Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς εμφανίστηκε το camera buzzing issue στο Note 9. Μόλις γυρισω Σουηδία φεύγει για service. Κανένας άλλος με την ίδια εμπειρία;
Μερικές δημοσιεύσεις πιο πίσω έχει αναφερθεί. Εν συντομία, αλλαγή κάμερας εντός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμφανίστηκε το camera buzzing issue στο Note 9. Μόλις γυρισω Σουηδία φεύγει για service. Κανένας άλλος με την ίδια εμπειρία;

 

Το παρουσίασε σε εμένα.

Σήμερα το πήγα Microtech θεσσαλονίκη, και μέσα σε λίγες ώρες ήταν έτοιμο με αλλαγή κάμερας.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή τη δυνατότητα δεν την είχε και πρίν?. Έκανα μόλις update από το galaxy store και είναι το ίδιο. Σε εμένα ήταν εξ αρχής από όταν το πήρα πολύ πρίν την εμφάνιση του ΝΟΤΕ 10. Γράφεις κάτι, το κυκλώνεις, σου εμφανίζει ένα menu που μάλιστα η εξαγωγή σε κείμενο δεν είναι από τις πρώτες επιλόγές αλλά πρέπει να την ανοίξεις, σου δείχνει μια προεπισκόπηση του κειμένου (σε πολύ καλή μετατροπή ομολογώ) και στο τέλος σε ρωτάει να κάνει ακύρωση,αντιγραφή ή επικόλληση.

 

Έ! όλα αυτά προυπήρχαν, απλά έχω την εντύπωση ότι του ΝΟΤΕ 10 είναι πιο αναβαθμισμένο (εκτός και αν ακόμα εγώ δε πήρα αναβάθμιση τύπου ΝΟΤΕ 10). Και επίσης ένα ας πούμε lag που έχει το υπάρχον version ειναι το ότι κάνει ακριβή μετατροπή ακόμα και του χώρου που πιάνει το χειρόγραφο (word wrapping). Εννοω ότι αν χειρόγραφα έχεις 2 λέξεις που πιάνουν όλο το πλάτος και γράψεις από κάτω μία λέξη που χειρόγραφα πιάνει πάλι όλο το πλάτος όταν στο μετατρέψει σε κείμενο που καταλαμβάνει μικρότερο χώρο δε θα ανεβάσει τη μία λέξη επάνω αν και χωράει αλλά θα την αφήσει από κατώ με αποτέλεσμα να έχει ένα κέιμενο με σειρές που έχουν 1, 2, ή το πολύ 3 λέξεις και θα πρέπει να το μορφοποιήσεις μόνος σου για να φαίνεται όμορφο.

Σε εμένα δεν υπήρχε αυτή η επιλογή πριν.

Στο παλιό Snote υπήρχε, αλλά δεν μπορείς να βάλεις τα screen off memo κλπ στο παλιό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις με πήραν τηλέφωνο από Smartec ότι παρέλαβαν το κινητό και θα πάει αύριο στον τεχνικό όπου και θα με ενημερώσει αυτός για την επισκευή και τι έχει το κινητό κλπ κλπ ( για σπασμένη οθόνη / αλλαγή το έστειλα δεν έχει κάτι άλλο παίζει να βρούνε και τίποτα άλλο; ) Αφού θα πάει αύριο τεχνικό να φανταστώ επισκευή γίνεται την ίδια μέρα και στέλνουν η θα με πάρει και την άλλη βδομάδα μιας και βλέπω Σάββατο είναι κλειστά, δηλαδή αύριο πες επισκευή στέλνουν παρασκευή λαμβάνω Δευτέρα :/ :/ η δεν παίζει ;

Επίσης ένα τελευταίο η πληρωμή παιδιά πως γίνεται συνήθως μέσω e-bank ή παίζει να το κάνουν και αντικαταβολή όπως θα στείλουν το κινητό για να το παραλάβω;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν υπήρχε αυτή η επιλογή πριν.

Στο παλιό Snote υπήρχε, αλλά δεν μπορείς να βάλεις τα screen off memo κλπ στο παλιό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Στο ΝΟΤΕ 10 δουλεέυει αλλιώς

και έχει και άλλα καλούδια

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Στο ΝΟΤΕ 10 δουλεέυει αλλιώς

 

 

και έχει και άλλα καλούδια

Μετατρέπεται με ένα ταπ αντί για επιλογή.

Πιο γρήγορο, αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι και λόγος να αναβαθμιστείς :lol:

Όπως και να χει, καλοδεχούμενες όλες οι προσθήκες και οι βελτιώσεις.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα το πάω για service και βλέπουμε. Το αναλαμβάνει η εταιρεία στην οποία δουλεύω αρα δε θα σκοτιστω :D

Νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος αλλά φαίνεται γενικό πρόβλημα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή τη δυνατότητα δεν την είχε και πρίν?. Έκανα μόλις update από το galaxy store και είναι το ίδιο. Σε εμένα ήταν εξ αρχής από όταν το πήρα πολύ πρίν την εμφάνιση του ΝΟΤΕ 10. Γράφεις κάτι, το κυκλώνεις, σου εμφανίζει ένα menu που μάλιστα η εξαγωγή σε κείμενο δεν είναι από τις πρώτες επιλόγές αλλά πρέπει να την ανοίξεις, σου δείχνει μια προεπισκόπηση του κειμένου (σε πολύ καλή μετατροπή ομολογώ) και στο τέλος σε ρωτάει να κάνει ακύρωση,αντιγραφή ή επικόλληση.

 

Έχω το τηλέφωνο μου γυρισμένο στα αγγλικά για να έχω τους βοηθούς (Bixby, Google) Δεν μου βγάζει επιλογή ελληνική γλώσσα, παρά μόνο την αγγλική (του συστήματος)

 

Υπάρχει η δυνατότητα αναγνώρισης περισσότερων γλωσσών;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη και μένα το camera buzzing. Δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση. Πως στο καλό προέκυψε σε τόσους πολλούς ταυτόχρονα;

Το περίεργο είναι ότι δεν το κάνει πάντα οπότε δεν ξέρω πως να το αποδείξω στο σερβις.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο μου γυρισμένο στα αγγλικά για να έχω τους βοηθούς (Bixby, Google) Δεν μου βγάζει επιλογή ελληνική γλώσσα, παρά μόνο την αγγλική (του συστήματος)

 

Υπάρχει η δυνατότητα αναγνώρισης περισσότερων γλωσσών;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Εάν πατήσεις πάνω στη γλώσσα δεν σου δίνει λίστα;

Κι εγώ αγγλικά δουλεύω παντού μια ζωή και έχω την επιλογή για Ελληνικά στην μετάφραση του χειρογράφου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των αναβαθμίσεων (στα του Note 10/10+) και των νέων δυνατοτήτων της συσκευής μας.....

έγινε και η χθεσινή αναβάθμιση που αφορούσε το Bixbi Button Remapper (από το Play Store ζητήστε την αναβάθμιση).

Επίσης αλλάξτε του τα fonts (και όχι τα φώτα) με το Custom fonts for Samsung Galaxy από εδω: https://play.google.com/store/apps/details?id=project.vivid.gxfonts

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη και μένα το camera buzzing. Δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση. Πως στο καλό προέκυψε σε τόσους πολλούς ταυτόχρονα;

Το περίεργο είναι ότι δεν το κάνει πάντα οπότε δεν ξέρω πως να το αποδείξω στο σερβις.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Όταν στο κάνει τράβα βίντεο και βγάλε μια δύο θολές φωτογραφίες. Εγώ μπορούσα εύκολα να το προκαλέσω εναλλάσσοντας μεταξύ 1x και 2x συνήθως σε μεγάλη εστιακή απόσταση.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμφανίστηκε το camera buzzing issue στο Note 9. Μόλις γυρισω Σουηδία φεύγει για service. Κανένας άλλος με την ίδια εμπειρία;

 

Μου συμβαίνει μήνες τώρα, Μιχάλη. Σπάνια, αλλά το κάνει. Και σε μερικά δευτερόλεπτα εξαφανίζεται.

Εγώ το έλυσα το πρόβλημα πάντως αγοράζοντας το Note 10+:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχω πατήσει Προφανώς Κατά λάθος και μου δείχνει τα μηνύματα σε αναδυόμενα παράθυρα Από πού το αλλάζω Όποιος ξέρει Ας βοηθήσει έχω ψάξει όλα τα μενού και κάτι μου διαφεύγει και δεν μπορώ να το βρω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχω πατήσει Προφανώς Κατά λάθος και μου δείχνει τα μηνύματα σε αναδυόμενα παράθυρα Από πού το αλλάζω Όποιος ξέρει Ας βοηθήσει έχω ψάξει όλα τα μενού και κάτι μου διαφεύγει και δεν μπορώ να το βρω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τσέκαρε αυτό το μενού.bacae6a9cd9b7f8db48de221ba8921f2.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι η συσκευή μου ζεσταίνεται πολύ κατά τη διάρκεια της φόρτισης. Ακόμα όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή CamScan ζεσταίνεται πολύ και πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία του. Αλλά.και όταν δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή έχω την αόσθηση οτι πέφτει γρήγορα η μπαταρία του. Μήπως έχει παρατηρήσει κανείς άλλος θέμα με την μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση λίγο γιατί έχω ψηλό αγχωθει εσείς που έχετε και εμπειρία μερικοί αν μπορείτε ...! με έστειλε η Smartec αργά 5 το απόγευμα email ( τώρα το είδα για κάποιο λόγο ήταν στα ανεπιθύμητα ) με έστειλε ενημερωτικό κόστους επισκευής της συσκευής πόσο κοστίζει κλπ κλπ με το IMEI της κλπ ΑΛΛΆ εκεί που αναφέρει το IMEI και πιο μοντέλο είναι η συσκευή δεν είναι σωστό....!!! τι φάση οεοε;;;

SM-N960F/DS BLACK 128GB, EUR μου γράφει ενώ είναι το 512GB.....!

 

Εγγύηση 2 έτη - εκτός εγγύησης ( αυτό φαντάζομαι το εκτός εγγύησης το αναγράφουν γιατί δεν καλύπτει σπασμένη οθόνη η εγγύηση σωστά; )

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση λίγο γιατί έχω ψηλό αγχωθει εσείς που έχετε και εμπειρία μερικοί αν μπορείτε ...! με έστειλε η Smartec αργά 5 το απόγευμα email ( τώρα το είδα για κάποιο λόγο ήταν στα ανεπιθύμητα ) με έστειλε ενημερωτικό κόστους επισκευής της συσκευής πόσο κοστίζει κλπ κλπ με το IMEI της κλπ ΑΛΛΆ εκεί που αναφέρει το IMEI και πιο μοντέλο είναι η συσκευή δεν είναι σωστό....!!! τι φάση οεοε;;;

SM-N960F/DS BLACK 128GB, EUR μου γράφει ενώ είναι το 512GB.....!

 

Εγγύηση 2 έτη - εκτός εγγύησης ( αυτό φαντάζομαι το εκτός εγγύησης το αναγράφουν γιατί δεν καλύπτει σπασμένη οθόνη η εγγύηση σωστά; )

 

Πάρε τους ένα τηλέφωνο και πες τους!!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τους ένα τηλέφωνο και πες τους!!

 

Το IMEI σωστό είναι , η χωρητικότητα είναι λάθος....!

Link to comment
Share on other sites

Το IMEI σωστό είναι , η χωρητικότητα είναι λάθος....!

 

Ε τότε απλά μάλλον έκαναν λάθος στο mail που σου στείλανε!! Το emei είναι μοναδικό για κάθε τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει μήνες τώρα, Μιχάλη. Σπάνια, αλλά το κάνει. Και σε μερικά δευτερόλεπτα εξαφανίζεται.

Εγώ το έλυσα το πρόβλημα πάντως αγοράζοντας το Note 10+:p:lol:

 

Είναι εταιρικό το τηλέφωνο. Αν έχει βλάβη πρέπει να το αναφέρω και συνήθως το αντικαθιστούν άμεσα. Εμένα μου χαλάει την εικόνα στο ζουμ και μου τη σπάει αρα θα πρέπει να διορθωθεί... Στην εγγύηση είναι :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι η συσκευή μου ζεσταίνεται πολύ κατά τη διάρκεια της φόρτισης. Ακόμα όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή CamScan ζεσταίνεται πολύ και πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία του. Αλλά.και όταν δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή έχω την αόσθηση οτι πέφτει γρήγορα η μπαταρία του. Μήπως έχει παρατηρήσει κανείς άλλος θέμα με την μπαταρία;

 

H camscan διάβαζα πριν, ότι την κατήργησαν από το play store,. είναι ~ ~ troyan

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://news.xiaomi-miui.gr/camscanner-the-popular-100-million-download-app-contains-a-trojan/

Δεν ξέρω αν είναι διαφορετική εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι η συσκευή μου ζεσταίνεται πολύ κατά τη διάρκεια της φόρτισης. Ακόμα όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή CamScan ζεσταίνεται πολύ και πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία του. Αλλά.και όταν δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή έχω την αόσθηση οτι πέφτει γρήγορα η μπαταρία του. Μήπως έχει παρατηρήσει κανείς άλλος θέμα με την μπαταρία;

Είναι ενεργοποιημενη η γρήγορη φόρτιση γι αυτό στο κάνει. καν την απενεργοποιηση και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σημασία αυτό.

Όταν είναι αναμμένη η οθόνη, η φόρτιση είναι στο αργό θέλεις δεν θέλεις.

Μόνο όταν σβήσει η οθόνη γυρνάει σε γρήγορη φόρτιση (σιγά τη γρήγορη δηλαδή εν έτη 2019).

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...