Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εκεί που έβγαζα 5.30-6.30 ώρες χαλαρά...... Έχω δει κατακόρυφη πτώση απόδοσης. Δε ξέρω αν φταίνε οι θερμοκρασίες του καλοκαιριού. Αλλά πλέον είναι στις 4-4.30.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που φταίει είναι το note 10 plus :p πάντως το ίδιο έχω και εγώ μάλιστα μπήκα στις εφαρμογές για να διακόψω μερικές και dark theme το βράδυ.

Όσο για το Samsung note ενώ δεν είχα πρόβλημα το τελευταίο καιρό και όχι πάντα μου κάνει υψηλή κατανάλωση στην μπαταρία (γράφω αρκετά με το πενάκι ).

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ενω τοσα χρόνια ποτέ δεν μου έχει σπάσει τζάμι από κινητό τα note 8 και 9 δεν παίζονται....Κάθε μέρα και από ένα ραγισμα...με το παραμικρό. Μου αρέσει που τα βαράνε με σφυριά και δεν σπάνε στο YouTube. Edited by Xras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Έβαλα ενα tempered glass από αυτά με την υγρή κόλλα στο κινητό.Ενω εχει εφαρμόσει τέλεια,στα πλάγια από τη μια πλευρά έχει τρέξει λίγη κόλλα και έχει ξεραθεί.Δεν δημιουργεί πρόβλημα,απλά φαίνεται άσχημα.Ξέρετε μήπως πως τη βγάζουμε?Στη φωτο προσπάθησα να την κάνω να φανεί οσο το δυνατό καλύτερα.eb6c706f1dc98d466ea3bdcd083158ea.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω από την φωτογραφία. Σε μένα τοδωσα μια φορά με τις υπεριώδεις, πάνω και κάτω, για να κολλήσει αρχικά και ελάχιστα, Και μετά το σκούπισα Αρ δξ, και μετά τοδωσα με τις υπεριώδεις πολλές φορές. Είχε φτιάξει από την αρχή ένα ογκίδιο, που το έσπασα με μια οδοντογλυφίδα,, τώρα το δικό σας, θα είναι πέτρα,, πρόσεξε μην ξηλωσεις και το τζαμακι, και το χρώμα από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το πειράζω.Ελπίζω οταν θα θα θέλω να βγάλω το τζαμάκι να μην μου κάνει ζημιά στο κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποίησε την εγγύηση του ώστε να κάνει αλλαγή οθόνης?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εντός εγγύησης, στείλτο στην smartech για τεχνικό έλεγχο,, νομίζω με acs είναι τα courier πληρωμένα από αυτούς,, θέλω και εγώ να στείλω το νοτ 8.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τα wallpapers, τους ήχους κ.λ.π. τα παιχνίδια (call of dutie) του Note 10+ ήρθε και το Samsung Game Booster

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/themes/app-samsung-game-booster-galaxy-note-9-t3960135

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω αν μαζί με την οθόνη αλλάζουν και το πλαίσιο!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όλη τη σειρά s8-s9, note 8-9 σίγουρα μαζί με την οθόνη αλλάζει και το πλαίσιο/κουμπιά/μπαταρία/αδιαβροχοποιηση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, εδώ και μια εβδομάδα όταν κάνω ζουμ στην κάμερα για φωτογραφία φαίνεται θολή και έχει μια θολούρα η εικόνα.

 

Έκανα hard reset αλλά τίποτα, τι να φταίει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να συμπληρώσω ότι στο ζουμ ακούγεται ένας θόρυβος

Heh, μου το έβγαλε κι εμένα το ίδιο πρόβλημα πριν από έναν μήνα. Άλλαξα κάμερα εντός εγγύησης, ήταν σαφέστατα πρόβλημα hardware.
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και τα stock media/audio (ringtones, notifications, ui, etc) του galaxy note 10 και σπάστε πλάκα μαζί τους... (από το Note 7 στο Note 10+ με την ίδια κάμερα, πλαίσιο αλουμινίου κ.λ.π.!!!)

https://www.droidmirror.com/downloading/galaxy-note-10-ringtones-zip

 

Έρχεται και το νέο Samsung Notes APK.....και δεν θα έχετε να ζηλέψετε τίποτα (illusions)!

Πώς τα κάνουμε εγκατάσταση και που;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποίησε την εγγύηση του ώστε να κάνει αλλαγή οθόνης?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ θα το στείλω αύριο το δικό μου για σπασμένη οθόνη Smarteck.

 

 

Εκτός από ένα χαρτί με τα στοιχειά επικοινωνίας μου στέλνω φωτοτυπία και την απόδειξη αγοράς χρειάζεται ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το στείλω αύριο το δικό μου για σπασμένη οθόνη Smarteck.

 

 

Εκτός από ένα χαρτί με τα στοιχειά επικοινωνίας μου στέλνω φωτοτυπία και την απόδειξη αγοράς χρειάζεται ?

 

Όχι, δεν χρειάζεται

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση !

Οπότε στέλνω αύριο με ACS έξοδα αποστολής δικά τους και ελπίζω μέχρι Παρασκευή να το πάρω πίσω ( όνειρο τρελό και απατηλό θαρρώ άλλα τεσπα) γιατί θα είναι leaving hell η δουλειά μου με το Note 4 κάθε 2 ώρες στην πρίζα για φόρτιση........!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση !

Οπότε στέλνω αύριο με ACS έξοδα αποστολής δικά τους και ελπίζω μέχρι Παρασκευή να το πάρω πίσω ( όνειρο τρελό και απατηλό θαρρώ άλλα τεσπα) γιατί θα είναι leaving hell η δουλειά μου με το Note 4 κάθε 2 ώρες στην πρίζα για φόρτιση........!

 

Σε ανάλογες περιπτώσεις το πήρα πίσω σε 3 μέρες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ανάλογες περιπτώσεις το πήρα πίσω σε 3 μέρες.
Στις 2 ημέρες από Θεσσαλονίκη μέσω ACS.

Service υψηλών προδιαγραφών πάντως και πολύ έξυπνη η συνεργασία και διευκόλυνση με ACS.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να υπάρχει διαθεσιμότητα στα ανταλλακτικά. Αν τι έχουν κάνουν γρήγορα. Αν δεν το έχουν προστίθενται άλλες 3 μέρες περίπου αναμονή.

Γνωρίζει κανείς κόστος αλλαγής οθόνης και πίσω γυαλιού?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ανάλογες περιπτώσεις το πήρα πίσω σε 3 μέρες.

 

Στις 2 ημέρες από Θεσσαλονίκη μέσω ACS.

Service υψηλών προδιαγραφών πάντως και πολύ έξυπνη η συνεργασία και διευκόλυνση με ACS.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Το θέμα είναι να υπάρχει διαθεσιμότητα στα ανταλλακτικά. Αν τι έχουν κάνουν γρήγορα. Αν δεν το έχουν προστίθενται άλλες 3 μέρες περίπου αναμονή.

Γνωρίζει κανείς κόστος αλλαγής οθόνης και πίσω γυαλιού?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αντε να δούμε....! Το έστειλα πριν λίγο σε ένα κουτί παλιό που μου είχαν στείλει πίσω οι ίδιοι (σμαρτεκ) όταν είχα στείλει το Note 4 για κυλιδες στην οθόνη. Το πενάκι δεν το άφησα το κράτησα. Μακάρι να το παραλάβω Τετάρτη Πέμπτη.....!!

 

Κοίτα αν σκεφτείς ότι μόνο για μπροστά η αλλαγή κοστίζει κάπου στα 286 ευρώ βάλε κανένα 50αρικο 70αρι φαντάζομαι να κάνει το πίσω....

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των προηγούμενων αναβαθμίσεων του κινητού μας σε Note 10+ έχουμε και το νέο καταπληκτικό Samsung Notes APK! Απολαύστε το....

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-notes/samsung-notes-3-1-01-9-release/samsung-notes-3-1-01-9-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των προηγούμενων αναβαθμίσεων του κινητού μας σε Note 10+ έχουμε και το νέο καταπληκτικό Samsung Notes APK! Απολαύστε το....

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-notes/samsung-notes-3-1-01-9-release/samsung-notes-3-1-01-9-android-apk-download/

 

Πρώτα από όλα, σ ευχαριστούμε για το λινκ.

Το έκανες εγκατάσταση? Και αν ναι,πως? Εγώ το κατέβασα, αλλά στην δια διαδικασία της εγκατάστασης στο τέλος μου πετάει σφάλμα. Πρεπει να κάνω κάτι έξτρα?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κανένα sideload.

Σήμερα έγινε ενημέρωση της εφαρμογής notes επίσημα στο galaxy store και προστέθηκε η λειτουργία αναγνώρισης και μετατροπής χειρογράφου κειμένου.

Μόλις επιλέξεις αυτό που έγραψες (με το εργαλείο επιλογής), σου γράφει "extract text" και μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις.

Δουλεύει άψογα σε Ελληνικά, Αγγλικά, Γερμανικά που το δοκίμασα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κανένα sideload.

Σήμερα έγινε ενημέρωση της εφαρμογής notes επίσημα στο galaxy store και προστέθηκε η λειτουργία αναγνώρισης και μετατροπής χειρογράφου κειμένου.

Μόλις επιλέξεις αυτό που έγραψες (με το εργαλείο επιλογής), σου γράφει "extract text" και μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις.

Δουλεύει άψογα σε Ελληνικά, Αγγλικά, Γερμανικά που το δοκίμασα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Οπότε μάλλον θα φταίει αυτό πιθανότατα!!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμφανίστηκε το camera buzzing issue στο Note 9. Μόλις γυρισω Σουηδία φεύγει για service. Κανένας άλλος με την ίδια εμπειρία;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κανένα sideload.

Σήμερα έγινε ενημέρωση της εφαρμογής notes επίσημα στο galaxy store και προστέθηκε η λειτουργία αναγνώρισης και μετατροπής χειρογράφου κειμένου.

Μόλις επιλέξεις αυτό που έγραψες (με το εργαλείο επιλογής), σου γράφει "extract text" και μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις.

Δουλεύει άψογα σε Ελληνικά, Αγγλικά, Γερμανικά που το δοκίμασα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Παιδιά αυτή τη δυνατότητα δεν την είχε και πρίν?. Έκανα μόλις update από το galaxy store και είναι το ίδιο. Σε εμένα ήταν εξ αρχής από όταν το πήρα πολύ πρίν την εμφάνιση του ΝΟΤΕ 10. Γράφεις κάτι, το κυκλώνεις, σου εμφανίζει ένα menu που μάλιστα η εξαγωγή σε κείμενο δεν είναι από τις πρώτες επιλόγές αλλά πρέπει να την ανοίξεις, σου δείχνει μια προεπισκόπηση του κειμένου (σε πολύ καλή μετατροπή ομολογώ) και στο τέλος σε ρωτάει να κάνει ακύρωση,αντιγραφή ή επικόλληση.

 

Έ! όλα αυτά προυπήρχαν, απλά έχω την εντύπωση ότι του ΝΟΤΕ 10 είναι πιο αναβαθμισμένο (εκτός και αν ακόμα εγώ δε πήρα αναβάθμιση τύπου ΝΟΤΕ 10). Και επίσης ένα ας πούμε lag που έχει το υπάρχον version ειναι το ότι κάνει ακριβή μετατροπή ακόμα και του χώρου που πιάνει το χειρόγραφο (word wrapping). Εννοω ότι αν χειρόγραφα έχεις 2 λέξεις που πιάνουν όλο το πλάτος και γράψεις από κάτω μία λέξη που χειρόγραφα πιάνει πάλι όλο το πλάτος όταν στο μετατρέψει σε κείμενο που καταλαμβάνει μικρότερο χώρο δε θα ανεβάσει τη μία λέξη επάνω αν και χωράει αλλά θα την αφήσει από κατώ με αποτέλεσμα να έχει ένα κέιμενο με σειρές που έχουν 1, 2, ή το πολύ 3 λέξεις και θα πρέπει να το μορφοποιήσεις μόνος σου για να φαίνεται όμορφο.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...