα.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.
Μου είπαν από samsung ότι το πενάκι έχει όριο ζωής 2-5 χρόνια.
Όσοι το χρησιμοποιούν αρκετά θα τους πάει στα 5 χρόνια.
Εγώ που δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου μου έβγαλε 2,5 χρόνια.
Εφόσον είναι συνέχεια στην φόρτιση, λογικό είναι να χαλάσει η μπαταρία πιο γρηγορα.
 
Παιδιά εμένα μου είπε μία κοπέλα που απάντησε από το service της smartec ότι δεν έχει μπαταρία το πενάκι αλλά πυκνωτές!
Εγώ το έχω σχεδόν 2 χρόνια παρά 2 μήνες.
Δε το έχω δουλέψει σχεδόν καθόλου όμως!
Τι να πω.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...