Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, gsa1967 said:

το ειχα παθει και εγω, ξαφνικα δεν ακουγα καλα τον αλλον. το πηγα σερβις εκανα μια αναβθμιση λογισμικου και επανηρθε ο ηχος μια χαρα.

Αλλάξανε κάτι στο σέρβις?

Link to comment
Share on other sites



Παιδια κολλησα.
Πως πηγαινουμε στην μπαταρια εκει που κοιταμε τις εφαρμογες για optimize κλπ?
Εχω μια εφαρμογη για μια καμερα.
Και παρατηρω πως ενω πχ πιανει κινηση δεν ερχεται το notification. Μολις παρω το κινητο στα χερια και το ξεκλειδωσω τσουπ σκαει η ειδοποιηση.


Νομίζω πως αυτό αρκεί:

Settings -> Apps -> η εφαρμογή σου -> Battery -> Unrestricted

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, grande said:

Αλλάξανε κάτι στο σέρβις?

oxi αναβαθμιση λογισμικου, ισω καποια εφαρμογη δεν εκατσε καλα και δημιουργησε το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους  

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση που έκανα, δε μπορώ να κάνω μεγέθυνση της οθόνης με τριπλό πάτημα. Μπορείτε να μου πείτε πως θα ενεργοποιήσω αυτή την επιλογή;

Έχω ψάξει τα πάντα... 

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2022 at 10:36 ΜΜ, Geo_F1 said:

Ολα καλα και δω...Ωραιο αυτο με τα notification και τα χρωματα που διαλεγεις για καθε εφαρμογη ξεχωριστα. Το βλεπω και λιγο πιο γρηγορο. Ας απολαυσουμε το τελευταιο μας μεγαλο update για την συσκευη μας.

Καλησπέρα 

Τι εννοείς όταν λες "διαλέγεις χρώματα για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά" ;

Σ ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες που ήμουν με έναν φίλο μου έδειξε στο κινητό του στην κάμερα που τράβαγε ταυτόχρονα με την πίσω και τη selfie. Στο note δεν υπάρχει τέτοια επιλογή? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, COCOMAT said:

Καλησπέρα 

Τι εννοείς όταν λες "διαλέγεις χρώματα για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά" ;

Σ ευχαριστώ 

Πας ρυθμίσεις-φόντα και στιλ -παλέτα χρωμάτων. Εκεί διαλέγεις τι χρώμα θες

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, COCOMAT said:

Καλησπέρα 

Τι εννοείς όταν λες "διαλέγεις χρώματα για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά" ;

Σ ευχαριστώ 

https://www.youtube.com/watch?v=HQ3KG0YVsuk

Δες αυτο το βιντεακι. Εκει στο 8ο λεπτο.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Geo_F1 said:

https://www.youtube.com/watch?v=HQ3KG0YVsuk

Δες αυτο το βιντεακι. Εκει στο 8ο λεπτο.

Σ ευχαριστώ πολύ 🙋‍♂️

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2022 at 11:32 ΜΜ, tigio13 said:

Καλησπέρα, χθες που ήμουν με έναν φίλο μου έδειξε στο κινητό του στην κάμερα που τράβαγε ταυτόχρονα με την πίσω και τη selfie. Στο note δεν υπάρχει τέτοια επιλογή? 

Μπα ,μάλλον με άλλη εφαρμογή κάμερας 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει κανείς με ιταλικό (ITV) που να έχει πάρει το update σε Android 12 με UI 4;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, domal71 said:

And if you have Verizon, you can get trade in your 10+ and only pay $5.55 for the 22 ultra for 3 years.

 

Αυτά γίνονται στο εξωτερικό  εδώ μας δουλεύουν 

Το τυράκι το είδες, την φάκα δεν την είδες!

Προφανώς η τιμή ανταλλαγής πάει μαζί με νέο συμβόλαιο κινητής, οπότε στην ουσία είναι επιδότηση συσκευής για να υπογράψεις συμβόλαιο.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

And if you have Verizon, you can get trade in your 10+ and only pay $5.55 for the 22 ultra for 3 years.
 
Αυτά γίνονται στο εξωτερικό  εδώ μας δουλεύουν 
Verizon είναι πάροχος στην Αμερική και δεν έχει εντελώς δικό της σύστημα λειτουργίας που είναι ασύμβατες οι συσκευές αυτές που έχουμε στην Ευρώπη. Και όπως λέει θέλει συμβόλαιο να έχεις στη Verizon ήδη...
Anyway, στην Αμερική κινούνται εντελώς διαφορετικά.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εδώ δεν σε δεσμεύουν με 2ετιες ? Και στην τελική ας κάμω νέο συμβόλαιο με τιμή 6€ να μου δώσουν το s22 ultra ούτως ή άλλως 3 χρόνια δεν θα αλλάξω συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω google contacts για να συγχρονιζω καποιες απο τις επαφες μου. Μεχρι προτεινος οταν αποθηκευα μια επαφη στο κινητο, ανοιγα το contacts και μου ειχε ενα κουμπακι πανω δεξια να την κανω sync σα μεμονωμενη επαφη (επειδη δε θελω να συγχρονιζω ολοκληρο τον καταλογο, μονο καποιες επαφες που θελω να βρισκονται στο συγκεκριμενο google account)

Παραδοξως λοιπον, με την αναβαθμιση σε Android 12, αυτη η επιλογη εφυγε. Εβγαλα και ξαναπερασα το google contacts, κοιταξα σε ρυθμισεις εφαρμογης να δω μηπως εχει καποιο toogle αλλα γενικοτερα δε βρισκω τιποτα.

Και δε ξερω τωρα πως να περναει επειλεγμενες επαφες στο google account

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, domal71 said:

Γιατί εδώ δεν σε δεσμεύουν με 2ετιες ? Και στην τελική ας κάμω νέο συμβόλαιο με τιμή 6€ να μου δώσουν το s22 ultra ούτως ή άλλως 3 χρόνια δεν θα αλλάξω συσκευή 

Έχεις δει, φαντάζομαι ότι για το ίδιο συμβόλαιο είναι άλλη η τιμή όταν παίρνεις επιδότηση συσκευής και άλλη όταν διαλέγεις έκπτωση αντί επιδότησης... Γενικά there is no free meal. Και στις δύο πλευρές του Ατλαντικού! Ασχέτως αν στην Αμερική πολλά πράγματα είναι πολύ πιο φθηνά και δεν έχουν νόημα οι συγκρίσεις.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ,πιο πολύ για ενημέρωση , ενώ έχω την Σουηδική rom απο τις πρώτες που είχαν βγεί ,είπα να βαλω την DBT τη Γερμανική ,αλλά δυστυχώς μου κόλλησε ο odin στο 80% περίπου ,πρώτη φορά ,μου συνέβη αυτό  και μου εμεινε stack το κινητο ,αλλα όλα καλά γιατί ξανά πέρασα τη Σουηδική και όλα καλά ......απλά σαν ενημέρωση ,μην το πάθει κανείς ......απο όσο έλεγξα δεν ήταν χαλασμένο το αρχείο ....

Πάντα να κρατάμε το αρχείο που βάλαμε και ήδη δουλεύει....

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ,πιο πολύ για ενημέρωση , ενώ έχω την Σουηδική rom απο τις πρώτες που είχαν βγεί ,είπα να βαλω την DBT τη Γερμανική ,αλλά δυστυχώς μου κόλλησε ο odin στο 80% περίπου ,πρώτη φορά ,μου συνέβη αυτό  και μου εμεινε stack το κινητο ,αλλα όλα καλά γιατί ξανά πέρασα τη Σουηδική και όλα καλά ......απλά σαν ενημέρωση ,μην το πάθει κανείς ......απο όσο έλεγξα δεν ήταν χαλασμένο το αρχείο ....
Πάντα να κρατάμε το αρχείο που βάλαμε και ήδη δουλεύει....
Ότι δουλεύει καλά, δεν το πειράζουμε. Πάρε παράδειγμα τη Microsoft. Οτιδήποτε λειτουργεί καλά, το διαλύει με κάθε προσπάθεια αναβάθμισης για βελτίωση του!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ipokratis said:

Ότι δουλεύει καλά, δεν το πειράζουμε. Πάρε παράδειγμα τη Microsoft. Οτιδήποτε λειτουργεί καλά, το διαλύει με κάθε προσπάθεια αναβάθμισης για βελτίωση του! emoji23.png

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναιιι...φοβερός λόγος αυτός ....δεννν αγγίζουμε  ,αλλα έλα που έχουμε το σαράκι χρόνια τώρα ,με root ...roms ....kernel κλπ κλπ ,που απο εκεί μάθαμε ότι μάθαμε ?? ...respect 

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Ναιιι...φοβερός λόγος αυτός ....δεννν αγγίζουμε  ,αλλα έλα που έχουμε το σαράκι χρόνια τώρα ,με root ...roms ....kernel κλπ κλπ ,που απο εκεί μάθαμε ότι μάθαμε ?? ...respect 
Όλοι σχεδόν εδώ μέσα έτσι είμαστε. Μετά όμως από τόσες λούμπες σε όλα αυτά τα χρόνια, έμαθα να μη πειράζω ότι δουλεύει σωστά. Εκτός κι αν έχω χρόνο να ασχοληθώ για να το επαναφέρω - αν χρειαστεί.
Άσε που σε αυτά τα χρόνια, έχει εξελιχθεί αρκετά η τεχνολογία και μας έμαθε να περιμένουμε και να μη βιαζόμαστε για κάτι που θέλουμε. Αργά ή γρήγορα θα έρθει...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

 

19 ώρες πριν, Ermenegildo said:

ενημέρωση φεβρουαρίου και 12 δεν έχει έρθει σε κανέναν?

12 και Oneui 4 εμενα ου ρθε αυτη τη βδομαδα

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...