Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@master1992g και @thodragon

 

Τι γίνεται με τα δικά σας στο wifi; Στο δικό μου δεν υπάρχει κανένα θέμα από προχθές το απόγευμα.

 

Ενημερώστε κι εσείς για να βγάλουμε άκρη, γιατί αν εμφανίζεται και εξαφανίζεται σε όλους μαζί, μάλλον κάποιος 3ος παράγοντας φταίει.

 

 

 

 

 

 

 

Πήγαινε στην καρτέλα άλμπουμ και κάνε zoom out με τα δύο δάχτυλα.

ευχαριστώ φίλε το βρήκα...

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@master1992g και @thodragon

Τι γίνεται με τα δικά σας στο wifi; Στο δικό μου δεν υπάρχει κανένα θέμα από προχθές το απόγευμα.

Ενημερώστε κι εσείς για να βγάλουμε άκρη, γιατί αν εμφανίζεται και εξαφανίζεται σε όλους μαζί, μάλλον κάποιος 3ος παράγοντας φταίει.

Εμένα πάλι το κάνει αλλά όχι συνέχεια, μπορεί να συμβεί σε μια μέρα να μου το κάνει 2-3 φορές μπορεί και καθόλου. Μου συμβαίνει με το google analytics app που κάνω ανανέωση και παίρνει 30sec και την εφαρμογη του youtube που κολλάει στα μέσα του βίντεο και δεν το φορτώνει καθόλου. Οπότε είτε ανοίγω 4g και το φορτώνει άμεσα ή κλείνω και ξανανοίγω το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το κάνει αλλά όχι συνέχεια, μπορεί να συμβεί σε μια μέρα να μου το κάνει 2-3 φορές μπορεί και καθόλου. Μου συμβαίνει με το google analytics app που κάνω ανανέωση και παίρνει 30sec και την εφαρμογη του youtube που κολλάει στα μέσα του βίντεο και δεν το φορτώνει καθόλου. Οπότε είτε ανοίγω 4g και το φορτώνει άμεσα ή κλείνω και ξανανοίγω το wifi.

 

Περίεργο.

Εμένα δεν επηρέαζε ποτέ gapps, im και social.

Χρησιμοποιείς μήπως Samsung cloud ή κάποια εφαρμογή από το Galaxy Labs?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως για το wifi φταιει το παρακατω στις επ.προγραμματιστη ειναι ενεργο στο android 10:

 

92168411_2802464619788989_3822718272957054976_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=Kl5XHU-_l6cAX8NYp9B&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=4536b208e68dc9c674a91db27b5b768f&oe=5EB23EBA

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είναι ανενεργό.

Όπως και να χει, θα προσπαθήσω να αναπαράγω το πρόβλημα σήμερα, αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι βρήκα τι έφταιγε.

Κάθε φορά που άρχιζε το πρόβλημα (πάντα όταν ξυπνούσα), έβρισκα κολλημένο το Samsung cloud backup στο ρολόι, ενώ δεν είχε γίνει τελικά backup και στο κινητό κολλημένα τα αυτόματα backup του WhatsApp/viber στο drive.

Το τελευταίο που έκανα πριν λυθεί το πρόβλημα (αλλά δεν έκανα restart για να το καταλάβω εκείνη τη στιγμή) ήταν να ακυρώσω τα αυτόματα backup του viber/whatsapp.

Το Samsung cloud πλέον όντως κάνει backup κανονικά όπως πριν και δεν έχω κανένα θέμα με το wifi.

Θα περιμένω να δω αν θα εμφανιστεί αύριο το πρωί τώρα που τα ενεργοποίησα πάλι, μιας και έστησα ήδη και έναν πρόχειρο DHCP στο δίκτυο για να δω τι τρέχει πριν φάει σκαλωμα.

Αν και πιστεύω ότι αυτό έφταιγε τελικά, θα το επιβεβαιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι δε βρήκα καμία σχετική αναφορά σε forums και sites του εξωτερικού. Αν και η δική μου έκδοση είναι eur, οπότε δεν έχει πειραχτει από πάροχο και πάλι μου φαίνεται παράξενο.

Έκανα και ερώτημα στη samsung μεσω του chat στο samsung members και δεν είχαν ιδέα για το πρόβλημα.

Δεν ξέρω τι να κάνω, πραγματικά έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα. Μέχρι πριν ένα μήνα η συσκευή πέταγε και δεν άνοιγα τον υπολογιστή για τίποτα. Τώρα πλέον δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό σχεδόν για τίποτα αν δεν έχω ανοιχτά δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται, η αναβάθμιση του μαρτίου δημιούργησε πρόβλημα σε κάποιες συσκευές

 

_https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-9-i-anavathmisi-martioy-fainetai-na-dimioyrgei-provlima-stin-othoni/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν είναι θέμα της αναβάθμισης γιατί δε τα έχουν ολα το πρόβλημα; Οπως και με το wifi γιατί δεν το έχουν όλοι. Εγω ποτε δεν είχα θέμα όπως ειχα ξαναγράψει. Μήπως υπάρχει θέμα με το router σας η με κάποια εφαρμογή; Εγω πάντως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την συσκευή και με τη gcam άλλη κάμερα!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι δε βρήκα καμία σχετική αναφορά σε forums και sites του εξωτερικού. Αν και η δική μου έκδοση είναι eur, οπότε δεν έχει πειραχτει από πάροχο και πάλι μου φαίνεται παράξενο.

Έκανα και ερώτημα στη samsung μεσω του chat στο samsung members και δεν είχαν ιδέα για το πρόβλημα.

Δεν ξέρω τι να κάνω, πραγματικά έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα. Μέχρι πριν ένα μήνα η συσκευή πέταγε και δεν άνοιγα τον υπολογιστή για τίποτα. Τώρα πλέον δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό σχεδόν για τίποτα αν δεν έχω ανοιχτά δεδομένα.

 

Ούτε πρόκειται ποτέ να ακούσεις για σοβαρά προβλήματα πέρα από τα τρανταχτά που θα γίνουν άρθρα κλπ.

Επί 3 χρόνια, σε 3 διαφορετικές συσκευές Samsung, εάν έκανα απεγκατασταση μια εφαρμογή έκλεινε από μόνο του το do not disturb. Καμία αναφορά πουθενά, φτιάχτηκε πριν κάνα 6μηνο τελικά.

 

Όπως και να χει, ελπίζω να φτιάξει ότι χάλασε η Samsung. Εγώ πριν λίγο το έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε πρόκειται ποτέ να ακούσεις για σοβαρά προβλήματα πέρα από τα τρανταχτά που θα γίνουν άρθρα κλπ.

 

Επί 3 χρόνια, σε 3 διαφορετικές συσκευές Samsung, εάν έκανα απεγκατασταση μια εφαρμογή έκλεινε από μόνο του το do not disturb. Καμία αναφορά πουθενά, φτιάχτηκε πριν κάνα 6μηνο τελικά.

 

 

 

Όπως και να χει, ελπίζω να φτιάξει ότι χάλασε η Samsung. Εγώ πριν λίγο το έδωσα.

Πόσο το έδωσες αν επιτρέπεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ εντάξει με το wifi, προς το παρόν!!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειδα και εγω αυτο το προβλημα με την οθονη και δεν ξερω αν με προβληματιζει προς το παρων αλλα παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση η αυξηση θερμοκρασιας της συσκευης ηταν αισθητη, τωρα αν γινει κατι θα δειξει.

Με το wifi που αναφερεται δεν εχω προβλημα, ειναι παντα συνδεδεμενο στο σπιτι (μιας και που δεν βγαινω πλεον εξω). Το μονο προβλημα που παρατηρω ειναι οταν συνδεω το Bluetooth καμια φορα αργει την φορτωση στα σαιτ ή στις εφαρμογες ή μου βγαζει το θαυμαστικό αλλά όχι παντα. Πριν παντως δεν είχα θέμα και λειτουργουσαν όλα μαζί ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το έδωσες αν επιτρέπεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είδα ότι οι περισσότεροι χαροπαλευουν να το δώσουν 400, οπότε το έβαλα 350 και έφυγε γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειδα και εγω αυτο το προβλημα με την οθονη και δεν ξερω αν με προβληματιζει προς το παρων αλλα παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση η αυξηση θερμοκρασιας της συσκευης ηταν αισθητη, τωρα αν γινει κατι θα δειξει.

Με το wifi που αναφερεται δεν εχω προβλημα, ειναι παντα συνδεδεμενο στο σπιτι (μιας και που δεν βγαινω πλεον εξω). Το μονο προβλημα που παρατηρω ειναι οταν συνδεω το Bluetooth καμια φορα αργει την φορτωση στα σαιτ ή στις εφαρμογες ή μου βγαζει το θαυμαστικό αλλά όχι παντα. Πριν παντως δεν είχα θέμα και λειτουργουσαν όλα μαζί ρολοι.

Φίλε μου, στην ουσία αυτό είναι το πρόβλημα του wifi. Αργεί απίστευτα σε αρκετές εφαρμογές, τόσο πολύ που είναι σα να μην έχεις ίντερνετ. Απ'ότι έχω καταλάβει, καθυστερεί πάρα πολύ να κάνει την σύνδεση με τον σέρβερ στον οποίο στέλνεις αίτημα κάθε φορά. Σκέψου ότι όταν κατεβάζω εφαρμογή από το google play store κάνει γύρω στο ένα λεπτό να κάνει σύνδεση στον σερβερ για να ξεκινήσει το κατέβασμα. Σε άλλες εφαρμογές μπορεί κ παραπάνω. Είπες όμως ότι στο κάνει με το Bluetooth ανοιχτο κ εγώ το έχω μόνιμα. Θα δοκιμάσω να το κλείσω μήπως στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον με ολο τον κοσμο στο ιντερνετ λογικο να ειναι πιο αργο. Δεύτερο απενεργοποιήστε στο ρουτερ και οπου αλλου μπορειτε το ipv6 γιατι γενικά δημιουργεί προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ειμαι απο τους ατυχους που τα επαιξε η οθονη μετα την αναβαθμιση του Μαρτιου. Σημερα διαβασα σε αλλο site οτι το προβλημα οφειλεται στο update, δεν το ηξερα. Το εχω στειλει στην smartec αλλα λογω των καθυστερησεων που εχουν οι courrier αυτες της ημερες δεν εχει φτασει ακομα. Μαλον τον ηπιαμε ομως γιατι φοβαμαι οτι το πιο πιθανο ειναι να μου αρχισουν της γνωστες σαχλαμαριτσες οτι εχει πεσει η οθονη και αλλα τετοια. το τηλεφωνο εντωμεταξει ειναι χαρτι..Τελος παντων, περιμενω και βλεπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον με ολο τον κοσμο στο ιντερνετ λογικο να ειναι πιο αργο. Δεύτερο απενεργοποιήστε στο ρουτερ και οπου αλλου μπορειτε το ipv6 γιατι γενικά δημιουργεί προβληματα.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα με το ίντερνετ σε αυτή την περίπτωση. Εμένα η γραμμή μου βαράει 390 down/190 up στη χειρότερη περίπτωση.

Speed test, τέρμα. Browser, τέρμα. Άνοιγα το PayPal, δεν φόρτωνε καν. Άνοιγα Spotify, no internet connection.

Link to comment
Share on other sites

Μα τι σοι bug ειναι αυτο τωρα με το wifi περιεργο χμμμ:worry: Ενω στην υπολοιπη σειρα 9 δεν εχει παρουσιαστει κατι...
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι οι περισσότεροι χαροπαλευουν να το δώσουν 400, οπότε το έβαλα 350 και έφυγε γρήγορα.

 

 

Άσχετο...Τί πήρες Νικόλα;

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Πανούκλα φαίνεται αυτό το θέμα.. Σε note 9 και 8 ότι έχω δει ως τώρα εγώ, ενώ πραγματικά στο s9 της γυναίκας που έφυγε πριν λίγες μέρες, ποτέ κανένα θέμα με WiFi.

 

Άσχετο...Τί πήρες Νικόλα;

 

11 Pro Max 256 Τόλη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι hardware και εκει ειναι το περιεργο.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Τόλη! Όσο για το 8 τώρα τελευταία, στείλε ένα μήνυμα στον Λεωνίδα να σου πει τον πόνο του :lol:

 

Ναι...Το θεμα

ειναι οτι δεν ειναι hardware και εκει ειναι το περιεργο.

 

Αυτό είναι το τραγικό. Με conspiracy theories και διάφορα δεν ασχολήθηκα ποτέ, αλλά είναι πολύ περίεργο ρε φίλε το πρόβλημα (και το νέο με τις οθόνες), ειδικά όταν χτυπάει από το πουθενά μια συσκευή που η πλειοψηφία δεν θέλει να δώσει, γιατί απλά δεν έχει παράπονο.

Τέλος πάντων, ελπίζω να διορθωθούν όλα και να κλήσει τελικά η συσκευή τον κύκλο της όπως της αξίζει, χωρίς θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως για το wifi φταιει το παρακατω στις επ.προγραμματιστη ειναι ενεργο στο android 10:

 

92168411_2802464619788989_3822718272957054976_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=Kl5XHU-_l6cAX8NYp9B&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=4536b208e68dc9c674a91db27b5b768f&oe=5EB23EBA

Σε εμενα ηταν ενεργό...το απενεργοποιησα, θα το τσεκάρω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη γρήγορη φόρτιση. Τις περισσότερες φορές, παρότι είναι ενεργοποιημένη, δε κάνει καθόλου fast charging, και τις υπόλοιπες λίγες βγάζει την ένδειξη για δευτερόλεπτα και μετά κανονική φόρτιση.

Άλλαξα και σήμερα μπαταρία (είμαι εκτός εγγύησης και το έκανα σε γνωστό μου μαγαζί) επειδή τα είχε φτύσει, αλλά πάλι το ίδιο.

 

Δοκίμασα με 2 φορτιστές Samsung, 2 καλώδια, το 1 γνήσιο, διαφορετικές πριζες. Έκανα και factory reset.

 

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...