Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρίσκω μία δυνατότητα και θέλω να μου πεις αν το έχεις ψάξει αν υπάρχει .

Θέλω στην αρχική οθόνη να αλλάξω το πλεγμα και να το αυξήσω παραπάνω από 6χ5.

Εχει αυτή τη δυνατότητα;

Αν την έχει, δεν μπορώ να το βρω.

Αυτόν είναι και ο μόνος λόγος που χρησιμοποιώ τον nova γιατί θέλω το πλέγμα 9χ6.

Γίνεται αυτή η αλλαγή με το good Lock;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω μία δυνατότητα και θέλω να μου πεις αν το έχεις ψάξει αν υπάρχει .

Θέλω στην αρχική οθόνη να αλλάξω το πλεγμα και να το αυξήσω παραπάνω από 6χ5.

Εχει αυτή τη δυνατότητα;

Αν την έχει, δεν μπορώ να το βρω.

Αυτόν είναι και ο μόνος λόγος που χρησιμοποιώ τον nova γιατί θέλω το πλέγμα 9χ6.

Γίνεται αυτή η αλλαγή με το good Lock;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, δυστυχώς δεν έχει κάτι τέτοιο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση σημερα και ενα hard reset Που ηθελα , εγκατεστησα μερικες εφαρμογες και θα συνεχισω αυριο παλι :lol: :lol:

Δεν εχει και καμια τρελη διαφορα στην εμφανιση , ισως ειναι λιγο πιο σμουθ απο οτι μου φανηκε , και θα δω και την μπαταρια πως θα παει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βελάκι που είναι κάτω από το πληκτρολόγιο ξέρουμε πως βγαίνει στο Android 10 ; βασικά βγαίνει γενικά γιατί δεν βρίσκω κάτι; Μέχρι στιγμής εγω είμαι πολυ ευχαριστημένος που έβαλα σήμερα την 10 αρα μ'αρέσει περισσότερο αν και κανα 2 πραγματάκια με τα καινούρια gestures είναι λίγο εκνευριστικά ίσως μπορεί και να είναι θεμα συνήθειας όπως για παράδειγμα το σύρσιμο στο play store για να πας στις εφαρμογές σου και γενικά στο μενού! Επίσης το screen on time που το λέει πλέον και αυτό δεν έβγαλα άκρη που το έκρυψαν

e36eab9f598e25a6b5779379db5f4be0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βελάκι που είναι κάτω από το πληκτρολόγιο ξέρουμε πως βγαίνει στο Android 10 ; βασικά βγαίνει γενικά γιατί δεν βρίσκω κάτι; Μέχρι στιγμής εγω είμαι πολυ ευχαριστημένος που έβαλα σήμερα την 10 αρα μ'αρέσει περισσότερο αν και κανα 2 πραγματάκια με τα καινούρια gestures είναι λίγο εκνευριστικά ίσως μπορεί και να είναι θεμα συνήθειας όπως για παράδειγμα το σύρσιμο στο play store για να πας στις εφαρμογές σου και γενικά στο μενού! Επίσης το screen on time που το λέει πλέον και αυτό δεν έβγαλα άκρη που το έκρυψαν

 

Ρυθμίσεις > Οθόνη > Γραμμή Πλοήγησης > Εμφάνιση κουμπιού για απόκρυψη πληκτρολογίου

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ούτε root θέλει ούτε τίποτα.

 

Το good lock δουλεύει μόνο σε κάποιες χώρες. Παραμετροποίηση του κινητού.. Lock screen, task manager κτλ.

Το good lock είναι ένας "launcher"/εφαρμογή που του προσθέτεις διάφορες λειτουργίες που θες.

 

Έτσι λοιπόν κάποιοι devs τροποποίησαν αυτόν τον "launcher" για να δουλέυει σε όλες τις χώρες. Τα modules είναι τα ίδια.

 

Και το badlock λοιπόν, και αυτό που ανέβασα και άλλα παρόμοια κάνουν την ίδια δουλειά ουσιαστικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το goodlock δουλεύει σε όλες τις χώρες αρκεί να το κανεις unblock. Αυτό γίνετε με την εφαρμογή market unlocker. Του δίνεις permissions να τρέχει σε Verizon πάροχο. Εγω εχω το badlock V2 απο το xda γιατι έχει κάποια extra πράγματα που δεν έχει ο launcer στο playstore. Αλλα δεν ξέρω αν μπορείτε να το βάλετε σε μη root κινητό. Αν δεν μπει και το market unlocker δεν πρόκειται να τρέξει. Του playstore όμως είναι μισό σε settings από ότι του xda. Δεν έχει πολύ πράγμα μέσα να αλλάξεις.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Το goodlock δουλεύει σε όλες τις χώρες αρκεί να το κανεις unblock. Αυτό γίνετε με την εφαρμογή market unlocker. Του δίνεις permissions να τρέχει σε Verizon πάροχο. Εγω εχω το badlock V2 απο το xda γιατι έχει κάποια extra πράγματα που δεν έχει ο launcer στο playstore. Αλλα δεν ξέρω αν μπορείτε να το βάλετε σε μη root κινητό. Αν δεν μπει και το market unlocker δεν πρόκειται να τρέξει. Του playstore όμως είναι μισό σε settings από ότι του xda. Δεν έχει πολύ πράγμα μέσα να αλλάξεις.

Εσύ φίλε μου λές τον τρόπο να δουλεύει σε root συσκευές. Όχι, δε δουλεύει σε μη root έτσι.

 

Σε μη root συσκευές δουλεύει (δυστηχώς) η εφαρμογή που πρότεινα (και κάποιες άλλες), έστω και με λιγότερες επιλογές.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Ήρθε η ώρα να αποχωριστώ το άθικτο NOTE 9 128 BLUE SINGLE SIM μου που εχω από τον Αύγουστο του 2018 γιατί πάω σε apple.

Η τιμουλα είναι αρκετά δελεαστική οποίος ενδιαφέρεται ας στείλει inbox.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το off topic post.

Edited by dan81
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και Εγώ την αναβάθμιση σε 10 επιτελους!!

Αναρωτιέμαι όμως αν πάρουμε και εμείς τα δύο security patch του Ιανουαρίου και του Φεβρουαρίου ?

Η να πούμε και ευχαριστώ που πήραμε τα δεκάρια από την Cosmote!!

Έκανα την αναβάθμιση χωρίς επαναφορά εργοστασιακών γιατί βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάτι δυσάρεστο.

Τα gestures θέλουν λίγο συνήθεια Γιατί προσπαθώ να πάω πίσω από κάτω όπως ήταν τόσο καιρό και μου ανοίγει η εφαρμογή της Google!

Και ένα κουλό που βλέπω είναι ότι ο Chrome browser έχει αναβάθμιση 7 MB παρόλα αυτά δεν μπορεί με τίποτα να την εγκαταστήσει και κολλάει εκεί στην εγκατάσταση

 

Για την μπαταρία ακόμα δεν έχω κάποια γνώμη θα σας την πω μετά από μερικές μέρες αν είναι καλύτερη η χειρότερη

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και Εγώ την αναβάθμιση σε 10 επιτελους!!

Αναρωτιέμαι όμως αν πάρουμε και εμείς τα δύο security patch του Ιανουαρίου και του Φεβρουαρίου ?

Η να πούμε και ευχαριστώ που πήραμε τα δεκάρια από την Cosmote!!

Έκανα την αναβάθμιση χωρίς επαναφορά εργοστασιακών γιατί βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάτι δυσάρεστο.

Τα gestures θέλουν λίγο συνήθεια Γιατί προσπαθώ να πάω πίσω από κάτω όπως ήταν τόσο καιρό και μου ανοίγει η εφαρμογή της Google!

Και ένα κουλό που βλέπω είναι ότι ο Chrome browser έχει αναβάθμιση 7 MB παρόλα αυτά δεν μπορεί με τίποτα να την εγκαταστήσει και κολλάει εκεί στην εγκατάσταση

 

Για την μπαταρία ακόμα δεν έχω κάποια γνώμη θα σας την πω μετά από μερικές μέρες αν είναι καλύτερη η χειρότερη

Με την 10, δεν σε πήγε σε Ενημέρωση Ασφαλείας του Ιανουαρίου?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στα 10 βλέπετε τίποτα περίεργο στα δικτυα wifi; Στο δικτυο στη δουλεια δεν λέει να συνδεθεί με τίποτα! Στα υπολοιπα δεν είχα κανένα θεμα μέχρι τώρα. Βέβαια ίσως δεν φταίει η 10. Ισως φταίει κανένα πρόγραμμα που εγκατέστησα τελευταία... Αλλά τελευταία έβαλα το finelock και τα modules του δεν θυμάμαι να πρόσθεσα κάτι άλλο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :)

 

Παρατηρώ ότι μετά την ενημέρωση δεν έχω ειδοποιήσεις στο φωτάκι πάνω αριστερά για το viber.... Με την 9 είχα... Γνωρίζετε μήπως είναι κάποια ρύθμιση? Και από που μπορώ να το κάνω?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το Led δεν μου χρειάζεται, μια που έχω όπως και εσείς φαντάζομαι, τόσες ειδοποιήσεις, από email, viber, facebook, instagram και δεν ξέρω και εγώ από που αλλού, που σχεδόν πάντα αναβοσβήνει και το έχω γραμμένο!!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :)

 

 

 

Παρατηρώ ότι μετά την ενημέρωση δεν έχω ειδοποιήσεις στο φωτάκι πάνω αριστερά για το viber.... Με την 9 είχα... Γνωρίζετε μήπως είναι κάποια ρύθμιση? Και από που μπορώ να το κάνω?

 

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πρέπει να φταίει η εφαρμογή.. Μετά από τη πρόσφατη αναβάθμιση της κι εγώ σήμερα παρατήρησα ότι δεν έχω ειδοποίηση με το led.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φταίει η εφαρμογή.. Μετά από τη πρόσφατη αναβάθμιση της κι εγώ σήμερα παρατήρησα ότι δεν έχω ειδοποίηση με το led.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα αναβει παλι , μηπως πρεπει να το κοιταξεις απο τις ρυθμισεις? 3η μερα σημερα ολα καλα, χωρις κολληματα κτλ, ωραια λειτουργια καμερας , καινουργιο στυλ στην φροντιδα συσκευης και εδω να ρωτησω κατι , στην μπαταρια οταν παταμε πλεον δειχνει χρονοδιαγραμμα χρησης και πανω γραφει ωρες οθονης , χθες μου εβγαλε 8 ωρες !! Ειναι αισθητη βεβαια η βελτιωση της μπαταριας αλλα δεν πιστευω να ειναι τοσο. Ενω ξεκιναει το χρονοδιαγραμμα απο την φορτιση και μετα δεν ξερω αν ειναι σωστο και πως αλλιως μπορω να το εξακριβωσω.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα.Είσαι σε Cosmote;:worry:

 

Και εμενα κοσμοτε είναι ακόμα δεκεμβρίου και καμία ενημέρωση, αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και πιο πίσω. Και η επόμενη, όπως και η μεθεπόμενη ενημέρωση, είναι απλά security patch.

Ως εδώ ήταν η "ουσιαστική" υποστήριξη, οπότε δεν υπάρχει κάτι άλλο να περιμένει κανείς από τις ενημερώσεις πέρα από τα security updates.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί πολύ στα update τον τελευταίο χρόνο

 

Πως δηλαδή; 6 μήνες μετά είναι βελτίωση; ναυαρχίδες με αρχική έκδοση 13 μήνες πίσω είναι βελτίωση; 2 major update όπως εδώ και 10 χρόνια, με το ένα από αυτά να είναι αυτό που έπρεπε να κυκλοφορεί η συσκευή από την αρχή, είναι βελτίωση;

Εγώ προσωπικά που έχω galaxy συσκευές από το πρώτο galaxy S, δεν βλέπω καμία μα καμία βελτίωση εδώ και 10 γεμάτα χρόνια. Εκτός από τον ένα έξτρα χρόνο με security patch φυσικά.

Δεν σου κρύβω ότι κοίταξα 2 φορές αν είμαι στο σωστό θέμα όταν διάβασα το σχόλιο σου :)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Μερικά πράγματα που ανακάλυψα και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μήπως βοηθήσουν κάποιον:

Το Note9 είναι με android 10

 

1. Αν έχετε το goodlock (nicelock) και έχετε battery drain και κολλήματα στον one ui launcher τότε απενεργοποιήστε ή απεγκαταστήστε το "Task Changer"

 

2. Αν το Winbank app της Πειραιώς σας εμφανίζει το μήνυμα για απενεργοποίηση του "draw overlay" απλά εμφανίστε πάλι τα κλασικά navigation keys και θα λειτουργεί κανονικά.

 

3. Αν δεν μπορείτε να δώσετε permission σε κάποια εφαρμογή ή σε κάποιον υπολογιστή μέσω USB και σας εμφανίζει ένα μνμ ότι κάποια εφαρμογή δεν το επιτρέπει απενεργοποιήστε την "Οθόνη Edge"

Edited by argp
Link to comment
Share on other sites

Μερικά πράγματα που ανακάλυψα και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μήπως βοηθήσουν κάποιον:

Το Note9 είναι με android 10

1. Αν έχετε το goodlock (nicelock) και έχετε battery drain και κολλήματα στον one ui launcher τότε απενεργοποιήστε ή απεγκαταστήστε το "Task Changer"

2. Αν το Winbank app της Πειραιώς σας εμφανίζει το μήνυμα για απενεργοποίηση του "draw overlay" απλά εμφανίστε πάλι τα κλασικά navigation keys και θα λειτουργεί κανονικά.

3. Αν δεν μπορείτε να δώσετε permission σε κάποια εφαρμογή ή σε κάποιον υπολογιστή μέσω USB και σας εμφανίζει ένα μνμ ότι κάποια εφαρμογή δεν το επιτρέπει απενεργοποιήστε την "Οθόνη Edge"

Πολύ καλά tips! Ευχριστούμε! Εγώ εχθές διαπίστωσα ότι με το task changer ενεργό, δεν έκανε swipe down για το notification panel.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεσει το Note 9 με το Huawei GT2 και με το iPro ακουστικο.

 

Οταν καλω αριθμο απο το ρολοι ο ηχος ερχεται στο ρολοι.

Με το Samsung watch οταν καλουσα αριθμο απο το κινητο, ο ηχος πηγαινε στο ακουστικο.

 

Πως θα μπορουσα να κανω το ιδιο και με το Huawei GT2;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...