Jump to content

Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Πως μπορούμε να το πάρουμε με SD855. Το έχει κάποιο σκρουτζομάγαζο εδώ Ελλάδα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 382
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κακά τα ψέματα κατά βάθος όλοι μας ξέρουμε ότι η Sammy μας αντιμετωπίζει ως B διαλογής καταναλωτές πλασαροντας μας exynos variant ενώ είναι κατωτερος σε όλους τους τομείς αλλού λιγότερο αλλου περισσότερο.

 

Επίσης όλοι ξέρουμε ότι αν είχαμε να επιλέξουμε ανάμεσα στα 2 variant και με εγγύηση και στα 2 το 99% θα επέλεγαν Qualcomm variant.

 

Αυτή είναι η αλήθεια.

 

Το έχει παραχεσει η Sammy 1-2-3 σερί χρονιές χάνει κατά κρατως ο exynos από Qualcomm και σαν να μην τρέχει τίποτα.

 

Θα έπρεπε οι χρήστες σε Ευρώπη να στέλνουν μαζικά μηνύματα διαμαρτυρίας σε social media σε Sammy και να εκφράζουν παράπονα διότι μόνο έτσι ίσως μέλλοντικα αλλάξουν τα πράγματα.

 

Προσωπικά όταν είναι να ακουμπησω τα λεφτά μου θα πάνε σε Qualcomm μεριά σε Sammy από εδώ και πέρα και μελλοντικά.

 

Και βλέπω ήδη στα 775 ευρώ ο 855 variant σε e global central κύριοι!!!

 

Ρε λες να ήρθε η ώρα μου να τιμήσω Sammy Qualcomm variant και να ρίξω μαύρη πέτρα σε exynos :D

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πως μπορούμε να το πάρουμε με SD855. Το έχει κάποιο σκρουτζομάγαζο εδώ Ελλάδα ?

 

https://www.wondamobile.com/

Εγγυημενα σε 6 εργασιμες το πολυ!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.wondamobile.com/

Εγγυημενα σε 6 εργασιμες το πολυ!

 

Ευχαριστώ megagron !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ megagron !!

 

Παίρνεις από κει χωρίς ΦΠΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ megagron !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παίρνεις από κει χωρίς ΦΠΑ ?

 

Αυτο δεν το γνωριζω φιλε μου...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon vs exynos

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν και πρέπει να δούμε και άλλες παρόμοιες συγκρίσει πριν προκύψουν οριστικά συμπεράσματα, αν ισχύει πρόκειται για σκάνδαλο, δεν μιλάμε για λίγα κλάσματα του δευτερολέπτου ταχύτερο σε κάποια πράγματα , ή με λίγο καλύτερο ήχο το ένα από το άλλο.

Μιλάμε για το Άγιο δισκοπότηρο των χαρακτηριστικών των ναυαρχίδων που είναι η κάμερα , το χαρακτηριστικό που ξεχωρίζει τους μεγάλους παίκτες από τους μικρούς , για το οποίο μπορεί κάποιος να συγχωρήσει ακόμη και το αθλιοδεστατο design πχ των Pixel , ή τα bezels των iPhone παλαιότερα.

Και ... OK ας πούμε πως είναι αποδεκτές τέτοιες διαφορές μεταξύ διαφορετικών εταιρειών , εδώ μιλάμε για την ίδια συσκευή της ίδιας σειράς της ίδιας εταιρείας!

 

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ megagron !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παίρνεις από κει χωρίς ΦΠΑ ?

οχι γιατι απ οτι καταλαβα στην κινα ειναι η εδρα ,η τουλαχιστον ετσι εβγαλε το Google maps ,απαλαγη μονο απο κρατη της ευρωζώνης
Link to comment
Share on other sites

Eγγυηση 1 χρονο απο το ευρωπαϊκο καταστημα που το φερνει.

Μια χαρα για μενα προσωπικα!

 

Μετα τον πρωτο χρονο ομως τι κανουμε?Εχεις μια ναυαρχιδα που πληρωσες 1000+ευρω χωρις εγγυηση για το οτιδηποτε παθει και φυσικα ακομα και αν θες να την πουλησεις να παρεις κατι αλλο,θα πουλησεις αισθητα χαμηλοτερα ενα κινητο τοσο καινουργιο χωρις εγγυηση.

 

Αν καποιο Ευρωπαικο Amazon εφερνε τα Αμερικανικα μοντελα τοτε και εγω θα πηγαινα για το Snapdragon μοντελο γιατι εχει ραδιο.

 

Το λεω αυτο γιατι μην ξεχναμε οτι πολλα θεματα μπορει να δημιουργηθουν σε ενα κινητο.

 

Και αν δεν κανω λαθος(δεν ειμαι σιγουρος για αυτο)η εδω Samsung δεν αναλαμβανει ουτε την επισκευη με πληρωμη μη ευρωπαικων μοντελων.

 

Αρα δεν ειναι τοσο απλα οσο τα περιγραφουν ορισμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αρκετές συσκευές μου μετά τον χρόνο μ παθαίνουν burn in οπότε αν το έχω δώσει σε συγγενή μ πάει για σμαρτεκ κ το κάνουν του κουτιού... Καλά. Ότι είναι αστείο ναμην δίνουν ράδιο στις ακριβές συσκευές με. Exynos είναι χαζομάρα οκ χαλάμε. Τα δεδομένα κ. Συνηθίσαμε έτσι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον πρωτο χρονο ομως τι κανουμε?Εχεις μια ναυαρχιδα που πληρωσες 1000+ευρω χωρις εγγυηση για το οτιδηποτε παθει και φυσικα ακομα και αν θες να την πουλησεις να παρεις κατι αλλο,θα πουλησεις αισθητα χαμηλοτερα ενα κινητο τοσο καινουργιο χωρις εγγυηση.

 

Αν καποιο Ευρωπαικο Amazon εφερνε τα Αμερικανικα μοντελα τοτε και εγω θα πηγαινα για το Snapdragon μοντελο γιατι εχει ραδιο.

 

Το λεω αυτο γιατι μην ξεχναμε οτι πολλα θεματα μπορει να δημιουργηθουν σε ενα κινητο.

 

Και αν δεν κανω λαθος(δεν ειμαι σιγουρος για αυτο)η εδω Samsung δεν αναλαμβανει ουτε την επισκευη με πληρωμη μη ευρωπαικων μοντελων.

 

Αρα δεν ειναι τοσο απλα οσο τα περιγραφουν ορισμενοι.

δεν αναλαμβανουν ουτε με πληρωμη κυριως γιατι τα ανταλακτικα ειναι διαφορετικα και δεν τα εχουν
Link to comment
Share on other sites

δεν αναλαμβανουν ουτε με πληρωμη κυριως γιατι τα ανταλακτικα ειναι διαφορετικα και δεν τα εχουν

 

Παιζει να εχεις δικιο,δεν το γνωριζω το συγκεκριμενο μιας και δεν τους εχω ρωτησει κιολας.

 

Απλα το αναφερω γιατι το θεμα service πολλοι το σνομπαρουν μεχρι να γινει η στραβη και μετα να τρωνε τα χερια τους.

Ειδικα σε συσκευες με Amoled οθονη,προσωπικα το πρωτο πραγμα που κοιταζω ειναι το service και η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον πρωτο χρονο ομως τι κανουμε?Εχεις μια ναυαρχιδα που πληρωσες 1000+ευρω χωρις εγγυηση για το οτιδηποτε παθει και φυσικα ακομα και αν θες να την πουλησεις να παρεις κατι αλλο,θα πουλησεις αισθητα χαμηλοτερα ενα κινητο τοσο καινουργιο χωρις εγγυηση.

 

 

 

Αν καποιο Ευρωπαικο Amazon εφερνε τα Αμερικανικα μοντελα τοτε και εγω θα πηγαινα για το Snapdragon μοντελο γιατι εχει ραδιο.

 

 

 

Το λεω αυτο γιατι μην ξεχναμε οτι πολλα θεματα μπορει να δημιουργηθουν σε ενα κινητο.

 

 

 

Και αν δεν κανω λαθος(δεν ειμαι σιγουρος για αυτο)η εδω Samsung δεν αναλαμβανει ουτε την επισκευη με πληρωμη μη ευρωπαικων μοντελων.

 

 

 

Αρα δεν ειναι τοσο απλα οσο τα περιγραφουν ορισμενοι.

 

 

 

Καλά μην νομίζεις, και όσοι αγοράζουν με τιμολόγιο χάνουν σε εγγύηση. Προσωπικά επειδή αγοράζω πάντα με τιμολόγιο εις γνώση μου προτιμώ να έχω μόνο ένα χρόνο εγγύηση από το να πληρώσω ΦΠΑ.. Δηλαδή το υπαρκτό καλό στην τσέπη με το αν κάτσει η στραβή ποτέ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.wondamobile.com/samsung-galaxy-s10-plus-dual-128-gb-g9750-lte-mobile-phone-sim-free-and-unlocked.html

 

707 λίρες, με περίπου 750€ αγορά, αλλά Στην πράξη χωρίς εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην νομίζεις, και όσοι αγοράζουν με τιμολόγιο χάνουν σε εγγύηση. Προσωπικά επειδή αγοράζω πάντα με τιμολόγιο εις γνώση μου προτιμώ να έχω μόνο ένα χρόνο εγγύηση από το να πληρώσω ΦΠΑ.. Δηλαδή το υπαρκτό καλό στην τσέπη με το αν κάτσει η στραβή ποτέ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η εγγύηση είναι 24 μηνες είτε η συσκευή έχει αγοραστεί με τιμολόγιο είτε με απόδειξη....

 

Αυτό με τους 12 μηνες εγγυηση με τιμολόγιο από που προέκυψε?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντού είναι καλύτερος ο Snapdragon. Και στην μπαταρία με διπλή κάρτα έχει οθόνη κοντά στις 7 ώρες.

Το stand by του είναι υπόδειγμα 2-3% όλη νύχτα με όλα ανοικτά.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Για την κάμερα να σου πω την αλήθεια δεν το περίμενα.

 

S10 plus(Snapdragon)

 

και στο καλιμπράρισμα της οθόνης !

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, είναι κρίμα να σου δίνουν 3.5mm jack και να μην έχει ράδιο το κινητό (ενώ όλα τα κινητά της Α σειράς έχουν).

Αλλά τι να πει κανείς.... C'est la vie!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, είναι κρίμα να σου δίνουν 3.5mm jack και να μην έχει ράδιο το κινητό (ενώ όλα τα κινητά της Α σειράς έχουν).

Αλλά τι να πει κανείς.... C'est la vie!

 

αν δεν πολεμησεις, δεν κερδιζεις τιποτα. αν στο επομενο λοιπον s11 που θα βγει, εχει πολυ μειωμενες πωλησεις με προσχημα οτι δεν βαζει ραδιο, να δουμε τι θα κανουν οι κυριοι. οταν σου πουλανε οτι θελουν και ο κοσμος αγοραζει καλα να μας κανουν. εγω προσωπικα με το αναλογο ρισκο θα το αγορασω απο εξω με τον sd855.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, είναι κρίμα να σου δίνουν 3.5mm jack και να μην έχει ράδιο το κινητό (ενώ όλα τα κινητά της Α σειράς έχουν).

Αλλά τι να πει κανείς.... C'est la vie!

 

Δεν υπάρχει λογική που το έβγαλαν εδώ κ τοσα χρόνια... Οκ ακούμε μέσω ίντερνετ αλλά θα έπρεπε να υπήρχε όπως υπάρχει κ στον snap

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα, ειμαι πολυ ψημενος για την Snapdragon εκδοση καθως η Exynos υστερει παντου.. μπαταρια, γραφικα, ταχυτητα, σημα, gps ,ραδιοφωνο, κλπ.

Λοιπον βρηκα το S10 plus με Snapdragon στο εν λογο σιτε σε Super τιμη 718€, στελνουν απο Ευρωπη μου ειπαν σε email αμα το παραγγειλω απο το Γερμανικο η Αγγλικο..

το θεμα ειναι αν ειναι αξιοπιστο σαν σιτε ? εχει κανεις εμπειρια ? απο trustpilot που ειδα παντως φαινεται κομπλε..

 

https://www.t-dimension.com/en/samsung-galaxy-s10-plus-g9750-dual-8gb-ram-128gb-black.html

Edited by aks88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα, ειμαι πολυ ψημενος για την Snapdragon εκδοση καθως η Exynos υστερει παντου.. μπαταρια, γραφικα, ταχυτητα, σημα, gps ,ραδιοφωνο, κλπ.

Λοιπον βρηκα το S10 plus με Snapdragon στο εν λογο σιτε σε Super τιμη 718€, στελνουν απο Ευρωπη μου ειπαν σε email αμα το παραγγειλω απο το Γερμανικο η Αγγλικο..

το θεμα ειναι αν ειναι αξιοπιστο σαν σιτε ? εχει κανεις εμπειρια ? απο trustpilot που ειδα παντως φαινεται κομπλε..

 

https://www.t-dimension.com/en/samsung-galaxy-s10-plus-g9750-dual-8gb-ram-128gb-black.html

 

Σαν site δεν το εχω ξαναδει... λογικα αν μπεις στο γερμανικο/αγγλικο τους υποκαταστημα θα εισαι κομπλε απο αποψη τελωνειου!

Edited by XP130TD

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

και στο καλιμπράρισμα της οθόνης !

 

Το ερώτημα είναι έχει μείνει κάτι που exynos variant να είναι έστω ισο με Qualcomm :lol:

Τε ξεφτιλικια είναι αυτά από Sammy.

 

Αλλά όσο οι νην κάτοχοι και χρήστες exynos variant κάνουν τα στραβά μάτια και στο μόνο που με νύχια και δόντια να προασπισουν την συσκευή τους και δεν στέλνουν παράπονα και διαμαρτυρία σε Sammy επίσημα μέσω email,chat,social media μπας και η κατάσταση να αλλάξει και η Sammy θα συνεχίσει να μας τροφοδοτεί με κατώτερη έκδοση και μας αντιμετωπίζει ως Β διαλογής καταναλωτές.

 

Η απαθεια και αδιαφορία το μόνο σίγουρο δεν πρόκειται να συμβάλει στο κάτι να αλλάξει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ενοχλούσε κανέναν να έφερνε τον exynos Ευρώπη αν είχε και μια ανάλογη διαφορά τιμής προς τα κάτω από το μοντέλο με SD. Ο 855 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή και ο 9820 παίζει μπάλα με τον kirin 980. Αν μιλούσαμε μόνο για ταχύτητα πάει στα κομμάτια αλλά εδώ βλέπουμε μια καλύτερη κάμερα καλύτερη μπαταρία καλύτερο καλιμπραρισμα οθόνης. Εφόσον η Samsung αντιμετωπίζει ως Β διαλογής τους πελάτες της Ευρώπης ρίξτε της μαύρο. Μόνο έτσι θα φέρει τον SD και εδώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...