Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως και σε Note 9 που είχα,αλλά και τώρα με το Νοτε 10 ,και τα 2 με android 10,δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το cube acr.

Δεν το δοκίμασα όμως με bluetooth.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Είχα χρόνια και αγόρασμενο το ACR το οποίο έχει σταματήσει από την 9 να δουλεύει σωστά, έως καθόλου, και δοκιμάζω εδώ και μια εβδομάδα το cube. Σε εμένα ηχογραφεί κανονικά απλώς η φωνή του καλούντα είναι χαμηλή σε σχέση με την δική μου. Αρκετά ευχαριστημένος σε σχέση με το τίποτα που είχα μέχρι τώρα. Νοτε 9 γερμανικό με android 10.

 

Νικος

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα λιγο με s10e και στη νυχτερινη ληψη εχουν ζουμ. Εμας δεν εχει... Δηλαδη ποσο γτπ υποστηριξη?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρουφαει τη μπαταρια ετσι ρε παιδια, χανω ανα 4 λεπτα 1% μπαταρια, και μιλαμε για Social apps, χαρτες, viber κλπ. Δεν εχω παιχνιδια και εχω κοψει τις μισες υπηρεσιες και λειτουργιες, 1080p αναλυση κλπ.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δουλεύει ασταμάτητα από στο παρασκήνιο.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρουφαει τη μπαταρια ετσι ρε παιδια, χανω ανα 4 λεπτα 1% μπαταρια, και μιλαμε για Social apps, χαρτες, viber κλπ. Δεν εχω παιχνιδια και εχω κοψει τις μισες υπηρεσιες και λειτουργιες, 1080p αναλυση κλπ.

 

Για αρχή, η μικρότερη ανάλυση δεν θα σου γλιτώσει ούτε 1% μπαταρία.

Κατά τα υπόλοιπα, κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση σου κάνει ζημιά.

Βάλε το better battery stats, δώσε δικαιώματα με adb και φούλαρε το κινητό. Όταν μετά φτάσει σε χαμηλό επίπεδο η μπαταρία, άνοιξε το και δες τι φταίει.

Ακόμα και για πολύπλοκα processes που δεν ξέρεις τι είναι, υπάρχει τεράστιο database στο xda για αναζητήσεις και να μάθεις από ποιά εφαρμογή προέρχεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδες, μιλαμε για καταναλωση σε χρηση, οταν ειναι standby καιει νορμαλ, ιση με 29mA
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Άρα είσαι στις 6 ώρες SOT πάνω κάτω. Που ακριβώς είναι το κακό;

 

Παιδια μην γελασετε αλλα νομιζω τη πατησα σαν αρχαριος :lol::lol:

 

Με μπερδεψε η εφαρμογη , μου εδειχνε ποσο SOT ειχα ανα ημερα, οχι απο τη τελευταια φορτιση. Ποιο τσακαλι το σκεφτηκε αυτο? :lol:

 

ΕΒλεπα 4 ωρες SOT και φρικαρα, οκ εβαλα gsam και μου δεινχει 5.30 ωρες με αλλο 20% μπαταρια. Ναστε καλα παντςω:)

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα δε δουλεύει... Δεν ξέρω εάν έχει σχέση ότι μιλούσα από bluetooth...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Μια χάρη να ζητήσω από τους συμφορουμήτες... Επειδή το θέμα (της εγγραφής κλήσεων) το ψάχνω εδω και μια εβδομάδα και δεν έχω βγάλει άκρη, μπορεί κάποιος που έχει android 10 στην Ελλάδα, με ελληνικό firmware, να μας πει αν δουλεύει και με πιο πρόγραμμα;

Έχω γκουγκλαρει τα πάντα και οι απόψεις διίστανται, σε άλλους κάνει σωστή καταγραφή σε άλλους όχι... Μέχρι και στο faqs του CubeAcr γράφει ότι το 10 δεν το υποστηρίζει, αλλά άλλοι αναφέρουν ότι δουλεύει... Άλλοι λένε μόνο με ανοιχτή ακρόαση... Σε εμενα πάντως δεν καταγράφει...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμάζοντας το cube ξανά διαπίστωσα ότι τελικά δουλεύει όπως δούλευε πριν το ACR, δηλαδή ο συνομιλητής ακούγεται χαμηλά, αλλά ακούγεται. Με bluetooth δεν γράφει ούτε αυτό. Θα δοκιμάσω τις ρυθμίσεις που έβαλε ο agriniopk πιο πάνω. Επίσης γράφει και ποιος σε πήρε.

 

Όσο για την μπαταρία μετά την αναβάθμιση συνεχίζει να πάει πολύ καλά. Πόσο καλά δεν ξέρω, αλλά τουλάχιστον τα ίδια με πριν.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το καλώδιο της φωτογραφίας στα 14.50€ από Ελλάδα για το DeX και δουλεύει τέλεια με τη τηλεόραση και με την ανάλυση 4Κ.

Μόνο την ειδοποίηση στο κινητό βλέπω που μου λέει να χρησιμοποιήσω γνήσιο καλώδιο, τίποτα άλλο στην οθόνη.

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

 

Να υποθέσω ότι έτσι δε μπορώ να δουλέψω με ασύρματο ποντίκι/πληκτρολόγιο αλλά μόνο με το mouse pad από το κινητό;5886e8c46a3fd29cbc4632b262b5f802.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

4ο update με android 10 σήμερα στη Γερμανία, πάλι απλά security patch.

Οπότε μπορούμε να πούμε με ασφάλεια ότι η υποστήριξη τελείωσε τον Δεκέμβρη και απλά παίρνουμε security patch.

Link to comment
Share on other sites

Η samsung αναφερει οτι εχει στειλει μονο σεκιουριτι πατς για κρισιμες διορθωσεις και ευπαθειες του λειτουργικου σε ολες τις συσκευες με android 10.Δεν εχει πει οτι θα ερχονται πλεον μονο σεκιουριτι πατς.

----->>>> https://www.sammobile.com/news/samsung-monthly-updates-march-2020-security-patch/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι από την στιγμή που πήρα android 10, 3 μήνες πριν δηλαδή, έχω πάρει άλλες 3 ενημερώσεις χωρίς καμία μα καμία βελτίωση, διόρθωση, bugfix, προσθήκη.

Το ανέφερα και στο πρώτο update μετά την 10, όπως και στο δεύτερο και στο τρίτο.

Καλό είναι να μένουν γραμμένα, γιατί του χρόνου κάποιοι θα προσπαθούν να μας πείσουν πάλι για την 4ετη υποστήριξη της Samsung.

Με 10 αστερίσκους το "υποστήριξη" πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μόλις παρέλαβα το τηλέφωνο, αυτή τη στιγμή κάνει το πρώτο του Update, εικάζω σε Android 10

 

Καλώς σας βρήκα και επίσημα :)

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι από την στιγμή που πήρα android 10, 3 μήνες πριν δηλαδή, έχω πάρει άλλες 3 ενημερώσεις χωρίς καμία μα καμία βελτίωση, διόρθωση, bugfix, προσθήκη.

Το ανέφερα και στο πρώτο update μετά την 10, όπως και στο δεύτερο και στο τρίτο.

Καλό είναι να μένουν γραμμένα, γιατί του χρόνου κάποιοι θα προσπαθούν να μας πείσουν πάλι για την 4ετη υποστήριξη της Samsung.

Με 10 αστερίσκους το "υποστήριξη" πάντα.

 

εαν το εβγαλαν το 10 χωρις προβληματα τι bug να φτιαξουν? φαντάζομαι θα εχει τπτ μικρα που δεν τα βλεπουμε εμεις. καποια στιγμη θα δωσουν χαλαρωσε.

Link to comment
Share on other sites

εαν το εβγαλαν το 10 χωρις προβληματα τι bug να φτιαξουν? φαντάζομαι θα εχει τπτ μικρα που δεν τα βλεπουμε εμεις. καποια στιγμη θα δωσουν χαλαρωσε.

 

Η 10 βγήκε 3 μήνες πριν και την πέταξαν μετά την 4η beta χωρίς να συνεχιστεί άλλο το beta program σε 5,6 ακομα και 7 όπως χρειάστηκε το s9 για παράδειγμα.

Κατά τα υπόλοιπα είμαι μια χαρά χαλαρός και δεν ασχολούμαι πλέον με το θέμα ούτε με την Samsung. Είναι τραγικά αστείο, οπότε δεν μπορώ να το πάρω σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θέλετε 30 ενημερωσεις τον μηνα πάρτε ενα android one η καποιο Xiaomi που έχει σχεδόν καθε 15 μερες κ μια αναβάθμιση!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα θέλετε 30 ενημερωσεις τον μηνα πάρτε ενα android one η καποιο Xiaomi που έχει σχεδόν καθε 15 μερες κ μια αναβάθμιση!

 

Σωστά.

Γιατί το αντίθετο από την τωρινή υποστήριξη της Samsung στα note, είναι 30 ενημερώσεις το μήνα.

Τα θέλετε και τα λέτε αυτά μερικοί ή σας ξεφεύγουν; Απορώ.

Γαργράρα οι καθυστερήσεις 5 έως 7 μηνών.

Γαργράρα οι ξεπερασμένες αρχικές εκδόσεις.

Γαργράρα τα 2-3 ουσιαστικά update τον πρώτο χρόνο, με τα υπόλοιπα να είναι SP της Google.

Γαργράρα την "2ετη" υποστήριξη, ενώ η συσκευή παίρνει σαν τελευταία έκδοση αυτή που βγαίνει 11 μήνες μετά την κυκλοφορία της.

 

Να πω κι εγώ με την σειρά μου ότι όποιος θέλει να κάνει ατελείωτες γαργάρες να πάει σε listerine, να μην χαλάει και την πιάτσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως συμφωνώ με τον Νικο523.

Στις αναβαθμίσεις είναι απαράδεκτη εταιρεία.Την σώζουν αλλά καλα που έχει.

Το καλό είναι ότι πια δεν είναι μονόδρομος η Samsung και έχει εταιρείες με εξίσου καλές συσκευές.

Εγώ μένω για την amoled ,την ευκολία μεταπώλησης και την smartec μόνο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω την αντιπαράθεση... Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν υπάρχει βελτίωση με κάποιο update, τότε καταλαβαίνω να υπάρχουν παράπονα. Αλλά από την στιγμή που με την 10 πήραμε σχεδόν όλα τα features του Note 10, και από την στιγμή που το κινητό λειτουργεί απροβλημάτιστα, τι ακριβώς ζητάμε; Σαν παλιός κάτοχος Samsung παρατηρώ άλματα στην υποστήριξη... Παλαιότερα με το που έβγαινε η επομενη ναυαρχίδα, η Samsung δεν έκανε ούτε ένα update στα παλαιότερα μοντέλα.

Τώρα αν κάνουμε σύγκριση με τα Pixel και iPhone, ναι δεν έχει φτάσει σε αυτά τα επίπεδα, αν και είναι σε καλό δρόμο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά είναι γνωστά εδώ και χρόνια. Κι εγώ είμαι υπέρ των σωστών αναβαθμίσεων και στην ώρα τους αλλά η sammy έτσι είναι. Όποιος δεν, πάει σε pixel. Κι εγώ pixel θέλω αλλά δεν το αντέχει η τσέπη μου οπότε κάνω υποχωρήσεις. Για update στη Xiaomi ούτε λόγος γιατί ενα φτιάχνει δέκα χαλάει. Και στην one plus update για να έχουμε να λέμε και ουσία μηδέν. Τουλάχιστον στη sammy ολα δουλεύουν όπως πρέπει. Συμφωνώ μπορεί και καλύτερα αλλά δεν θέλει. Ας είμαστε υποψιασμένοι πριν προχωρήσουμε σε αγορά κάποιας συσκευής και ενώ τα ξέρουμε να μη γκρινιάζουμε στο τέλος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο είναι απαράδεκτο να θεωρείς μια συσκευή 1100€ και πάνω αναλώσιμη μέσα σε 1μιση χρόνο. Επίσης απαράδεκτο να συμπεριλαμβάνεις στο χρόνο υποστήριξης τα δύο εξάμηνα που είναι η δική σου καθυστέρηση σαν εταιρεία σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Κατά τα υπόλοιπα, εγώ πήγα σε s8+ συνειδητά μετά από 5 χρόνια Χ που έριξα στη Samsung και ήμουν ευχαριστημένος, ειδικότερα επειδή είδα μικρά σημάδια βελτίωσης τον πρώτο και τον δεύτερο χρόνο. Δεν περίμενα ούτε κατά διάνοια ότι σε νεότερη και ακριβότερη συσκευή τα πράγματα θα πάνε χειρότερα αντί για καλύτερα.

 

Όσο για τα pixel, όχι, δεν έχουν καμία επαφή με αυτό που ζητάω από μια συσκευή.

 

Δεν καταλαβαίνω την αντιπαράθεση... Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν υπάρχει βελτίωση με κάποιο update, τότε καταλαβαίνω να υπάρχουν παράπονα. Αλλά από την στιγμή που με την 10 πήραμε σχεδόν όλα τα features του Note 10, και από την στιγμή που το κινητό λειτουργεί απροβλημάτιστα, τι ακριβώς ζητάμε; Σαν παλιός κάτοχος Samsung παρατηρώ άλματα στην υποστήριξη... Παλαιότερα με το που έβγαινε η επομενη ναυαρχίδα, η Samsung δεν έκανε ούτε ένα update στα παλαιότερα μοντέλα.

Τώρα αν κάνουμε σύγκριση με τα Pixel και iPhone, ναι δεν έχει φτάσει σε αυτά τα επίπεδα, αν και είναι σε καλό δρόμο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν συμφωνώ φίλε μου.

Καταρχάς μικρά σφάλματα και bugs υπάρχουν πολλά, τα οποία λύνονται εύκολα σε 1 ή 2 μικρά σχετικά update.

Επίσης εγώ προσωπικά δεν έχω δει καμία σημαντική βελτίωση στις ενημερώσεις από το πρώτο κιόλας galaxy s.

Χωρίς υπερβολή, έχουμε ίσως 1-2 μήνες γρηγορότερα update (μονο σε κάποιες συσκευές και μόνο σε κάποιες περιοχές, σημαντικό αυτό) και 1 έξτρα χρόνο με security patch. Αυτά.

Είναι αρκετά; Για κάποιους μπορεί, δεν διαφωνώ.

Είναι εξέλιξη όμως του after sales support μιας τεράστιας εταιρείας με 11 χρόνια πορεία; Φυσικά και όχι.

Ειδικά όταν ζητάς τα 3πλασια χρήματα πλέον και οι συσκευές με το υπάρχον hardware μπορούν να δουλέψουν 3 φορές περισσότερο χρόνο άνετα, ε θέλω και την ανάλογη υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

H Samsung, γενικά, τί πολιτική έχει;

Δίνει 2 major Android αναβαθμίσεις + 1 χρόνο security pathces;

3 χρόνια σύνολο και μετά stop;

 

Δηλαδή εάν πάρω ένα Samsung με Android 8, θα φτάσω μέχρι Android 10 συν έναν χρόνο (μετά το 10) θα παίρνω serurity patch;

Αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές της (ακριβές φθηνές) ή μόνο για τις ακριβές (S και Note);

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...