Jump to content

Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς ο snap και καλύτερος ενεργειακά είναι και πιο δυνατός σε σχέση με τον exynos, και απο οτι μας είπε πιο πάνω και ο Σωτήρης που το έχει στην κατοχή του το σήμα του είναι +2 γραμμές σε σχέση με το exynos.

Το περιμένω. Θα δείξει και από κοντά...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν ειναι ευκολο μπορεις να μας πεις απο που το περιμενεις να μαθαινουμε διαφορες πηγες χωρις τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 382
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν ειναι ευκολο μπορεις να μας πεις απο που το περιμενεις να μαθαινουμε διαφορες πηγες χωρις τελωνειο?
https://www.wondamobile.com

Εγώ από εδώ. Τελωνείο δεν υπάρχει μιας και στην Ελλάδα έρχεται από Αγγλία. Αμερική, Αγγλία, Ελλάδα.

Σε βδομάδα πάνω κάτω είναι στην κοτοχη σου.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

https://www.wondamobile.com

Εγώ από εδώ. Τελωνείο δεν υπάρχει μιας και στην Ελλάδα έρχεται από Αγγλία. Αμερική, Αγγλία, Ελλάδα.

Σε βδομάδα πάνω κάτω είναι στην κοτοχη σου.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστω, θα το εχω υποψιν μου, βλεπω οτι εχει και paypal . απλα οταν το παρεις, πες μας εντυπωσεις και αν ειναι ενταξει το ραδιο.

Link to comment
Share on other sites

 

Αλιμονο να μην έχω το δικαίωμα να δοκιμάσω κάτι ακόμα και ας έχω αναφερθεί αρνητικο σε κάποιους παραμέτρους.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το θεμα δεν ειναι να αναφερεσαι αρνητικα σε κατι και να μην το δοκιμαζεις.

Το θεμα ειναι να λες οτι δεν θα αγορασεις καθολου κατι με notch/punch holes(αρα ουτε αγορα για δοκιμη)και τελικα να το αγοραζεις(και ας ειναι οπως λες για δοκιμη μιας και η αγορα ειναι αγορα).

 

Αρα το αλιμονο παει στο να προσεχουμε τι δηλωσεις κανουμε ανα καιρους οπως ουτως ή αλλως ηταν και το αρχικο μου σχολιο εξ αρχης.

Μπορει για παραδειγμα να κραξεις τα προηγουμενα xperia κινητα για τα 4gb ram τους αλλα παρολα αυτα να τα αγορασεις για να τα δοκιμασεις να δεις πως ειναι το ram management.Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

 

Τελος οταν η Samsung βλεπει πχ στην Αγγλια ρεκορ παραγγελιων για το S10 τοτε δεν παιρνει καποιο μνμ απο πουθενα οτι τους πειραζει πχ στην Αγγλια που εχουν τον Exynos.Ισα ισα το αντιθετο οτι ολα μια χαρα,αρα συνεχιζουμε ως εχουμε.

https://www.gsmarena.com/samsung_reveals_recordsetting_s10_preorder_sales_in_the_uk-news-35923.php

 

Οι μεγαλο εταιρειες μονο με χοντρες κινησεις/αντιδρασεις παιρνουν το μνμ που συνηθως φαινονται στις πωλησεις.

 

Εξου και η τεραστια διαφορα στα specs μεταξυ S9 και S10 και στην μνημη ram αλλα και στις καμερες(γιατι προφανως το S9+ πουλησε περισσοτερο απο το απλο S9).

Το ιδιο εγινε και πιο παλια με το S6 edge.Επεσε γενικο κραξιμο και για τα features που δεν ειχε(με χτυπητο τοτε την αδιαβροχοποιηση,την micro sd και την μπαταρια)και ολως τυχαιως ειδαμε το S7 edge την επομενη χρονια που ηταν αλλο κινητο.

 

Οσο για την Apple,ναι το βλεπω ποσο ενδιαφερει τους αγοραστες τι επεξεργαστη φορανε.

Εδω μεχρι και το dongle τους εβγαλε σε ολους απο το κουτι και δεκαρα τσακιστη δεν δινουν ή για τον απλο φορτιστη που βαζουν στα κουτια,βρηκατε και αγοραστες για να κανουν φασαρια για τετοια πραγματα.

Μου εδωσε ο κοσμος 900ευρω(day one)για κινητο με 720p οθονη εν ετη 2018 προς 2019,αυτο θα τους πειραξει σιγουρα.

 

 

[/color]

ξερεις ποσοι δεν παιρνουν την σειρα s για το ραδιο? πολλοι,

 

Ποιοι ειναι αυτοι οι πολλοι που δεν παιρνουν την σειρα S λογω του ραδιοφωνου σε επιπεδο ναυαρχιδας,και τι αλλες ναυαρχιδες ακριβως αγοραζουν που εχουν radio?Τα περσινα νουμερα των πωλησεων παντως αλλα λενε.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το 0.0001% της παγκόσμιας αγοράς δεν παίρνει μια συσκευή λόγω FM.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο snap και καλύτερος ενεργειακά είναι και πιο δυνατός σε σχέση με τον exynos, και απο οτι μας είπε πιο πάνω και ο Σωτήρης που το έχει στην κατοχή του το σήμα του είναι +2 γραμμές σε σχέση με το exynos.

Το περιμένω. Θα δείξει και από κοντά...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε διαφωνω οτι ειναι καλυτερος ενεργειακα και σε επιδοσεις. Ομως, κανεις δεν εχει κανει συγκριτικο και ουτε ο Σωτηρης το κρατησε μερες να δουμε αποδοση, δε θυμαμαι αλλα νομιζω το εδωσε day 1.. Επισης αν θυμαμαι καλα και με το νοτε 9 μια χαρα αυτονομια ειχε, που μπορουμε να συγκρινουμε αμεσα ως προς τον χρηστη, γιατι οι σωστες συγκρισεις γινονται με την ιδια περιπου χρηση και στησιμο, αρα ο Σωτηρης μπορει να μας πει σε σχεση με νοτε 9 πως ειναι απο αυτονομια και να καταλαβουμε ποσο καλυτερος ειναι ο σναπ.

τα υπολοιπα ειναι θεωριες μεχρι στιγμης. Εγω περιμενω να δω στο αναλογο θεμα, και ΟΧΙ ΕΔΩ, γιατι εχουμε ξεφυγει λιγο, τα στατιστικα απο πολλαα ατομα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και το radio-fm ειναι "Πολιτικη" . Δεν αναρωτιεστε γιατι υπαρχει στις midrange συσκευες και σχεδον καθολου στις ναυαρχιδες ;

Επισης για ρωτηστε εαν εχετε φιλους στις πωλησεις οταν πελατες βλεπουν τα τελευταια μοντελα και ρωτανε "Ραδιο εχει" ;

Κατι πρεπει να κοψω απο δω να το δωσω εκει για να υπαρχει μια ζυγαρια.

Link to comment
Share on other sites

Gkp το ραδιόφωνο πιάνει ζυγούς σταθμούς; Πχ 97.8 94.6 ;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Φίλε Διονύση έχει τα πάντα και μονούς και ζυγούς σταθμούς

 

Screenshot-20190318-201144-Radio.jpg

 

Screenshot-20190318-201132-Radio.jpg

 

Screenshot-20190318-201154-Radio.jpg

 

Όσοι δείτε το παρακάτω γραφικά θα καταλάβετε γιατί εσκουζα μια βδομάδα με τον exynos. Οι πιο παρατηρητικοι θα δείτε σήμα 5 γραμμές εκεί που είχα 2-3.

 

Αυτη είναι μπαταρία 4100

 

Screenshot-20190318-202320-Settings.jpg

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Διονύση έχει τα πάντα και μονούς και ζυγούς σταθμούς

 

 

 

Screenshot-20190318-201144-Radio.jpg

 

 

 

Screenshot-20190318-201132-Radio.jpg

 

 

 

Screenshot-20190318-201154-Radio.jpg

 

 

 

Όσοι δείτε το παρακάτω γραφικά θα καταλάβετε γιατί εσκουζα μια βδομάδα με τον exynos. Οι πιο παρατηρητικοι θα δείτε σήμα 5 γραμμές εκεί που είχα 2-3.

 

 

 

Αυτη είναι μπαταρία 4100

 

 

 

Screenshot-20190318-202320-Settings.jpg

Από το screenshot δεν βλέπω κάτι που να υποστηριζει την καλυτερη αυτονομια σε σχεση με τον exynos του note 9. Βέβαια είναι μια πολύ γενική παρατήρηση δεν ξέρω κατά πόσο είναι κοντά η συνθήκες που πέτυχες αυτούς τους χρόνους σε σχέση με εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το screenshot δεν βλέπω κάτι που να υποστηριζει την καλυτερη αυτονομια σε σχεση με τον exynos του note 9. Βέβαια είναι μια πολύ γενική παρατήρηση δεν ξέρω κατά πόσο είναι κοντά η συνθήκες που πέτυχες αυτούς τους χρόνους σε σχέση με εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε φαινεται να εχει δουλευτει σκληρα οντως, εκτος αν ειχε πολυ κακο σημα ή 2 σιμ που λενε οτι κανουν τρομερη διαφορα στην καταναλωση. Εγω με τετοια χρηση, δηλαδη νορμαλ, παω στις 2 μερες με 6 ωρες οθονη και 3++ ομιλια και χρηση λιγο απο ολα σε social, 4G , ρολοι χαλαρα κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι να αναφερεσαι αρνητικα σε κατι και να μην το δοκιμαζεις.

 

Το θεμα ειναι να λες οτι δεν θα αγορασεις καθολου κατι με notch/punch holes(αρα ουτε αγορα για δοκιμη)και τελικα να το αγοραζεις(και ας ειναι οπως λες για δοκιμη μιας και η αγορα ειναι αγορα).

 

 

 

Αρα το αλιμονο παει στο να προσεχουμε τι δηλωσεις κανουμε ανα καιρους οπως ουτως ή αλλως ηταν και το αρχικο μου σχολιο εξ αρχης.

 

Μπορει για παραδειγμα να κραξεις τα προηγουμενα xperia κινητα για τα 4gb ram τους αλλα παρολα αυτα να τα αγορασεις για να τα δοκιμασεις να δεις πως ειναι το ram management.Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

 

.

 

 

Για να ξέρεις λοιπόν από εδώ και πέρα όταν θα αναφέρω οπουδήποτε ότι δεν θα αγοράσω κάτι θα εννοώ ότι δεν θα αγοράσω με σκοπό να το κρατήσω.

 

Διότι κατά βάθος αυτό εννοώ.

 

Δεν το αποκλείω όμως να το δοκιμάσω.

 

Έτσι για να ξεκαθαρισουμε τα πράγματα διότι αντί να σχολιάσεις επί της ουσίας της λεγόμενων μου και να δεις λίγο πιο μακριά η και σφαιρικα το αναγαγεις σε προσωπικό επίπεδο και εστιάζεις στο τι είπα και πως το είπα μένοντας στο δέντρο και χάνοντας το δάσος.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Έτσι για να ξεκαθαρισουμε τα πράγματα διότι αντί να σχολιάσεις επί της ουσίας

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ποιας ουσιας να σχολιασω ?

Περυσι που πηρες το Note9 που εκει υπηρχε και θεμα καταναλωσης κιολας με τον τοτε exynos,αναξιο λογου αυτο περι exynos vs snapdragon.

Φετος στο S10+ επειδη το ανεφεραν 2ατομα πιο πισω,σε επιασε ο πονος για τον exynos που εχουμε εδω στην Ευρωπη?

Και γραφεις οτι για αυτο το λογο τρωει ακυρο η Samsung για σενα,οταν πριν λιγο καιρο ειχες πει οτι τρωει ακυρο απο σενα η εταιρεια λογω τρυπας μεσα στην οθονη.

 

Δηλαδη οταν δινεις με αυτα που γραφεις τετοια δικαιωματα,τι να σου πουμε οτι ετσι οπως τα λες ειναι?

 

Η μηπως νομιζεις οτι εμεις οι υπολοιποι δεν θελουμε snapdragon στα galaxy κινητα?

Αφου ομως δεν εχουμε επιλογη μιας και η Smartec τα Αμερικανικα δεν τα καλυπτει,τι να κανουμε?

Να αγορασουμε απεξω απο 3α μαγαζια και να παρακαλαμε να μην παθει τιποτα το κινητο για να μην εχουμε τρεχαματα?

Προσωπικα θα ηθελα snapdragon ακομα και στα Huawei κινητα μιας και ο Kirin ειναι χειροτερος,αλλα τι να κανω?Να στειλω email στην Huawei να με γραψει εκει που δεν πιανει μελανι?

 

Δηλαδη συγνωμη κιολας αλλα φετος που εχουμε απο τοσο νωρις ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα κινητα της αγορας,ολο μουρμουρα και γρινια ειναι το θεμα αυτο.

Μια με τον exynos και τα benchmarks,μια με την καμερα που την βγαλανε κατωτερη και μετρια οπως και την μπαταρια σε σχεση με το mate20pro, μια για τα χρηματα που ζηταει για ναυαρχιδα επειδη δεν εχει πολλα νεα πραγματα(λες και οι αλλες ναυαρχιδες ζητανε λιγοτερα και ψηνουν και καφε),μια για την οθονη που ορισμενοι την εβγαλαν και χειροτερη απο S9 επειδη ειναι πιο ξεκουραστη στα ματια,δηλαδη ενταξυ ελεος.Κυριολεκτικα κομματια εγινε το παρον θεμα.

Δεν ειπε βεβαια κανεις να μην αναφερθουν τιποτα αρνητικα,αλλα ορισμενοι τα γιγαντωσαν χωρις λογο.

 

Αν σε κατι πιο πισω απο αυτα που σου εγραψα ημουν υπερβολικος,ας το πουν και οι υπολοιποι που συμμετεχουν,να σβησω στα τελευταια σχολια. Και ολα αυτα μολις 10μερες απο το launch του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ ο Fulgore έχει δίκιο.

Σε κάθε παρουσίαση συσκευής όλο πάντα μα πάντα σε χαλάει κάτι. Συνέχεια κρίνεις μια συσκευή με τα δικά σου θέλω τα οποία αντικατοπτρίζουν το 0.000001% της παγκόσμιας αγοράς. Και όχι αντικειμενικά.

Ποιος; Εσύ που χρησιμοποιείς κάτι Vivo με τραγικό UI, ram management, battery management, με οθόνες 3 ετών πίσω τεχνολογίας, κτλ.

Τα ίδια μας έλεγες και για τις παραμετροποιήσεις, και δε θέλω το Android να γίνει κλειστό, να μη μπορώ να χρησιμοποιώ layers, substratum, andromeda κτλ.

Ε λέμε θα έχει κάνα φανταστικό minimal setup και ανεβάζεις screenshot μ'ένα setup τσίρκο, χρώματα ασύνδετα μεταξύ τους, που πραγματικά απορήσαμε. Τόση γκρίνια για τα layers λέγαμε για να μας δείξεις αυτό το πράγμα;

Τι πάει να πει ρε Άλεξ όταν λες ΔΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΩ ότι σημαίνει θα το αγοράσω αλλά δε θα το κρατήσω;

Πραγματικά έχεις κάποιο θέμα με τις ετυμολογίες.

Άπειρες φορές έχεις γίνει καταστροφικός για πολλές συσκευές, που δε θα αγόραζες ποτέ και τελικά τις αγόρασες.

Βρες τα πρώτα με τον εαυτό σου, να δεις τι θες, και μετά γράψε τη μηδενιστική άποψη σου, γιατί δυστυχώς τα γραπτά μένουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε Διονύση έχει τα πάντα και μονούς και ζυγούς σταθμούς

 

 

 

Screenshot-20190318-201144-Radio.jpg

 

 

 

Screenshot-20190318-201132-Radio.jpg

 

 

 

Screenshot-20190318-201154-Radio.jpg

 

 

 

Όσοι δείτε το παρακάτω γραφικά θα καταλάβετε γιατί εσκουζα μια βδομάδα με τον exynos. Οι πιο παρατηρητικοι θα δείτε σήμα 5 γραμμές εκεί που είχα 2-3.

 

 

 

Αυτη είναι μπαταρία 4100

 

 

 

Screenshot-20190318-202320-Settings.jpg

Γιώργο λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά το screenshot δε δείχνει καμία διαφορά με τα δικά μας με Exynos.

Απλά δείχνει μια σωστά στημένη συσκευή.

Επίσης, μη ξεχνάμε το τραγικό screenshot που είχες ανεβάσει που έκραζες τον Exynos σε μια συσκευή που είτε είχες θέμα είτε δε την είχες στήσει σωστά. Θυμάσαι με τα Google Play Services να είναι πρώτα σε κατανάλωση και την ειρωνεία για φανταστική αναμονή.

Όπως σας έχουν πει και οι υπόλοιποι, το ότι αγοράζετε και αλλάζετε συχνά συσκευές, ανεβάζεις unboxings δε σας κάνει ειδικούς.

Αντιθέτως, όταν βλέπω ανθρώπους να αλλάζουν τόσο συχνά συσκευές και να παρουσιάζουν καταναλώσεις με λάθος συμπεράσματα και να κράζουν από την 1η φόρτιση, επίτρεψέ μου να μη δίνω πλέον καμία βαρύτητα στα λεγόμενα τους.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ποιας ουσιας να σχολιασω ?

 

Περυσι που πηρες το Note9 που εκει υπηρχε και θεμα καταναλωσης κιολας με τον τοτε exynos,αναξιο λογου αυτο περι exynos vs snapdragon.

 

Φετος στο S10+ επειδη το ανεφεραν 2ατομα πιο πισω,σε επιασε ο πονος για τον exynos που εχουμε εδω στην Ευρωπη?

 

Και γραφεις οτι για αυτο το λογο τρωει ακυρο η Samsung για σενα,οταν πριν λιγο καιρο ειχες πει οτι τρωει ακυρο απο σενα η εταιρεια λογω τρυπας μεσα στην οθονη.

 

 

 

Δηλαδη οταν δινεις με αυτα που γραφεις τετοια δικαιωματα,τι να σου πουμε οτι ετσι οπως τα λες ειναι?

 

 

 

Η μηπως νομιζεις οτι εμεις οι υπολοιποι δεν θελουμε snapdragon στα galaxy κινητα?

 

Αφου ομως δεν εχουμε επιλογη μιας και η Smartec τα Αμερικανικα δεν τα καλυπτει,τι να κανουμε?

 

Να αγορασουμε απεξω απο 3α μαγαζια και να παρακαλαμε να μην παθει τιποτα το κινητο για να μην εχουμε τρεχαματα?

 

Προσωπικα θα ηθελα snapdragon ακομα και στα Huawei κινητα μιας και ο Kirin ειναι χειροτερος,αλλα τι να κανω?Να στειλω email στην Huawei να με γραψει εκει που δεν πιανει μελανι?

 

 

 

Δηλαδη συγνωμη κιολας αλλα φετος που εχουμε απο τοσο νωρις ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα κινητα της αγορας,ολο μουρμουρα και γρινια ειναι το θεμα αυτο.

 

Μια με τον exynos και τα benchmarks,μια με την καμερα που την βγαλανε κατωτερη και μετρια οπως και την μπαταρια σε σχεση με το mate20pro, μια για τα χρηματα που ζηταει για ναυαρχιδα επειδη δεν εχει πολλα νεα πραγματα(λες και οι αλλες ναυαρχιδες ζητανε λιγοτερα και ψηνουν και καφε),μια για την οθονη που ορισμενοι την εβγαλαν και χειροτερη απο S9 επειδη ειναι πιο ξεκουραστη στα ματια,δηλαδη ενταξυ ελεος.Κυριολεκτικα κομματια εγινε το παρον θεμα.

 

Δεν ειπε βεβαια κανεις να μην αναφερθουν τιποτα αρνητικα,αλλα ορισμενοι τα γιγαντωσαν χωρις λογο.

 

 

 

Αν σε κατι πιο πισω απο αυτα που σου εγραψα ημουν υπερβολικος,ας το πουν και οι υπολοιποι που συμμετεχουν,να σβησω στα τελευταια σχολια. Και ολα αυτα μολις 10μερες απο το launch του κινητου.

 

Το πρόβλημα σου ποιο είναι και τρώγεται με εμένα να καταλάβω??

Εδώ και 3 χρόνια ο exynos είναι πίσω,εγώ φταίω σε αυτό η ή Sammy?

Αν δεν το ανέφερα πριν και το αναφέρω τώρα αλλάζει κάτι επί της ουσίας ότι στην Ευρώπη μας πλασάρει χειρότερη έκδοση??

 

Η μήπως η ενόχληση πηγάζει στο ότι φέτος πήρες Sammy και νιώθεις θιγμενος αν χρήστες αναφέρουν τα αρνητικά??

 

Από τη στιγμή εφαδιαζει με δύο SOC που έχουν διαφορές μεταξύ τους ή Sammy μόνη της βάζει το έδαφος για συγκρίσεις.

 

Είναι αναπόφευκτο.

 

Και μάλιστα είπα ότι εμένα με καλύπτει ο exynos διότι θα το φέρω στα μέτρα μου αλλά δεν αναιρεί τις διαφορές μεταξύ τους που είναι υπαρκτες σε άλλον λιγότερο σε άλλο περισσότερο.

 

Το ότι τρώει άκυρο λόγο ********ες δεν αναιρεί τις διαφορές του SOC και την μειονέκτημα του exynos.

 

Επειδή ανέφερα τις ********ες σημαίνει ότι όλα μέλι γάλα στα άλλα και γαργαρα στα άλλα μείον??

 

Όχι δεν πάει έτσι.

 

Ας μην δίνει πάτημα η Sammy και ας μην κάνει διαχωρισμός σε SOC ουδείς θα γκρινιάζε είτε για το ραδιόφωνο είτε για ταχύτητα φόρτισης,είτε ποιότητα και σταθερότητα modem και πάει λέγοντας.

 

Άλεξ ο Fulgore έχει δίκιο.

Σε κάθε παρουσίαση συσκευής όλο πάντα μα πάντα σε χαλάει κάτι. Συνέχεια κρίνεις μια συσκευή με τα δικά σου θέλω τα οποία αντικατοπτρίζουν το 0.000001% της παγκόσμιας αγοράς. Και όχι αντικειμενικά.

Ποιος; Εσύ που χρησιμοποιείς κάτι Vivo με τραγικό UI, ram management, battery management, με οθόνες 3 ετών πίσω τεχνολογίας, κτλ.

Τα ίδια μας έλεγες και για τις παραμετροποιήσεις, και δε θέλω το Android να γίνει κλειστό, να μη μπορώ να χρησιμοποιώ layers, substratum, andromeda κτλ.

Ε λέμε θα έχει κάνα φανταστικό minimal setup και ανεβάζεις screenshot μ'ένα setup τσίρκο, χρώματα ασύνδετα μεταξύ τους, που πραγματικά απορήσαμε. Τόση γκρίνια για τα layers λέγαμε για να μας δείξεις αυτό το πράγμα;

Τι πάει να πει ρε Άλεξ όταν λες ΔΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΩ ότι σημαίνει θα το αγοράσω αλλά δε θα το κρατήσω;

Πραγματικά έχεις κάποιο θέμα με τις ετυμολογίες.

Άπειρες φορές έχεις γίνει καταστροφικός για πολλές συσκευές, που δε θα αγόραζες ποτέ και τελικά τις αγόρασες.

Βρες τα πρώτα με τον εαυτό σου, να δεις τι θες, και μετά γράψε τη μηδενιστική άποψη σου, γιατί δυστυχώς τα γραπτά μένουν.

 

Δεν έχεις την παραμικρή ιδέα bill viper.

Μακάρι να είχε το battery- ram management και την σταθερότητα ομαλοτητα της Vivo η Sammy.

Και μακάρι να είχε τα features σε software και πόσα άψογα δουλεύουν.

 

Κοροϊδεύεις το stock gesture navigation αλλά της Sammy είναι τραγικό σε υλοποίηση.

Μέρα με τη νύχτα με υλοποίηση σε Apple,Vivo η oneplus.

 

Που νομίζεις επειδή μετανομασε το TW σε one UI λύθηκαν όλα.

Αν δε.

 

Και όσο τα σχόλια για substratum ανέβασα κάποιες φώτο και το έκανες σύνθημα ξεχνωντας ότι απλά ένα δείγμα ήταν μιας και αλλάζω σχεδόν κάθε εβδομάδα look and feel.

 

Αλλά τόσο άσχετος είσαι που τέτοια εντύπωση σχηματίζεις.

 

Είναι σαν να δεις έναν αγώνα ποδόσφαιρο και να νομίζεις ότι όλοι οι αγώνες και όλα τα γήπεδα είναι ίδια.

 

Και ναι είναι λογικό να με χαλάει κάτι οπουδήποτε διότι ουδείς τέλειος και όλα έχουν τα συν και τα μείον τους.

 

Είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό και όχι το παράλογο που θες να παρουσιάσεις.

 

Αλλά τι να μας πεις σαν Sammy fan που βρέξει χιονίσει όλα όμορφα και ωραία τα βλέπεις λες και οι δικές σου ανάγκες αντιπρόσωπευουν όλους τους άλλους και μιλάς λες και εκπροσωπεις όλους τους άλλους.

 

Αύριο μεθαύριο να βάλει μπανιέρα notch η Sammy πάλι θα τρέξεις day one αγορά και όλα μέλι γαλα αλλά αν το κάνει τρίτος εκεί μόνο κράξιμο.

 

Sorry αλλά αν οι δικές μου ανάγκες είναι το 0,000000001 το ίδιο είναι και σε εσένα αφού εκπρόσωπεις τον εαυτό σου.

 

Μην μιλάς σαν να μιλάς εξ ονομάτων της πλοιοψηφια και αν καποιοι διαφωνούν μαζί σου τους βάζεις ταμπέλα πολλών μηδενικων και εσύ να φανεις ανήκεις σε πλοιοψηφια.

 

Καλό είναι να ξυπνήσεις από αυταπατες και ψευδαίσθηση που βγάζεις από τα λεγόμενα σου.

 

 

Σας αρέσει δεν σου αρέσει εγώ θα συνεχίσω να εκφέρω τις απόψεις μου και αδιάφορο μου είναι δεν σου αρέσει.

 

Δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν ούτε και θα απολογηθω επειδή δεν σου αρέσουν τα λεγόμενα μου.

 

Αντε συνέχισε τα παράπονα σου και στον Θεό τον ίδιο αν θες το ίδιο αδιάφορο μου είναι.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε την παλεύετε; Για ένα κινητό το έχετε κάνει μεσανατολικό, ο καθένας έχει την άποψη του, ας λέει μ****ς ας λέει ότι θέλει...

Ο καθένας έχει την άποψη του!

Αφού δεν πρόκειται να συμφωνήσετε γιατί συνεχίζετε τα ίδια και τα ίδια;

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

Ρε την παλεύετε; Για ένα κινητό το έχετε κάνει μεσανατολικό, ο καθένας έχει την άποψη του, ας λέει μ****ς ας λέει ότι θέλει...

Ο καθένας έχει την άποψη του!

Αφού δεν πρόκειται να συμφωνήσετε γιατί συνεχίζετε τα ίδια και τα ίδια;

 

Προφανώς το πήραν πατριωτικα και θηκτηκαν.(Που φτάσαμε δηλαδή να θιγονται χρήστες επειδή γίνεται αναφορά στα αρνητικά αψυχων αντικειμένων)

 

Α σου λέει ο Αλέξ δικαιολογειται να εκφερει ένα μείον τα των ********ων αλλά ας περιοριστεί εκεί μόνο.

 

Οτιδήποτε άλλον αρνητικό να μην έχει δικαίωμα να το αναφέρει επειδή πέρσι δεν το ανέφερα!!!!!!!

 

Ωραία λογική του παραλόγου.

 

Ας συνεχίσουν οι 2 τους να ευλογουν τα γένια τους και μην τους χαλάσουμε τη ζάχαρενια τους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ ο Fulgore έχει δίκιο.

Σε κάθε παρουσίαση συσκευής όλο πάντα μα πάντα σε χαλάει κάτι. Συνέχεια κρίνεις μια συσκευή με τα δικά σου θέλω τα οποία αντικατοπτρίζουν το 0.000001% της παγκόσμιας αγοράς. Και όχι αντικειμενικά.

Ποιος; Εσύ που χρησιμοποιείς κάτι Vivo με τραγικό UI, ram management, battery management, με οθόνες 3 ετών πίσω τεχνολογίας, κτλ.

Τα ίδια μας έλεγες και για τις παραμετροποιήσεις, και δε θέλω το Android να γίνει κλειστό, να μη μπορώ να χρησιμοποιώ layers, substratum, andromeda κτλ.

Ε λέμε θα έχει κάνα φανταστικό minimal setup και ανεβάζεις screenshot μ'ένα setup τσίρκο, χρώματα ασύνδετα μεταξύ τους, που πραγματικά απορήσαμε. Τόση γκρίνια για τα layers λέγαμε για να μας δείξεις αυτό το πράγμα;

Τι πάει να πει ρε Άλεξ όταν λες ΔΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΩ ότι σημαίνει θα το αγοράσω αλλά δε θα το κρατήσω;

Πραγματικά έχεις κάποιο θέμα με τις ετυμολογίες.

Άπειρες φορές έχεις γίνει καταστροφικός για πολλές συσκευές, που δε θα αγόραζες ποτέ και τελικά τις αγόρασες.

Βρες τα πρώτα με τον εαυτό σου, να δεις τι θες, και μετά γράψε τη μηδενιστική άποψη σου, γιατί δυστυχώς τα γραπτά μένουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιώργο λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά το screenshot δε δείχνει καμία διαφορά με τα δικά μας με Exynos.

Απλά δείχνει μια σωστά στημένη συσκευή.

Επίσης, μη ξεχνάμε το τραγικό screenshot που είχες ανεβάσει που έκραζες τον Exynos σε μια συσκευή που είτε είχες θέμα είτε δε την είχες στήσει σωστά. Θυμάσαι με τα Google Play Services να είναι πρώτα σε κατανάλωση και την ειρωνεία για φανταστική αναμονή.

Όπως σας έχουν πει και οι υπόλοιποι, το ότι αγοράζετε και αλλάζετε συχνά συσκευές, ανεβάζεις unboxings δε σας κάνει ειδικούς.

Αντιθέτως, όταν βλέπω ανθρώπους να αλλάζουν τόσο συχνά συσκευές και να παρουσιάζουν καταναλώσεις με λάθος συμπεράσματα και να κράζουν από την 1η φόρτιση, επίτρεψέ μου να μη δίνω πλέον καμία βαρύτητα στα λεγόμενα τους.

 

 

Δεν διεκδικώ τις δάφνες του ειδικού. Απλά διαπιστώσεις κάνω με αυτα που έχω στα χέρια μου.

Έχω παρατηρήσει λοιπόν ότι σε κανένα screenshot από όσους λένε ότι έχουν σοβαρή αυτονομία δεν έχουν δύο κάρτες σιμ στο κινητό.

 

Επισης σε κανένα screenshot exynos δε βλέπω φουλ σημα.

 

Η αναμονή σε exynos με δύο σιμ είναι όνειρο θερινής νυκτός.

 

Προσωπικά βλέπω διάφορες τεράστιες μεταξυ snapdragon και exynos και δεν μπορώ να καταλάβω (ως ειδικός) τι σημαίνει λάθος στήσιμο; Απλά έβαλα τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και σύνδεσα ένα Bluetooth και ένα ρολόι.

 

https://pasteboard.co/I63bJyC.jpg

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

αν θελεται οπωσδήποτε με snapdragon 855,

 

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-s10-g9750-qualcomm-snapdragon-855-8gb-128gb-dual-sim-black.html

 

από ισπανια, 1 χρονος εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβλεπα αντίστοιχα screenshot με αυτό που θα σας βάλω παρακάτω πίστευα ότι είναι στη σφαίρα κάποια φαντασίας. Πλέον με το snapdragon αυτό το screenshot είναι δικό μου και είμαι πολύ happy.

 

Screenshot-20190319-101117-Settings.jpg

 

Μάλιστα να πω ότι δεν έχω κλείσει τίποτα απολύτως ούτε από gps, data, Bluetooth εφαρμογές κτλ. Όλα ανοιχτά, δύο κάρτες sim με σήμα κολλημενο στις 5 γραμμές και μάλιστα οι 3 ώρες ομιλίας είναι μέσω Bluetooth ακουστικού και από τις δύο γραμμες μοιρασμένες

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβλεπα αντίστοιχα screenshot με αυτό που θα σας βάλω παρακάτω πίστευα ότι είναι στη σφαίρα κάποια φαντασίας. Πλέον με το snapdragon αυτό το screenshot είναι δικό μου και είμαι πολύ happy.

 

 

 

Screenshot-20190319-101117-Settings.jpg

 

 

 

Μάλιστα να πω ότι δεν έχω κλείσει τίποτα απολύτως ούτε από gps, data, Bluetooth εφαρμογές κτλ. Όλα ανοιχτά, δύο κάρτες sim με σήμα κολλημενο στις 5 γραμμές και μάλιστα οι 3 ώρες ομιλίας είναι μέσω Bluetooth ακουστικού και από τις δύο γραμμες μοιρασμένες

Πραγματικά τέρας είναι η μπαταρία του.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβλεπα αντίστοιχα screenshot με αυτό που θα σας βάλω παρακάτω πίστευα ότι είναι στη σφαίρα κάποια φαντασίας. Πλέον με το snapdragon αυτό το screenshot είναι δικό μου και είμαι πολύ happy.

 

Screenshot-20190319-101117-Settings.jpg

 

Μάλιστα να πω ότι δεν έχω κλείσει τίποτα απολύτως ούτε από gps, data, Bluetooth εφαρμογές κτλ. Όλα ανοιχτά, δύο κάρτες sim με σήμα κολλημενο στις 5 γραμμές και μάλιστα οι 3 ώρες ομιλίας είναι μέσω Bluetooth ακουστικού και από τις δύο γραμμες μοιρασμένες

 

Πολυ καλη επιδοση. δε μας εβαλες ομως και το παρακατω να δουμε τι δουλεψες, γιατι δεν βλεπω ουτε μια εφαρμογη να υπαρχει στα στατιστικα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη επιδοση. δε μας εβαλες ομως και το παρακατω να δουμε τι δουλεψες, γιατι δεν βλεπω ουτε μια εφαρμογη να υπαρχει στα στατιστικα

 

Screenshot-20190319-141057-Device-care.jpg

 

Προσωπικά είναι ότι καλύτερο έχω δουλέψει τα τελευταία χρόνια σε επιδόσεις και αυτονομία. Καμία άλλη συσκευή δεν άντεξε 8+ ώρες

Δεν ξέρω αν έχω γράψει αλλά η ομαλότητα του s10+ με 855 είναι σε άλλο επίπεδο. Επίσης το σημα που βλέπω το έχω δει μόνο σε huawei συσκευές. Πολλά συγχαρητήρια στη Samsung για αυτό που έχει δώσει σε κάποιες χώρες

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια φωτογραφια εχει 4 γραμμες :P

 

Σωστό αλλά ήμουν στο υπόγειο :)

Αν δεις τα αντίστοιχα screenshot που είχα ανεβάσει ποτέ δεν είχα πάνω από 3 γραμμές σήμα.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20190319-141057-Device-care.jpg

 

Προσωπικά είναι ότι καλύτερο έχω δουλέψει τα τελευταία χρόνια σε επιδόσεις και αυτονομία. Καμία άλλη συσκευή δεν άντεξε 8+ ώρες

Δεν ξέρω αν έχω γράψει αλλά η ομαλότητα του s10+ με 855 είναι σε άλλο επίπεδο. Επίσης το σημα που βλέπω το έχω δει μόνο σε huawei συσκευές. Πολλά συγχαρητήρια στη Samsung για αυτό που έχει δώσει σε κάποιες χώρες

 

Παρομοια χρηση κανουμε. με το νοτε 9 εχω 2 ημερες χρησης με ρολοι τη μια μερα και πιο πολλα social στα στατιστικα (fb,whatsapp,insta) και 3++ ωρες ομιλιας απο καλωδιο ομως. Οταν θα παρω το s10 plus θα πρεπει να ειμαι λιγο πιο πανω. αν δεν ειμαι τοτε η διαφορα με snap φαινεται να ειναι μεγαλη.

 

Οσο για το σημα, εχω παρατηρησει οτι σχεδον παντα εχω 2-3 γραμμες μεσα σε κλειστους χωρους. Δεν ξερω αν ειναι απλα ευαισθητο το μοντεμ ή κακο, αλλα σε διαδρομες που κανω, (μενω 40χλμ εξω απο Σπαρτη και παω συχνα Σπαρτη για δουλειες οπου μιλαω στο δρομο με handsfree) εχω ακριβως το ιδιο αποτελεσμα με το v30 και αλλα κινητα που ειχα παλιοτερα οσο αφορα την ποιοτητα κλησεων. Ειναι δηλαδη 2 σημεια που κοβεται το σημα, και σε ολα τα κινητα κοβεται ακριβως στο ιδιο, ουτε λιγο πιο πριν ουτε λιγο πιο μετα μπαινοντας αναμεσα σε 2 βουνα. Θεωρω οτι αν ηταν πιο δυνατο το σημα στα αλλα θα επρεπε να κοβεται πιο δυσκολα.

Μονο με το mate 10 pro ειχα στο 1 απο τα 2 σημεια καλυτερη ληψη με αποτελεσμα αντι να κοπει στο κλασσικο σημειο να κοπει λιγα μετρα πιο κατω, σχεδον βγαινοντας απο το δυσκολο σημειο.

Αυτο γιατι ξερω οτι το σημα ειναι πολυ σχετικο οσο αφορα αυτο που βλεπουμε και αυτο που ισχυει.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...