Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πότε προβλέπεται να μας έρθει τούτο;

 

Φίλε μάλλον θα σε απογοητεύσω αλλά η LG δεν αναβαθμίζει το UI της στα προηγούμενα μοντέλα. Δεν το έχει κάνει ποτέ απ'οσο ξέρω. Το UX 9.0 κυκλοφορεί με το LG G8X. Ίσως να το πάρουν αυτοί που έχουν το LG G8 και LG G8s μιας και αυτά "υποτίθεται" ανήκουν στην ίδια σειρά. Πολύ μεγάλο "ίσως" όμως. Όσο για τα προηγούμενα μοντέλα, δε πιστεύω πως θα έρθει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως θα υπάρχει σε όλα τα μοντέλα που θα πάρουν Android 10. Για να δούμε.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

και αλλες photos σημερα απο το lg8s μου ...

γλαρος σε πτήση με ψαρακι στον αερα :lol::lol:

49148117747_39ee9524fe_z.jpg20191130_125107(1) by freddy dyfre, on Flickr

 

49147910341_0a8be7c7ca_z.jpg20191130_125107 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

και αλλες photos σημερα απο το lg8s μου ...

γλαρος σε πτήση με ψαρακι στον αερα :lol::lol:

49148117747_39ee9524fe_z.jpg20191130_125107(1) by freddy dyfre, on Flickr

 

49147910341_0a8be7c7ca_z.jpg20191130_125107 by freddy dyfre, on Flickr

 

που τον πέτυχες με το ψάρι βρε θηρίο

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

που τον πέτυχες με το ψάρι βρε θηρίο

xaxaxaxa πιστεψε με στο δρομο ημουν :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον κι εγώ του LG G8s θα ήθελα να επιβεβαιώσω την τρομερή μπαταρία όπως μου είχαν πεί τα παιδιά εδώ και είχαν δίκιο .

Ερχόμενος από LG G6 και με το ζόρι 2 ώρες SOT και με δυσκολία να βγάζω την μέρα, με το G8s στις δύο πρώτες φορτίσεις βλέπω εύκολα 5-6 ώρες SOT και σχεδόν δύο μέρες ανοιχτό το τηλέφωνο (40 ώρες για την ακρίβεια).

Επίσης δηλώνω εντυπωσιασμένος από την ποιότητα κατασκευής του τηλεφώνου .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!

 

μες την εβδομαδα θα χτυπησω το 8s και γω μετα απο G6.

Η ερωτηση μου ειναι απλη.

Εαν καποιος εχει βρει καποια καλη θηκη τυπου Spiegen γιατι βλεπω βγαζει μονο για το 8.

οπως επισης και tempered glass.

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτή

https://www.skroutz.gr/s/20706725/Carbon-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-LG-G8S-ThinQ.html

Ευχαριστημένος καθώς προστάτεψε πλήρως το κινητό από πτώση από το ύψος του πλυντηρίου ρούχων στο σκληρό πλακάκι του μπάνιου.

Αν και θα την προτιμούσα σε πιο "μαλακό" πλαστικό.

 

Υ/Γ πάντως και η θήκη που έχει μέσα στο κουτί, αν και λίγο ογκώδης, είναι πολύ καλή. Οπότε βολέψου μ αυτήν στην αρχή κι αν νιώσεις ανάγκη για κάτι άλλο,δες το

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον κι εγώ του LG G8s θα ήθελα να επιβεβαιώσω την τρομερή μπαταρία όπως μου είχαν πεί τα παιδιά εδώ και είχαν δίκιο .

Ερχόμενος από LG G6 και με το ζόρι 2 ώρες SOT και με δυσκολία να βγάζω την μέρα, με το G8s στις δύο πρώτες φορτίσεις βλέπω εύκολα 5-6 ώρες SOT και σχεδόν δύο μέρες ανοιχτό το τηλέφωνο (40 ώρες για την ακρίβεια).

Επίσης δηλώνω εντυπωσιασμένος από την ποιότητα κατασκευής του τηλεφώνου .

 

καλοριζικο φιλε μου .

τρομερη μπαταρια συμφωνω ! και οσο περναει ο καιρος στρωνει και αλλο ...

γενικα το κινητο για τα λεφτα του ειναι ΚΑΡΑτουμπανο ...

εγω ειμαι ευχαριστημενος και απο την καμερα

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου .

τρομερη μπαταρια συμφωνω ! και οσο περναει ο καιρος στρωνει και αλλο ...

γενικα το κινητο για τα λεφτα του ειναι ΚΑΡΑτουμπανο ...

εγω ειμαι ευχαριστημενος και απο την καμερα

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.

Και από τις κάμερες είμαι πολύ ευχαριστημένος .

Άντε να γινόμαστε πολλοί σιγά σιγά στο νήμα ,γιατί είναι κρίμα να μην υπάρχει κίνηση για μια τόσο αξιόλογη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

μερικες photos σημερα με το φεγγάρι λιγο πριν βραδιάσει ...:)

49194728648_25c7a74a4f_c.jpg20191209_164557_HDR by freddy dyfre, on Flickr

 

49194728828_fde58c9650_c.jpg2 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις ρυθμίσεις της κάμερας το έχετε 4:3 (12MP) ή στο 16:9 (9.2) ;
Γιατί να ρίχνεις ανάλυση και να χάνεις και κάδρο; Καλύτερα να χρησιμοποιείς το μέγιστο που έχεις δλδ 4:3,το 16:9 δεν είναι τίποτα άλλο από crop του 4:3.

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για 4:3 έλεγα λόγω ανάλυσης.

Παιδιά στη selfie στο πορτρέτο αν έχει πίσω φως" καιει" αρκετά το φόντο. Αναγκάζομαι κάποιες φορές να ρύθμιζω εγώ την εστίαση-φωτομετρηση ώστε να βγει καλό. Επίσης δε βγάζει καθαρά η μπροστά κάμερα σε χαμηλό φωτισμό. Νομίζω είναι το αδύνατο σημείο του τηλ.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για 4:3 έλεγα λόγω ανάλυσης.

Παιδιά στη selfie στο πορτρέτο αν έχει πίσω φως" καιει" αρκετά το φόντο. Αναγκάζομαι κάποιες φορές να ρύθμιζω εγώ την εστίαση-φωτομετρηση ώστε να βγει καλό. Επίσης δε βγάζει καθαρά η μπροστά κάμερα σε χαμηλό φωτισμό. Νομίζω είναι το αδύνατο σημείο του τηλ.

 

εχεις δικιο η σελφι δεν ειναι καλη ...πολλες φορες θελω να βγαλω φωτο με φοντο πισω ηλιοβασίλεμα κτλ και καιγεται οπως λές το φοντο!

μπορεις ομως να κανεις την δουλεια σου με την wide camera οποτε το πραγμα ερχεται σε ισορροπία εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντως τούμπανο στο G8s.. 5 ώρες οθόνη στο χαλαρό eeb59fa54c80f9cb82ab63f30fbd6499.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την μπροστινή κάμερα να επανέλθω. Για τον χαμηλό φωτισμό είναι καλύτερα στο αυτόματο με το φλασάκι ενεργοποιημένο. Φωτίζει η οθόνη φουλ για 1-2 δεύτερα και βγαίνει πολύ καλύτερη η φωτο. Στο φως ημέρας δεν έχει θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Για την μπροστινή κάμερα να επανέλθω. Για τον χαμηλό φωτισμό είναι καλύτερα στο αυτόματο με το φλασάκι ενεργοποιημένο. Φωτίζει η οθόνη φουλ για 1-2 δεύτερα και βγαίνει πολύ καλύτερη η φωτο. Στο φως ημέρας δεν έχει θέμα.

 

με το φλασακι βγαζει πολυ καλες Photos ..γενικα ειναι σε πολυ καλυτερο επιπεδο απο v30 που ειχα ...

απλα οπως ειπωθηκε και πανω οτι πχ πισω εχεις ενα ηλιοβασίλεμα το καιει ...

(ας ειναι καλα η wide εκει ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορα του G8s thinq και βλεπω στο παρακάτω review οτι εχει πολύ αργο card reader λεει. Επειδή "δουλευω" πολυ με την καρτα μνήμης, έχει κανείς υπ'όψη αν υπαρχει οντως θεμα. Οποιος έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο φυσικά. Ευχαριστώ.

 

https://www.notebookcheck.net/LG-G8S-ThinQ-Smartphone-Review-Innovative-or-outdated.427567.0.html

 

Επισης, αν εχει καποιος την καλοσύνη να μου εξηγησει τι σημαίνει στην πραξη αυτο:

 

《..Moreover, microSD cards can only be formatted as external storage, restricting apps and data to only the 128 GB of internal storage.. 》

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...