Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο αν θελεις μπορεις να το ρωτησεις αν τους στειλεις ενα μειλ..αν και πριν 4 χρονια που αγορασα κινητο για τη συζυγο μου απο πολυ γνωστο σκρουτζομαγαζο,παρολο που δεν το εγραφε καπου στο σαιτ τους,μου ηρθε με το λογοτυπο της TIM στο κουτι του.

Πριν λοιπον το κανω unboxing τους πηρα τηλεφωνο κι ανεφερα το συγκεκριμενο γεγονος αλλα με διαβεβαιωσαν οτι δεν θα εχω κανενα θεμα,αλλα και παλι αν ειχα θα μου εκαναν αντικατασταση οταν θα παραλαμβαναν νεα παρτιδα με ξεκλειδωτες συσκευες.

 

Οταν ανοιξα τη συσκευη δεν μου εβγαλε καν το λογοτυπο της ιταλικης εταιριας,αλλα ειχε μονο κατι εφαρμογες της εγκατεστημενες,τις οποιες απεγκατεστησα αμεσως και η συσκευη ακομα και σημερα λειτουργει μια χαρα και μαλιστα παιρνει ακομα και security updates..οπως καταλαβαινεις προφανως και δεν προκειται για LG ετσι;))

 

Οπως και να εχει μια επικοινωνια μαζι τους θα σου λυσει τις οποιες αποριες.

Τωρα αν καποιος αλλος φιλος γνωριζει κατι παραπανω επι του θεματος ας μας διαφωτισει.

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

Κάνετε μια ερώτηση στο site και στον πάροχο σας παιδιά με το θέμα με την ΤΙΜ. Δε νομίζω να έχει θέμα αλλά ρωτήστε καλού κακού.
Link to comment
Share on other sites

@ikgamsu εγώ το έχω το τηλ.

 

Από εκεί που έκανες παραγγελία κράτους αρχικά ένα τηλ τώρα λόγω εορτών μπορεί να χάθηκε η μπάλα λίγο.

Τηλεφώνησα πριν λιγο στο μαγαζι απο bestprice για την παραγγελία που ειχα κανει 23/12 και μου ειπαν -τι αλλο;- οτι δεν το βρισκουν απο κανέναν προμηθευτή και να το ακυρώσουμε. Στο bestprice παρ' ολα αυτα, οι ιδιοι, συνεχίζουν και το εχουν παράδοση "σε 4 εως 10 ημερες". Φοβεροι οι άνθρωποι ετσι; Τους τρωει ο κώλoς τους για αρνητική κριτική πραγματικά...

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

ditsokas και Stratos86 σήμερα τα ξημερώματα κατά τις 4 το πέτυχα σε μαγαζί στο Σκρουτζ (ονοματα δε λεμε...) 450€, παράδοση σε 1-3 μερες και το παρήγγειλα με το σκεπτικό ότι κι αυτοι τρολαρουν και θα μου πουν "δεν το βρίσκουν οι προμηθευτές" κτλπ. Βλεπω τωρα οτι πριν 3 ωρες μου έστειλαν οτι το παρέδωσαν στην ACS και το φερνουν αυριο σπίτι. Θα δω τι θα μου φερουν αυριο, μην ειναι κανα ανοιγμένο ή κινέζικο ή δεν ξέρω 'γω τι και σας λέω αλλιώς παραγγειλτε αν θέλετε.

 

https://www.skroutz.gr/s/19283100/LG-G8S-ThinQ-Dual-128GB.html

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ditsokas και Stratos86 σήμερα τα ξημερώματα κατά τις 4 το πέτυχα σε μαγαζί στο Σκρουτζ (ονοματα δε λεμε...) 450€, παράδοση σε 1-3 μερες και το παρήγγειλα με το σκεπτικό ότι κι αυτοι τρολαρουν και θα μου πουν "δεν το βρίσκουν οι προμηθευτές" κτλπ. Βλεπω τωρα οτι πριν 3 ωρες μου έστειλαν οτι το παρέδωσαν στην ACS και το φερνουν αυριο σπίτι. Θα δω τι θα μου φερουν αυριο, μην ειναι κανα ανοιγμένο ή κινέζικο ή δεν ξέρω 'γω τι και σας λέω αλλιώς παραγγειλτε αν θέλετε.

 

https://www.skroutz.gr/s/19283100/LG-G8S-ThinQ-Dual-128GB.html

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι πως δεν βλέπω να αναφέρουν γενικά πολλοί τα ονόματα απο τα σκρουτζομάγαζα. Υπάρχει κάποιος κανονισμός στο forum που το απαγορεύει; Εν πάση περιπτώσει, το μόνο σκρουτζομάγαζο που το έχει διαθέσιμο 1-3 εργάσιμες αυτή τη στιγμή που το κοιτάζω, το έχει στα 490 ευρώ (περίπου 500 με μεταφορικά). Δυστυχώς αυτή η τιμή είναι υψηλή για εμένα. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την πληροφορία και θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μας ενημέρωνες τι παρέλαβες στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν βλέπω να αναφέρουν γενικά πολλοί τα ονόματα απο τα σκρουτζομάγαζα. Υπάρχει κάποιος κανονισμός στο forum που το απαγορεύει; Εν πάση περιπτώσει, το μόνο σκρουτζομάγαζο που το έχει διαθέσιμο 1-3 εργάσιμες αυτή τη στιγμή που το κοιτάζω, το έχει στα 490 ευρώ (περίπου 500 με μεταφορικά). Δυστυχώς αυτή η τιμή είναι υψηλή για εμένα. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την πληροφορία και θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μας ενημέρωνες τι παρέλαβες στο τέλος.

 

Ναι, ειναι το 2ο μαγαζι απο πανω. Βλεπω την ανεβασαν την τιμη. Εμενα μου βγηκε 450 με εξοδα κλπ. Το ονομα δεν το αναφερω γιατι στο παρελθον μου ειχαν σβησει μνμ επειδη θεωρούνταν διαφημιση. Ειδα στο track order οτι δεν προλαβαν σμρ. Αυριο λογικα θα το φερουν.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ..οσοι την πήραμε την κινηταρα αρχικα δηλαδη οταν το πετύχαινες και 380 σε μερικα μαγαζια ημασταν απο τους τυχερούς τελικά ..απιστευτο ! :)

κριμα μια τοσο ομορφη συσκευη να μην εχει την αναγνωριση που της αξιζει ..εγω ειμαι καλυμενος στο φουλ μαζι της ...!

παιδια απο θηκες γενικα εχετε βρει ποικιλίες ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος θελει μπορεί να το παραγγείλει απο Σκρουτζ στο πρωτο μαγαζι. Μου το έφεραν χθες, σφραγισμένο κομπλέ με ζελατίνα μαλιστα. Στην ετικέτα στο κουτι μονο που γραφει TIM δεν ξερω τι παιζει. Λογω δουλειάς δεν το εχω ανοίξει ακομη.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το ανοιξα χθες το απόγευμα και το έστηνα. Απο το justech που το πηρα (και το έχουν ακομη στα €450) ειναι ΤΙΜ το τηλέφωνο. Με ποια έννοια; Οταν το ανοιγεις, εκεί που ακούγεται η μουσικουλα της LG, αντι να δειχνει το λογοτυπο της δειχνει το σημα της ΤΙΜ. Επειτα οταν ανοιξε, ειχε wallpaper της ΤΙΜ και 6-7 αν θυμάμαι καλα εφαρμογες της, τις οποιες βεβαια απεγκατεστησα αμεσως χωρις κανένα προβλημα και αλλαξα και το φόντο. Κατα τα αλλα κανενα αλλο θέμα. Πηρε και τις ενημερώσεις του κανονικα (security update Νοέμβρη). Ειναι ωραιο το τηλεφωνακι. Τωρα σιγα σιγα το μαθαινω. Εχω να παρω LG απο το G3. Απο κάμερες μη ρωτατε, δεν εχω απαιτήσεις, ουτε gcam βαζω ποτε, μια χαρα μου φαίνονται. Ειναι και γρηγορο με τον 855. Το πηρα κυρίως λογω του old school aspect ratio που εχει και είναι ακομη σχετικα πλατύ καθως δυστυχώς δεν μου αρεσουν καθολου τα μακρόστενα και το μέγεθος αυτου ειναι ο,τι πρέπει. Καμια θηκη σιλικόνης λιγο πιο slim θα ηθελα να βρω απο Ελλάδα καθως αυτη που εχει στο κουτι ειναι πολυ bulky. Αν έχει καποιος να προτεινει καποια... Απο οτι ειδα πριν λιγο, το βαλανε και αλλα 2 καταστηματα στο Σκρουτζ 5-10€ φθηνοτερα. Οποιος ενδιαφερεται...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το ανοιξα χθες το απόγευμα και το έστηνα. Απο το justech που το πηρα (και το έχουν ακομη στα €450) ειναι ΤΙΜ το τηλέφωνο. Με ποια έννοια; Οταν το ανοιγεις, εκεί που ακούγεται η μουσικουλα της LG, αντι να δειχνει το λογοτυπο της δειχνει το σημα της ΤΙΜ. Επειτα οταν ανοιξε, ειχε wallpaper της ΤΙΜ και 6-7 αν θυμάμαι καλα εφαρμογες της, τις οποιες βεβαια απεγκατεστησα αμεσως χωρις κανένα προβλημα και αλλαξα και το φόντο. Κατα τα αλλα κανενα αλλο θέμα. Πηρε και τις ενημερώσεις του κανονικα (security update Νοέμβρη). Ειναι ωραιο το τηλεφωνακι. Τωρα σιγα σιγα το μαθαινω. Εχω να παρω LG απο το G3. Απο κάμερες μη ρωτατε, δεν εχω απαιτήσεις, ουτε gcam βαζω ποτε, μια χαρα μου φαίνονται. Ειναι και γρηγορο με τον 855. Το πηρα κυρίως λογω του old school aspect ratio που εχει και είναι ακομη σχετικα πλατύ καθως δυστυχώς δεν μου αρεσουν καθολου τα μακρόστενα και το μέγεθος αυτου ειναι ο,τι πρέπει. Καμια θηκη σιλικόνης λιγο πιο slim θα ηθελα να βρω απο Ελλάδα καθως αυτη που εχει στο κουτι ειναι πολυ bulky. Αν έχει καποιος να προτεινει καποια... Απο οτι ειδα πριν λιγο, το βαλανε και αλλα 2 καταστηματα στο Σκρουτζ 5-10€ φθηνοτερα. Οποιος ενδιαφερεται...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να το χαρεις φιλε ..πολυ ομορφο κινητο για μενα ...

καμερα δυνατη (και εγω δεν ειχα ποτε τρελες απαιτήσεις ) !

μεγεθος και εμενα μου αρεσε πολυ ...ωραιος srereo ηχος απο τα ηχεία ..

αδιαβροχο ...

περιμενω εντυπωσεις και απο την μπαταρια :)

Link to comment
Share on other sites

να το χαρεις φιλε ..πολυ ομορφο κινητο για μενα ...

 

καμερα δυνατη (και εγω δεν ειχα ποτε τρελες απαιτήσεις ) !

 

μεγεθος και εμενα μου αρεσε πολυ ...ωραιος srereo ηχος απο τα ηχεία ..

 

αδιαβροχο ...

 

περιμενω εντυπωσεις και απο την μπαταρια :)

Σε ευχαριστώ. Ξεχασα να αναφερω και τον ηχο, εχεις δικαιο. Ειναι τρομερός απ τα ηχεια και με ακουστικά ακομη καλύτερος. Για την μπαταρια δεν εχω τρελες απαιτήσεις. Προερχομαι απο το Galaxy A70 των 4500 mAh και πιο πριν ειχα κατι Xiaomi με τερατα μπαταρίες. Αυτουνου ειναι πιο μικρή αλλα ξαναλέω δεν με ενοχλει πολυ.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βόλεψε η θήκη που είχε μέσα. Διάφανη που δείχνει και το όμορφο πίσω μέρος στυλ καθρέφτη που έχει. Ένα τζαμακι προστασιας έβαλα μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας γνωση περι LG κτλ. Να κανω ενα ρητορικό ερώτημα... Ποτε βλεπετε να παιρνουμε android 10; Καλοκαίρι; Ή μπορεί και καθόλου; Οχι οτι με τρωει μα παρω 10. Τα full gestures που εχει με ενδιαφέρουν.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας γνωση περι LG κτλ. Να κανω ενα ρητορικό ερώτημα... Ποτε βλεπετε να παιρνουμε android 10; Καλοκαίρι; Ή μπορεί και καθόλου; Οχι οτι με τρωει μα παρω 10. Τα full gestures που εχει με ενδιαφέρουν.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lg είσαι!!!! Ποτέ δεν ξέρεις :)

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lg είσαι!!!! Ποτέ δεν ξέρεις :)

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο σκεφτομουν...:grin:

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας γνωση περι LG κτλ. Να κανω ενα ρητορικό ερώτημα... Ποτε βλεπετε να παιρνουμε android 10; Καλοκαίρι; Ή μπορεί και καθόλου; Οχι οτι με τρωει μα παρω 10. Τα full gestures που εχει με ενδιαφέρουν.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως αργήσει λίγο αλλά μάλλον θα έρθει πιστεύω. Το απλό LG G8 ξεκίνησε πάντως να αναβαθμίζεται στο android 10 τον προηγούμενο μήνα (οχι όλα τα μοντέλα ακόμα αλλά τουλάχιστον ξεκίνησε). Επίσης υπάρχει και μια ευχάριστη έκπληξη. Απ οτι διάβασα, τα LG G8 που πήραν την andorid 10, την πήραν και με αναβαθμισμένο UI, δηλαδή το UX 9 που υπάρχει στο LG G8x. Θεωρώ αρκετά πιθανό να γίνει το ίδιο και με το G8s.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αργήσει λίγο αλλά μάλλον θα έρθει πιστεύω. Το απλό LG G8 ξεκίνησε πάντως να αναβαθμίζεται στο android 10 τον προηγούμενο μήνα (οχι όλα τα μοντέλα ακόμα αλλά τουλάχιστον ξεκίνησε). Επίσης υπάρχει και μια ευχάριστη έκπληξη. Απ οτι διάβασα, τα LG G8 που πήραν την andorid 10, την πήραν και με αναβαθμισμένο UI, δηλαδή το UX 9 που υπάρχει στο LG G8x. Θεωρώ αρκετά πιθανό να γίνει το ίδιο και με το G8s.

 

Το ιδιο διαβασα χθες βραδυ και για το V50. Ξεκινησε να παίρνει την 10αρα πακετο με lg ux 9.0 με full gestures. Γι αυτό ηρθα και ρωτησα αν παιζει και για εμας τπτ καποια στιγμη...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ιούλη με Σεπτέμβρη απ'ότι λένε θα πάρουμε οι του G8s. Όταν θα κυκλοφορήσει η 11 δηλαδή. Έλα μωρή LGάρα αθάνατη...

 

 

https://www.gsmarena.com/9_more_lg_phones_are_getting_android_10_coming_this_year-news-41204.php

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε μόλις τώρα update 574154470422879e32ca05c6be471e5d.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έγινε ακόμη πιο σβέλτο το κινητό μετά το update ή μου φαίνεται;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινει καλύτερα!!
Ήταν που ήταν σφαίρα τώρα έγινε ένα κλικ πιο γρήγορο ακόμη :):) και πιο smooth στην αίσθηση γενικώς.. πραγματικά δεν μετανιώνω στιγμή που το αγόρασα

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κλεισμένος σπίτι αυτές τις μέρες με πυρετό αναρρωτική κτλ και παίζω όλη τη μέρα με το κινητό. η μπαταρία μετά το update κάνει παπάδες. έφτασα 6,5 ώρες οθόνη σήμερα. Εντάξει μιλάμε για κινητάρα. 214b8212064ed4005d8e4b77237de7f2.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κλεισμένος σπίτι αυτές τις μέρες με πυρετό αναρρωτική κτλ και παίζω όλη τη μέρα με το κινητό. η μπαταρία μετά το update κάνει παπάδες. έφτασα 6,5 ώρες οθόνη σήμερα. Εντάξει μιλάμε για κινητάρα. 214b8212064ed4005d8e4b77237de7f2.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προέκταση τού χεριού :) . Τελικά όντως είναι ένα αξιόπιστο τηλ που τα έχει όλα (ράδιο; σνιφ)! Περαστικά σου φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προέκταση τού χεριού :) . Τελικά όντως είναι ένα αξιόπιστο τηλ που τα έχει όλα (ράδιο; σνιφ)! Περαστικά σου φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαχαχα. Άστα φίλε μου προέκταση κανονική.. δυναμίτης όμως σκυλί κανονικό το κινητό. και η μπαταρία. Μπράβο στην LG για άλλη μία φορά. μόνο το ράδιο λείπει εδώ για να ήμασταν φουλ. Στα λεφτά που το πήρα τότε κοντά στα 380 ήταν φοβερή αγορά

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...