Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τον Νοέμβρη. Κάπου στον Ιανουάριο σταμάτησε όταν έκανα ξεχωριστό δίκτυο για 5Ghz και 2.4ghz στο wifi, αλλά έχει μια εβδομάδα περίπου που το κάνει ξανά.

Αρχίζει και γίνεται κουραστικό το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το θαυμαστικό εγώ είδα ότι σχετίζεται με το dns που έχω.

Όταν το βάλω στο αυτόματο φεύγει το θαυμαστικο.

Συνήθως Μετά από 10 15 λεπτά το γυρνάω πίσω και είναι οκ

Ίσως σχετίζεται με το σερβερ του adguard

Link to comment
Share on other sites

Μα μου έκανε εντύπωση που δεν είχα διαβάσει κάτι εδώ σχετικά. Και το χειρότερο είναι ότι ακόμα και όταν δεν έχει θαυμαστικό τι wifi, κάποιες εφαρμογές λειτουργούν κανονικά και κάποιες άλλες σαν να μην έχουν καθόλου ίντερνετ. Έχει καταντήσει απίστευτα εκνευριστικο και κουραστικό αυτό το πράγμα. Να είμαι σπίτι μου με 100 vdsl και 5Gh wifi και να ανοίγω τα δεδομένα για να έχω ίντερνετ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως χρησιμοποιω το adguard και δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα με το wifi. Το ειχατε και με το android 9 αυτο το προβλημα ή παρουσιαστηκε μετα την αναβαθμιση στο android 10;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχε εμφανιστεί πρώτη φορά στην 9.

 

Μα μου έκανε εντύπωση που δεν είχα διαβάσει κάτι εδώ σχετικά. Και το χειρότερο είναι ότι ακόμα και όταν δεν έχει θαυμαστικό τι wifi, κάποιες εφαρμογές λειτουργούν κανονικά και κάποιες άλλες σαν να μην έχουν καθόλου ίντερνετ. Έχει καταντήσει απίστευτα εκνευριστικο και κουραστικό αυτό το πράγμα. Να είμαι σπίτι μου με 100 vdsl και 5Gh wifi και να ανοίγω τα δεδομένα για να έχω ίντερνετ!!!

 

Ακριβώς έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανένα πρόβλημα ούτε στην 9 αλλα ούτε τώρα στη 10 με adguard.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαπίστωσα πως οι διακοπές στο WiFi γίνονταν όσο είχα συνδεδεμένα ακουστικά bluetooth. Η κατάσταση ήταν τραγική, δεν μπορούσα να ακούσω ραδιόφωνο από τις αποσυνδέσεις.

Δύο μέρες που χρησιμοποιώ hands free λειτουργεί υποδειγματικά!

(Το παράξενο είναι πως η δυσλειτουργία ακουστικών bluetooth/WiFi συμβαίνει και στο S8 plus του γιού μου αλλά και στο A50 της κόρης μου.)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα ποτέ αποσύνδεση στο wifi.

Το πρόβλημα που εμφανίζεται σε μένα είναι ενώ το wifi είναι καμπάνα, κάποιες εφαρμογές φορτώνουν σαν να έχεις κυριολεκτικά 2kb σύνδεση, ενώ άλλες γρηγορότερα και άλλες κανονικά.

Ωστόσο αυτό μάλλον είναι καινούργιο πρόβλημα, γιατί απλά δεν φτιάχνεται. Σταματάει για λίγο και επανέρχεται.

Πριν μερικούς μήνες επηρέαζε και τα speed test, ενώ τώρα όχι. Επίσης τότε έφτιαχνε με ένα restart, ενώ τώρα όχι.

Γενικότερα προσπαθώ να κρατήσω κάνα 6μηνο ακόμα το κινητό πριν πάει στον αγύριστο, αλλά δεν βλέπω να με αφήνει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο. Στο νήμα του s8 plus είχες δώσει πολλές και κατατοπιστικές απαντήσεις σε διάφορα θέματα-προβλήματα. Γενικά έδειχνες να το ψάχνεις αρκετά και να ευχαριστιέσαι την συσκευή. Εδώ στο Ν9 ίσως οι αυξημένες προσδοκίες κατι πολυ λογικό , φαίνεται να σε έχει απογοητεύσει η σαμμυ...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για WiFi...Μετά την αναβάθμιση σε Android 10, παρατήρησα ότι τα κάθετα βελάκια στο εικονίδιο του WiFi στην μπάρα ειδοποιήσεων είναι πάντα ενεργά (φωτισμένα) , άσχετα αν υπάρχει ή όχι ροή δεδομένων. Δεν έφτιαξε ούτε μετά από wipe....Κάνει και σε κάποιον άλλον το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο προβλημα που εχω, ειναι οτι μερικες φορες οι ειδοποιησεις δεν ερχονται οταν η οθονη ειναι σβηστη. Με το που ενεργοποιειται η οθονη ερχονται μαζεμενες. Κατεληξα οτι μαλλον ειναι προβλημα του android γιατι το παρουσιαζει και το s6 edge που εχω με stock firmware.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαπίστωσα πως οι διακοπές στο WiFi γίνονταν όσο είχα συνδεδεμένα ακουστικά bluetooth. Η κατάσταση ήταν τραγική, δεν μπορούσα να ακούσω ραδιόφωνο από τις αποσυνδέσεις.

Δύο μέρες που χρησιμοποιώ hands free λειτουργεί υποδειγματικά!

(Το παράξενο είναι πως η δυσλειτουργία ακουστικών bluetooth/WiFi συμβαίνει και στο S8 plus του γιού μου αλλά και στο A50 της κόρης μου.)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εάν σου κάνει διακοπές όταν κλείνει η οθόνη τότε προσπάθησε να δώσεις άδεια στην εφαρμογή η τον browser από όπου ακούς μουσική να τρέχει στο παρασκήνιο.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο. Στο νήμα του s8 plus είχες δώσει πολλές και κατατοπιστικές απαντήσεις σε διάφορα θέματα-προβλήματα. Γενικά έδειχνες να το ψάχνεις αρκετά και να ευχαριστιέσαι την συσκευή. Εδώ στο Ν9 ίσως οι αυξημένες προσδοκίες κατι πολυ λογικό , φαίνεται να σε έχει απογοητεύσει η σαμμυ...

 

Αυτό είναι το πρόβλημα φίλε μου.

Ότι έδωσα το s8+ μετά από 1μιση χρόνο, ενώ δεν υπήρχε σοβαρό πρόβλημα πέρα από μικρά workarounds και ΕΝΑ battery drain μέσα σε αυτό το διάστημα. Επίσης η εμπειρία χρήσης είχε ΜΟΝΟ ανοδική πορεία σε αυτό το διάστημα.

Το note 9 ήταν δυνατή αναβάθμιση σε όλα τα σημεία και πραγματικά ότι πιο πλήρες πήρα ποτέ από Samsung, σε software και σε hardware.

Ενα χρόνο μετά όμως και αρχίζει να εμφανίζεται το ένα πρόβλημα μετά το άλλο στο software, χωρίς να υπάρχει λύση. Εκεί που είχα στο μυαλό μου δηλαδή ότι είναι συσκευή που θα κρατήσω αλλα 2 χρόνια άνετα, με έχει φτάσει σε σημείο να θέλω να την βάλω αγγελία να τελειώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε γμτ, ελπίζοντας σε μια πιθανή μελλοντική βελτίωση ... εγώ παρέμεινα (Με νεότερη συσκευή και εγγύηση μέχρι καλοκαίρι 2021 σε s8 plus artic silver με android 9.0 ... στα καλύτερά του το οχτώ ✌ ) στο s8 plus ( φουλ ευχαριστημένος) αλλάζοντας μονάχα αλκαντάρες (9 με 10 ευρώ η μία τις έχουν) σε γκρι, σιλβερ και οινοπνευματί χρώματα χα χα χα...καλή συνέχεια ( για apple σε κόβω ή one + και Xiaomi ).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε γμτ, ελπίζοντας σε μια πιθανή μελλοντική βελτίωση ... εγώ παρέμεινα (Με νεότερη συσκευή και εγγύηση μέχρι καλοκαίρι 2021 σε s8 plus artic silver με android 9.0 ... στα καλύτερά του το οχτώ ✌ ) στο s8 plus ( φουλ ευχαριστημένος) αλλάζοντας μονάχα αλκαντάρες (9 με 10 ευρώ η μία τις έχουν) σε γκρι, σιλβερ και οινοπνευματί χρώματα χα χα χα...καλή συνέχεια ( για apple σε κόβω ή one + και Xiaomi ).

 

Και τελικά την καλύτερη κίνηση έκανες.

Όπως και να χει, θα περιμένω να δω τι θα γίνει τις επόμενες μέρες και βλέπουμε.

 

Όσο για το επόμενο, μετά το πολιτισμικό σοκ που έπαθα με το 11 pro που πήρα στη γυναίκα, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι θα πάω σε pro max.

Απλά το πλάνο ήταν για το 13, αλλά αν συνεχίσει αυτή η τραγωδία με βλέπω να πάω τώρα κι εγώ στο 11.

Link to comment
Share on other sites

Μα γι'αυτό σου ανέφερα και πρώτη επιλογή την apple. Δυστυχώς κι εγώ που βλέπω από τους γύρω μου μόνο εκεί αξίζει πια αφού και οι τιμές των υπολοίπων έχουν όχι απλά ανέβει, εκτοξευτεί θα έλεγα...οπότε το iOS φαντάζει μονόδρομος πια για μια πραγματική αλλαγή. Βέβαια η χρήση της πένας ίσως σε οδηγήσει σε μελλοντική σειρά note πάλι, όμως θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις πρώτα αν γίνεται από γνωστό σου. Εγώ πριν γυρίσω στο "ξεπερασμένο " s8 plus είχα για 2 μήνες περίπου στην κατοχή μου s9 plus τότε που πήρε πρώτο την 9.0 μετά για ένα μήνα note 8 κι όταν έφαγα στην μάπα το mate 20 pro. δούλεψα τον Απρίλιο του 19 μόλις είχε πάρει το s8 το android 9.0 κι έτσι ξαναγύρισα πίσω με μια new old stock συσκευή σφραγισμένη κι έμεινα έκτοτε εδώ (γνωρίζοντας πολυ καλά τί είδους χρήση κάνω στις συσκευές μου και τι μου αρέσει να κρατάω στο χέρι). Τώρα μες στην αναγκαία Κλεισούρα λόγω covid-19 ένα κτηνακι note 9 ή note 10 plus ή έστω το s10 plus δεν θα άφηνε αδιάφορο, το αντίθετο φυσικά.

Επειδή βγήκαμε και off topic.... εύχομαι καλή συνέχεια καλή δύναμη και σύντομα να λυθούν τα οποιαδήποτε προβληματάκια αντιμετωπίζεις ... τράβηξε του ένα hard reset μπας και στρώσει τελείως.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδες πάντως όσο το κράτησα δεν είχα κανένα λειτουργικό πρόβλημα.Ο μόνος λόγος που το έδωσα ήταν τα 200 του γραμμάρια που ένιωθα ότι θα πάθω αγκύλωση.

Γι'αυτό και δεν πήγα σε Note 10+.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πάνο το Ν9 πλακάκι επιβλητικό! Χα χα χα ο λόγος που δεν έκανα την μετάβαση ,το Ν10 το ζαχαρωνα τον Σεπτέμβρη. Κομπλέ είσαι
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδες πάντως όσο το κράτησα δεν είχα κανένα λειτουργικό πρόβλημα.Ο μόνος λόγος που το έδωσα ήταν τα 200 του γραμμάρια που ένιωθα ότι θα πάθω αγκύλωση.

Γι'αυτό και δεν πήγα σε Note 10+.

 

Ούτε εγώ είχα κανένα πρόβλημα γενικότερα.

Αυτό με το wifi όμως που σίγουρα είναι θέμα λειτουργικού, είναι πολύ κουραστικό.

Επίσης για κάποιο λόγο όλες οι 3rd party εφαρμογές που χρησιμοποιώ, βγάζουν χούγια τελευταία.

Τέλος πάντων, πολύ το κούρασα και δεν μ'αρέσει.

Δεν πρόκειται να κάτσω να κάνω επαναφορά ούτε να ασχοληθώ άλλο. Το απόγευμα μπαίνει αγγελία και ας το ευχαριστηθεί κανένας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παλιά στην συλλογή φωτογραφιών υπήρχε η επιλογή πλέγμα η λίστα προσπαθώ να βάλω τα άλμπουμ σε λίστα αλλά δεν υπάρχει ξέρετε αν έχει καταργηθεί?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@master1992g και @thodragon

Τι γίνεται με τα δικά σας στο wifi; Στο δικό μου δεν υπάρχει κανένα θέμα από προχθές το απόγευμα.

Ενημερώστε κι εσείς για να βγάλουμε άκρη, γιατί αν εμφανίζεται και εξαφανίζεται σε όλους μαζί, μάλλον κάποιος 3ος παράγοντας φταίει.

 

καλημέρα παλιά στην συλλογή φωτογραφιών υπήρχε η επιλογή πλέγμα η λίστα προσπαθώ να βάλω τα άλμπουμ σε λίστα αλλά δεν υπάρχει ξέρετε αν έχει καταργηθεί?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε στην καρτέλα άλμπουμ και κάνε zoom out με τα δύο δάχτυλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...