Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πέρα από το ράδιο είναι κατώτερο σε κάμερες αλλά το ένα έχει 3 και το άλλο 2... Ότι νάναι δηλαδή.. Γιαυτό περίμενα ότι το s θα ήταν καλύτερο αλλά τελικά μας τα έκανε σαλάτα

Νίκο δεν αλλάζετε και τον τίτλο σε G8s; Όλοι οι κάτοχοι που συμμετέχουν στο παρόν θέμα αυτό έχουν και για αυτό γίνεται συζήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Stock night mode vs gcam night sight 5ae29b41a79c356d505da652a25fdfce.jpgec8eb421de7844f9d65f7194f6717c4a.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λολ απο αυτο φαινετε ποσο το θαβει η LG τη συσκευη...το μεν hardware μπορει το δε software...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Και ανεβάζω και σε full ανάλυση,νομίζω είναι χαοτική η διαφορά

49014603766_13317b2c4f_c.jpgLg g8s stock night mode by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

49014218968_6842f5ef12_c.jpgLg g8s gcam night sight by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις λινκ γα την gcam που δουλευει στο 8s?
Αυτή είναι https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog804/

Ανέβασε τα frames σε 15 και ενεργοποίησε τα noise reduction,υπόψιν μην προσπαθήσεις να αλλάξεις φακό γιατί κρασάρει.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το απλο g8 υπαρχει και με τρεις καμερες ..ειναι το μοντελο LG G8 ThinQ 128GB LM-G820N(sk telecom)korea
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

H lg δίνει ακόμα δώρο 100 gb στο Google drive με νέα συσκευή. Στο g8s υπάρχει αυτή η προσφοράς; Στο g6 που είχα θυμάμαι υπήρχε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog804/

Ανέβασε τα frames σε 15 και ενεργοποίησε τα noise reduction,υπόψιν μην προσπαθήσεις να αλλάξεις φακό γιατί κρασάρει.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

thanks την κατεβασα ...

εμενα μου αρεσει παντως και η στοκ νυχτερινη λυψη ..εχει και επιλογη να ανεβαζεις το φωτισμο οσο θες :)

γενικα απο την καμερα του κινητου για τα δικα μου στάνταρ δεν εχω κανενα παραπονο :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και η στοκ στο αυτόματο βράδυ δεν είναι κακή,έχει κάνει καλή δουλίτσα η lg,εκεί που χάνει σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι στον λίγο φωτισμό οπου έρχεται το night sight να συμπληρώσει,αν δεις δλδ τις Φωτογραφίες που ανέβασα. gcam night sight vs stock night mode είναι μέρα με την νύχτα.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία πώς τα πάει ,τώρα που το έχετε χρησιμοποιήσει αρκετές μέρες παιδιά .

Σε σχέση με το G6 ας πούμε ,μιας και αυτό έχω ακόμα ,είναι σε καλύτερο επίπεδο ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία πώς τα πάει ,τώρα που το έχετε χρησιμοποιήσει αρκετές μέρες παιδιά .

 

Σε σχέση με το G6 ας πούμε ,μιας και αυτό έχω ακόμα ,είναι σε καλύτερο επίπεδο ;

Για lg καλουτσικη είναι,απο g6 σίγουρα βγάζεις ευκολα την μέρα,αν απενεργοποιήσεις την always on οθόνη ακόμα καλύτερη αναμονή.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι μς χαλάει στο gcam. Πολυ φωτεινό το background για νυχτα που έβαλε παραπάνω ο Γιωργος.Ιδιως ουρανός λες και ειναι απόγευμα Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Κατι μς χαλάει στο gcam. Πολυ φωτεινό το background για νυχτα που έβαλε παραπάνω ο Γιωργος.Ιδιως ουρανός λες και ειναι απόγευμα
Ειναι το night sight ,αν χρησιμοποιήσεις το απλό hdr+ ειναι πιο φυσικό το αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία πώς τα πάει ,τώρα που το έχετε χρησιμοποιήσει αρκετές μέρες παιδιά .

Σε σχέση με το G6 ας πούμε ,μιας και αυτό έχω ακόμα ,είναι σε καλύτερο επίπεδο ;

μια χαρα εινα η μπαταρια ! στα επιπεδα του v30 ..βγαζεις μερα ανετα εμενα με παει πολλες φορες και μιαμιση μερα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το LG G8 το μεγάλο που δεν έρχεται Ευρώπη αν το παρει καποιος πχ απο Αμερική δουλεύει το 4g εδω;

Ξέρω εγγύηση δε καλύπτεται απλως ηθελα να ξέρω σχετικά με τις μπάντες τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το LG G8 το μεγάλο που δεν έρχεται Ευρώπη αν το παρει καποιος πχ απο Αμερική δουλεύει το 4g εδω;

Ξέρω εγγύηση δε καλύπτεται απλως ηθελα να ξέρω σχετικά με τις μπάντες τι παίζει.

 

Ναι, έχει και τις 3 μπάντες. Δεν ξέρω αν θα έχεις 4G+ βέβαια

Link to comment
Share on other sites

τούμπανο η μπαταρία στο LG8s.. Και όσο περνάει ο καιρός στρώνει παραπάνω. πολύ ευχαριστημένος γενικα με το κινητό11e4d012f0978cb878dd59f468a1d0b2.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο, το ράδιο είναι το μόνο που με πειράζει αλλά Οκ σε ξεπληρωνει με το γενικό σύνολο :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν και κυκλοφορούν και τα πρώτα άσπρα. Αρχίζω και το σκέφτομαι σοβαρά. Όσοι είχατε και το G6 σε ποιους τομείς και πόσο είναι καλύτερο το g8;

 

Ταχύτητα σε κανονικές συνθήκες χρήσης. Φωτεινότητα, μπαταρία, ένταση ηχείου δόνηση , κάμερα κλπ;;

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν και κυκλοφορούν και τα πρώτα άσπρα. Αρχίζω και το σκέφτομαι σοβαρά. Όσοι είχατε και το G6 σε ποιους τομείς και πόσο είναι καλύτερο το g8;

 

Ταχύτητα σε κανονικές συνθήκες χρήσης. Φωτεινότητα, μπαταρία, ένταση ηχείου δόνηση , κάμερα κλπ;;

 

Tapatalked

Στα πάντα, δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και η καμερα για μενα ειναι πολυ δυνατη επισης

49134561502_cbd8806017_z.jpg2019-11-26 16.44.15 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

και η καμερα για μενα ειναι πολυ δυνατη επισης

49134561502_cbd8806017_z.jpg2019-11-26 16.44.15 by freddy dyfre, on Flickr

 

To V30 μου φαίνεται ότι έχει καλύτερη κάμερα...

 

 

 

 

 

43470555374_2a22b183bd_k.jpg20180810_202617 by andreas andreas, on Flickr

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...