Jump to content

Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά. Ότι είναι αστείο ναμην δίνουν ράδιο στις ακριβές συσκευές με. Exynos είναι χαζομάρα οκ χαλάμε. Τα δεδομένα κ. Συνηθίσαμε έτσι..

 

Δινουν ραδιο εκει, που εχουν 50 giga το μηνα σε εξευτελιστικες τιμες και χαλανε οσα γουσταρουν χωρις φοβο,και εδω που πληρωνουμε τα 2 giga χρυσα ειναι σαν να μας λενε...θες ραδιο(ιντερνετικο)?...πληρωνε...

 

Παντως πολυ το αποριπτουν λογο μη υποστηριξης ραδιο

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 382
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δινουν ραδιο εκει, που εχουν 50 giga το μηνα σε εξευτελιστικες τιμες και χαλανε οσα γουσταρουν χωρις φοβο,και εδω που πληρωνουμε τα 2 giga χρυσα ειναι σαν να μας λενε...θες ραδιο(ιντερνετικο)?...πληρωνε...

 

Παντως πολυ το αποριπτουν λογο μη υποστηριξης ραδιο

 

Αυτες τις μερες χαλουσα καθε μερα 300-400mb σε tuneinradio. Συνεχομενο 8ωρο plus radio. Χαλασα 4gb. Το λεω για να δουμε ποσο καλυτερα θα ηταν να ειχαμε FM στα κινητα μας χωρις να χαλαμε δεδομενα για να ακουσουμε. Αλλα εχουν βρει και τα κανουν.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ πεισατε, θα μεινω με νοτε 9 και με v30..να εχω και την ultra wide.

τοση φολα το s10+ δεν το περιμενα. εαν ισχυει οτι ειναι σε ολα χειροτερο με exynos ειναι τραγικο.

 

Παντως ειδικα οι Αθηναιοι αντι να σφαζεστε θα μπορουσατε να πιειτε εναν καφε και να κανετε μερικα συγκριτικα σε καμερες, οθονες κλπ και να μας πειτε και εμας. Ακομα και μπαταρια θα μπορουσατε να το βαλετε 20 λεπτα σε youtube να δουμε αν εχουν μεγαλη αποκλιση σε καταναλωση αν και δε θα ειναι σωστη μετρηση οταν μιλαμε για διαφορετικα στημενα κινητα.

Ομως για καμερες και οθονες μπορειτε να τα δειτε και να μας πειτε, να βαλετε δειγματα κ.ο.κ.

 

Θεωρω οτι εχει χαθει η εννοια του φορουμ! Καποτε ειχαμε τα IRC και μοιραζοταν περισσοτερη πληροφορια, κανονιζαμε καφεδες πιο συχνα κλπ. Τωρα με ολοκληρη πλατφορμα εδω να μπορουμε να βαλουμε υλικα και δεν πατε εναν καφε να τα συγκρινετε, να ερθουν και αλλες συσκευες μαζι, ενα νοτε 9, ενα αι φον ενα Ρ30, ματε 20 προ κλπ, τοσα μελη ειμαστε. Κριμα ειναι να τσακωνομαστε αντι να δινουμε πληροφοριες και δεδομενα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ πεισατε, θα μεινω με νοτε 9 και με v30..να εχω και την ultra wide.

τοση φολα το s10+ δεν το περιμενα. εαν ισχυει οτι ειναι σε ολα χειροτερο με exynos ειναι τραγικο.

 

Παντως ειδικα οι Αθηναιοι αντι να σφαζεστε θα μπορουσατε να πιειτε εναν καφε και να κανετε μερικα συγκριτικα σε καμερες, οθονες κλπ και να μας πειτε και εμας. Ακομα και μπαταρια θα μπορουσατε να το βαλετε 20 λεπτα σε youtube να δουμε αν εχουν μεγαλη αποκλιση σε καταναλωση αν και δε θα ειναι σωστη μετρηση οταν μιλαμε για διαφορετικα στημενα κινητα.

Ομως για καμερες και οθονες μπορειτε να τα δειτε και να μας πειτε, να βαλετε δειγματα κ.ο.κ.

 

Θεωρω οτι εχει χαθει η εννοια του φορουμ! Καποτε ειχαμε τα IRC και μοιραζοταν περισσοτερη πληροφορια, κανονιζαμε καφεδες πιο συχνα κλπ. Τωρα με ολοκληρη πλατφορμα εδω να μπορουμε να βαλουμε υλικα και δεν πατε εναν καφε να τα συγκρινετε, να ερθουν και αλλες συσκευες μαζι, ενα νοτε 9, ενα αι φον ενα Ρ30, ματε 20 προ κλπ, τοσα μελη ειμαστε. Κριμα ειναι να τσακωνομαστε αντι να δινουμε πληροφοριες και δεδομενα..

 

 

Εγώ πάντως Νίκο θα σου απαντήσω με την καρδιά στο χέρι....είχα το note9 για 3 μήνες και πήγα στο s10plus.....

Δεν το μετάνιωσα καθόλου πίστεψε με....με exynos έτσι....Είναι σε ΟΛΑ καλύτερο ο Τι και να λένε μερικοί εδώ μέσα....το Μόνο που θα σου λείψει είναι το πενάκι και μόνο....Αυτό Ναι μου έλειψε και εμένα....σημαντικά θα έλεγα σε σημείο που περιμένω πως κ πως το note 10.....

Κατά τα άλλα ΝΑΙ είναι ανώτερη συσκευή σε όλα το s10 plus....Και ας λένε μερικοί ο Τι να ναι.....Αυτά φίλε μ...

 

Εγώ πάντως με την συσκευή μου φολα δεν έφαγα πουθενά και σε τπτ....ίσα ίσα θα έλεγα....Δεν ξέρω άν βοήθησα αλλά αυτή είναι η άποψη μ

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν πεθάνουμε και για 0,002 msec ταχύτερο άνοιγμα των εφαρμογών, διαφορά στην φωτογραφική που θελει Χ5 zoom για να δούμε διαφορά και σε blind test- δεν πρόκειται να καταλάβει κανείς διαφορά...Ούτε για μισή ωρα παραπάνω SOT....

 

Και μιλάμε για 1 μήνα συσκευή, που και με τις αναβαθμισεις μπορεί να μειωθεί ακόμα περισσότερο το οποίο gap από τον snap ( ειδικά φωτογραφικη)

 

Και για την τιμή που αναφέρεται....οι περισσότεροι έχουν πάρει συσκευές με τιμολόγια...ή μεσω insomnia.. .Και μια διαφορά να υπάρχει...Είναι με εγγύηση βρε ....τι να κάνουμε.....

 

Αν υπολογίσουμε και τα bud.....

 

Χαρείτε τις συσκευές σας απο οπου αγόρασε ή αγοράσει ο καθενας...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει τέτοια διαφορά ανάμεσα στους επεξεργαστές,το ίδιο θα συμβεί και με το Note 10...

 

Διαβασα καπου οτι θα βγαλουν 2 εκδοσης. Note10 και Note10e

Αν θα ειναι αυτη η διαφορα, δλδ ex ή snap, δεν το ξερω

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως Νίκο θα σου απαντήσω με την καρδιά στο χέρι....είχα το note9 για 3 μήνες και πήγα στο s10plus.....

Δεν το μετάνιωσα καθόλου πίστεψε με....με exynos έτσι....Είναι σε ΟΛΑ καλύτερο ο Τι και να λένε μερικοί εδώ μέσα....το Μόνο που θα σου λείψει είναι το πενάκι και μόνο....Αυτό Ναι μου έλειψε και εμένα....σημαντικά θα έλεγα σε σημείο που περιμένω πως κ πως το note 10.....

Κατά τα άλλα ΝΑΙ είναι ανώτερη συσκευή σε όλα το s10 plus....Και ας λένε μερικοί ο Τι να ναι.....Αυτά φίλε μ...

 

Εγώ πάντως με την συσκευή μου φολα δεν έφαγα πουθενά και σε τπτ....ίσα ίσα θα έλεγα....Δεν ξέρω άν βοήθησα αλλά αυτή είναι η άποψη μ

 

Καλά δεν πεθάνουμε και για 0,002 msec ταχύτερο άνοιγμα των εφαρμογών, διαφορά στην φωτογραφική που θελει Χ5 zoom για να δούμε διαφορά και σε blind test- δεν πρόκειται να καταλάβει κανείς διαφορά...Ούτε για μισή ωρα παραπάνω SOT....

 

Και μιλάμε για 1 μήνα συσκευή, που και με τις αναβαθμισεις μπορεί να μειωθεί ακόμα περισσότερο το οποίο gap από τον snap ( ειδικά φωτογραφικη)

 

Και για την τιμή που αναφέρεται....οι περισσότεροι έχουν πάρει συσκευές με τιμολόγια...ή μεσω insomnia.. .Και μια διαφορά να υπάρχει...Είναι με εγγύηση βρε ....τι να κάνουμε.....

 

Αν υπολογίσουμε και τα bud.....

 

Χαρείτε τις συσκευές σας απο οπου αγόρασε ή αγοράσει ο καθενας...

 

τι να πω ρε παιδες, προφανως για διαφορα στην ταχυτητα ουτε που με απασχολει!

Αλλα οταν βλεπω διαφορα στην καμερα, στην οθονη, κλπ, οκ αρχιζω και αναρωτιεμαι τι γινεται.. τωρα αν ειναι υπαρκτες οι διαφορες, μεγαλες ή μικρες δεν ξερω, ειναι απο τις φορες που δε θαθελα να ανηκω στο φορουμ, να μην ξερω, να παω να το παρω ετσι απλα.

 

κατα τα αλλα, το πενακι δε θα μου λειψει καθολου, οπως και το μεγεθος το νοτε 9. το πενακι δεν μου εχει χρειαστει σχεδον ποτε, μονο για καμια ζωγραφια (μπουρδες) και το βαρος/μεγεθος του νοτε9 ειναι τραγικα μεγαλο.

Παρολα αυτα αν ειναι να μην παω σε κατι καλυτερο, το σκεφτομαι διπλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδες, προφανως για διαφορα στην ταχυτητα ουτε που με απασχολει!

Αλλα οταν βλεπω διαφορα στην καμερα, στην οθονη, κλπ, οκ αρχιζω και αναρωτιεμαι τι γινεται.. τωρα αν ειναι υπαρκτες οι διαφορες, μεγαλες ή μικρες δεν ξερω, ειναι απο τις φορες που δε θαθελα να ανηκω στο φορουμ, να μην ξερω, να παω να το παρω ετσι απλα.

 

κατα τα αλλα, το πενακι δε θα μου λειψει καθολου, οπως και το μεγεθος το νοτε 9. το πενακι δεν μου εχει χρειαστει σχεδον ποτε, μονο για καμια ζωγραφια (μπουρδες) και το βαρος/μεγεθος του νοτε9 ειναι τραγικα μεγαλο.

Παρολα αυτα αν ειναι να μην παω σε κατι καλυτερο, το σκεφτομαι διπλα.

 

 

Νίκο εάν δεν χρειάζεσαι τι πενάκι προχωρά άφοβα.....Τώρα Από όλα τα υπόλοιπα που λες οθόνη κάμερα κτλ είναι ανώτερη σαν συσκευή....Δεν ξέρω τι λένε μερικοί μερικοί αλλά εμένα προσωπικά η διαφορά σε οθόνη κάμερα κτλ. Στα δικά μου μάτια είναι καλύτερο....Τώρα Από Εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις εννοείται....Εγώ πάντως δεν ξέρω τι γίνεται εδώ μέσα ειμαι νέος εδώ αλλά από αυτά που γράφονται και εγώ ώρες ώρες αναρωτιέμαι τι παίζει με την συσκευή....Είμαι εγώ τυχερός?

Είναι κάποιος άτυχος?

Λένε μπαρούφες απλά για να λένε?

Είναι αλήθεια προβληματική η συσκευή?

 

Πραγματικά απόρω φίλε μ.....

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι έχει μείνει κάτι που exynos variant να είναι έστω ισο με Qualcomm :lol:

Τε ξεφτιλικια είναι αυτά από Sammy.

 

Αλλά όσο οι νην κάτοχοι και χρήστες exynos variant κάνουν τα στραβά μάτια και στο μόνο που με νύχια και δόντια να προασπισουν την συσκευή τους και δεν στέλνουν παράπονα και διαμαρτυρία σε Sammy επίσημα μέσω email,chat,social media μπας και η κατάσταση να αλλάξει και η Sammy θα συνεχίσει να μας τροφοδοτεί με κατώτερη έκδοση και μας αντιμετωπίζει ως Β διαλογής καταναλωτές.

 

Η απαθεια και αδιαφορία το μόνο σίγουρο δεν πρόκειται να συμβάλει στο κάτι να αλλάξει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αν 10ατομα απο το myphone στειλουμε email παραπονων θα αλλαξει κατι?

 

Αν οχι,τοτε το αναφερεις και κραζεις κιολας τους κατοχους για να αποδειξεις τι ακριβως?Γιατι ετσι οπως το γραφεις και το ξαναγραφεις γενικα παιρνει και τα υπολοιπα ατομα του forum η μπαλα λες και μπορουμε να αλλαξουμε κατι.

 

Επισης φανταζομαι(λεμε τωρα)το γνωριζεις οτι ο κοσμος γενικα εχει με σημαντικοτερα πραγματα να ασχοληθει απο το να κοιταζει τι τσιπακι φοραει η συσκευη του.

 

Να στειλουμε λεει email παραπονων στα social media. Υπαρχουν καμια 100αρια πιο σοβαρα θεματα στην χωρα μας(αλλα και στις αλλες του εξωτερικου) να ασχοληθουμε απο το τι τσιπακι φοραει το S10 στα νεα κινητα νομιζω...

 

Σε οποιον εχει παραπονα απο αυτο η μονη σωστη κινηση ειναι να ψηφισει με το πορτοφολι του ή αλλιως ας μην αγορασει και ας κοιταξει αλλου ή ας αγορασει σε φθηνοτερη τιμη/τιμη χωμα.

 

Κατα τα αλλα λιγη υπομονη ακομα να κυκλοφορησουν και αλλες συσκευες των αλλων εταιρειων στην αγορα να εχουν να ασχοληθουν ορισμενοι με κατι αλλο μιας και τους επιασαν οι ανησυχιες για τα περι snap vs exynos ολους τους....

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

....Εγώ πάντως δεν ξέρω τι γίνεται εδώ μέσα ειμαι νέος εδώ αλλά από αυτά που γράφονται και εγώ ώρες ώρες αναρωτιέμαι τι παίζει με την συσκευή....Είμαι εγώ τυχερός?

Είναι κάποιος άτυχος?

Λένε μπαρούφες απλά για να λένε?

Είναι αλήθεια προβληματική η συσκευή?

 

Πραγματικά απόρω φίλε μ.....

 

Και εχεις το τηλεφωνο, και δεν μπορεις ξεκαθαρισεις αν ειναι καλη η συσκευη/μπαταρια ή οχι...

Φαντασου ολους εμας που δεν το εχουμε, τι μπορουμε να σκεφτουμαι?...Σας διαβαζω καθε μερα και δεν εχω καταλαβει, θα σου πω το απλο,εχει καλη μπαταρια ή οχι?

Με ρωτανε και δεν ξερω τι να τους απαντησω...

Τα μισα μυνηματα το εξυμνουν τα αλλα μισα το θαβουν.Πολυ περιργη η κατασταση με αυτο το τηλεφωνο

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Και εχεις το τηλεφωνο, και δεν μπορεις ξεκαθαρισεις αν ειναι καλη η συσκευη/μπαταρια ή οχι...

Φαντασου ολους εμας που δεν το εχουμε, τι μπορουμε να σκεφτουμαι?...Σας διαβαζω καθε μερα και δεν εχω καταλαβει, θα σου πω το απλο,εχει καλη μπαταρια ή οχι?

Με ρωτανε και δεν ξερω τι να τους απαντησω...

Τα μισα μυνηματα το εξυμνουν τα αλλα μισα το θαβουν.Πολυ περιργη η κατασταση με αυτο το τηλεφωνο

 

Καπως ετσι.

Με τη διαφορα οτι εγω πιστευω οτι εχει καλη αυτονομια γενικα, και τουλαχιστον ισαξια του νοτε 9 που εμενα μου αρκει.

ΟΜΩΣ, δεν ξερω αν μιλαμε για αστειες διαφορες σε οθονη, καμερα κλπ ή ουσιωδεις. Ουτε εχω ορεξη να ασχοληθω σοβαρα να μαθω, με την εννοια οτι εχω πιο σοβαρα θεματα να ασχοληθω, ισα ισα εδω μπαινω και διαβαζω, πουθενα αλλου, ομως το μονο αποτελεσμα ηταν απλα να μου φυγει ο αρχικος ενθουσιασμος για αποκτηση του με ολα αυτα. κατα τα αλλα, αν το παρω θα ηθελα να βρεθω με εναν που εχει το snap να κανουμε συγκριση σε ο,τι μπορουμε. να κατσουμε κατω απο τον ηλιο να δουμε πχ αν βλεπει καλυτερα ο ενας απο το αλλο. ή να βγαλουμε 20 φωτο να δουμε τι παιζει, αφου κανεις δεν μπαινει στη διαδικασια να το κανει παρα μονο να λεμε θεωριες και αναπαραγωγη διαφορων δημοσιευματων

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εχεις το τηλεφωνο, και δεν μπορεις ξεκαθαρισεις αν ειναι καλη η συσκευη/μπαταρια ή οχι...

Φαντασου ολους εμας που δεν το εχουμε, τι μπορουμε να σκεφτουμαι?...Σας διαβαζω καθε μερα και δεν εχω καταλαβει, θα σου πω το απλο,εχει καλη μπαταρια ή οχι?

Με ρωτανε και δεν ξερω τι να τους απαντησω...

Τα μισα μυνηματα το εξυμνουν τα αλλα μισα το θαβουν.Πολυ περιργη η κατασταση με αυτο το τηλεφωνο

 

η ουσια ειναι μια, φαινεται οτι με τον sd855 ειναι πολυ καλυτερη η συσκευη. οσοι το εχουν παρει δεν μπορουν να κανουν τιποτα, εγω ποτε δεν εχω παρει ουτε προκειτε να παρω κινητο την πρωτη ημερα κυκλοφοριας οτι δωρα και αν δινουν., αν δεν περασει καποιο ευλογο χρονικο διαστημα που θα πεσει και η τιμη του. τωρα, οσοι θελουν να το παρουν και μπορουν να ρισκαρουν, ας παρουν με τον sd855 οπως εγω, παντως δεν νομιζω οτι ειναι και για πεταμα με τον exynos, ο καθενας τα ζυγιζει και αποφασιζει. ( φιλος εδω μεσα ειπε οτι ουδεποτε ειχε προβλημα με συσκευες samsung που παντα αγοραζει απο εξω).

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που ασχολείστε με εμένα όταν λείπω... Nikos mpl η συσκευή αξίζει με χίλια δες φώτο που ανέβασα στο νήμα με. Τις φώτο. Η μπαταρία είναι σούπερ για τη δικιά μου χρήση. Με ένα update αν έρθει για νυχτερινές led ειδοποιήσεων κ σούπερ ταχεία φόρτιση.. Είναι να την κρατήσει κάποιος 2με 3 χρόνια

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Swind σώσε με η βρείτε κάποιον να το ανταλλάξω με snapdragon αλλιώς θα το βάψω μπλε κ θα πάει στον πάτο βέβαια δεν ξέρω αν ο σναπ αντέχει κ στο θαλασσινό νερό γιατί εμάς είναι του γλυκού νερού... 377a0334084d5bc1f6f2de69bbf64cfd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που ασχολείστε με εμένα όταν λείπω... Nikos mpl η συσκευή αξίζει με χίλια δες φώτο που ανέβασα στο νήμα με. Τις φώτο. Η μπαταρία είναι σούπερ για τη δικιά μου χρήση. Με ένα update αν έρθει για νυχτερινές led ειδοποιήσεων κ σούπερ ταχεία φόρτιση.. Είναι να την κρατήσει κάποιος 2με 3 χρόνια

 

που τις ανεβασες? ποιο πισω? γενικα μαρεσει να βλεπω φωτο σε συγκριση. |Τωρα για μπαταρια οκ, η χρηση που κανεις δεν με αντιπροσωπευει οποτε για μενα δεν λεει κατι. πχ το να γυρισω σε 2G το βρισκω αναχρονιστικο, ακομα και αν δεν το χρειαζομαι. Εκτος αν δεν εχω σημα με 4G και εχω με 2G. Αλλα αυτο ειναι εξαιρεση. Οποτε ακομα δε μπορω να βγαλω ακρη για τις διαφορες με τον σναπ, που αν ειναι τοσες πολλες και μεγαλες ισως να αξιζει, τι να πω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που ασχολείστε με εμένα όταν λείπω... Nikos mpl η συσκευή αξίζει με χίλια δες φώτο που ανέβασα στο νήμα με. Τις φώτο. Η μπαταρία είναι σούπερ για τη δικιά μου χρήση. Με ένα update αν έρθει για νυχτερινές led ειδοποιήσεων κ σούπερ ταχεία φόρτιση.. Είναι να την κρατήσει κάποιος 2με 3 χρόνια

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Swind σώσε με η βρείτε κάποιον να το ανταλλάξω με snapdragon αλλιώς θα το βάψω μπλε κ θα πάει στον πάτο βέβαια δεν ξέρω αν ο σναπ αντέχει κ στο θαλασσινό νερό γιατί εμάς είναι του γλυκού νερού... 377a0334084d5bc1f6f2de69bbf64cfd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πιστευω οτι ολοι σας εχετε μυαλο να καταλαβετε οτι οι περισσοτεροι που πανε στον sd855 το κανουν για το ραδιο, τωρα αν καποιοι πανε για λιγο καλυτερο γλυκο νερο δεν θα τους κατηγορησουμε, οποιος το εχει αγορασει και δουλευει καλα, ας το χαρει.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος πιστεύει οτι η ευρωπαϊκή έκδοση δεν τον καλύπτει, παει σ αλλη συσκευη ή παίρνει απο το εξωτερικό με το οποίο ρίσκο.

 

Το κινητό ειναι κορυφαίο ούτως ή άλλως.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Οποιος πιστεύει οτι η ευρωπαϊκή έκδοση δεν τον καλύπτει, παει σ αλλη συσκευη ή παίρνει απο το εξωτερικό με το οποίο ρίσκο.

 

Το κινητό ειναι κορυφαίο ούτως ή άλλως.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μαργαριτα, εννοειται οτι καλυπτομαστε με ευρωπαικη, ολοι μας εδω μεσα. Απλα αλλο να λες οτι οκ, εχει καλυτερη καρτα γραφικων ή ειναι λιγο πιο γρηγορο με snap..οκ λες δε θα το καταλαβω καν, και αλλο να σου βγαινει καθε μερα, ενα ενα σε ολα καλυτερο. Προσωπικα με ενδιαφερει το σναπ στην περιπτωση που μπορω να το παρω σε το ιδιο χαμηλη τιμη που θα μπορω να παρω το exynos...ειναι καθαρα θεμα τιμης, αν μπορω να το χτυπησω λοιπον σε χαμηλη, γιατι οχι? σιγουρα η εγγυηση ειναι θεμα, αλλα εφοσον εχω 2ο κινητο και εχω 1 χρονο, μου αρκει. σιγουρα δεν ειναι το ιδιο με το να πας σμαρτεκ σε μια στραβη...

Ομως αυτο που επιμενω να μαθουμε, ειναι ποσο μεγαλες ειναι ολες αυτες οι διαφορες, εαν υπαρχουν. και αυτο θα ηθελα να το μαθω απο μελη εδω μεσα που θα βρεθουν και θα βαλουν δειγματα απο καμερες, θα μας πουν για οθονες, για ηχο κλπ...τωρα αν το ενα εχει καλυτερη ηχο σε συχνοτητα που δεν ακουει το αυτι μου, χεστηκα, δεν ειμαι σκυλος...αλλα ακομα δεν ξερουμε για τι διαφορες μιλαμε, απο μελη εδω που θεωρω πιο αξιοπιστα απο τα site.

 

ΟΣο για τον φιλο που ειπε για τα site Και τα υπαρκτα προβληματα, επειδη ο πολεμος ειναι μεγαλος των εταιρειων, ναι πιστευω οτι ολα μπορουν να εινια πληρωμενα, και ναι, υπαρχουν και site Που βλεπουν καλυτερο τον exynos, αντε βγαλε ακρη. εγω θα εμπιστευομουν μονο αν βρεθειτε εδω μεσα..ουτε θα κατσω να ανοιξω 50 sites κai video για να βγαλω ακρη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο δε λες κάτι παράλογο , απλώς εκφράζω την προσωπική μου άποψη. Για μένα έτσι κι αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω κινητό από άλλη χώρα που θα έπρεπε να το στείλω εκτός Ελλάδας αν γίνει κάτι.

Επίσης το ράδιο το είχα σε προηγούμενες συσκευές και δεν το άνοιγα καν.

Το κινητό με τρέλανε απ όταν ανακοινώθηκε και το ίδιο ένιωσα όταν το έπιασα.

 

Σίγουρα τα βίντεο μπορεί να είναι στημμενα και το καλύτερο θα ήταν οποίος ενδιαφέρεται να μπορούσε να έχει άποψη με τον τρόπο που προτείνεις.

 

Απλώς overall κι η Ευρωπαϊκή συσκευή είναι τούμπανο , αυτό λέω. Δηλ το σχόλιο του παιδιού από πάνω ότι κλαίνε όσοι το πήραν.. Ε ήταν υπερβολαρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καπου οτι θα βγαλουν 2 εκδοσης. Note10 και Note10e

Αν θα ειναι αυτη η διαφορα, δλδ ex ή snap, δεν το ξερω

 

Το έχω διαβάσει και εγώ για δύο Note 10,αλλά οι διαφορές θα είναι στο μέγεθος της οθόνης,και στην κάμερα...Για τους επεξεργαστές θα ισχύει ότι και στο S10E/S10/S10+, Ευρώπη Exynos,στις άλλες αγορές Snapdragon...

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που δίνει διαφορετικά μοντέλα σε διαφορετικές περιοχές είναι φάουλ.δεν δικαιολογείται ότι και να προτάσσει σαν εταιρεία.ή καντο και κάλυψε το με εγγύηση αν είναι από επίσημο κανάλι.μια ζωή η Ευρώπη είναι ..ο ..φτωχός συγγενής.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ενας απο τους λογους κιολας που επελεξα την Snapdragon εκδοση ειναι και τα 2 παρακατω βιντεακια, και οχι γιατι ο Snap γραφει καλυτερους χρονους, αλλα βρε παιδια δειτε στην φαση των γραφικων πως κολλαει ο Exynos eνω o Snap παει ρολοι.. λες και ειναι αλλο κινητο, επισης στο Ελληνικο βιντεακι λεει ξεκαθαρα το παλικαρι τις διαφορες..

 

 

Για να λεμε ομως και τα μειονεκτηματα για την αγορα του Snap..

Δεν ειναι τοσο η εγγυηση αλλα οτι αμα σπασεις την οθονη πχ. η αμα θελησεις αλλαγη μπαταριας μελλοντικα ,δεν το φτιαχνει κανεις συνεργατης της Samsung.. ακομα και να τους λαδωσεις :P

οποτε μονο εξωτερικους επισκευαστες, με οτι συνεπαγεται αυτο..

Link to comment
Share on other sites

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικα ενας απο τους λογους κιολας που επελεξα την Snapdragon εκδοση ειναι και τα 2 παρακατω βιντεακια, και οχι γιατι ο Snap γραφει καλυτερους χρονους, αλλα βρε παιδια δειτε στην φαση των γραφικων πως κολλαει ο Exynos eνω o Snap παει ρολοι.. λες και ειναι αλλο κινητο, επισης στο Ελληνικο βιντεακι λεει ξεκαθαρα το παλικαρι τις διαφορες..

 

 

 

 

Αυτα ειναι για τους ασχετους φιλε. ...Να τσιμπανε....Ισχυουν μεν αλλα απο την εξης αποψη:

Η Αντρενο ειναι πιο δυνατη και αυτο σε 10 παιχνιδια απο τα 1.000.000 που υπαρχουν εκει εξω...

Αρα το ποσοστο ειναι μηδαμινο.....Ως διαφορα....

Βλεπεις τελιωνοντας ο γιουτχιουμπερ χαχανιζει λεγοντας ουαοοο μα τι διαφορα ειναι αυτη....Νομιζει οτι ολοι ειναι προβατα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι για τους ασχετους φιλε. ...Να τσιμπανε....Ισχυουν μεν αλλα απο την εξης αποψη:

Η Αντρενο ειναι πιο δυνατη και αυτο σε 10 παιχνιδια απο τα 1.000.000 που υπαρχουν εκει εξω...

Αρα το ποσοστο ειναι μηδαμινο.....Ως διαφορα....

Ξαναειπα δεν με ενδιαφερουν τα νουμερα αλλα τα μικρα κρασαρισματα που κανει ο Exynos στα γραφικα πχ. εν αντι θεση του Snap.

Και ασχετος που ειμαι την βλεπω την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναειπα δεν με ενδιαφερουν τα νουμερα αλλα τα μικρα κρασαρισματα που κανει ο Exynos εν αντι θεση του Snap.

Και ασχετος που ειμαι την βλεπω την διαφορα.

Μα σου απαντησα η Αντρενο η καρτα γραφικων του. Snap ειναι πιο δυνατη.

Και σου ξανα-απαντω οτι μειον 10 παιχνιδια του ενος εκατομμυριου που υπαρχουν εκει εξω αυτα τα drop που δειχνει δεν θα τα συναντησεις.Ειναι σχεδον τα τερματα σε παρα πολυ απαιτητικα παιχνιδια....Δεν εχεις προβλημα με exynos.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μα σου απαντησα η Αντρενο η καρτα γραφικων του. Snap ειναι πιο δυνατη.

Και σου ξανα-απαντω οτι μειον 10 παιχνιδια του ενος εκατομμυριου που υπαρχουν εκει εξω αυτα τα drop που δειχνει δεν θα τα συναντησεις.Ειναι σχεδον τα τερματα σε παρα πολυ απαιτητικα παιχνιδια....Δεν εχεις προβλημα με exynos.

Εχει και αλλα + , μπαταρια , Gps, κλπ.

πχ το gps tou Exynos στις 2 μου συσκευες (S6 edge+ , S8+) με εχει κουρασει, και επειδη ταξιδευω συχνα θελω απολυτη ακριβεια, οταν εισαι σε στενακια πχ σε μια χωρα που δεν ξερεις που παν τα 4..

κατι που εχω να δω απο το LG E975..(αψογη ακριβεια)

Ελπιζω με τον Snap να ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα σε αυτον τον τομεα οπως διαβασα στο Reddit, μολις παραλαβω θα επανελθω με εντυπωσεις επι του θεματος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...