Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι να δώσεις 26$ για αυτό της Baseus, δίνεις 29€ και παίρνεις το γνήσιο της Samsung.

 

Αν εννοείς αυτό

https://www.skroutz.gr/c/765/diafora-kalodia/m/28/Samsung.html?from=catspan&keyphrase=type+c+to+hdmi&o=samsung+type+c+to+hdmi

στο σκρουτζ το εχει 35€ και δεν έχει υποδοχή για το καλώδιο της φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα Note 9 που η εγγύηση λήγει τον Νοέμβριο του 20 αλλά παρατηρώ ότι μπαταρία, δεν είναι αυτή που ήταν γιατί θυμάμαι ότι είχε καλή μπαταρία. Αν πάω σε service πχ Καλλιθέα την αλλάζουν στην εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό

https://www.skroutz.gr/c/765/diafora-kalodia/m/28/Samsung.html?from=catspan&keyphrase=type+c+to+hdmi&o=samsung+type+c+to+hdmi

στο σκρουτζ το εχει 35€ και δεν έχει υποδοχή για το καλώδιο της φόρτισης.

https://www.plaisio.gr/samsung-kalodio-fortisis-kai-metaforas-dedomenon-dex-cable-to-1-5-m-mauro_3036340

Δες εδώ...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα Note 9 που η εγγύηση λήγει τον Νοέμβριο του 20 αλλά παρατηρώ ότι μπαταρία, δεν είναι αυτή που ήταν γιατί θυμάμαι ότι είχε καλή μπαταρία. Αν πάω σε service πχ Καλλιθέα την αλλάζουν στην εγγύηση?
Για το σέρβις την Καλλιθέα δεν ξέρω,αλλά Χαιδαρι στην smartec θα στην αλλάξουν σίγουρα.

Απλα θα χρειαστεί να δώσεις γύρω στα 25€

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, να ρωτησω το μονοκαρτο ειχε εισαχθει στην ελλαδα κανονικα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην 10 έχει διατηρηθεί υποθέτω η επιλογή του dark mode, έτσι δεν είναι;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην 10 έχει διατηρηθεί υποθέτω η επιλογή του dark mode, έτσι δεν είναι;

 

Φυσικά και έχει διατηρηθεί.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει διατηρηθεί.

Ωραία!! Καμιά φορά για ένα περίεργο-αψυχολόγητο λόγο καταργούν κάποιες λειτουργίες, για αυτό και ρώτησα!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!! Καμιά φορά για ένα περίεργο-αψυχολόγητο λόγο καταργούν κάποιες λειτουργίες, για αυτό και ρώτησα!!

Το Dark mode δεν έχει να κάνει με τη Samsung αλλά (και) με τη Google.. Θέλοντας και μη πρέπει να το κρατήσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι, ένα περίεργο που έχω παρατηρήσει και μάλλον από την τελευταία αναβάθμιση και μετά είναι, όταν έχω ενεργοποιημένη την λειτουργία χωρίς τα πλήκτρα πλοήγησης και μετακινηθώ από οποία εφαρμογή έχω ανοιχτή στην αρχική οθόνη αφήνει στο κάτω μέρος δεξιά και αριστερά δύο λευκά ημικύκλια, υποδουλώνοντας το τελείωμα της οθόνης, και όσο αυτά είναι ενεργά για λίγα δεύτερα στην αρχική οθόνη δεν αποκρίνεται Η αφή. Όταν ενεργοποιήσω και πάλι τα κουμπιά πλοήγησης αυτά τα λευκά ημικύκλια δεν υπάρχουν, εμφανίζονται μόνο όταν αφαιρώ τα κουμπιά πλοήγησης, ευχαριστώ για την υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι, ένα περίεργο που έχω παρατηρήσει και μάλλον από την τελευταία αναβάθμιση και μετά είναι, όταν έχω ενεργοποιημένη την λειτουργία χωρίς τα πλήκτρα πλοήγησης και μετακινηθώ από οποία εφαρμογή έχω ανοιχτή στην αρχική οθόνη αφήνει στο κάτω μέρος δεξιά και αριστερά δύο λευκά ημικύκλια, υποδουλώνοντας το τελείωμα της οθόνης, και όσο αυτά είναι ενεργά για λίγα δεύτερα στην αρχική οθόνη δεν αποκρίνεται Η αφή. Όταν ενεργοποιήσω και πάλι τα κουμπιά πλοήγησης αυτά τα λευκά ημικύκλια δεν υπάρχουν, εμφανίζονται μόνο όταν αφαιρώ τα κουμπιά πλοήγησης, ευχαριστώ για την υπομονή.

 

Είναι η "συντόμευση" για το google now. Άμα "σύρεις" το δάκτυλο σου από την μία ή την άλλη γωνία θα ανοίξει το google.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η "συντόμευση" για το google now. Άμα "σύρεις" το δάκτυλο σου από την μία ή την άλλη γωνία θα ανοίξει το google.
αυτό ακριβώς κάνει, αφαιρείται αυτή η χειρονομία;
Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς κάνει, αφαιρείται αυτή η χειρονομία;

 

Εάν απεγκαταστήσεις/απενεργοποιήσεις την εφαρμογή Google δεν θα λειτουργεί καθόλου η συγκεκριμένη χειρονομία ή

εάν πας Ρυθμίσεις/εφαρμογές/τρεις τελείες/ προεπιλεγμένες εφαρμογές/βοηθητική εφαρμογή/βοηθητική εφαρμογή συσκευής (το έχω στα αγγλικά ίσως διαφέρει η μετάφραση στα ελληνικά) και επιλέξεις να ανοίγει κάποια από αυτές που υπάρχουν εκεί.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα λειτουργία το Dex, μόλις συνέδεσα το USB στον υπολογιστή είχα επιλογή για έναρξή του χωρίς το παλιότερο Dex station:

 

Screenshot-Samsung-De-X-home.jpg

Samsung Galaxy Note 9 N9600
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες πήρα βαθιά ανάσα και πέρασα την 10, φοβούμενος μη δε κάτσει καλά. Προς το παρόν όλα δείχνουν καλά.

 

Έχει ΠΟΛΛΕΣ διαφορές και συγκεκριμένα ΠΟΛΛΕΣ ενδιαφέρουσες καινούριες λειτουργίες! Το πρώτο που αξιοποίησα είναι η κατάργηση των εικονικών κουμπιών και η ενεργοποίηση των χειρονομιών. Η μπαταρία το βράδυ από τις 11 που το άφησα 100% φορτισμένο δείχνει στα ίδια και ίσως λίγο καλύτερα σε αναμονή, χωρίς WIFI, BLUETOOTH και χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας, που δεν την χρησιμοποιώ ποτέ. Χειρότερα πάντως δεν είναι σε καμιά περίπτωση. Μέχρι της 6:30 το πρωί, σε 7:30 ώρες είχε πέσει 2%. Θα

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με την 10 γίνεται;
Αν εννοείς το dex με καλώδιο usb, ναι, με τη 10 μόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το dex με καλώδιο usb, ναι, με τη 10 μόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ!

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζω δεν είναι για μηχανάκια εδώ. Ακούστε όμως ποιο είναι το πρόβλημα μου. Έχω στη μηχανή μου το Pandora smart Moto οποίος γνωρίζει. Απεγκαταστουμε την εφαρμογή ώστε να την κατεβάσω πάλι και με έχει ενεργό ενώ δεν έχω δώσει κωδικούς. Οπότε θέλω α καθαρίσω μνήμη για να μην θυμάται. Από recovery Mode να πατήσω wipe cache patrision κάπως έτσι το έχει. Δεν θέλω να χάσω όμως εφαρμογές κτλπ. Παρακαλώ πολύ οποίος μπορεί να με βοηθήσει. Από μέσα στις ρυθμίσεις και εκκαθάριση μνήμης που κάναμε ακόμη με θυμάται. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

πηγα να δω πως ειναι το dex για πρωτη φορα και δεν ανοιγει. εχω το γνησιο καλωδιο. το συνδεσα στο usb 3 του υπολογιστη αλλα το dex στον υπολογιστη δειχνει μονο το πορτοκαλι θαυμαστικο καο στο κινητο δεν πεταει καποιο μνμ. τι πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Από την αναβάθμιση και μετά όταν κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο που είναι Πορτογαλίας, στην αρχή που ζητά κωδικό για να ενεργοποιηθεί έχει την Πορτογαλική γλώσσα. Στην συνέχεια γυρνά στα Ελληνικά. Μικρό το κακό, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει, ούτε και μπόρεσα να βρω κάτι για να το αλλάξω. Συμβαίνει σε άλλους;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

@tiaino

Πήγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές, βρες την εφαρμογή, αποθηκευτικός χώρος και πάτα εκκαθάριση δεδομένων, ή όπως το έχει στα Ελληνικά.

 

@kampamarou

Κάνε εγκατάσταση το dex στον υπολογιστή πρώτα και μετά επιλέγεις από το κινητό (όταν το συνδέσεις) ότι θέλεις την λειτουργία dex. Θα σου βγει ειδοποίηση όταν συνδέσεις την συσκευή.

 

@topet

Έτσι είναι από την 10 και μετά. Κάτι άλλαξε στη δομή του file system και το secure startup είναι στη γλώσσα της προέλευσης της συσκευής. Όταν ξεκλειδώσει, τότε διαβάζει την γλώσσα που είναι ρυθμισμένο το κινητό.

Δεν υπάρχει κανένα θέμα βέβαια εφόσον μόνο τον κωδικό βάζεις, είναι ένα ανούσιο bug.

Επίσης ένα ακόμα bug είναι ότι μόλις ανοίξει η συσκευή μετά το secure startup, είναι ξεκλειδωμένη για λίγα δευτερόλεπτα και μετά σου ζητάει πιν και κωδικό. Φυσικά δεν τίθεται θέμα ασφάλειας γιατί ήδη έχεις βάλει τον κωδικό για να ανοίξει η συσκευή, αλλά είναι ένα ακόμα ηλίθιο bug.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...