Jump to content

Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-s10-g9750-qualcomm-snapdragon-855-8gb-128gb-dual-sim-black.html

 

Kαι 1 χρονο εγγυηση! ;)

 

Απλα δεν ξερω αν ειναι ξεκλειδωτο (λογικα ειναι).

 

FYI προσοχή με αυτό το site... Την έχω πατήσει στο παρελθόν! Λέει οτι έχει απόθεμα αλλά...:X:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 382
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-s10-g9750-qualcomm-snapdragon-855-8gb-128gb-dual-sim-black.html

 

 

 

Kαι 1 χρονο εγγυηση! ;)

 

 

 

Απλα δεν ξερω αν ειναι ξεκλειδωτο (λογικα ειναι).

Σ αυτά τα λεφτά και με όλα τ θέματα ανοικτά...

 

Εγγυηση

DOA

Αποθεμα

Χρόνος Αποστολης

Μεταπωλητικη Αξια

 

Super Παρακινδυνευμενο!!!!

 

 

 

Καλυτερα αναζητηση σε διπλανό forum....ή επαγγελματία για τιμολόγιο....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Aν θες μοντελο με SD855 και εστω μια εγγυηση, νομιζω ειναι καλη λυση.

Τεσπα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην Θεωρούμε το snap855

Άγιο Δισκοπότηρο..

 

Οι διάφορες θα μικρυνουν ακόμα περισσότερο με τον Exynos μετά από 1, 2 αναβαθμίσεις...

 

Και δεν θα το πάρει και κανένας χαμπάρι βέβαια....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μην Θεωρούμε το snap855

Άγιο Δισκοπότηρο..

 

Οι διάφορες θα μικρυνουν ακόμα περισσότερο με τον Exynos μετά από 1, 2 αναβαθμίσεις...

 

Και δεν θα το πάρει και κανένας χαμπάρι βέβαια....

Εμένα προσωπικά δεν θα με απασχολούσε η διαφορά στην ταχύτητα αλλά η διαφορά στην αυτονομία όπως έχει δείξει η ιστορία μέχρι τώρα

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα περι Snap855 και Exynos,οι snapdragon ειναι μπροστα λογω των Adreno γραφικων.

 

Επειδη λοιπον η Samsung και η Huawei με τα δικα τους τσιπακια υστερουν σε αυτο το κομματι καλως ή κακως για να ισσοροπησουν την κατασταση δινουν μεγαλη βαση στο cpu κομματι,γιαυτο και σε single score ο exynos ειναι τοσο μπροστα και φτανει τον αντιστοιχο της Apple.Βεβαια η παραπανω αποδοση εχει ως αποτελεσμα και λιγο παραπανω καταναλωση μπαταριας,οχι κατι τρελο βεβαια.

Ουτε στα παιχνιδια υπαρχει θεμα.Εδω τρεχουν σε mid range πολυ καλα,στους τελευταιους θα κολλησουν?

 

Το μονο που προσωπικα το θεωρω αδικο δεν ειναι τοσο το γιατι εχουμε εμεις τον exynos αλλα που οι αλλοι στην Αμερικη εχουν και ραδιοφωνο ενω εμεις οχι.

 

Βεβαια απο την στιγμη που προσωπικα το κινητο δεν θα το παντρευτω για 5χρονια πχ δεν με πολυ απασχολει το θεμα cpu και νομιζω οτι και καποιον αλλο αν και ζαχαρωνω το πενακι των note.

 

Ο ηχος παντως απο τα ηχεια σε full ενταση ειναι πραγματικα παρα πολυ δυνατος. Ισως(δεν ειμαι σιγουρος για αυτο γιατι ειναι και λιγο υποκειμενικο το θεμα)να ειναι και ελαχιστα δυνατοτερος απο το τελευταιο iphone xs max(που και αυτο εχει παρα πολυ καλο ηχο).

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω σε 1 εβδομαδα το S10+ SD855 variant, οποτε θα σας πω τι γινεται με την μπαταρια...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω σε 1 εβδομαδα το S10+ SD855 variant, οποτε θα σας πω τι γινεται με την μπαταρια...

 

Ελα Σωτηρη. Ebay, wondamobile ή καπου αλλου? Περιμενουμε εντυπωσεις απο μπαταρια, smoothness (κατεβαζοντας τη διάρκεια των transition animations, απο εκει που τα εχει ορισει η σαμμυ για να δειχνει lurpak βουτυρο -την ακριβως αντιθετη (κι αντιστοιχη) γελοιοτητα, απο αυτη που εκανε η huawei, δηλαδη, που τα ορισε στο 0x (mate 20 pro) για να δειχνει ακαριαιο στις μεταβασεις) και πιθανα stuttering κλπ. Με το καλο να παραλαβεις...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ελα Σωτηρη. Ebay, wondamobile ή καπου αλλου? Περιμενουμε εντυπωσεις απο μπαταρια, smoothness (κατεβαζοντας τη διάρκεια των transition animations, απο εκει που τα εχει ορισει η σαμμυ για να δειχνει lurpak βουτυρο -την ακριβως αντιθετη (κι αντιστοιχη) γελοιοτητα, απο αυτη που εκανε η huawei, δηλαδη, που τα ορισε στο 0x (mate 20 pro) για να δειχνει ακαριαιο στις μεταβασεις) και πιθανα stuttering κλπ. Με το καλο να παραλαβεις...

 

wondamobile Βαγγελη! Ευχαριστω, θα επανελθω!

Edited by XP130TD

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

wondamobile Βαγγελη! Ευχαριστω, θα επανελθω!

 

Προσοχή - ενδεχομένως να υπάρχει ασυμβατότητα για WiFi Calling και ποιος ξέρει τι ακόμα; - διαβάστε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή - ενδεχομένως να υπάρχει ασυμβατότητα για WiFi Calling και ποιος ξέρει τι ακόμα; - διαβάστε εδώ

Ευχαριστω πολυ για την επισημανση αλλα... decision has been made!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα πιο σοβαρο θεμα ειναι η εγγυηση που εχουν τα κινητα απο τετοια site που στην ουσια παρακαλας για οσο διαστημα το κρατησεις να μην σου παθει τιποτα γιατι ως γνωστον δεν εχουν και την καλυτερη φημη στο after sales support αυτα τα site,και η εδω Samsung δεν τα καλυπτει μιας και ειναι οι αμερικανικες εκδοσεις.

Και ειναι και πολλα τα λεφτα.

 

Και εγω τον Snapdragon θα ηθελα μιας και που και που παιζω κανενα παιχνιδι(οχι οτι ως τωρα ο exynos δεν αρκει)αλλα παρα ειναι μεγαλο το ρισκο,και στην ουσια πιο πολυ ψυχολογικο ειναι το θεμα(του τι τσιπακι εχει μεσα το κινητο δηλαδη)παρα καποιο πραγματικο οφελος.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα πιο σοβαρο θεμα ειναι η εγγυηση που εχουν τα κινητα απο τετοια site που στην ουσια παρακαλας για οσο διαστημα το κρατησεις να μην σου παθει τιποτα γιατι ως γνωστον δεν εχουν και την καλυτερη φημη στο after sales support αυτα τα site,και η εδω Samsung δεν τα καλυπτει μιας και ειναι οι αμερικανικες εκδοσεις.

Και ειναι και πολλα τα λεφτα.

 

Και εγω τον Snapdragon θα ηθελα μιας και που και που παιζω κανενα παιχνιδι(οχι οτι ως τωρα ο exynos δεν αρκει)αλλα παρα ειναι μεγαλο το ρισκο,και στην ουσια πιο πολυ ψυχολογικο ειναι το θεμα(του τι τσιπακι εχει μεσα το κινητο δηλαδη)παρα καποιο πραγματικο οφελος.

Tο ιδιο πραγμα ειναι.το λες και μονος σου(ψυχολογικο)στην exynos μερια εκει κλειδωσει μονο δυο χρονισμενους υψηλα πυρηνες για καλυτερη διαρκεια μπαταριας.πανω κατω ειναι το ιδιο με τον snap 855.για να δεις την διαφορα που θελεις που λες οτι παιζεις παιχνιδια μονο στον a12 bionic θα δεις την διαφορα στην gpu που ειναι τρομερη.ενας επεξεργαστης δεν φερνει μονο την ανοιξη!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή - ενδεχομένως να υπάρχει ασυμβατότητα για WiFi Calling και ποιος ξέρει τι ακόμα; - διαβάστε εδώ

 

εγώ με Cosmote με 2 sim κάρτες και το Wifi Calling είναι ενεργοποιημένο στην sim 1 και δουλεύει κανονικότατα.

S10+ 128GB

Link to comment
Share on other sites

Tο ιδιο πραγμα ειναι.το λες και μονος σου(ψυχολογικο)στην exynos μερια εκει κλειδωσει μονο δυο χρονισμενους υψηλα πυρηνες για καλυτερη διαρκεια μπαταριας.πανω κατω ειναι το ιδιο με τον snap 855.για να δεις την διαφορα που θελεις που λες οτι παιζεις παιχνιδια μονο στον a12 bionic θα δεις την διαφορα στην gpu που ειναι τρομερη.ενας επεξεργαστης δεν φερνει μονο την ανοιξη!

 

Πιστεψε με τα παιχνιδια που παιζω δεν χρειαζονται Α12(οχι δεν παιζω pubg και fortnite)γιαυτο και δεν με απασχολει το θεμα cpu/gpu :p

 

Το μονο που με χαλαει ειναι η ολη νοοτροπια του να γινονται διαχωρισμοι μεταξυ των χωρων/αγορων και να μην παιρνουν ολοι τα ιδια οπως συμβαινει και με τις αλλες εταιρειες.

Με λιγα λογια επρεπε να εβγαζε η Samsung μονο με Snapdragon σε ολο τον κοσμο και επισης να εβαζε παντου το radio.

Link to comment
Share on other sites

εγώ με Cosmote με 2 sim κάρτες και το Wifi Calling είναι ενεργοποιημένο στην sim 1 και δουλεύει κανονικότατα.

S10+ 128GB

 

Snapdragon 855 μοντελο;;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Exynos κανονικά ευρωπαικό από Κωτσόβολο.

 

Τότε μάλλον δεν είδες οτι το comment μου αφορούσε την μη-Ευρωπαική έκδοση (Snap).:X

Link to comment
Share on other sites

Exynos κανονικά ευρωπαικό από Κωτσόβολο.

 

Και πού κολλαει αυτο που λες; Ο ανθρωπος μιλουσε για το μοντελο με τον snapdragon.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελα Σωτηρη. Ebay, wondamobile ή καπου αλλου? Περιμενουμε εντυπωσεις απο μπαταρια, smoothness (κατεβαζοντας τη διάρκεια των transition animations, απο εκει που τα εχει ορισει η σαμμυ για να δειχνει lurpak βουτυρο -την ακριβως αντιθετη (κι αντιστοιχη) γελοιοτητα, απο αυτη που εκανε η huawei, δηλαδη, που τα ορισε στο 0x (mate 20 pro) για να δειχνει ακαριαιο στις μεταβασεις) και πιθανα stuttering κλπ. Με το καλο να παραλαβεις...

 

Η Samsung έχει επιλογή για τα κάνεις ακαριαία σύμφωνα με το παρακάτω μενού στις ρυθμίσεις

 

Screenshot-20190312-194106-Accessibility.jpg

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την επισημανση αλλα... decision has been made!

 

Σωτηρη, εκανε dispatch το wonda? Είναι οκ σε χρονους αυτή την περιοδο? Δε βλεπω φως αμεσα από Αμερικη και μαλλον θα σε ακολουθησω κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη, εκανε dispatch το wonda? Είναι οκ σε χρονους αυτή την περιοδο? Δε βλεπω φως αμεσα από Αμερικη και μαλλον θα σε ακολουθησω κι εγω...

Eιναι ηδη Αγγλια στο Μαντσεστερ (προφανως για εκτελωνισμο) Βαγγο!

Λογικα Δευτερα το εχω! Θα σας κρατω ενημερους!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ηδη Αγγλια στο Μαντσεστερ (προφανως για εκτελωνισμο) Βαγγο!

Λογικα Δευτερα το εχω! Θα σας κρατω ενημερους!

 

Σωτήρη ας ακολούθησα και εγώ διότι με τον exynos νιώθω ότι είμαι ακόμα στο 2018. Θα κάνω ένα σούπερ συγκριτικό με την παραλαβή του 855 τις επόμενες ημέρες αν και το αποτέλεσμα είναι προκαθοριαμενο

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη ας ακολούθησα και εγώ διότι με τον exynos νιώθω ότι είμαι ακόμα στο 2018. Θα κάνω ένα σούπερ συγκριτικό με την παραλαβή του 855 τις επόμενες ημέρες αν και το αποτέλεσμα είναι προκαθοριαμενο

 

Welcome to the club m8!

Edited by XP130TD

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...