Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατί θα σκάσω, δεν θυμάμαι αν το έκανε και στο 9 αρι ή είναι κάποιο bug από το Android 10 ή εν πάση περιπτώσει αν λειτουργεί έτσι γενικά το Android! Όταν έχω κάποια ειδοποίηση έχω βάλει κιόλας να δείχνει τον αριθμό ειδοποιήσεων πάνω από το εικονίδια της κάθε εφαρμογής νομίζω είναι κατανοητό αυτό που λέω αλλιώς να βάλω ένα screen shot, γιατί ο αριθμός αυτός των ειδοποιήσεων φαίνεται κανονικά οκ όλα

ωραία και καλά και μόλις καθαρίσω την ειδοποίηση πάνω από την notification bar (χωρίς να την έχω ανοίξει ή απαντήσει) να εξαφανίζεται και ο αριθμός ότι έχω κάποια αναπάντητη κλήση πχ ή ένα μήνυμα....! Δεν είναι τέρμα χαζό αυτό;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατί θα σκάσω, δεν θυμάμαι αν το έκανε και στο 9 αρι ή είναι κάποιο bug από το Android 10 ή εν πάση περιπτώσει αν λειτουργεί έτσι γενικά το Android! Όταν έχω κάποια ειδοποίηση έχω βάλει κιόλας να δείχνει τον αριθμό ειδοποιήσεων πάνω από το εικονίδια της κάθε εφαρμογής νομίζω είναι κατανοητό αυτό που λέω αλλιώς να βάλω ένα screen shot, γιατί ο αριθμός αυτός των ειδοποιήσεων φαίνεται κανονικά οκ όλα

ωραία και καλά και μόλις καθαρίσω την ειδοποίηση πάνω από την notification bar (χωρίς να την έχω ανοίξει ή απαντήσει) να εξαφανίζεται και ο αριθμός ότι έχω κάποια αναπάντητη κλήση πχ ή ένα μήνυμα....! Δεν είναι τέρμα χαζό αυτό;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Με Nova Launcer δεν εχει θεμα αυτο που λες. Kανε ένα μικρό donate και πάρε τον nova. Eκτος του ότι θα αλλάξει την συμπεριφορά του κινητού. θα σου αλλάξει και την ταχύτητα προς το καλύτερο. Επίσης έχει παρα πολλά settings για να αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατί θα σκάσω, δεν θυμάμαι αν το έκανε και στο 9 αρι ή είναι κάποιο bug από το Android 10 ή εν πάση περιπτώσει αν λειτουργεί έτσι γενικά το Android! Όταν έχω κάποια ειδοποίηση έχω βάλει κιόλας να δείχνει τον αριθμό ειδοποιήσεων πάνω από το εικονίδια της κάθε εφαρμογής νομίζω είναι κατανοητό αυτό που λέω αλλιώς να βάλω ένα screen shot, γιατί ο αριθμός αυτός των ειδοποιήσεων φαίνεται κανονικά οκ όλα

ωραία και καλά και μόλις καθαρίσω την ειδοποίηση πάνω από την notification bar (χωρίς να την έχω ανοίξει ή απαντήσει) να εξαφανίζεται και ο αριθμός ότι έχω κάποια αναπάντητη κλήση πχ ή ένα μήνυμα....! Δεν είναι τέρμα χαζό αυτό;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Αυτό το πρόσθεσε η Samsung σαν feature στο android 8. Ο nova που αναφέρθηκε δεν είναι λύση, γιατί αν χρησιμοποιείς τα google gestures, δεν δουλεύουν με 3rd party launchers.

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το snooze απλά στις ειδοποιήσεις, με μικρό σύρσιμο χωρίς να αφήσεις το δάχτυλο και να πατήσεις snooze την ειδοποίηση για όση ώρα θέλεις.

 

Όσο για το αν είναι χαζό, όχι.

Είναι τέρμα ηλίθιο και αψυχολόγητο. Αλλά samsung είναι αυτή, που να βγάλεις άκρη;

Link to comment
Share on other sites

Με το double tap to lock έχετε βρει λύση σε stock launcher ώστε να μη χάσουμε τα gestures;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς κανένα πρόγραμμα καταγραφής κλήσης που να δουλεύει; Ότι έχω δοκιμάσει δεν καταγράφει τον συνομιλητή ... μόνο εμένα...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς κανένα πρόγραμμα καταγραφής κλήσης που να δουλεύει; Ότι έχω δοκιμάσει δεν καταγράφει τον συνομιλητή ... μόνο εμένα...:lol:
Boldbeast recorder

 

Πρέπει να αλλάξεις λίγο τις ρυθμίσεις και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Boldbeast recorder

 

Πρέπει να αλλάξεις λίγο τις ρυθμίσεις και θα είσαι οκ.

 

Ααα, υπήρξε παραθυράκι για Android 9+ επιτέλους? Καλή φάση.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα,προσπάθησα να βγάλω τη γραφίδα αλλά δεν έβγαινε.Δηλαδή έκανε το κλίκ και μισοιβγήκε,αλλά δεν έβγαινε ολοκληρωτικά.Τελικά,μου έμεινε στο χέρι το τελευταίο,φαρδύ τμήμα.

Τι γίνεται σ’ αυτή την περίπτωση;Υπ’ όψιν ότι ελάχιστες φορές έχω χρησιμοποιήσει τη γρααφίδα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή συνεχίζει να έχει την ίδια αντοχή σε σκόνη και νερό, οπότε δεν σε ενοχλεί αν δεν χρησιμοποιείς το spen.

Αν θέλεις να το αντικαταστήσεις, βγάλτο με ένα λεπτό μυτοτσίμπιδο ή τσιμπιδάκι και πάρε ένα καινούριο από amazon.

Link to comment
Share on other sites

Boldbeast recorder

 

Πρέπει να αλλάξεις λίγο τις ρυθμίσεις και θα είσαι οκ.

Για ρίξε μια βοήθεια, γιατί ότι κι αν δοκίμασα δεν κατάφερα να γράψω τον συνομιλητή.. Φαντάζομαι δεν έχεις rootαρει το τηλ...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια βοήθεια, γιατί ότι κι αν δοκίμασα δεν κατάφερα να γράψω τον συνομιλητή.. Φαντάζομαι δεν έχεις rootαρει το τηλ...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Call settings - record mode-mode 5
Link to comment
Share on other sites

Call settings - record mode-mode 5
Καλημέρα κι ευχαριστώ για τις συμβουλές... Αλλά δεν κατάφερα τπτ. Είσαι με android 10 με exynos CPU ελληνικό; γιατί διαβάζω ότι παίζει αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστώ για τις συμβουλές... Αλλά δεν κατάφερα τπτ. Είσαι με android 10 με exynos CPU ελληνικό; γιατί διαβάζω ότι παίζει αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε στο troubleshooting - κωδικός 301

 

Και λογικά θα βρεις αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με την 10 το ACR δεν γράφει ούτε τον ομιλητή!! Κρίμα!!!

 

Η εφαρμογή που λέτε Boldbeast recorder δηλαδή δουλεύει;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με την 10 το ACR δεν γράφει ούτε τον ομιλητή!! Κρίμα!!!

 

 

 

Η εφαρμογή που λέτε Boldbeast recorder δηλαδή δουλεύει;

Λογικά δουλεύει. e38a8258c188b907421f611bf35cd1f7.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δουλεύει. e38a8258c188b907421f611bf35cd1f7.jpg

 

Το λίγο που το δοκίμασα δεν δουλεύει. Αν κατάφερε κανείς να το κάνει να δουλέψει ας ενημερώσει.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το λίγο που το δοκίμασα δεν δουλεύει. Αν κατάφερε κανείς να το κάνει να δουλέψει ας ενημερώσει.
Κανένα πρόγραμμα απ όσα δοκίμασα δεν δουλεύει... Κάποια καταγράφουν μόνο εμένα και όχι τον συνομιλητή. Πρέπει δυστυχώς να είναι περιορισμός του Ευρωπαϊκού firmware. Μόνο με root φαντάζομαι θα δουλεύει...

Οντως αν κάποιος έχει καταφέρει κάτι χωρίς root με ευρωπαϊκό/Ελληνικό κινητό ας μας ενημερώσει..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναγράψει τόσες φορές...Το cube acr δουλεύει μια χαρά σε αντροιντ 10.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναγράψει τόσες φορές...Το cube acr δουλεύει μια χαρά σε αντροιντ 10.
Πάντως σε εμένα δε δουλεύει... Δεν ξέρω εάν έχει σχέση ότι μιλούσα από bluetooth...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναγράψει τόσες φορές...Το cube acr δουλεύει μια χαρά σε αντροιντ 10.

 

Να είσαι καλά!! Πως και δεν έτυχε να το διαβάσω, εκτός και αν το μπέρδεψα με το acr σκέτο. Τέλος πάντων, το δοκίμασα και καταγράφει μόνο εμένα και επίσης γράφει και ποιος σε έχει πάρει, σε αντίθεση με το acr που είχε χάσει αυτή την ευκολία. Ο συνομιλητής πάντως δεν ακουγόταν ούτε με bluetooth, ούτε χωρίς, ο οποίος στο ACR πριν την 10 ακουγόταν έστω και χαμηλόφωνα.

 

Δεν ξέρω αν έχει κάποια άλλη ρύθμιση που δεν την εντόπισα, αν και δεν το νομίζω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται και αν προλάβει: Υπάρχει σήμερα σε σκρουτζομάγαζο το Galaxy Note 9 4G 512GB Dual-Sim Midnight Black EU στα 657€ (η επόμενη φθηνότερη τιμή είναι 100€ ευρώ πάνω)

 

Μόλις το τσίμπησα και ελπίζω να μη μου κάνουν καμιά λαχτάρα με μη διαθεσιμότητα...

Edited by menes
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά!! Πως και δεν έτυχε να το διαβάσω, εκτός και αν το μπέρδεψα με το acr σκέτο. Τέλος πάντων, το δοκίμασα και καταγράφει μόνο εμένα και επίσης γράφει και ποιος σε έχει πάρει, σε αντίθεση με το acr που είχε χάσει αυτή την ευκολία. Ο συνομιλητής πάντως δεν ακουγόταν ούτε με bluetooth, ούτε χωρίς, ο οποίος στο ACR πριν την 10 ακουγόταν έστω και χαμηλόφωνα.

 

 

 

Δεν ξέρω αν έχει κάποια άλλη ρύθμιση που δεν την εντόπισα, αν και δεν το νομίζω.

Μια χάρη να ζητήσω από τους συμφορουμήτες... Επειδή το θέμα (της εγγραφής κλήσεων) το ψάχνω εδω και μια εβδομάδα και δεν έχω βγάλει άκρη, μπορεί κάποιος που έχει android 10 στην Ελλάδα, με ελληνικό firmware, να μας πει αν δουλεύει και με πιο πρόγραμμα;

Έχω γκουγκλαρει τα πάντα και οι απόψεις διίστανται, σε άλλους κάνει σωστή καταγραφή σε άλλους όχι... Μέχρι και στο faqs του CubeAcr γράφει ότι το 10 δεν το υποστηρίζει, αλλά άλλοι αναφέρουν ότι δουλεύει... Άλλοι λένε μόνο με ανοιχτή ακρόαση... Σε εμενα πάντως δεν καταγράφει...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως γράφει κανονικά.

Όχι όμως και με το bt

Τσεκάρετε αυτά...d4b249f1cf112bf9882bbd38f8afe48f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χάρη να ζητήσω από τους συμφορουμήτες... Επειδή το θέμα (της εγγραφής κλήσεων) το ψάχνω εδω και μια εβδομάδα και δεν έχω βγάλει άκρη, μπορεί κάποιος που έχει android 10 στην Ελλάδα, με ελληνικό firmware, να μας πει αν δουλεύει και με πιο πρόγραμμα;

Έχω γκουγκλαρει τα πάντα και οι απόψεις διίστανται, σε άλλους κάνει σωστή καταγραφή σε άλλους όχι... Μέχρι και στο faqs του CubeAcr γράφει ότι το 10 δεν το υποστηρίζει, αλλά άλλοι αναφέρουν ότι δουλεύει... Άλλοι λένε μόνο με ανοιχτή ακρόαση... Σε εμενα πάντως δεν καταγράφει...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγώ πάντως όσο και να το προασπάθησα (Android 10, Αγγλικό) δεν τα κατάφερα... μόνη λύση, ανοιχτη ακρόαση και καταγραφή με μαγνητόφωνο/δεύτερο κινητό....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...