Jump to content

Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωτήρη ας ακολούθησα και εγώ διότι με τον exynos νιώθω ότι είμαι ακόμα στο 2018. Θα κάνω ένα σούπερ συγκριτικό με την παραλαβή του 855 τις επόμενες ημέρες αν και το αποτέλεσμα είναι προκαθοριαμενο

 

ιδανικο...πριν το διωξεις να κανεις συγκριση τοσο σε αναμονη οσο και σε χρηση με παρομοιο οσο γινεται στησιμο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 382
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωτήρη ας ακολούθησα και εγώ διότι με τον exynos νιώθω ότι είμαι ακόμα στο 2018. Θα κάνω ένα σούπερ συγκριτικό με την παραλαβή του 855 τις επόμενες ημέρες αν και το αποτέλεσμα είναι προκαθοριαμενο

 

Κάτσε ρε Γιώργη :lol::lol::lol: Όχι και έτσι!

Ο Exynos (8mm) πιο γρήγορος απο τον Κιριν (7mm) του Pro ασυζητητί! Το βλέπω όπως ανοίγω μεγάλες εφαρμογές (παιχνίδια) και κακογραμένες εφαρμογές τύπου FB, καλύτερο Multitasking και σωστό (επιτέλους) RAM Management.

Αν δεν υπήρχαν τα νούμερα μεταξύ Snap 855 και Exynos δεν νομιζω οτι θα υπήρχε διαφορά στη χρήση.:)

 

Πάρε με το καλό την έκδοση με τον Snap και πες εαν εσυ βλέπεις διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Γιώργη :lol::lol::lol: Όχι και έτσι!

Ο Exynos (8mm) πιο γρήγορος απο τον Κιριν (7mm) του Pro ασυζητητί! Το βλέπω όπως ανοίγω μεγάλες εφαρμογές (παιχνίδια) και κακογραμένες εφαρμογές τύπου FB, καλύτερο Multitasking και σωστό (επιτέλους) RAM Management.

Αν δεν υπήρχαν τα νούμερα μεταξύ Snap 855 και Exynos δεν νομιζω οτι θα υπήρχε διαφορά στη χρήση.:)

 

Πάρε με το καλό την έκδοση με τον Snap και πες εαν εσυ βλέπεις διαφορές.

 

Εγω παλι νομιζω Γιωργο οτι exynos, kirin 980 ειναι σε -ακριβως- ιδια επιπεδα. Καπου χανει ο ενας, αλλου κερδιζει ο αλλος. Υπαρχουν μπολικα βιντεο στο διαδικτυο, που το αποτυπωνουν. Δυστυχως οπως τα λενε τα παιδια ειναι. Ο 855 ειναι πιο δυνατος απο τον exynos (και στα επιπεδα χρηματων που συζηταμε, οι μικρες αυτες διαφορες εχουν αξια)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Eιναι ηδη Αγγλια στο Μαντσεστερ (προφανως για εκτελωνισμο) Βαγγο!

Λογικα Δευτερα το εχω! Θα σας κρατω ενημερους!

 

Σωτηρη ακουμε. Επεσα μεσα στις προβλεψεις μου? DHL express και παραλαβη σημερα? Περιμενουμε εντυπωσεις με αγωνια...

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη ακουμε. Επεσα μεσα στις προβλεψεις μου? DHL express και παραλαβη σημερα? Περιμενουμε εντυπωσεις με αγωνια...

Το ελαβα πριν μιση ωρα, unboxing το απογευμα στο σπιτι και τα πρωτα νεα το βραδυ και αυριο! :D

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ελαβα πριν μιση ωρα, unboxing το απογευμα στο σπιτι και τα πρωτα νεα το βραδυ και αυριο! :D
Μπράβο. Αντε με το καλό να ακούσουμε για το κινητό με το πιο σωστό στήσιμο...

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωτηρη ακουμε. Επεσα μεσα στις προβλεψεις μου? DHL express και παραλαβη σημερα? Περιμενουμε εντυπωσεις με αγωνια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οταν βγαινει κινητο των 1039 ευρω (και αγγιζει τα 1700 στη μεγαλη εκδοση(!!!!) και συζηταμε για gcam (!!!!!!!!!!!!), για βελτιωση του τελικου αποτελεσματος, καπου εχει γινει πολυ μεγαλο λαθος απο τον κατασκευαστη. Ευελπιστω οτι θα φτιαχτουν ολα με 1-2 αναβαθμισεις...

Βαγγέλη ψήνεσαι για ομαδική παραγγελία??? Εγώ και άλλον έναν που τον ενδιαφέρει. Αν ναι μου λες.

Από μένα αν μας το επιβαιβεωσει και ο Σωτήρης, μόνο snap.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το ελαβα πριν μιση ωρα, unboxing το απογευμα στο σπιτι και τα πρωτα νεα το βραδυ και αυριο! :D

 

Φοβερο το wonda ;) Περιμενουμε Σωτηρη μολις μπορεσεις ινφο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπράβο. Αντε με το καλό να ακούσουμε για το κινητό με το πιο σωστό στήσιμο...

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγέλη ψήνεσαι για ομαδική παραγγελία??? Εγώ και άλλον έναν που τον ενδιαφέρει. Αν ναι μου λες.

Από μένα αν μας το επιβαιβεωσει και ο Σωτήρης, μόνο snap.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε νομιζω οτι θα κερδισουμε κατι Νικολα. Κανε τους ομως μια ερωτηση αν θες...

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Γιώργη :lol::lol::lol: Όχι και έτσι!

Ο Exynos (8mm) πιο γρήγορος απο τον Κιριν (7mm) του Pro ασυζητητί! Το βλέπω όπως ανοίγω μεγάλες εφαρμογές (παιχνίδια) και κακογραμένες εφαρμογές τύπου FB, καλύτερο Multitasking και σωστό (επιτέλους) RAM Management.

Αν δεν υπήρχαν τα νούμερα μεταξύ Snap 855 και Exynos δεν νομιζω οτι θα υπήρχε διαφορά στη χρήση.:)

 

Πάρε με το καλό την έκδοση με τον Snap και πες εαν εσυ βλέπεις διαφορές.

 

Μα και ο κακομιριν στο 2018 εντάσσεται.

Πλεον στην αγορά βρυχάται το θηριο του 855.

Όπως και να χει ψυχολογικά και μόνο θέλω το κορυφαίο σε επιδόσεις αλλιώς θα εμένα με κινητά 2017 και 2018.

Επισης στα + του 855 είναι το φυσικό ραδιόφωνο, το ήδη σε κυκλοφορία gcam και προσωπικά πιστεύω και η αυτονομία αλλά για το τελευταίο χρειάζεται να το αποδείξω μέσα από το τεστ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβερο το wonda ;) Περιμενουμε Σωτηρη μολις μπορεσεις ινφο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δε νομιζω οτι θα κερδισουμε κατι Νικολα. Κανε τους ομως μια ερωτηση αν θες...

 

Τι φοβερό ρε Βαγγέλη ; Πληρώνεις τρελή υπεραξια. Είπαμε να πληρώσουμε κάτι αλλά 930€?

Κοιτάξτε αλλού παίζουν στα 850€ πλέον

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο το wonda ;) Περιμενουμε Σωτηρη μολις μπορεσεις ινφο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δε νομιζω οτι θα κερδισουμε κατι Νικολα. Κανε τους ομως μια ερωτηση αν θες...

 

Τα τελωνια τα αποφευγουμε???Η παραδοση ειναι μες στην εβδομαδα πανω κατω με την dhl???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μα και ο κακομιριν στο 2018 εντάσσεται.

Πλεον στην αγορά βρυχάται το θηριο του 855.

Όπως και να χει ψυχολογικά και μόνο θέλω το κορυφαίο σε επιδόσεις αλλιώς θα εμένα με κινητά 2017 και 2018.

Επισης στα + του 855 είναι το φυσικό ραδιόφωνο, το ήδη σε κυκλοφορία gcam και προσωπικά πιστεύω και η αυτονομία αλλά για το τελευταίο χρειάζεται να το αποδείξω μέσα από το τεστ

 

Και εγώ σου λέω ότι παίζει στο day 2 day να μη δείς διαφορά!:)

Ο κακομιριν :lol: θα ενσωματωθει στο P30 Huawei - Flag Ship που παρουσιάζετε σε λιγες εβδομάδες (εν έτη 2019). Οι Κινέζοι ειναι οι πρώτοι που έβγαλαν επεξεργαστή με τεχνολογία 7mm και μέχρι τον διαδοχό του (Σεπτ-Οκτ 2019) αυτός υποτίθεται ανταγωνίζεται τον Snap 855 (7mm) και τον Exynos (ο δευτερος με τεχνολογία 8mm).

 

Καλά το ψυχολογικό δεν το συζητω!!! Αρρωστάκι εισαι οπως πολύς κόσμος εδω μέσα :lol::lol::lol::lol:

 

Ραδιόφωνο μου είναι αδιάφορο οταν υπάρχουν streaming services πολλά για να διαλέξεις.

 

Οταν το παραλάβεις μας λες εαν είναι ανθρακας ο θυσαυρό η όχι! :p

Link to comment
Share on other sites

Τα τελωνια τα αποφευγουμε???Η παραδοση ειναι μες στην εβδομαδα πανω κατω με την dhl???

 

Απο όσο θυμάμαι εαν φάς τελωνείο, επικοινωνείς μαζί τους (Wonda) και σου επιστρεφουν ότι τελωνίο πλήρωσες!

Link to comment
Share on other sites

Τα τελωνια τα αποφευγουμε???Η παραδοση ειναι μες στην εβδομαδα πανω κατω με την dhl???

 

Ναι, παει Μαντσεστερ πρωτα και μετα dhl express Ελλαδα. Ακριβως, μαξ εβδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κυριοι, τελος το unboxing και το στησιμο και εχουμε και λεμε:

 

1. συσκευασια πληρης σαν το exynos variant, συν οτι εχει και την θηκη μεσα

2. το wifi calling δουλευει κανονικοτα αφου το γυρισα σε airplane mode, ανοιξα το wifi, πηγα στις ρυθμισεις και εβαλα preferred το wifi, μου εκανε κληση η γυναικα μου και ολα κανονικα.

3. μπαταρια ακομα φυσικα νωρις, δεν παρατηρησα κατι περιεργο βεβαια αν και δεν εχω καλο σημα ουτε σπιτι ουτε στη δουλεια

4. σκορ στο antutu 360.265 ισως να πηγαινει και παραπανω γιατι το ετρεξα μετα το στησιμο και ηταν ηδη λιγο ζεστο

5. εχει ραδιο, δεν το τεσταρα ακομα, θα το κανω ομως

 

edit: εννοειται οτι παει σφαιρα και το multi tasking ειναι αψογο.

Αυτα για την ωρα guys!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος θελει S10+ με SD855 soc, ας μου στειλει p.m.!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος θελει S10+ με SD855 soc, ας μου στειλει p.m.!
Ωπ! Τι έγινε? Το δίνεις κιόλας? Λολ

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Το έγινε? Το δίνεις κιόλας? Λολ

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Θα το δωσω ναι! Καποια στιγμη στο μελλον! :p

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το δωσω ναι! Καποια στιγμη στο μελλον! :p
Άνθρακας ο θησαυρός? Λολ γιατί το δίνεις?

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος θελει S10+ με SD855 soc, ας μου στειλει p.m.!
Ωχ αυτό ήταν πολύ γρήγορο. Δεν πρόλαβες να δεις και την αυτονομία να μας πεις. :-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό service της Samsung πως αντιμετωπίζει τα μοντέλα με snapdragon;

Τα δέχεται;

Οχι.

 

Λοιπον οπως ειπα και νωριτερα απο χθες το μεσημερι στις 14.30 που πηρα τις τρεις συσκευες ασχοληθηκα μονο με την μια εως και τωρα την ξεπατωσα εντελως εξονυχιστικα μεχρι αηδιας.....Αναφερομαι στο S10 Plus.

Ολες οι λειτουργιες ειναι στο επιπεδο πολυ καλου εως αριστου.Αριστα σε σημεια οπως "χοροπηδαγα στα βιντεο με μια φιλη και το αποτελεσμα της σταθεροποιησης αριστο" !Δεν βρηκα καμια λειτουργια να ειναι μετρια , να ξενερωρω και να πω ..."Οχι ρε"....

Βαθμολογια 9.0:rolleyes:

Ξεκινω αυριο το S10e.

Αυτα γιατι κουραστηκα....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό service της Samsung πως αντιμετωπίζει τα μοντέλα με snapdragon;

Τα δέχεται;

 

Τα μοντελα με snapdragon προοριζονται για την αγορα της Αμερικης και νομιζω και της Ασιας(δεν ειμαι σιγουρος για το τελευταιο).

 

Η Samsung οπως και οι αλλες αντιπροσωπειες κινητων καλυπτουν μονο τα Ευρωπαικα μοντελα.

 

Μονο η Apple εχει παγκοσμια εγγυηση αλλα και παλι τα Αμερικανικα μοντελα εχουν μονο 1χρονο εγγυηση σε αντιθεση με τα 2 των Ευρωπαικων.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα.

Απο σήμερα το πρωί οι κάρτες σιμ έχουν τοποθετηθεί στο νέο παιχνίδι που ακούει στο όνομα G9750 με επεξεργαστή Snapdragon 855.

 

Παμε στα ουσιώδη και στις διάφορες σε σχέση με τον exynos.

 

1) Σήμα καμπάνα με 5 γραμμές κολλημένες συνέχεια στα σημεία που εγώ κινούμαι όταν το αντίστοιχο με τον exynos έπαιζε στην καλύτερη με 3 γραμμές και στις δύο κάρτες (Vodafone - Cosmote). Η συσκευή φοράει άλλο μόντεμ

 

20190318-133816.jpg

 

2) Αυτονομία δείχνει ότι είναι όπως πρέπει να ήταν και το exynos και τουλάχιστον μέχρι τώρα πάει περίφημα.

Screenshot-20190318-133600-Settings.jpg

 

3) Επιδόσεις τουλάχιστον πάνω 10-15% πάνω σε ότι τεστ του έχω κάνω μέχρι τώρα.

Screenshot-20190317-225237-An-Tu-Tu-Benchmark.jpg

 

4) ραδιόφωνο

 

Screenshot-20190318-095515-Radio.jpg

 

Πλέον είναι γεγονός ότι αυτό που πουλάει στην Ευρώπη είναι μια κλάση κάτω από αυτό που πουλάει σε κάποια region.

 

Περισσοτερα τις επόμενες μέρες

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα.

Απο σήμερα το πρωί οι κάρτες σιμ έχουν τοποθετηθεί στο νέο παιχνίδι που ακούει στο όνομα G9750 με επεξεργαστή Snapdragon 855.

 

Παμε στα ουσιώδη και στις διάφορες σε σχέση με τον exynos.

 

1) Σήμα καμπάνα με 5 γραμμές κολλημένες συνέχεια στα σημεία που εγώ κινούμαι όταν το αντίστοιχο με τον exynos έπαιζε στην καλύτερη με 3 γραμμές και στις δύο κάρτες (Vodafone - Cosmote). Η συσκευή φοράει άλλο μόντεμ

 

Screenshot-20190318-131226-Settings.jpg

 

2) Αυτονομία δείχνει ότι είναι όπως πρέπει να ήταν και το exynos και τουλάχιστον μέχρι τώρα πάει περίφημα.

Screenshot-20190318-133600-Settings.jpg

 

3) Επιδόσεις τουλάχιστον πάνω 10-15% πάνω σε ότι τεστ του έχω κάνω μέχρι τώρα.

Screenshot-20190317-225237-An-Tu-Tu-Benchmark.jpg

 

4) ραδιόφωνο

 

Screenshot-20190318-095515-Radio.jpg

 

Πλέον είναι γεγονός ότι αυτό που πουλάει στην Ευρώπη είναι μια κλάση κάτω από αυτό που πουλάει σε κάποια region.

 

Περισσοτερα τις επόμενες μέρες

 

στο εφεραν ή εχει αγοραστει απο καποιο καταστημα, και ποιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (Snapdragon version)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...