Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ακόμα ερώτηση. Μετά από κάθε επανεκκίνηση της συσκευής μου βγάζει το παράθυρο που λέει:

Καταχωρηστε τον αριθμό τηλεφώνου σας. Απομένει ένα ακόμα βήμα για να αποκτήσετε όλες τις νέες λειτουργίες συνομιλίας. Τι ακριβώς είναι αυτό και πως γίνεται (αν γίνεται) να μην εμφανιστει παλι? Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση. Μετά από κάθε επανεκκίνηση της συσκευής μου βγάζει το παράθυρο που λέει:
Καταχωρηστε τον αριθμό τηλεφώνου σας. Απομένει ένα ακόμα βήμα για να αποκτήσετε όλες τις νέες λειτουργίες συνομιλίας. Τι ακριβώς είναι αυτό και πως γίνεται (αν γίνεται) να μην εμφανιστει παλι? Ευχαριστώ προκαταβολικά. 
Μήπως είχες κάνει την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής σου χωρίς sim?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geotrvs said:

Μήπως είχες κάνει την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής σου χωρίς sim?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι όντως την είχα κάνει. Υπάρχει λύση?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως την είχα κάνει. Υπάρχει λύση?
Πρέπει να βάλεις την sim σε άλλη συσκευή, να πας στις ρυθμίσεις sim και να καταχωρήσεις τον αριθμό σου. Μετά να βάλεις την sim ξανά στην συσκευή σου και έτοιμος.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geotrvs said:

Πρέπει να βάλεις την sim σε άλλη συσκευή, να πας στις ρυθμίσεις sim και να καταχωρήσεις τον αριθμό σου. Μετά να βάλεις την sim ξανά στην συσκευή σου και έτοιμος.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σωστός. Το δοκίμασα και δουλευει. Σε ευχαριστώ πολύ 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2022 at 12:30 ΠΜ, Ipokratis said:

Verizon είναι πάροχος στην Αμερική και δεν έχει εντελώς δικό της σύστημα λειτουργίας που είναι ασύμβατες οι συσκευές αυτές που έχουμε στην Ευρώπη. Και όπως λέει θέλει συμβόλαιο να έχεις στη Verizon ήδη...
Anyway, στην Αμερική κινούνται εντελώς διαφορετικά.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

On 23/3/2022 at 12:24 ΜΜ, manan69t said:

Το one UI 4.1 ξέρει κανένας πότε θα έρθει στις συσκευές μας??

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα μόλις ήρθε 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις ήρθε 
Εδώ δυστυχώς τίποτα ακόμη σε ευρωπαϊκό ελληνική συσκευή από Κωτσόβολο

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

To δικο μου αγορασμενο απο media mrkt προ 10 ημερων πηρε UI 4.0 με το που το ανοιξα. 

Διαβασα για μια εφαρμογη notes Που οτι γραφεις χειρογραφα το μετατρεπει σε κειμενο , ξερει καποιος ποια ειναι ? 

Γενικα 3-4 καλες εφαρμογες να εκμεταλευτω το πενακι θα ηθελα να μου προτεινετε

Link to comment
Share on other sites

Το πρόλαβα και εγώ στην προσφορά των media που μου βγήκε φθηνότερα από ότι πουλάνε τα μεταχειρισμένα, με διετή εγγύηση κιόλας έκατσε κουτί μιας και είχα στεναχωρεθει που το έδωσα τον Νοέμβριο που έληξε η εγγύηση του προηγούμενου που είχα. Ήθελα να ρωτήσω τώρα αν έχει βρει κανένας κάποια καλή προστασία οθόνης σε γυαλί. Ότι είχα δοκιμάσει δεν καθόταν καλά πέραν του mocolo uv tempered, αλλά εκεί δεν δούλευε το δαχτυλικο 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2022 at 1:14 ΜΜ, leongr18 said:

Το πρόλαβα και εγώ στην προσφορά των media που μου βγήκε φθηνότερα από ότι πουλάνε τα μεταχειρισμένα, με διετή εγγύηση κιόλας έκατσε κουτί μιας και είχα στεναχωρεθει που το έδωσα τον Νοέμβριο που έληξε η εγγύηση του προηγούμενου που είχα. Ήθελα να ρωτήσω τώρα αν έχει βρει κανένας κάποια καλή προστασία οθόνης σε γυαλί. Ότι είχα δοκιμάσει δεν καθόταν καλά πέραν του mocolo uv tempered, αλλά εκεί δεν δούλευε το δαχτυλικο 

Η μόνη λύση που έχω βρει είναι αυτή και είναι ικανοποιητική με την ανάλογη θήκη .. https://v-store.gr/el/-tzamakiakinhtwn/full-cover-full-glue-5d-with-hole-samsung-galaxy-note-10-plus-black-me-trypa-gl418-p-5874.html

On 28/3/2022 at 12:57 ΜΜ, domal71 said:

 

Εμένα μόλις ήρθε 

Ποιά έκδοση λογισμικού είναι αυτή που έχει ?? 

Edited by aetos100

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2022 at 1:14 ΜΜ, leongr18 said:

Το πρόλαβα και εγώ στην προσφορά των media που μου βγήκε φθηνότερα από ότι πουλάνε τα μεταχειρισμένα, με διετή εγγύηση κιόλας έκατσε κουτί μιας και είχα στεναχωρεθει που το έδωσα τον Νοέμβριο που έληξε η εγγύηση του προηγούμενου που είχα. Ήθελα να ρωτήσω τώρα αν έχει βρει κανένας κάποια καλή προστασία οθόνης σε γυαλί. Ότι είχα δοκιμάσει δεν καθόταν καλά πέραν του mocolo uv tempered, αλλά εκεί δεν δούλευε το δαχτυλικο 

Ρώτησα λίγο πιο πάνω, υπάρχει μια ζελατίνα που προσαρμοζεται ακριβώς και είναι αυθραυστη (κάτι με υδρογελη) https://fb.watch/c5zqKuXvIl/

Δεν ξέρω εάν είναι καλή, την έβαλα στο realme του γιου μου και είναι υπεραψογη 

Πάντως ρε παιδιά με τι αξίζει να αλλάξω το note 10+ 

Το s20  ultra από ότι είδα δεν έχει καμία ιδιαίτερη διαφορά στην κάμερα και το s22 ultra ελάχιστα καλύτερη 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα λίγο πιο πάνω, υπάρχει μια ζελατίνα που προσαρμοζεται ακριβώς και είναι αυθραυστη (κάτι με υδρογελη) https://fb.watch/c5zqKuXvIl/
Δεν ξέρω εάν είναι καλή, την έβαλα στο realme του γιου μου και είναι υπεραψογη 
Πάντως ρε παιδιά με τι αξίζει να αλλάξω το note 10+ 
Το s20  ultra από ότι είδα δεν έχει καμία ιδιαίτερη διαφορά στην κάμερα και το s22 ultra ελάχιστα καλύτερη 
Στο οπτικό ζουμ θα δείς διαφορά μεγάλη.
Εγώ μόνο για αυτό το λόγο σκέφτομαι την πιθανή αλλαγή κάποια στιγμή αλλιώς τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σχεδόν 2μιση χρόνια και δεν κωλώνει πουθενά. Θα το αλλάξω μόνο όταν παραδώσει πνεύμα.

Και που να πάω; Πλέον η αγαπημένη μας Samsung εδώ και καιρό μας έχει αφαιρέσει την microsd στα flagship κινητά της.

Κινητό με μνήμη 512GB οριακά με καλύπτει.

Με βλέπω με midrange με κάρτα μνήμης...

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaggos13 said:

Εγώ το έχω σχεδόν 2μιση χρόνια και δεν κωλώνει πουθενά. Θα το αλλάξω μόνο όταν παραδώσει πνεύμα.

Και που να πάω; Πλέον η αγαπημένη μας Samsung εδώ και καιρό μας έχει αφαιρέσει την microsd στα flagship κινητά της.

Κινητό με μνήμη 512GB οριακά με καλύπτει.

Με βλέπω με midrange με κάρτα μνήμης...

Σε νιώθω, γιατί είμαι 3 μήνες χωρίς αυτό και είχα το a52 s το οποίο είναι τέλειο για τα λεφτά του, αλλά νοτε δεν είναι. Και πέραν του 5g και 120 Hz οθόνη που δεν με νοιάζουν τελικά γύρισα στο νοτε γιατί δεν ήξερα τι να πρωτοπάρω όταν έψαχνα να αλλάξω το α52. Ολα τα καινούργια μ φαίνονται πανάκριβα χωρίς να προσφέρουν κάτι παραπάνω. 

 

 

Ερώτηση, επειδη το νοτε που πήρα ήταν κατασκευής 10/2019 και το ξεσφραγισα τώρα, άραγε να έχω θέμα με την μπαταρία; μου βγάζει 4.30 ώρες sot αλλά δεν θυμάμαι που κυμαίνονταν. Το λυπάμαι καινούργιο κινητό να το πάω για αλλαγή μπαταρίας 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπουμε πότε κατασκευάστηκε?

 

Edit: Το βρήκα 8/2020 , το δικό μου. Μ ε παραξενεψε πως οταν το ανοιξα ειχε μηδεν μπαταρια αλλα λογικο το βρισκω. 

 

Edited by james9
Link to comment
Share on other sites

Εαν τυχόν ενδιαφέρει κάποιον , δίνω ένα Galaxy Note 10 ολίγων ημερών άθικτο με την απόδειξη αγοράς στα 360€.Μαζί με θήκη Spigen αξίας 15€.

Το βάζω εδώ μιας και το νήμα είναι περισσότερο ενεργό από το αντίστοιχο του Note10.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2022 at 9:57 ΠΜ, vaggos13 said:

Εγώ το έχω σχεδόν 2μιση χρόνια και δεν κωλώνει πουθενά. Θα το αλλάξω μόνο όταν παραδώσει πνεύμα.

Και που να πάω; Πλέον η αγαπημένη μας Samsung εδώ και καιρό μας έχει αφαιρέσει την microsd στα flagship κινητά της.

Κινητό με μνήμη 512GB οριακά με καλύπτει.

Με βλέπω με midrange με κάρτα μνήμης...

Μία από τα ίδια και εγώ. 11/19 το πήρα 12/512 και αν δεν παραδώσει πνεύμα δεν πρόκειται να το αλλάξω. Ήταν να πάω σε s22 ultra αλλά η μη ύπαρξη sd + τα προβλήματα που διάβασα εδώ και γενικότερα με απέτρεψαν από την αγορά. 

Το καλό είναι πως 2.5 σχεδόν χρόνια μετά βγάζει εύκολα την μέρα η μπαταρία και γενικότερα δεν έχει θέματα. 

Μαζί με το s7 edge είναι τα κινητά που έχω ευχαριστηθεί όσο κανένα άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το one UI 4.1
Φέρνει πολλές προσθήκες και ευχάριστες αλλαγές δείχνει.
Ελληνική συσκευή από Κωτσόβολο.a0b314fa6fc34f1077fc952f06be965a.jpg2807b4142387f211e7e489c0ceb5e8a2.jpg63b84616e35a02563a7ff997d3829544.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. 

Χρησιμοποιεί κανείς εδω την θήκη Led view cover με το Note10+? 

Αφού έγινε η ενημέρωση σε one UI 4.0 τον Γενάρη, η δικιά μου σταμάτησε να λειτουργεί... το μονο που δουλεύει είναι το άνοιγμα - κλείσιμο... Ήλπιζα να διορθωθεί το πρόβλημα με την επόμενη ενημέρωση κάτι που δεν συνέβη...

Ενημέρωσα στο samsung members και μου είπαν να το πάω για έλεγχο στο service. Εκεί μου είπαν να περιμένω αναβάθμιση μήπως διορθωθει... 

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.... 

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που έχουμε το 4.1 UI ας δούμε σε πράξη όλες τις νέες βελτιώσεις που μας φέρνει.



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη βελτίωση που βλέπω στην UI 4.1 είναι η αύξηση της διάρκειας της μπαταρίας. Και μάλιστα μεγάλη βελτίωση πρόσεξα στις πρώτες τουλάχιστον ημέρες, από τότε που αναβαθμίστηκε.
Πιστεύω ότι οφείλεται στην virtual RAM που είναι κάτι καινούργιο στη λειτουργία του συστήματος. 03f9b6b895de29e02cc58d4a546aeae9.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ipokratis said:

Η μεγαλύτερη βελτίωση που βλέπω στην UI 4.1 είναι η αύξηση της διάρκειας της μπαταρίας. Και μάλιστα μεγάλη βελτίωση πρόσεξα στις πρώτες τουλάχιστον ημέρες, από τότε που αναβαθμίστηκε.
Πιστεύω ότι οφείλεται στην virtual RAM που είναι κάτι καινούργιο στη λειτουργία του συστήματος. 03f9b6b895de29e02cc58d4a546aeae9.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δηλαδή μειώνοντας ή αυξάνοντας τη ραμ αντίστοιχα μειώνεται ή αυξάνεται η διάρκεια της μπαταρίας; Δεν κατάλαβα τι ακριβώς γίνεται με την αλλαγή ραμ...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μειώνοντας ή αυξάνοντας τη ραμ αντίστοιχα μειώνεται ή αυξάνεται η διάρκεια της μπαταρίας; Δεν κατάλαβα τι ακριβώς γίνεται με την αλλαγή ραμ...
Συνήθως, όσο περισσότερο ελεύθερη RAM υπάρχει, τόσο δεν ζορίζεται το σύστημα να λειτουργήσει.
Και ως αποτέλεσμα έρχεται η βελτίωση της απόδοσης στην μπαταρία.
Υπάρχουν κι άλλοι πολλοί παράμετροι και παράγοντες φυσικά (πλήθος εφαρμογών, δικαιώματα εφαρμογών, κ.α.) αλλά αυτό με την ελεύθερη RAM είναι από τα βασικά.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω τι sot βγάζετε στο περίπου; γιατί οι 4 ώρες που μου βγάζει εμένα μου φαίνονται λίγες 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...