Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με δυόμιση ώρες οθόνη, δύσκολα είσαι.

Το δικό μου βγάζει σκάρτες 4 πλέον και με πρόσφατο hard reset.

Σκέφτομαι να το πάω για αλλαγή μπαταρίας στην επίσημη αντιπροσωπεία.

1. Αν είναι ακόμη στην εγγύηση, έχουμε κάποια έκπτωση σε σχέση με τις επίσημες τιμές;

2. Θα φάει ξανά hard reset να φανταστώ, απο το service;

 

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Στην αλλαγη μπαταριας κάνουν και hard reset υποχρεωτικά?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, riki said:

Με δυόμιση ώρες οθόνη, δύσκολα είσαι.

Το δικό μου βγάζει σκάρτες 4 πλέον και με πρόσφατο hard reset.

Σκέφτομαι να το πάω για αλλαγή μπαταρίας στην επίσημη αντιπροσωπεία.

1. Αν είναι ακόμη στην εγγύηση, έχουμε κάποια έκπτωση σε σχέση με τις επίσημες τιμές;

2. Θα φάει ξανά hard reset να φανταστώ, απο το service;

 

Σήμερα έκανα αλλαγή μπαταρίας στο note 10+ στη smartec στο Χαϊδάρι. Ειμαι ακόμα στη 2ετη εγγύηση (λήγει τον Νοέμβριο) και πλήρωσα 24ε (ανταλλακτικό, εργασία, στεγανοποίηση). Αψογη δουλειά! και μια χαρά τιμή 😃

Για τα εκτός εγγύησης το κόστος πάει στα 45ε περίπου, μου είπαν.

1 ώρα πριν, Geo_F1 said:

Στην αλλαγη μπαταριας κάνουν και hard reset υποχρεωτικά?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα δυστυχώς έγινε, οπότε καλύτερα πάρε ένα back up πριν. Μου είπαν ότι είναι λίγο lotto αν θα γίνει ή όχι reset...

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε αλλαγή πλάτης λόγω σπασίματος στην Smartec, δεν έγινε επαναφορά. Κόστος 60 ευρώ και το κινητό καινούριο σε 2 ώρες

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Geo_F1 said:

Στην αλλαγη μπαταριας κάνουν και hard reset υποχρεωτικά?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ είχα κανει αλλαγή και ζήτησα να μην γίνει και δεν έγινε. Απλα το μετάνιωσα γιατι εκανα αργοτερα μονος μου και είδα τεράστια διαφορά. Οποτε προτείνω να κάνετε hard reset μετα απο αλλαγη μπαταριας και μετα οσο γίνεται πιο καθαρη εγκατάσταση. Θα δείτε απιστευτη διαφορα. Ειδικα τις ρυθμισεις μην τις κανετε back up. Εκει κατι συγχρονισμοι με λογαριασμους google θα φανε κανα σκαλωμα και θα τρεχουν ασταματητα στο background.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, xetasa said:

Σήμερα έκανα αλλαγή μπαταρίας στο note 10+ στη smartec στο Χαϊδάρι. Ειμαι ακόμα στη 2ετη εγγύηση (λήγει τον Νοέμβριο) και πλήρωσα 24ε (ανταλλακτικό, εργασία, στεγανοποίηση). Αψογη δουλειά! και μια χαρά τιμή 😃

Για τα εκτός εγγύησης το κόστος πάει στα 45ε περίπου, μου είπαν.

Εμένα δυστυχώς έγινε, οπότε καλύτερα πάρε ένα back up πριν. Μου είπαν ότι είναι λίγο lotto αν θα γίνει ή όχι reset...

Χρησιμοποιήσες την υπηρεσία Same Day Service; Αν ναι, το πήγες από εκεί ή το παρέλαβαν από το σπίτι σου;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, riki said:

Χρησιμοποιήσες την υπηρεσία Same Day Service; Αν ναι, το πήγες από εκεί ή το παρέλαβαν από το σπίτι σου;

Το πήγα από εκεί και το πήρα αυθημερόν

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει οτι η μπαταρία θέλει έλεγχο αλλα κρατάει μια χαρά, το πηγα και στην Samsung και μου ειπαν εχει 94% υγεία, μήπως είναι bug της εφαρμογής; έχει τύχει σε κάποιον άλλον;

Screenshot_20220722-165236_Samsung Members.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει οτι η μπαταρία θέλει έλεγχο αλλα κρατάει μια χαρά, το πηγα και στην Samsung και μου ειπαν εχει 94% υγεία, μήπως είναι bug της εφαρμογής; έχει τύχει σε κάποιον άλλον;
1766409251_Screenshot_20220722-165236_SamsungMembers.thumb.jpg.e465d3576130c14a4242af8d6c4c5662.jpg
Πόσο καιρό το έχεις γιατί το 94% είναι μια χαρά.
Κι εφόσον κρατάει κιόλας μην ανησυχείς.
Τι σου είπαν για το μνμ που σου βγάζει στη Samsung που το πήγες?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, manan69t said:

Πόσο καιρό το έχεις γιατί το 94% είναι μια χαρά.
Κι εφόσον κρατάει κιόλας μην ανησυχείς.
Τι σου είπαν για το μνμ που σου βγάζει στη Samsung που το πήγες?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

3 xρονια το εχω , μου είπαν μην δίνεις σημασία είναι μια χαρα ακόμα η μπαταρία σου

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η Samsung μια εξαιρετική εφαρμογή για αυτόματα editing photos και άλλες λειτουργίες εξαιρετικής απόδοσης.
Εδώ είναι ένα βίντεο που εξηγεί το πώς λειτουργεί:




Ονομάζεται Galaxy Enhance-X.

Δεν τη βρίσκω όμως στο Galaxy store (μάλλον δεν είναι στο ολλανδικό κατάστημα ακόμα - όπου είμαι εγώ - δεν ξέρω στο ελληνικό αν είναι) αλλά την βρήκα στο APK mirror για να την κατεβάσετε:
https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/galaxy-enhance-x/galaxy-enhance-x-1-0-35-release/galaxy-enhance-x-1-0-35-android-apk-download/






(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2022 at 6:33 ΜΜ, therock said:

Για σπασιμο γυαλιου στη πλατη κινητου καλυπτει εγγυηση η ειναι ολα τσεπη?

Σπάσιμο δεν καλυπτει ποτέ και καμία εγγύηση. Κόστος αντικατάστασης πλάτης, 60 ευρώ στην Smartec και το παίρνεις σε 2 ώρες.

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αδειασω κινητο να το κανω σα καινουριο που λετε και εσεις οτι μετα τρεχει καλυτερο. ΠΕρα απο εφαρμογες που συγχρονιζουν δεδομενα με ιντερνετ, στα αλαλ τα πιο βασικα πως κραταω backup. Callo log, contacts, calendar κτλ

ΠΧ μια σκεψη που κανω ειναι με το samsung smartswitch και σωσιμο στην sd

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση ασφαλείας Ιουλίου πριν λιγο (δεν νομίζω οτι αλλάζει κατι άλλο ήταν μικρή ~200mb)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα 2.5 χρόνια μετά την αγορά έχω θέμα με το σήμα τις τελευταίες μέρες. Έχω μόνιμα από 0 έως 2 γραμμές. Ποτέ παραπάνω. Ξέρετε αν φτιάχνεται με κάποιο τρόπο και με τι κόστος? Έχει τύχει σε άλλον? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα το πρωί μου ήρθε αναβάθμιση. Για σταθερότητα και ασφάλεια της συσκευής. Περίπου 250 mb

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου ήρθε αναβάθμιση. Για σταθερότητα και ασφάλεια της συσκευής. Περίπου 250 mb

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι και εμένα μπήκα χειροκίνητα τώρα και έχει αναβαθμίσει!
Διάβασα στο μεταξύ χθες σε ελληνικό site ότι ανάμεσα στις συσκευές που θα πάρουν το android 13 και το one ui 5 θα είναι και το δικό μας πράγμα το οποίο με εξέπληξε γιατί ήξερα ότι δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση γνωρίζει κανένας κάτι?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, manan69t said:

Ναι και εμένα μπήκα χειροκίνητα τώρα και έχει αναβαθμίσει!
Διάβασα στο μεταξύ χθες σε ελληνικό site ότι ανάμεσα στις συσκευές που θα πάρουν το android 13 και το one ui 5 θα είναι και το δικό μας πράγμα το οποίο με εξέπληξε γιατί ήξερα ότι δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση γνωρίζει κανένας κάτι?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μακάρι να βγεις αληθινός. Θα είναι ευχάριστη έκπληξη. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγεις αληθινός. Θα είναι ευχάριστη έκπληξη. 
Πολύ ευχάριστη όντως αν επαληθευτεί!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2022 at 4:13 ΠΜ, ermippou said:

https://techmaniacs.gr/android-13-supported-devices/

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οντως τωρα θα παρει το n10+ android 13 ?

Link to comment
Share on other sites

Στα υπόψη ότι άλλαξα μπαταρία στην Smartec με 24 ευρώ και το κινητό ήταν έτοιμο σε δύο ώρες. Εάν έχει περάσει η διετία το κόστος είναι 45 ευρώ, όπως κάποιος έχει προαναφέρει.

Πλέον και μετά το hard reset που έγινε στο Service φτάνω στο 10% με περίπου 5 ώρες οθόνη και τα πάντα ανοιχτά, πάντοτε (Wifi, 4g, Bluetooth, NFC, GPS).

Not bad. Μακάρι να πάρει και την επόμενη έκδοση android 😄

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, εχω ένα θεματάκι μερικες φορες το μισο επανω μερος της οθονης συμπεριφερεται σαν να το παταω συνεχεια, με λιγα λογια ειναι σαν να βρυκολακιαζει το κινητο σαν να παταω την οθονη με το δαχτυλο συνεχεια,μπαινει σε apps  και με το που το παταω να παει πισω ξαναμπαινει στο app, το ιδιο μου κανει και σε παιχνιδια οταν παιζω στο πλαι και δεν μπορω να τα κουμανταρω,ειναι θεμα hardware  να το παω δλδ στο γιατρο η ειναι κανενα app που την κανει την δουλεια (που δεν νομιζω) Δεν το εχω κανει hard reset  ουτε και ψηνομαι βεβαια αλλα εαν ειναι απαραιτητο θα γινει και αυτο.Ακουω συμβουλες

 

 

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...