Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Με την 10αρα φεύγει με κάποιο τρόπο η πληροφορία στην aod όταν φορτίζεις τη μπαταρία?

Ψάχνω να βρω κάτι αλλά δεν...

Ήρθε σήμερα το update σε cosmote

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Με την 10αρα φεύγει με κάποιο τρόπο η πληροφορία στην aod όταν φορτίζεις τη μπαταρία?

Ψάχνω να βρω κάτι αλλά δεν...

Ήρθε σήμερα το update σε cosmote

 

Ναι το εχω βγάλει ήδη,

Το εχω στα αγγλικά οπότε σε εμένα ειναι στο Display/Show charging information απλα το απενεργοποιείς και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Και να τρωει λιγο την μπαταρια δεν πειραζει.Μου ειναι πολυ χρησιμη και δεν μπορω χωρις αυτην.
Εμφανισιακά, το μόνο που δε μου αρέσει είναι η μπάρα που εμφανίζει στον dialer όταν χτυπάει το τηλέφωνο και όταν είσαι μέσα στην κλήση.

 

Παλιά θυμάμαι υπήρχε ένα ACR το οποίο ήταν άψογο σε όλα του! Δε θυμάμαι όνομα ρε γ@μώτο για να το δοκιμάσω τώρα με τη 10αρα.

Ναι το εχω βγάλει ήδη,

Το εχω στα αγγλικά οπότε σε εμένα ειναι στο Display/Show charging information απλα το απενεργοποιείς και εισαι ετοιμος.

Ωραίος, δε το είχα δει κι εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα, το παλιό και καλό μας ACR!!!

 

Για να λειτουργήσει σε Note 10 με Android 10 κατεβάστε το ACR Unchained από το Galaxy Store.

 

http://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.nll.acr

 

Επίσης, μεταφέρεται κανονικά η άδεια από το Play Store (την κάνετε install). Την είχα αγοράσει και πλέον είναι Pro και η έκδοση από το Galaxy store.

Δώστε όλα τα permissions κανονικά και ακολουθήστε τις on screen οδηγίες.

 

Το δοκίμασα σε αρκετές κλήσεις. Και οι 2 πλευρές ακούγονται πεντακάθαρα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω βγάλει ήδη,

Το εχω στα αγγλικά οπότε σε εμένα ειναι στο Display/Show charging information απλα το απενεργοποιείς και εισαι ετοιμος.

Ωραίος φίλε ευχαριστω, στα ελληνικά η μετάφραση είναι ότι ναναι

Link to comment
Share on other sites

Μου έρχονται ειδοποιήσεις απο την εφαρμογή Google για διάφορες ενημερώσεις , νεα απο σάιτ, πως μπορώ να τις κλείσω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχουμε θεμα με τον nova με το android 10 ἠ μου φαινεται??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους. Το τελευταίο samsung που είχα ήταν το galaxy s2 οπότε δεν είχα άποψη αν ισχύει, αλλά διάβασα την χαζομάρα στο ανωτέρω σαϊτ και είπα μήπως..

 

Κανα gizmochina ήταν;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται δεν είναι πρόβλημα, απλά όταν πέφτει το πενάκι στην περιοχή που είναι οι παυλες κάτω δεν πιάνει.

Στις ρυθμισεις-εφανιση-γραμμη πλοηγησης εχει μια επιλογη που λεει αποκλεισμος χειρονομιων με S pen

Ειναι κατω κατω.Μηπως αυτο βοηθαει με της ακρες τις οθονης

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις-εφανιση-γραμμη πλοηγησης εχει μια επιλογη που λεει αποκλεισμος χειρονομιων με S pen

Ειναι κατω κατω.Μηπως αυτο βοηθαει με της ακρες τις οθονης

 

Το είχα δοκιμάσει δεν αλλάζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα!!

Ειναι κανενα παιδι απο θεσσαλονικη εδω κοντα στις συκιες που εχει την συσκευη να κερασω ενα καφεδακι να την δω απο κοντα?

Ελεγα να παω απο καποιο μαγαζι αλλα απο εκει δεν βγαινει σωστο συμπερασμα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με την 10αρα είναι σκέτη απόλαυση. Πιο smooth και γρήγορο από ποτέ, μου αρέσουν και τα νέα gestures και animations.

Λίγες αλλαγές συνολικά αλλά καλές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα!!

Ειναι κανενα παιδι απο θεσσαλονικη εδω κοντα στις συκιες που εχει την συσκευη να κερασω ενα καφεδακι να την δω απο κοντα?

Ελεγα να παω απο καποιο μαγαζι αλλα απο εκει δεν βγαινει σωστο συμπερασμα..

 

Χρονια πολλα,εχεις ηδη κινηταρα...εκτος αν σε καιει το S-PEN....αλλιως δε βλεπω φοβερο λογο και διαφορές να φυγεις απο ONE PLUS 7

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω τον Opera browser,αλλά βλέπω διάφορους...Opera με δωρεάνVPN,Opera beta, Opera mini,Opera touch browser,ποιος είναι ο καλύτερος???
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω τον Opera browser,αλλά βλέπω διάφορους...Opera με δωρεάνVPN,Opera beta, Opera mini,Opera touch browser,ποιος είναι ο καλύτερος???

 

Ο opera browser ο απλός ο οποίος έχει την καλύτερη αναδίπλωση κειμένου που υπάρχει ιδιαίτερα αν θέλεις να βλέπεις τις κανονικές σελίδες απο τα διάφορα σαητ και οχι τις mobile εκδόσεις και μάλιστα κρατάει την ρύθμιση "μορφή σαν pc" για πάντα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Που βλέπουμε ρε παιδιά το sot της οθόνης;

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους

Φροντίδα, μπαταρία, χρήση μπαταρίας ανάμεσα στα γραφήματα λέει τον χρόνο οθονης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Που βλέπουμε ρε παιδιά το sot της οθόνης;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρε τσέκαρε εδώ. 565de9864226acbfa3af179d73e183e4.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα στην παρεα και καλα Χριστουγγενα!

 

Το SOT πλεον δεν ειναι ιδιο οπως με την 9...μετραει 24ωρη βαση!

Απο 12 το βραδυ ξεκιναει να μετραει και δεν εχει σημασια αν εχει φορτιστει η οχι παλι μετραει ολο το SOT της ημερας!

Δεν μπορεις πλεον να εχεις καθαρη εικονα!

Ενω παλια μολις φορτιζοταν μεχρι 100% ξεκινουσε εκ νεου!

Με την 10 εκδοση πλεον δεν κανει!

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Δε μετράει 24ωρο, μετράει από τη στιγμή που θα βγει από την πρίζα. Μιλάω πάντα για ολόκληρη φόρτιση στο 100% (δε το έχω δοκιμάσει με ενδιάμεσες φορτίσεις). Όπως ακριβώς ήταν και στην 9.

Στο screenshot που έχω ανεβάσει φαίνεται πρωί πρωί που το έβγαλα από τη φόρτιση και μέχρι το 82% που ήταν η εναπομείνουσα μπαταρία είχα 1 ώρα οθόνη. Όπως ακριβώς και με την 9 δηλαδή. Το ίδιο και στο 50% μου γράφει κάθε μέρα με τη χρήση που κάνω ~2.5h οθόνη, όπως ακριβώς και πριν πάλι.

Ορίστε, και σε σχέση με το πρωινό screenshot. 2906af928a4396b7456142dc207b5647.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Σήμερα πέρασα το Android 10 και ένα πρώτο πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι χάθηκαν πολλά album covers από την μουσική και τα οποία δεν μπορούν να ξαναπεραστούν από τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες ( Album Art Grabber, Cover Grabber ) πιθανόν λόγω μη συμβατότητάς τους πλέον με την 10.Θα ήθελα να ξέρω άν έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα και άν ξέρει κάποια free εφαρμογή που να δουλεύει σωστά με το Android 10.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Σήμερα πέρασα το Android 10 και ένα πρώτο πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι χάθηκαν πολλά album covers από την μουσική και τα οποία δεν μπορούν να ξαναπεραστούν από τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες ( Album Art Grabber, Cover Grabber ) πιθανόν λόγω μη συμβατότητάς τους πλέον με την 10.Θα ήθελα να ξέρω άν έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα και άν ξέρει κάποια free εφαρμογή που να δουλεύει σωστά με το Android 10.:confused:

 

Δοκίμασε το star music tag editor. Πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Δε μετράει 24ωρο, μετράει από τη στιγμή που θα βγει από την πρίζα. Μιλάω πάντα για ολόκληρη φόρτιση στο 100% (δε το έχω δοκιμάσει με ενδιάμεσες φορτίσεις). Όπως ακριβώς ήταν και στην 9.

Στο screenshot που έχω ανεβάσει φαίνεται πρωί πρωί που το έβγαλα από τη φόρτιση και μέχρι το 82% που ήταν η εναπομείνουσα μπαταρία είχα 1 ώρα οθόνη. Όπως ακριβώς και με την 9 δηλαδή. Το ίδιο και στο 50% μου γράφει κάθε μέρα με τη χρήση που κάνω ~2.5h οθόνη, όπως ακριβώς και πριν πάλι.

Ορίστε, και σε σχέση με το πρωινό screenshot. 2906af928a4396b7456142dc207b5647.jpg

 

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Άλλαξαν τα πράγματα με το sot.

Βρίσκουμε άκρη αν πχ βγάλουμε από το ρεύμα το πρωί και ελέγξουμε το sot έως της 12 το βράδυ.

 

Πχ 8 το πρωί αν το βγάλουμε από την φόρτιση, και ελέγξουμε το sot έως της 12 είμαστε οκ.

Αν περάσει η ώρα 12 μηδενίζει και γράφει sot από το μηδέν.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους αγόρασα ένα θέμα από το samsung store αλλά το μόνο που αλλάζει είναι το φόντο τίποτα άλλο, μήπως πρέπει να κάνω κάτι εγω;ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Άλλαξαν τα πράγματα με το sot.

Βρίσκουμε άκρη αν πχ βγάλουμε από το ρεύμα το πρωί και ελέγξουμε το sot έως της 12 το βράδυ.

 

Πχ 8 το πρωί αν το βγάλουμε από την φόρτιση, και ελέγξουμε το sot έως της 12 είμαστε οκ.

Αν περάσει η ώρα 12 μηδενίζει και γράφει sot από το μηδέν.

Επίσης ( δεν είδα αν ειπώθηκε παραπάνω ) αν πατήσεις πάνω στη κάθε μπάρα θα σου βγάλει το sot εκείνης μόνο της ώρας - μπάρας, οπότε μπορείς κάνοντας την ανάλογη πρόσθεση να βγάλεις με ακρίβεια το χρόνο λειτουργείας οθόνης, αλλά δε παύει να είναι σπαστικό έτσι. Πάντως ευτυχώς έστω και έτσι το βρίσκεις με ακρίβεια.

Αυτό που εγώ δε βρίσκω στη χρήση μπαταρίας, είναι το χρόνο ομιλίας, που έλεγε πριν.

Edited by Leonid111
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...