Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το lg g7 plus με τα 6gb ram και 128gb αποθηκευτικό χώρο δεν σας ψήνει που τα έχει όλα; (ράδιο, dac, boombox ηχείο, 2k οθόνη) και βγαίνει λίγο πιο φθηνά από το g8s. Εγώ τουλάχιστον γι' αυτούς τους λόγους το προτίμησα και ας μην έχει εγγύηση στην Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον γι' αυτούς τους λόγους το προτίμησα και ας μην έχει εγγύηση στην Ευρώπη.

 

lg χωρίς εγγύηση?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

lg χωρίς εγγύηση?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Πολύ σωστό αυτό που γράφεις(είχα g2, g4 & g5) αλλά στο θέμα του g7 δεν έχει αντιμετωπίσει ούτε ένας την παραμικρή βλάβη και είπα να το ρισκάρω. Και για την ώρα(περίπου 1 μήνα και κάτι που το έχω) όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε LG...

Αυτό είναι λόγος να ΜΗΝ το πάρω

Ένας ακόμα λόγος είναι ότι έχει fix μπαταρία, που δεν αλλάζει!!!

η μπαταρια ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ ...μην σε απασχολει καν το θεμα αυτο ...για το ραδιο ειμαι συνδρομητής στο spotify οποτε :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το lg g7 plus με τα 6gb ram και 128gb αποθηκευτικό χώρο δεν σας ψήνει που τα έχει όλα; (ράδιο, dac, boombox ηχείο, 2k οθόνη) και βγαίνει λίγο πιο φθηνά από το g8s. Εγώ τουλάχιστον γι' αυτούς τους λόγους το προτίμησα και ας μην έχει εγγύηση στην Ευρώπη.

καλυτερη μπαταρια καλυτερος επεξεργαστης πιο γρηγορο γενικα νομιζω αυτα και μονο ειναι αρκετα :)

(ειδικα η αυτονομία που για μενα ειναι απο τα πιο βασικα πλεον ...)

τα ηχεια μπορει να χανουμε σε ένταση αλλα ειναι στερεο ;)

επισης για την καμερα εχω βαλει δειγματα πανω και μερα και νυχτα ...μια χαρα μου φαινεται εμενα ...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό αυτό που γράφεις(είχα g2, g4 & g5) αλλά στο θέμα του g7 δεν έχει αντιμετωπίσει ούτε ένας την παραμικρή βλάβη και είπα να το ρισκάρω. Και για την ώρα(περίπου 1 μήνα και κάτι που το έχω) όλα καλά.

https://www.google.com/amp/s/www.androidauthority.com/lg-g7-bootloop-fix-932214/amp/

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Το θυμάμαι αυτό, είχε αναφερθεί και στο myphone και ήταν καθαρά θέμα software που διορθώθηκε άμεσα με νέο update.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χτες... Ικανοποιημένος, όχι ενθουσιασμένος. :rolleyes:

 

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να κάνω να δουλέψει το Face Unlock. :mad:

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Y.Γ. Ούτε το Hand ID απότι βλέπω

 

Υ.Γ.2 τελικά μάλλον μπερδευόταν με το Amazfit ρολόι μου, το οποίο το έχω σετάρει για να ξεκλειδώνει αυτόματα. Μόλις έκλεισα το ρολόι δούλεψαν και τα δύο, αλλά και πάλι, ο χρόνος απόκρισης ήταν επιπέδου "χελώνας"

Edited by alnotas
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χτες... Ικανοποιημένος, όχι ενθουσιασμένος. :rolleyes:

 

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να κάνω να δουλέψει το Face Unlock. :mad:

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Y.Γ. Ούτε το Hand ID απότι βλέπω

 

Υ.Γ.2 τελικά μάλλον μπερδευόταν με το Amazfit ρολόι μου, το οποίο το έχω σετάρει για να ξεκλειδώνει αυτόματα. Μόλις έκλεισα το ρολόι δούλεψαν και τα δύο, αλλά και πάλι, ο χρόνος απόκρισης ήταν επιπέδου "χελώνας"

 

Τι λεει απο κάμερα κτλ;;

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει απο κάμερα κτλ;;

 

Ακόμα δεν έχω τραβήξει τίποτα, αλλά μ'αρέσει το χ2 οπτικό ζούμ. Δεν μ'αρέσει που από χ2 πάει σε χ10 σε digital zoom αλλά δεν υπάρχει πουθενά επιλογή να το απενεργοποιήσεις. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω τραβήξει τίποτα, αλλά μ'αρέσει το χ2 οπτικό ζούμ. Δεν μ'αρέσει που από χ2 πάει σε χ10 σε digital zoom αλλά δεν υπάρχει πουθενά επιλογή να το απενεργοποιήσεις. :confused:

ποιο πηρες φιλε το απλό η το s ?

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει απο κάμερα κτλ;;

εχω ανεβασει παρα πολλες photos απο το 8s μερικες σελιδες πριν ..και βραδινές ..τσεκαρε αν θες :)

Link to comment
Share on other sites

εχω ανεβασει παρα πολλες photos απο το 8s μερικες σελιδες πριν ..και βραδινές ..τσεκαρε αν θες :)

 

Εντάξει δεν τις λες και πάρα πολλες :p

Βγαλε κανένα τοπιο η έστω πόλη,χωριό κάτι σχετικά μακρινό,μήπως βγάλουμε κανένα συμπέρασμα. Μιλάω παντα για ημερήσιες φωτογραφίες. Δεν με ενδιαφέρουν τα μαύρα σκοτάδια

Αν θες και μπορείς.

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν τις λες και πάρα πολλες :p

Βγαλε κανένα τοπιο η έστω πόλη,χωριό κάτι σχετικά μακρινό,μήπως βγάλουμε κανένα συμπέρασμα. Μιλάω παντα για ημερήσιες φωτογραφίες. Δεν με ενδιαφέρουν τα μαύρα σκοτάδια

Αν θες και μπορείς.

 

Eχω και ημερας πιο πριν θα βαλω και αλλες :)

Link to comment
Share on other sites

Eχω και ημερας πιο πριν θα βαλω και αλλες :)

 

Είσαι ωραίος. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό αυτό που γράφεις(είχα g2, g4 & g5) αλλά στο θέμα του g7 δεν έχει αντιμετωπίσει ούτε ένας την παραμικρή βλάβη και είπα να το ρισκάρω. Και για την ώρα(περίπου 1 μήνα και κάτι που το έχω) όλα καλά.

δύο χρόνια με lg V10 όλα καλά,γύρω μου μπόμπες,μια βδομάδα μετά την λήξη της με πέτυχε και μένα,μου ζήτησαν 323€ για επισκευή, πήραν τα τέτοια μου και γω ποτέ ξανά lg....τους ζήτησα καλύτερη τιμή και αρνήθηκαν παρά το σκάνδαλο που είχε ξεσπάσει πριν για το θεμα του boot loop

δεν θέλω να σε τρομάξω ...:p

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δύο χρόνια με lg V10 όλα καλά,γύρω μου μπόμπες,μια βδομάδα μετά την λήξη της με πέτυχε και μένα,μου ζήτησαν 323€ για επισκευή, πήραν τα τέτοια μου και γω ποτέ ξανά lg....τους ζήτησα καλύτερη τιμή και αρνήθηκαν παρά το σκάνδαλο που είχε ξεσπάσει πριν για το θεμα του boot loop

δεν θέλω να σε τρομάξω ...:p

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Όλα μου τα lg κινητά έχει χρειαστεί να περάσουν από την procordia αλλά με το g7 και την αξιοπιστία που φαίνεται να έχει, είπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία στην lg και να το ρισκάρω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω και εγώ το G8s. Ένα απο τα πράγματα που με ενδιαφέρουν πάρα πολύ είναι η οθόνη. Δυστυχώς επειδή η LG δεν εισάγει επίσημα στην Ελλάδα, δεν υπάρχει στα μεγάλα καταστήματα ως εκθεσιακό μοντέλο για να το δω απο κοντά, οπότε αναγκαστικά στη χώρα μας θα πρέπει να το πάρουμε "γουρούνι στο σακί" που λένε. Τα reviews του επίσης είναι πολύ περιορισμένα καθώς το G8s δεν κυκλοφόρησε στην Βόρεια Αμερική οπότε δεν ασχολήθηκε σχεδόν κανένας youtuber μαζί του. Με εξαίρεση 1-2 reviews στην Αγγλική γλώσσα, τα περισσότερα είναι στα Γερμανικά, Ιταλικά, Ισπανικά και Πολωνικά.

Είστε ικανοποιημένοι με την ποιότητα της οθόνης του; Συγκρίνεται με τις Super Amoled της Samsung ή ακόμα και του Xiaomi Mi 9T Pro (το οποίο χρησιμοποιεί και αυτό την Super Amoled της Samsung). Πρόσφατα είδα απο κοντά το Redmi 9T Pro και ομολογώ πως εντυπωσιάστηκα απο την οθόνη του.

Επίσης, απο ποια σκρουτζομάγαζα το αγοράσατε;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος. Ευχαριστώ πολύ.

Nα μερικες ακομη

 

 

48875843571_0de66082f1_z.jpg20191010_172607_HDR by freddy dyfre, on Flickr

48875310528_ae4a63fbee_z.jpg20191010_172611_HDR by freddy dyfre, on Flickr

48876038462_e6529321f3_z.jpg20191010_172615_HDR by freddy dyfre, on Flickr

 

48875843001_a1c4805a6d_z.jpg20191010_180825 by freddy dyfre, on Flickr

48875308768_3b43da28bd_z.jpg20191010_180820 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Nα μερικες ακομη

 

 

48875843571_0de66082f1_z.jpg20191010_172607_HDR by freddy dyfre, on Flickr

48875310528_ae4a63fbee_z.jpg20191010_172611_HDR by freddy dyfre, on Flickr

48876038462_e6529321f3_z.jpg20191010_172615_HDR by freddy dyfre, on Flickr

 

48875843001_a1c4805a6d_z.jpg20191010_180825 by freddy dyfre, on Flickr

48875308768_3b43da28bd_z.jpg20191010_180820 by freddy dyfre, on Flickr

 

Οπότε μπορείς, βγάλε με τον ήλιο πίσω σου και χωρίς hdr. Μόνο με την κανονική κάμερα.

Βλέπω ότι οι περισσότερες φωτογραφίες είναι με ενεργό hdr. Η ενεργοποίηση ήταν αυτόματη ή το είχες εσύ ενεργό;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπορείς, βγάλε με τον ήλιο πίσω σου και χωρίς hdr. Μόνο με την κανονική κάμερα.

 

Βλέπω ότι οι περισσότερες φωτογραφίες είναι με ενεργό hdr. Η ενεργοποίηση ήταν αυτόματη ή το είχες εσύ ενεργό;

Όλα αυτόματα δεν πείραξα τίποτα.. Θα το κάνω την επόμενη φορά αυτό που λες.. Το hdr υπάρχει λόγος να το πειράξεις πάντως; για να βοηθήσει δεν είναι εκεί;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εδω με ηλιο πισω ...

η πρωτη με hdr η δευτερη χωρις ..

48880618966_0f2ff053b1_z.jpg20191011_172311_HDR by freddy dyfre, on Flickr

 

48880812047_fb6f9c4bfe_z.jpg20191011_172337 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτόματα δεν πείραξα τίποτα.. Θα το κάνω την επόμενη φορά αυτό που λες.. Το hdr υπάρχει λόγος να το πειράξεις πάντως; για να βοηθήσει δεν είναι εκεί;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι για έξτρα βοήθεια το έχει αλλά εγώ θέλω να δω φυσικό αποτέλεσμα. Έχω θέμα με τις φωτογραφίες και θέλω να ξέρω πώς τραβά.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο εμπιστεύεστε το Antutu?

Εδώ λέει ότι το G8 σκοράρει 371.000

https://www.kimovil.com/el/lg-g8-thinq/antutu

 

Τρέχω εγώ την πρώτη φορά, χωρίς να έχω κάνει restart

320.000

Τρέχω 2η φορά μετά από restart

280.000 :confused:

Τρέχω 3η μετά από restart ΚΑΙ airplane mode

279.000 :mad:

 

Εσείς τι αποτελέσματα έχετε βγάλει;

Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω έχω το δικό μου αλλά δεν είναι για εμπιστοσύνη το antutu 333000 ,αν δεις στο yt έχει διάφορα τρικ να έχεις άλλη βαθμολογία

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...