Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν κοινά στοιχεία με το lg g8s που πήρα αλλά επειδή δεν υπάρχει thread ρωτάω εδώ μήπως ξέρετε.

 

Σαν hw αν δεν απατώμαι έχει δέκτη ραδιοφώνου. Σωστα; Υπάρχει τρόπος πχ με κάποιο app να έχω ραδιόφωνο; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε το 8s εφόσον το κανονικό δεν ήρθε ποτέ Ευρώπη, και οχι δεν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιηθεί το ράδιο δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι g8 ο τίτλος τοτε ρε παιδια; Ειπα και γω σπαμάρω σε λαθος thread :lol::lol::lol: :)

 

Πω κρίμα. Ξέρουμε γιατι το κόψανε στην Ευρώπη;

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας και τις εντυπώσεις σου από την συσκευή εφόσον την έχεις και ασχολείσαι με το φωτογραφικό κομμάτι!!! Μιλάμε πάντα για το stock!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας και τις εντυπώσεις σου από την συσκευή εφόσον την έχεις και ασχολείσαι με το φωτογραφικό κομμάτι!!! Μιλάμε πάντα για το stock!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και σου απάντησα και στα συγκριτικά τα γράφω και εδώ μην τυχον ενδιαφέρεται και άλλος

 

Πως σου φάνηκε το στοκ s/w της κάμερας? Γενικά σαν συσκευή (η εμφάνιση είναι υποκειμενικό για τον καθένα)?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η στοκ κάμερα του ειναι πραγματικά εξαιρετική (εκτός από την σέλφι που είναι αρκετά αδύναμη αν και με gcam σώζεται αρκετά). Σκέψου ότι για πρώτη φορά δεν ειμαι σίγουρος αν έχει νόημα η gcam σε τοπία με το βασικό φακό. Προς το παρόν gcam βάζω μόνο στον ultrawide (νυχτα) και σε πρόσωπα. Να τονίσω πως ειναι ίσως ο καλυτερος ultrawide που εχω δουλέψει (θα ανεβάσω σύντομα δείγματα). Επιπλέον εξαιρετικό είναι και το βιντεο. Ειδικα το smooth in/out με εχει εντυπωσιάσει. Πολύ ομαλές μεταβάσεις, σαν να χεις μεταβλητό focal στο φακό.

 

Τωρα σαν συσκευή. Ειναι η πρώτη lg που πιάνω μετά από χρόνια με πραγματικά καλή αυτονομία. Επιπλέον είναι αρκετά σβέλτη και με καλη οθόνη (το καλή αντί εξαιρετική μπαίνει λόγω ότι μιλάμε για ναυαρχιδα). Συμπαθητικός και ο ήχος χωρίς παραμορφώσεις αν και θα ήθελα ενα κλικ πανω την ένταση. Άκρως όμως ενοχλητικό ειναι το notch που είναι αρκετά μεγάλο και με το ζόρι χωράει δυο ειδοποιήσεις. Επιπλέον μπορώ να πω ότι ειχα χαρεί περισσότερο την οθόνη και εξωτερικά ηχεία του g7 (δεν εχει το γέμισμα του g7).

 

Δυο αρνητικά ακόμα που έχει είναι οτι δεν διαθέτει μαμα gestures (εβαλα app) όπως και native dark mode αν και το βολεύεις σε μεγάλο βαθμό ενεργοποιώντας την υψηλή αντίθεση στη προσβασιμότητα.

 

Overall ειναι μια πολύ καλή συσκευή και αν μάλιστα εστιάζεις στο βίντεο, στον ultrawide, dac και καλή αυτονομία είναι ότι πρέπει. Αν πάλι σε ενδιαφέρει περισσότερο η ένταση των εξωτερικών ηχείων ή η οξύτητα της οθόνης ισως καλύτερα να δεις κάποια άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αν και σου απάντησα και στα συγκριτικά τα γράφω και εδώ μην τυχον ενδιαφέρεται και άλλος

 

 

 

Η στοκ κάμερα του ειναι πραγματικά εξαιρετική (εκτός από την σέλφι που είναι αρκετά αδύναμη αν και με gcam σώζεται αρκετά). Σκέψου ότι για πρώτη φορά δεν ειμαι σίγουρος αν έχει νόημα η gcam σε τοπία με το βασικό φακό. Προς το παρόν gcam βάζω μόνο στον ultrawide (νυχτα) και σε πρόσωπα. Να τονίσω πως ειναι ίσως ο καλυτερος ultrawide που εχω δουλέψει (θα ανεβάσω σύντομα δείγματα). Επιπλέον εξαιρετικό είναι και το βιντεο. Ειδικα το smooth in/out με εχει εντυπωσιάσει. Πολύ ομαλές μεταβάσεις, σαν να χεις μεταβλητό focal στο φακό.

 

Τωρα σαν συσκευή. Ειναι η πρώτη lg που πιάνω μετά από χρόνια με πραγματικά καλή αυτονομία. Επιπλέον είναι αρκετά σβέλτη και με καλη οθόνη (το καλή αντί εξαιρετική μπαίνει λόγω ότι μιλάμε για ναυαρχιδα). Συμπαθητικός και ο ήχος χωρίς παραμορφώσεις αν και θα ήθελα ενα κλικ πανω την ένταση. Άκρως όμως ενοχλητικό ειναι το notch που είναι αρκετά μεγάλο και με το ζόρι χωράει δυο ειδοποιήσεις. Επιπλέον μπορώ να πω ότι ειχα χαρεί περισσότερο την οθόνη και εξωτερικά ηχεία του g7 (δεν εχει το γέμισμα του g7).

 

Δυο αρνητικά ακόμα που έχει είναι οτι δεν διαθέτει μαμα gestures (εβαλα app) όπως και native dark mode αν και το βολεύεις σε μεγάλο βαθμό ενεργοποιώντας την υψηλή αντίθεση στη προσβασιμότητα.

 

Overall ειναι μια πολύ καλή συσκευή και αν μάλιστα εστιάζεις στο βίντεο, στον ultrawide, dac και καλή αυτονομία είναι ότι πρέπει. Αν πάλι σε ενδιαφέρει περισσότερο η ένταση των εξωτερικών ηχείων ή η οξύτητα της οθόνης ισως καλύτερα να δεις κάποια άλλη συσκευή.

 

Η UX 9.0 που θα έρθει με την αναβάθμιση σε Android 10 θα έχει native night mode. Θα ήθελα να σου κάνω δύο ερωτήσεις. Η πρώτη είναι για τα gestures. Θα υποθέσω πως γνωρίζεις οτι υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις που ενεργοποιεί τα gestures ή αφήνει τα κλασικά κουμπιά (που είναι και η default επιλογή για κάποιον λόγο). Υπάρχουν και άλλα gestures για τα οποία έπρεπε να βάλεις ξεχωριστό app; Είμαι ακόμα "νέος" στις τελευταίες εκδόσεις του Android καθώς πριν απο το G8s είχα το G2 οπότε έμεινα πίσω. Δεύτερη ερώτηση. Όταν μίλησες για την οθόνη (οτι είναι καλή αλλά οχι εξαιρετική) εννοούσες την full HD ανάλυση σε σύγκριση με τις 4Κ ή υπάρχει και κάτι άλλο που δεν σου άρεσε;

Link to comment
Share on other sites

Η UX 9.0 που θα έρθει με την αναβάθμιση σε Android 10 θα έχει native night mode. Θα ήθελα να σου κάνω δύο ερωτήσεις. Η πρώτη είναι για τα gestures. Θα υποθέσω πως γνωρίζεις οτι υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις που ενεργοποιεί τα gestures ή αφήνει τα κλασικά κουμπιά (που είναι και η default επιλογή για κάποιον λόγο). Υπάρχουν και άλλα gestures για τα οποία έπρεπε να βάλεις ξεχωριστό app; Είμαι ακόμα "νέος" στις τελευταίες εκδόσεις του Android καθώς πριν απο το G8s είχα το G2 οπότε έμεινα πίσω. Δεύτερη ερώτηση. Όταν μίλησες για την οθόνη (οτι είναι καλή αλλά οχι εξαιρετική) εννοούσες την full HD ανάλυση σε σύγκριση με τις 4Κ ή υπάρχει και κάτι άλλο που δεν σου άρεσε;

 

Θα ξεκινήσω από την οθόνη. Το g7 ας πουμε εκτός από υψηλότερη ανάλυση ήταν και lcd κάτι που αυξάνει ακόμα περισσότερο την οξυτητα. Πιστεύω πως στις ναυαρχίδες που έχουν amoled είναι σημαντικο να έχει μια ανάλυση 2K ώστε να δείχνει πιο οξυ. Κατα τα άλλα έχω παράλληλα το 1+7 (ίδια ανάλυση) που για κάποιο λόγο μου φαίνεται σαν να χει καλυτερη ευκρίνεια ή τουλάχιστον την προτιμώ. Βέβαια η οθόνη του g8s ειναι πιο φωτεινή και ίσως ο λόγος που προτιμώ ακόμα του 1+7 να ειναι θέμα calibration στα χρώματα (θα το δω και θα επανέλθω)

 

Όσον αφορά τα gestures εννοώ αντί να έχεις κουμπια για back, home κλπ να κανεις απλα swipe απο δεξιά άκρη προς αριστερά για back, από κάτω άκρη προς τα πάνω για home κλπ. Δηλαδή αφενώς δεν φαίνονται καθόλου και αφετέρου δεν χρειάζεται να τα εμφανίσεις για να τα πατήσεις (κάνεις απλά την χειρονομία). Έχει κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις και δεν το ειδα; :confused:

 

Υ.Γ. Μέχρι να πάρουμε 10 θα έχω αλλάξει 2-3 συσκευές :lol:

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ποιο app χρησιμοποίησες για gestures γιατι εγω έβαλα το full screen gestures και δεν εμεινα ικανοποιημένος. Συγκεκριμένα, στα τερμα αριστερά και δεξιά της οθόνης υπηρχε έντονο unresponsiveness.

 

Να πω κι εγω επισης μετα απο 1 μηνα που το εχω οτι η οθόνη αν και oled δεν έχει καμια σχεση σε σύγκριση με μια super amoled όπως του Samsung galaxy a70 που ειχα. Του Samsung "πέταγε" η οθόνη απο ολες τις απόψεις. Αυρη μπροστά του ειναι σαν μια πολυ καλη lcd.

 

Τέλος, επειδή ειχα να χρησιμοποιήσω lg απ το g3 και εκτοτε ειχα κυριως Xiaomi και Huawei και εσχάτως το Samsung. Δυστυχώς η αυτονομία (για τη δικη μου χρηση) είναι απαράδεκτη. Με γυρισε 4-5 χρόνια πισω που όποτε έβρισκα χρονο στο σπιτι το έβαζα και για κανα 20λεπτο στην πριζα για να με βγαλει και πιο μετά. Ισως κακομαθα κι εγω που ειχα 2 Xiaomi απο τη mi max σειρα με 4-5.000 mAh και μου κακοφαινεται αλλα και κατι μικρότερα Huawei/Honor αλλα και το a70 που ειχα αμέσως πριν ηταν πολυ καλύτερα στο θεμα αυτο.

 

Εντέλει να πω πως αν εξαιρέσω την αυτονομία και τη σελφοκαμερα που είναι αισχος κι αυτη ειμαι αρκετά χαρούμενος. Μου αρέσει το μαζεμένο μέγεθος/βαρος κι οτι δεν είναι σαν σοκοφρετα. Η αναγνώριση προσώπου ειναι η καλύτερη που εχω πετυχει σε κινητό, ακομη και νύχτα ξεκλειδώνει. Ταχυτατο ειναι και μου εφερε και νοσταλγία με το μενου του από παλιες lg φασεις. Κατα τα αλλα ουτε κι εγω βλεπω να ειμαι εδω οταν Ιούλιο - Αύγουστο ερθει η 9.0 UX με τη 10αρα. Δυστυχώς λογω της αυτονομίας θα κοιταξω το καλοκαίρι (ισως και νωρίτερα) κάποιο αλλο.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το fluid gestures. Για μένα η καλύτερη υλοποίηση και με αρκετές ρυθμίσεις να το φέρεις στα μέτρα σου.

 

Κοιτα αυτονομία αμα συγκρίνεις με Mi max ή ακόμα και με a70 προφανώς είναι κάπως άδικη σύγκριση. Κατα τα άλλα παιζουν πολλά ρόλο. Ας πούμε μόλις διαπίστωσα οτι κάποιες gcam έχουν μέχρι και 5πλασιο drain από κάποιες άλλες σε αυτή τη συσκευή.

 

Για τη σέλφι συμφωνώ πως ειναι κάτω των προσδοκιών αν και φτιάχνει πάρα πολύ με gcam (για οποιον θέλει ανεβαζω και δειγματα στοκ vs gcam στη σελφι).

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω από την οθόνη. Το g7 ας πουμε εκτός από υψηλότερη ανάλυση ήταν και lcd κάτι που αυξάνει ακόμα περισσότερο την οξυτητα. Πιστεύω πως στις ναυαρχίδες που έχουν amoled είναι σημαντικο να έχει μια ανάλυση 2K ώστε να δείχνει πιο οξυ. Κατα τα άλλα έχω παράλληλα το 1+7 (ίδια ανάλυση) που για κάποιο λόγο μου φαίνεται σαν να χει καλυτερη ευκρίνεια ή τουλάχιστον την προτιμώ.

 

Όσον αφορά τα gestures εννοώ αντί να έχεις κουμπια για back, home κλπ να κανεις απλα swipe απο δεξιά άκρη προς αριστερά για back, από κάτω άκρη προς τα πάνω για home κλπ. Δηλαδή αφενώς δεν φαίνονται καθόλου και αφετέρου δεν χρειάζεται να τα εμφανίσεις για να τα πατήσεις (κάνεις απλά την χειρονομία). Έχει κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις και δεν το ειδα; :confused:

 

Υ.Γ. Μέχρι να πάρουμε 10 θα έχω αλλάξει 2-3 συσκευές :lol:

 

Αυτά τα gestures που αναφέρεις τα έχει κανονικά φίλε μου χωρίς την ανάγκη πρόσθετων app. Μάλλον δεν έψαξες καλά τις ρυθμίσεις. Δεν σε κατηγορώ βέβαια γιατι και εγώ δεν έβρισκα μια άλλη ρύθμιση (το swipe στον αισθητήρα δαχτυλικών για να κατεβαίνει το notification drawer) και ρώτησα εδώ στο forum για να μάθω πού ήταν :-)

Δεν γνωρίζω προσωπικά για το αν η LCD τεχνολογία δίνει μεγαλύτερη "οξύτητα" σε σχέση με τις LED. Στα "χαρτιά" πάντως το 1+7 έχει απειροελάχιστα παραπάνω ανάλυση (1080 x 2340 pixels έναντι 1080 x 2248) λογικά επειδή είναι πιο στενόμακρο και μόλις 1 ppi περισσότερο. Δεν ξέρω αν είναι αρκετό για να καταλάβει κάποιος διαφορές σε ευκρίνεια. Εγώ μπορώ μόνο να συγκρίνω το G2 που έχει LCD σε Full HD αλλά βέβαια είναι πιο μικρό σε μέγεθος και δεν βλέπω να υστερεί. Η απεικόνιση χρωμάτων πώς σου φαίνεται σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό;

Όσο για τις καθυστερήσεις στις αναβαθμίσεις, είναι λίγο πολύ γνωστό με την LG :-) Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί να περιμένω λίγο παραπάνω. Έτσι κι αλλιώς δεν ξέρω αν οι διαφορές απο την μία έκδοση στην επόμενη είναι τόσο ριζοσπαστικές που θα τις ήθελα "εδώ και τώρα".

Link to comment
Share on other sites

Αν και σου απάντησα και στα συγκριτικά τα γράφω και εδώ μην τυχον ενδιαφέρεται και άλλος

 

 

 

Η στοκ κάμερα του ειναι πραγματικά εξαιρετική (εκτός από την σέλφι που είναι αρκετά αδύναμη αν και με gcam σώζεται αρκετά). Σκέψου ότι για πρώτη φορά δεν ειμαι σίγουρος αν έχει νόημα η gcam σε τοπία με το βασικό φακό. Προς το παρόν gcam βάζω μόνο στον ultrawide (νυχτα) και σε πρόσωπα. Να τονίσω πως ειναι ίσως ο καλυτερος ultrawide που εχω δουλέψει (θα ανεβάσω σύντομα δείγματα). Επιπλέον εξαιρετικό είναι και το βιντεο. Ειδικα το smooth in/out με εχει εντυπωσιάσει. Πολύ ομαλές μεταβάσεις, σαν να χεις μεταβλητό focal στο φακό.

 

Τωρα σαν συσκευή. Ειναι η πρώτη lg που πιάνω μετά από χρόνια με πραγματικά καλή αυτονομία. Επιπλέον είναι αρκετά σβέλτη και με καλη οθόνη (το καλή αντί εξαιρετική μπαίνει λόγω ότι μιλάμε για ναυαρχιδα). Συμπαθητικός και ο ήχος χωρίς παραμορφώσεις αν και θα ήθελα ενα κλικ πανω την ένταση. Άκρως όμως ενοχλητικό ειναι το notch που είναι αρκετά μεγάλο και με το ζόρι χωράει δυο ειδοποιήσεις. Επιπλέον μπορώ να πω ότι ειχα χαρεί περισσότερο την οθόνη και εξωτερικά ηχεία του g7 (δεν εχει το γέμισμα του g7).

 

Δυο αρνητικά ακόμα που έχει είναι οτι δεν διαθέτει μαμα gestures (εβαλα app) όπως και native dark mode αν και το βολεύεις σε μεγάλο βαθμό ενεργοποιώντας την υψηλή αντίθεση στη προσβασιμότητα.

 

Overall ειναι μια πολύ καλή συσκευή και αν μάλιστα εστιάζεις στο βίντεο, στον ultrawide, dac και καλή αυτονομία είναι ότι πρέπει. Αν πάλι σε ενδιαφέρει περισσότερο η ένταση των εξωτερικών ηχείων ή η οξύτητα της οθόνης ισως καλύτερα να δεις κάποια άλλη συσκευή.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, την συσκευή την έχω από τον Οκτώβριο, όπως σε είπα η εμφάνιση (notch) είναι υποκειμενικό για τον καθένα, έτσι κι αλλιώς στην πληρέστερη AOD έχω τα πάντα. Πριν είχα το Mi 8 (πολύ καλή κάμερα) αλλά μπορεί να με πεις και funboy (ιδίως σε αυτή την τιμή-specs) της LG (κάτοχος g2 g5 -g8s) +ότι έχει και τα έξτρα καλά ασύρματη φόρτιση αδιάβροχο sd slot.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, την συσκευή την έχω από τον Οκτώβριο, όπως σε είπα η εμφάνιση (notch) είναι υποκειμενικό για τον καθένα, έτσι κι αλλιώς στην πληρέστερη AOD έχω τα πάντα. Πριν είχα το Mi 8 (πολύ καλή κάμερα) αλλά μπορεί να με πεις και funboy (ιδίως σε αυτή την τιμή-specs) της LG (κάτοχος g2 g5 -g8s) +ότι έχει και τα έξτρα καλά ασύρματη φόρτιση αδιάβροχο sd slot.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για dark mode, όχι πλήρες, κατεβάστε το ux8 black.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα (μόνο) εμφάνισης το να μην χωράει πάνω απο 2 ειδοποίησης. Ειναι και πρακτικό το ζήτημα. Με το που εχεις 3+ ειδοποιήσεις τελικά στα εικονίδια πάνω εμφανίζεται μόνο η μια και οι υπόλοιπες με 3 τελείες... Είναι λίγο σπαστικό αυτό.

 

Από την άλλη δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. Απλά δεν είναι μονο ζήτημα εμφάνισης αυτό. Και η aod στα δειχνει ολα μονο οταν δεν δουλευεις το κινητό. Όταν ομως πχ σερφάρεις και έχεις ξεχάσει κάποια ειδοποίηση (ή το είχες στο μην ενοχλείται) τότε μόνο τα εικονίδια ειδοποιήσεων πανω ειναι που βλέπεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για dark mode, όχι πλήρες, κατεβάστε το ux8 black.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειάζεσαι app για αυτο. Για μερικώς dark ενεργοποιείς απλά την υψηλή αντίθεση στη προσβασιμότητα ;):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα (μόνο) εμφάνισης το να μην χωράει πάνω απο 2 ειδοποίησης. Ειναι και πρακτικό το ζήτημα. Με το που εχεις 3+ ειδοποιήσεις τελικά στα εικονίδια πάνω εμφανίζεται μόνο η μια και οι υπόλοιπες με 3 τελείες... Είναι λίγο σπαστικό αυτό.

 

Από την άλλη δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. Απλά δεν είναι μονο ζήτημα εμφάνισης αυτό. Και η aod στα δειχνει ολα μονο οταν δεν δουλευεις το κινητό. Όταν ομως πχ σερφάρεις και έχεις ξεχάσει κάποια ειδοποίηση (ή το είχες στο μην ενοχλείται) τότε μόνο τα εικονίδια ειδοποιήσεων πανω ειναι που βλέπεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν χρειάζεσαι app για αυτο. Για μερικώς dark ενεργοποιείς απλά την υψηλή αντίθεση στη προσβασιμότητα ;):)

 

Αντρέα η υψηλή αντίθεση δεν βολεύει, πχ άνοιξε κάμερα να βγάλεις μια φώτο με υψηλή αντίθεση ανοιχτή..το έκανα και εγώ αλλά δεν βολεύει, απλά κατεβάσεις μαύρο θέμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η αναβάθμιση που μιλάγατε εδώ πριν βδομάδες. Τώρα μου ήρθε...0ed78597620aa2706934ce07cca792f6.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

V10f ??

Απότι βλέπω αυτή είναι μια έκδοση που δώθηκε τον Αύγουστο.

Εγώ έχω την V10n που είναι Patch Δεκεμβρίου

 

https://lg-firmwares.com/lg-lmg810eaw-firmwares/#tab=firmwares

Link to comment
Share on other sites

V10f ??

 

Απότι βλέπω αυτή είναι μια έκδοση που δώθηκε τον Αύγουστο.

 

Εγώ έχω την V10n που είναι Patch Δεκεμβρίου

 

 

 

https://lg-firmwares.com/lg-lmg810eaw-firmwares/#tab=firmwares

Αυτά είναι... :D

Λογικά θα παίρνει ο,τι να 'ναι το δικό μου. Είναι branded TIM...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι... :D

Λογικά θα παίρνει ο,τι να 'ναι το δικό μου. Είναι branded TIM...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω και ένα LG G7 που το έδωσα στην σύζυγο και ήταν και αυτό ΤΙΜ.

Από την πρώτη στιγμή πέρασα έκδοση ITC και γλίτωσα από το bloatware και βάζεις πάντα ότι τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και ένα LG G7 που το έδωσα στην σύζυγο και ήταν και αυτό ΤΙΜ.

 

Από την πρώτη στιγμή πέρασα έκδοση ITC και γλίτωσα από το bloatware και βάζεις πάντα ότι τελευταίο.

Μάλιστα, ευχαριστώ. Δεν πρόκειται να ασχοληθώ καν. Ούτως ή άλλως θα κοιτάξω για κάτι άλλο προς Πάσχα μεριά.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

V10f ??

Απότι βλέπω αυτή είναι μια έκδοση που δώθηκε τον Αύγουστο.

Εγώ έχω την V10n που είναι Patch Δεκεμβρίου

 

https://lg-firmwares.com/lg-lmg810eaw-firmwares/#tab=firmwares

 

Ιανουαρίου 2020 ειναι το patch στην 10f στο branded που μόλις πήρα και εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντρέα η υψηλή αντίθεση δεν βολεύει, πχ άνοιξε κάμερα να βγάλεις μια φώτο με υψηλή αντίθεση ανοιχτή..το έκανα και εγώ αλλά δεν βολεύει, απλά κατεβάσεις μαύρο θέμα

 

Μάλλον λέμε άλλο πράγμα. Η υψηλή αντίθεση στη προσβασιμότητα που έβαλα έκανε μαύρα ολα τα μαμα apps (πχ ρολόι, κλησεις κλπ) όπως και κουρτίνα και ρυθμίσεις. Στη κάμερα δεν είδα κάτι ενοχλητικό. Το ιδιο το viewfinder δείχνει ακριβώς ότι έδειχνε και πριν. Δεν αυξήθηκε δηλαδή η αντίθεση. Απλά γίναν μαύρα κάποια πράγματα.

 

Τα μαύρα θέματα αλλάζουν και το χρώμα των apps;

Link to comment
Share on other sites

Ιανουαρίου 2020 ειναι το patch στην 10f στο branded που μόλις πήρα και εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μάλλον λέμε άλλο πράγμα. Η υψηλή αντίθεση στη προσβασιμότητα που έβαλα έκανε μαύρα ολα τα μαμα apps (πχ ρολόι, κλησεις κλπ) όπως και κουρτίνα και ρυθμίσεις. Στη κάμερα δεν είδα κάτι ενοχλητικό. Το ιδιο το viewfinder δείχνει ακριβώς ότι έδειχνε και πριν. Δεν αυξήθηκε δηλαδή η αντίθεση. Απλά γίναν μαύρα κάποια πράγματα.

 

Τα μαύρα θέματα αλλάζουν και το χρώμα των apps;

 

Στο v40 εμένα μου έκανε τα πάντα αντίστροφα και στην κάμερα δεν μπορούσες να κάνεις δουλειά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο v40 εμένα μου έκανε τα πάντα αντίστροφα και στην κάμερα δεν μπορούσες να κάνεις δουλειά..
Νίκο εσύ λες την επιλογή του colour inversion, ενώ ο φίλος από πάνω του high contrast screen. Το δεύτερο στην ουσία εφαρμόζει το black theme απλά και μόνο. Το πρώτο αντιστρέφει όλα τα χρώματα. Και ναι πχ δεν μπορείς να δουλέψεις κάμερα κλπ.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα το χθεσινό update (που δεν ξερω κι αν παιζει ρόλο) δεν λειτουργεί η ταχεια φόρτιση. Το εχω δοκιμάσει σε διαφορετικές πρίζες, εχω κανει on/off τη "βελτιστοποιημένη φόρτιση" μπας και γίνει τίποτα αλλα ...δεν. Το εβαλα γύρω στο 22% να φορτίσει στις 15:00 και τωρα ειναι στο 59% και του απομένουν λεει 2μιση ώρες ακόμη για πληρη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα το χθεσινό update (που δεν ξερω κι αν παιζει ρόλο) δεν λειτουργεί η ταχεια φόρτιση. Το εχω δοκιμάσει σε διαφορετικές πρίζες, εχω κανει on/off τη "βελτιστοποιημένη φόρτιση" μπας και γίνει τίποτα αλλα ...δεν. Το εβαλα γύρω στο 22% να φορτίσει στις 15:00 και τωρα ειναι στο 59% και του απομένουν λεει 2μιση ώρες ακόμη για πληρη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως είναι θέμα καλωδίου; Βάλε την εφαρμογή AccuBattery. Κάνε ότι σου λέει και μετά βάλε το να φορτίσει. Στο ρεύμα θα πρέπει να βλέπεις 800ma+. Συνήθως είναι θέμα καλωδίου πάντως.

 

Υπόψη επίσης ότι εμένα στο σπίτι κάποιες πρίζες φορτίζουν αργά ενίοτε και ενίοτε κανονικά. Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά βλέπω πως σε πολυπριζα της πλάκας όπου έχω και άλλα πράγματα συνδεδεμένα φορτίζει αργά.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα καλωδίου; Βάλε την εφαρμογή AccuBattery. Κάνε ότι σου λέει και μετά βάλε το να φορτίσει. Στο ρεύμα θα πρέπει να βλέπεις 800ma+. Συνήθως είναι θέμα καλωδίου πάντως.

 

Υπόψη επίσης ότι εμένα στο σπίτι κάποιες πρίζες φορτίζουν αργά ενίοτε και ενίοτε κανονικά. Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά βλέπω πως σε πολυπριζα της πλάκας όπου έχω και άλλα πράγματα συνδεδεμένα φορτίζει αργά.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Θα το δοκιμάσω αλλα δεν θα ήταν παράξενο; Ουτε 1μιση μηνα δεν το εχω το κινητό. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εσύ λες την επιλογή του colour inversion, ενώ ο φίλος από πάνω του high contrast screen. Το δεύτερο στην ουσία εφαρμόζει το black theme απλά και μόνο. Το πρώτο αντιστρέφει όλα τα χρώματα. Και ναι πχ δεν μπορείς να δουλέψεις κάμερα κλπ.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

 

Νόμιζα πως είναι το ίδιο. Μάλλον μπερδεύτηκα...μακάρι με το 2ο να γίνεται δουλειά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...