Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχεις δίκιο.

και σε μένα το έκανε . το άνοιξα με αλλον browser(firefox) και κατέβηκε.

Δεν δουλεύει φιλε το έβαλα ..τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει φιλε το έβαλα ..τίποτα ...

 

Κρίμα, άρα τέλος το ράδιο στα LG :cry:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Νίκο θεωρείς την κάμερα δυνατή; γιατί και εγώ το ίδιο πιστεύω. και αν το λέει αυτό κάποιος που ασχολείται με τη φωτογραφία όπως εσύ λέει πολλά

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο την στιγμη που στα χρηματα του πανω κατω παιζουν τα mate20pro και S10e(ή στο εξωτερικο το pixel 3a),η καμερα του G8 ειναι καλη μεν,αλλα ειναι κατωτερη του ανταγωνισμου δε.Ειδικα τωρα που βαλανε ολοι οι αλλοι και την Ultrawide καμερα.

Εσενα σου φαινεται δυνατη γιατι προερχεσαι απο το G7 :)

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που στα χρηματα του πανω κατω παιζουν τα mate20pro και S10e(ή στο εξωτερικο το pixel 3a),η καμερα του G8 ειναι καλη μεν,αλλα ειναι κατωτερη του ανταγωνισμου δε.Ειδικα τωρα που βαλανε ολοι οι αλλοι και την Ultrawide καμερα.

Εσενα σου φαινεται δυνατη γιατι προερχεσαι απο το G7 :)

 

Δες το συγκριτικο με mate 20 pro και s10 plus που εκανα, για την τιμη του μια χαρα ειναι η καμερα..και για το συνολο. πχ μην ξεχνας οτι το huawei δεν παιρνει καρτα μνημης (εχω μια 512 και καθεται) και δεν εχει θυρα ακουστικων, για μενα αυτα ειναι μειον..

Απο την αλλη το πλατος το υG8 Με ενοχλει..με βολεψε το μακροστενο ισως και μου κακοφαινεται γιαυτο και σκεφτομαι να το δωσω το G8 και να κρατησω mate.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δες το συγκριτικο με mate 20 pro και s10 plus που εκανα, για την τιμη του μια χαρα ειναι η καμερα..και για το συνολο. πχ μην ξεχνας οτι το huawei δεν παιρνει καρτα μνημης (εχω μια 512 και καθεται) και δεν εχει θυρα ακουστικων, για μενα αυτα ειναι μειον..

Απο την αλλη το πλατος το υG8 Με ενοχλει..με βολεψε το μακροστενο ισως και μου κακοφαινεται γιαυτο και σκεφτομαι να το δωσω το G8 και να κρατησω mate.

 

να προσθεσω επισης οτι το κινητο ειναι αδιαβροχο ..νομιζω ειναι πολυ καλο πακετακι ...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την στιγμη που στα χρηματα του πανω κατω παιζουν τα mate20pro και S10e(ή στο εξωτερικο το pixel 3a),η καμερα του G8 ειναι καλη μεν,αλλα ειναι κατωτερη του ανταγωνισμου δε.Ειδικα τωρα που βαλανε ολοι οι αλλοι και την Ultrawide καμερα.

Εσενα σου φαινεται δυνατη γιατι προερχεσαι απο το G7 :)

 

φιλε εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! οτι photos εχω βγαλει μεχρι τωρα μου αρεσουν και βραδινές !

γενικα στα λεφτα του νομιζω το κινητακι σπέρνει ..

Link to comment
Share on other sites

να προσθεσω επισης οτι το κινητο ειναι αδιαβροχο ..νομιζω ειναι πολυ καλο πακετακι ...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φιλε εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! οτι photos εχω βγαλει μεχρι τωρα μου αρεσουν και βραδινές !

γενικα στα λεφτα του νομιζω το κινητακι σπέρνει ..

 

Αδιάβροχα είναι και τα 3 που ανέφερε ο φίλος παραπάνω, εγώ απλά είπα τις διαφορές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! οτι photos εχω βγαλει μεχρι τωρα μου αρεσουν και βραδινές !

γενικα στα λεφτα του νομιζω το κινητακι σπέρνει ..

 

Αγαπητε με ολο το σεβασμο αλλα στο forum απο το οσο διαστημα βρισκομαι και πιο πριν που παρακολουθουσα,μονο σε θεματα LG κινητων σε βλεπω.

Με καθε LG συσκευη ολο πολυ ευχαριστημενος ησουν στις αρχες(V10,G6,V30,G7 και τωρα G8),αλλα ολως τυχαιως ολο τις αλλαζες μετα απο λιγο :)

 

Τουλαχιστον πιο παλια τα προηγουμενα LG κινητα ειχαν μεγαλη χρηματικη διαφορα και τραβαγαν τα βλεματα,μεχρι και το G7.

 

Τωρα φετος με Mate20pro(γιαυτο ανεβαινει και η τιμη του συνεχεια)και S10e,σκουρα τα πραγματα για το G8,ειδικα οσο συνεχιζεται η κακη πορεια των αναβαθμισεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες το συγκριτικο με mate 20 pro και s10 plus που εκανα, για την τιμη του μια χαρα ειναι η καμερα..και για το συνολο. πχ μην ξεχνας οτι το huawei δεν παιρνει καρτα μνημης (εχω μια 512 και καθεται) και δεν εχει θυρα ακουστικων, για μενα αυτα ειναι μειον..

Απο την αλλη το πλατος το υG8 Με ενοχλει..με βολεψε το μακροστενο ισως και μου κακοφαινεται γιαυτο και σκεφτομαι να το δωσω το G8 και να κρατησω mate.

 

Καρτα μνημης παιρνει το mate,απλα ειναι η νεα nanoSim.

 

περαν τουτου το G8S για την τιμη που εχει ΤΩΡΑ δεν ειναι κακο(καθε φορα βεβαια με τα LG αυτο το πραγμα γινεται οταν πεφτει αργοτερα η τιμη τους),απλα απο την αλλη κουβαλαει μια ζωη τα γνωστα κουσουρια της LG,υπο την εννοια των αναβαθμισεων και απουσια αντιπροσωπειας(η εδω procordia οπως ειχε αναφερει μελλον παλιοτερα σε αλλο θεμα δεν κανει αντικατασταση συσκευης αφου δεν εισαγονται επισημα,μονο επισκευη).

 

Για την θυρα ακουστικων,προσωπικα ηδη εχω μπει σε πνευμα ασυρματων ακουστικων αφου πλεον το 95% των κατασκευαστων στις ναυαρχιδες τους την εχουν βγαλει.

 

Ασε που βλεπω οτι επανεφεραν τις μπουρδες με τις διαφορετικες εκδοσεις οπως ειχαν και στο G6.

Βγαλανε το quad dac,βγαλανε το FM Radio,βγαλανε την Quad HD οθονη.

Θα το προτιμουσα προσωπικα το G8s αντι του Xiaomi Mi9 ή αντε ισως και σε σχεση με το S10e(επειδη δεν εχουν καλη αυτονομια),αλλα το mate νομιζω κερδιζει ξεκαθαρα μονο και μονο λογω της καλυτερης καμερας και κυριως της καλυτερης αυτονομιας.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε με ολο το σεβασμο αλλα στο forum απο το οσο διαστημα βρισκομαι και πιο πριν που παρακολουθουσα,μονο σε θεματα LG κινητων σε βλεπω.

Με καθε LG συσκευη ολο πολυ ευχαριστημενος ησουν στις αρχες(V10,G6,V30,G7 και τωρα G8),αλλα ολως τυχαιως ολο τις αλλαζες μετα απο λιγο :)

 

Τουλαχιστον πιο παλια τα προηγουμενα LG κινητα ειχαν μεγαλη χρηματικη διαφορα και τραβαγαν τα βλεματα,μεχρι και το G7.

 

Τωρα φετος με Mate20pro(γιαυτο ανεβαινει και η τιμη του συνεχεια)και S10e,σκουρα τα πραγματα για το G8,ειδικα οσο συνεχιζεται η κακη πορεια των αναβαθμισεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καρτα μνημης παιρνει το mate,απλα ειναι η νεα nanoSim.

 

περαν τουτου το G8S για την τιμη που εχει ΤΩΡΑ δεν ειναι κακο(καθε φορα βεβαια με τα LG αυτο το πραγμα γινεται οταν πεφτει αργοτερα η τιμη τους),απλα απο την αλλη κουβαλαει μια ζωη τα γνωστα κουσουρια της LG,υπο την εννοια των αναβαθμισεων και απουσια αντιπροσωπειας(η εδω procordia οπως ειχε αναφερει μελλον παλιοτερα σε αλλο θεμα δεν κανει αντικατασταση συσκευης αφου δεν εισαγονται επισημα,μονο επισκευη).

 

Για την θυρα ακουστικων,προσωπικα ηδη εχω μπει σε πνευμα ασυρματων ακουστικων αφου πλεον το 95% των κατασκευαστων στις ναυαρχιδες τους την εχουν βγαλει.

 

Ασε που βλεπω οτι επανεφεραν τις μπουρδες με τις διαφορετικες εκδοσεις οπως ειχαν και στο G6.

Βγαλανε το quad dac,βγαλανε το FM Radio,βγαλανε την Quad HD οθονη.

Θα το προτιμουσα προσωπικα το G8s αντι του Xiaomi Mi9 ή αντε ισως και σε σχεση με το S10e(επειδη δεν εχουν καλη αυτονομια),αλλα το mate νομιζω κερδιζει ξεκαθαρα μονο και μονο λογω της καλυτερης καμερας και κυριως της καλυτερης αυτονομιας.

 

Η νέα οπως λες nano sd ειναι χειρότερη από παλιά Micro sd.. Οταν δε μπαίνει σε κανένα άλλο κινητό, είναι αργή, είναι ακριβή και σου λέω ότι ήδη έχω sd 512 τότε νομίζω ότι είναι αστείο να μιλάμε για κάτι τόσο προβληματικό σε τόσους τομείς.. Άρα για μένα τρώει άκυρο πάρα μόνο αν είχα σκοπό να κρατήσω το κινητό 3 χρόνια.

 

Στα υπόλοιπα δε διαφωνώ αλλά και το LG έχει πλεονέκτημα σε άλλους τομείς οπότε κάθε ένας διαλέγει. Δεν είναι σε όλα καλύτερο το Mate

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου στα χρηματα που εχει το G8s μια απο τις καλυτερες επιλογες ειναι το xiaomi 9T Pro με 6GB/128GB με πολυ καλη καμερα και με ραδιο !
Link to comment
Share on other sites

Η νέα οπως λες nano sd ειναι χειρότερη από παλιά Micro sd.. Οταν δε μπαίνει σε κανένα άλλο κινητό, είναι αργή, είναι ακριβή και σου λέω ότι ήδη έχω sd 512 τότε νομίζω ότι είναι αστείο να μιλάμε για κάτι τόσο προβληματικό σε τόσους τομείς.. Άρα για μένα τρώει άκυρο πάρα μόνο αν είχα σκοπό να κρατήσω το κινητό 3 χρόνια.

 

Στα υπόλοιπα δε διαφωνώ αλλά και το LG έχει πλεονέκτημα σε άλλους τομείς οπότε κάθε ένας διαλέγει. Δεν είναι σε όλα καλύτερο το Mate

 

Εχεις δικιο για την NanoSd,εγω απλα τονισα οτι υποστηριζει μια μορφη Sd καρτας,ασχετως αν αυτη ειναι αλλου τυπου.

 

Περαν τουτου δεν διαφωνω οτι και το LG εχει τα θετικα του,απλα οπως βλεπεις υπαρχουν πλεον πολλες εναλλακτικες σε αυτο που μεχρι και το G7 δεν υπηρχαν στα ιδια χρηματα.

 

S10e,Huawei mate20pro,Xiaomi mi9/mi9t pro και τελος το Oneplus7.

 

Θυμαμαι δηλαδη παλιοτερα οι λογοι που κοιτουσαν πολλοι LG κινητα ηταν το quad dac και το FM radio.Τα εβγαλε και τα δυο :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε με ολο το σεβασμο αλλα στο forum απο το οσο διαστημα βρισκομαι και πιο πριν που παρακολουθουσα,μονο σε θεματα LG κινητων σε βλεπω.

Με καθε LG συσκευη ολο πολυ ευχαριστημενος ησουν στις αρχες(V10,G6,V30,G7 και τωρα G8),αλλα ολως τυχαιως ολο τις αλλαζες μετα απο λιγο :)

 

Τουλαχιστον πιο παλια τα προηγουμενα LG κινητα ειχαν μεγαλη χρηματικη διαφορα και τραβαγαν τα βλεματα,μεχρι και το G7.

 

Τωρα φετος με Mate20pro(γιαυτο ανεβαινει και η τιμη του συνεχεια)και S10e,σκουρα τα πραγματα για το G8,ειδικα οσο συνεχιζεται η κακη πορεια των αναβαθμισεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

.

φιλε δεν ειχα ποτε 66! :) το οτι εχουμε μανια και αλλαζουμε κινητα οταν μας δοθει ευκαιρια δεν εχει καμια σχεση με το αν ειμαστε ευχαριστημένοι η οχι ! ολα τα LG που αγορασα μεχρι τωρα τα χάρηκα ..

το v30 ηταν ΚΙΝΗΤΑΡΑ και θα το κρατουσα πολυ καιρο ακομη(το ειχα πανω απο 1 χρόνο ) αν δεν ραγιζε η οθονη τοιυ απο πεσιμο ! βρηκα το πουλησα και πηγα με τα λεφτα αυτα τοτε στο G7 ! στο G7 επισης ημουν φουλ ευχαριστημενος αλλα χαλάστηκα στο θεμα μπαταριας γιατι με το v30 ειχαμε τρελα peak εδω ...

το 8s ειναι το πρωτο κινητο LG που αγοραζω ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ..ολα τα αλλα ηταν απο αγγελίες ! :)

δεν εχω σκοπο να το αλλαξω σύντομα πιστεψε με εκτος απροόπτου παντα! ...

ολα τα μοντελα εχουν τα + και - τους δεν διαφωνω αλλα και το 8s στα λεφτα του (εγω το πηρα κατω απο 400) ειναι τιμια προταση !

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ειπε οτι το G8s δεν ειναι τιμια προταση στα χρηματα του.

 

Απλα κουβαλαει δυστηχως πολυ ασχημα κουσουρια απο LG μερια(και δεν αναφερομαι στα bootloop).

Δηλαδη με στεναχωρει πραγματικα που βλεπω οτι η εταιρεια σε καποια πραγματα συνεχιζει με το ιδιο βιολι οπως ειναι οι αναβαθμισεις και πλεον με τις διαφορετικες εκδοσεις.

 

Γυρισαμε παλι πισω στις εποχες του G6 που εμεις στην Ευρωπη ειχαμε τα κατωτερα μοντελα τα οποια τα πληρωναμε στα ιδια χρηματα.

Για οποιον με θυμαται,ειχα ριξει τρελο κραξιμο για το G6 σε αυτο μαζι με τις αναβαθμισεις.

Για τα Samsung πχ βλεπουμε τι κραξιμο πεφτει για τις διαφορετικες εκδοσεις μεταξυ exynos και Snapdragon.

 

Τωρα για τις φωτογραφιες,γενικα το κινητο δεν εχει καποιο θεμα απο πλευρας ποιοτητας,ειδικα σε συνθηκες καλου φωτισμου(ηλιος).

Το ιδιο και σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου. Το μονο κακο σε αυτο ειναι οτι πλεον οι περισσοτερες ναυαρχιδες κινητων ειναι σε τετοιο επιπεδο(ακομα και χωρις Gcam).

 

Για την μπαταρια/αυτονομια,ειναι το μονο ''θετικο''απο την μειωμενη αναλυση οθονης του G8s,μιας και στο G8 το απλο επεφτε μεγαλη καταναλωση λογω της 1440p οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Από χτες το βράδυ έχω ένα θεματάκι.

Έχω ενεργοποιημένο από την αρχή, εδώ και ένα μήνα, το Always Display-On.

 

Από χτες όταν πάω να ξυπνήσω το κινητό με δακτυλικό αποτύπωμα, απλά χάνεται το ρολόι, η οθόνη παραμένει μαύρη και το κινητό δεν ανάβει. Ούτε καν με το power button. Μόνο αν περιμένω μερικά δευτερόλεπτα και το ανοίξω με double tap ανοίγει. Αν απενεργοποιήσω το Always on, δεν έχει κανένα θέμα.

 

Το έχει βιώσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, μου θυμιζει το μοντελο αυτο το G5s, που ηταν ολοιδιο με το G5 αλλα ειχε χιεροτερο επεξεργαστη και ιδια καμερα, αυτο εχει ιδιο επεξεργαστη και χειροτερη καμερα. Θα το προτιμουσα στην ιδια ακριβως κασα, με ιδια καμερα και χειροτερο επεξεργαστη. Ενας 710 θα του πηγαινε γαντι.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

σημερινες photos με G8s

48996487761_816a0d3004_z.jpg20191101_164335 by freddy dyfre, on Flickr

48996687957_3f0440b23f_z.jpg20191101_164329 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ,η κάμερα πολύ καλύτερη απο τι την περίμενα και άκουγα δεξιά αριστερά,ειδικά οι βραδινές με εξεπληξαν ευχάριστα.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο έχει κυκλοφορήσει καθόλου στο Σκρουτζ; Μόνο μαύρο και teal έχω πετύχει.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο έχει κυκλοφορήσει καθόλου στο Σκρουτζ; Μόνο μαύρο και teal έχω πετύχει.

 

Tapatalked

 

Αν δεν κάνω λάθος, νομίζω πως το άσπρο δεν κυκλοφόρησε ταυτόχρονα με το μαύρο και το mirror teal αλλά αργότερα, οπότε λογικά θα έρθει και στο Skroutz με κάποια καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, νομίζω πως το άσπρο δεν κυκλοφόρησε ταυτόχρονα με το μαύρο και το mirror teal αλλά αργότερα, οπότε λογικά θα έρθει και στο Skroutz με κάποια καθυστέρηση.

 

Ωραίος, ευχαριστώ!!

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

εδω ενα απο τα τελευταια συγκριτικα μου με αλλες ναυαρχιδες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7926804#post7926804

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βασικα οταν ανοιξα το θεμα δεν γνωριζα οτι το G8 δεν θα ερχοταν Ευρωπη καθολου και στην θεση του θα ειχαμε μονο το κατωτερο G8s.

 

Αλλο κινητο ειναι το LG G8(Αμερικη πχ)και αλλο το G8s που ερχεται σε μας στην Ευρωπη,και δυστηχως το G8s μας ειναι κατωτερο απο το G8

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9608&idPhone2=9540

 

Να το θεσω πιο απλα,το LG G8 εχει FM radio οπως radio εχουν και τα galaxy στην Αμερικη.

Το G8s ομως(οπως και τα galaxy με exynos)δεν εχει radio.

Μαλιστα οπως βλεπω στο Gsmarena,ακομα και ο ταχυφορτιστης ειναι χειροτερος στο G8s της Ευρωπης.

Οτι δηλαδη κραζαμε πριν 2.5χρονια με το LG G6(+οτι γραφουν στο διπλα θεμα με τα Samsung και τους exynos)τα εχουμε και εδω.

Ζητω συγνωμη για τα πιο πισω σχολια,ενα τεραστιο μαυρο απο μενα στην LG που μας βλεπει σαν κατωτερη αγορα και μας συμπεριφερεται ετσι.

Το κοιταζα για δευτερη συσκευη,αλλα μιας και βλεπω οτι το δουλεμα συνεχιζεται,μακαρι να πιασουν κυριολεκτικα πατο με αυτες τους τις τακτικες στο τμημα κινητης.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Βασικα οταν ανοιξα το θεμα δεν γνωριζα οτι το G8 δεν θα ερχοταν Ευρωπη καθολου και στην θεση του θα ειχαμε μονο το κατωτερο G8s.

 

Αλλο κινητο ειναι το LG G8(Αμερικη πχ)και αλλο το G8s που ερχεται σε μας στην Ευρωπη,και δυστηχως το G8s μας ειναι κατωτερο απο το G8

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9608&idPhone2=9540

 

Να το θεσω πιο απλα,το LG G8 εχει FM radio οπως radio εχουν και τα galaxy στην Αμερικη.

Το G8s ομως(οπως και τα galaxy με exynos)δεν εχει radio.

Μαλιστα οπως βλεπω στο Gsmarena,ακομα και ο ταχυφορτιστης ειναι χειροτερος στο G8s της Ευρωπης.

Οτι δηλαδη κραζαμε πριν 2.5χρονια με το LG G6(+οτι γραφουν στο διπλα θεμα με τα Samsung και τους exynos)τα εχουμε και εδω.

Ζητω συγνωμη για τα πιο πισω σχολια,ενα τεραστιο μαυρο απο μενα στην LG που μας βλεπει σαν κατωτερη αγορα και μας συμπεριφερεται ετσι.

Το κοιταζα για δευτερη συσκευη,αλλα μιας και βλεπω οτι το δουλεμα συνεχιζεται,μακαρι να πιασουν κυριολεκτικα πατο με αυτες τους τις τακτικες στο τμημα κινητης.

 

Πέρα από το ράδιο είναι κατώτερο σε κάμερες αλλά το ένα έχει 3 και το άλλο 2... Ότι νάναι δηλαδή.. Γιαυτό περίμενα ότι το s θα ήταν καλύτερο αλλά τελικά μας τα έκανε σαλάτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οκ ειναι χειροτερη συσκκευη απο αποψη χαρακτηριστικων αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικο, φυσικα παραβλεπετε οτι ειναι σημαντικα πιο φτηνο σε σχεση με το μεγαλο αδερφο του. Θεωρω οτι αν παρει αναβαθμισεις οπως το G8 θα ειναι ανταξιο του (λαμβανοντας υποψη οτι ειναι φτηνοτερο)
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...