Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απολαμβάνουμε στην συσκευή μας τα live wallpapers του Note 10/10+ ....

https://drive.google.com/file/d/1-GN...w?usp=drivesdk

Υ.Γ. Το Note 9 μου, φοράει ήδη το γκριζομπλέ wallpaper του Note 10/10+!!!

 

Κατι παίζει με το λινκ, μου το βγάζει broken

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1-GNKRIRssYfIjRojb8r98h_rDO9HbBZI/view

Tips: Θέλουν nova lawnchair αν δεν σας δουλεύουν αρχικά στο ui της sams....και μετά κανονικά!

Σε μένα λειτουργεί στο ui...και είμαι χωρίς root! Το μαύρο είναι καταπληκτικό!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Απολαμβάνουμε στην συσκευή μας τα live wallpapers του Note 10/10+ ....

https://drive.google.com/file/d/1-GN...w?usp=drivesdk

Υ.Γ. Το Note 9 μου, φοράει ήδη το γκριζομπλέ wallpaper του Note 10/10+!!!

Ακυρον.Βγάζει αυτό.Sorry, the file you have requested does not exist.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ κακό το night Mode! Χάλια η υλοποίηση της Samsung! Μέτρια η κάμερα του Note 9! 8d55b659c26f8b2fc665ff3f09e17f45.jpgddfa99ad29e9ca764bb148995e199c03.jpg0efd35cc983480f39647ff7054c56092.jpg639e82896a71cba1262540a8d4bdcb62.jpgd77db508643fa92280f357932d3edc77.jpg75d3bde126e2c41fe5981d5beda81dc0.jpg1dbdff688235a5ede44b8c9941e1bf0a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ασχετο με το post αλλά βλέπω ΚΑΒΑΛΑ. Μηπως στο forum είμαστε και άλλοι από γύρω περιοχές (Δράμα, Ξάνθη. Κομοτηνή) να κάνουμε καμιά συνάντηση να μοιραστούμε το πόνο μας για το ΝΟΤΕ 9 να το βγάλουμε από μέσα μας?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το πουλάω, μπορείτε να μου θυμήσετε τα χαρακτηριστικά του φορτιστή που έρχεται μαζί με τη συσκευή για να μη δώσω κάποιον άλλο;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το post αλλά βλέπω ΚΑΒΑΛΑ. Μηπως στο forum είμαστε και άλλοι από γύρω περιοχές (Δράμα, Ξάνθη. Κομοτηνή) να κάνουμε καμιά συνάντηση να μοιραστούμε το πόνο μας για το ΝΟΤΕ 9 να το βγάλουμε από μέσα μας?
Κι εγώ από Καβάλα! Αν θέλετε να κάνουμε ένα γκρουπακι στο telegram να τα λέμε από εκεί. Είναι πιο άμεσο για να μοιραζόμαστε πράγματα. Όποιος θέλει μπορει να μπει

 

https://t.me/samsungalaxygreece

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

1) Δείτε, διαλέξτε και κατεβάστε όλα τα νέα Wallpapers του Samsung Galaxy A80

https://photos.google.com/share/AF1QipNRfBijCKQYptKoiwtBN1gzzZqhmNtcMoFIfLAMriY8tMvHjf_7WwfkSF-bWePywQ?key=UGZYRlhCR1hhVVFPNms5RUlsY3BtTWFmajYzWmZR

 

2) Δείτε, διαλέξτε και κατεβάστε όλα τα νέα Wallpapers του LG V50 ThinQ

https://photos.google.com/share/AF1QipPCvjORmp0PHW6ARc7_i54SPGuXnHUhEgYfMH4VKvN2h0r-ylOuhCpAsUvRFxhYvg?key=b091MnM1WnV4UXdWZGhGMF8xYW13aWhPNFNqaW93

 

3) Οδηγίες εγκατάστασης του Call Of Duty Mobile στο τηλέφωνό μας....νιώστε το παιδί που κρύβεται μέσα σας και απολαύστε τα γραφικά του κινητού μας!

Από εδώ τα 2 αρχεία APK & Data

https://moddroid.com/call-of-duty-mobile.html?download

Open Play Store on your phone and search for Call of Duty Mobile.

Click on the Pre-register button. And follow the below instructions.

Download both Call of Duty Mobile APK and OBB data from the above link.

Transfer both the files to Phone storage if it’s not on the device.

Click on the Call of Duty Mobile APK and Install it on your phone.

Open File Explorer/Manager on your phone.

Go to Android > OBB folder and create a new folder with the name com.activision.callofduty.shooter.

Now copy the downloaded obb file and paste in the newly created folder.

Open the Game and Enjoy playing. If the game show any error try opening it from Play Store.

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Έλυσα το πρόβλημα της κατανάλωσης μπαταρίας από την εφαρμογή Samsung Notes. Οποίο μέλος έχει το ίδιο πρόβλημα και ενδιαφέρεται να μάθει τι το προκαλεί, ας μου στείλει pm να του πω τι πρέπει να κάνει για να το ρυθμίσει και να σταματήσει επιτέλους η εφαρμογή να του πίνει την μπαταρία στο παρασκήνιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα μου πεις τι έκανες?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο.

Δούλεψε καλά για μια μέρα και μετά άρχισε πάλι να πίνει την μπαταρία σαν τρελό!

Απογοήτευση...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε drain βάλτε μια εφαρμογή τύπου gsam battery monitor (η όπως την λένε σήμερα τέλος πάντων), δώστε δικαιώματα με adb από το PC και μετά από ένα κύκλο φόρτισης θα δείτε τι φταίει λογικά.

Είναι κρίμα να σκίζει κάτι την άψογη αυτονομία της συσκευής και να σας το βγάζει από τη μύτη!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε drain βάλτε μια εφαρμογή τύπου gsam battery monitor (η όπως την λένε σήμερα τέλος πάντων), δώστε δικαιώματα με adb από το PC και μετά από ένα κύκλο φόρτισης θα δείτε τι φταίει λογικά.

Είναι κρίμα να σκίζει κάτι την άψογη αυτονομία της συσκευής και να σας το βγάζει από τη μύτη!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Δυστυχώς ξέρουμε από τι προέρχεται το drain. Είναι η εφαρμογή Samsung Notes. Αν δεν την ανοίγω καθόλου η συσκευή έχει τέλεια αυτονομία. Αν την ανοίξω, μέχρι να την βάλει σε αδράνεια το Android, καταναλώνει ημερησίως πάνω από 15%. Και αυτό χωρίς να την χρησιμοποιώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δοκίμασες να την βάλεις στο "always sleeping apps"?

Έτσι νομίζω δεν μπορεί να τρέχει στο παρασκήνιο, μόνο όταν την ανοίγεις.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δοκίμασες να την βάλεις στο "always sleeping apps"?

Έτσι νομίζω δεν μπορεί να τρέχει στο παρασκήνιο, μόνο όταν την ανοίγεις.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Δυστυχώς δεν μπαίνει γιατί είναι εφαρμογή συστήματος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπαίνει γιατί είναι εφαρμογή συστήματος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τσέκαρε αν θέλεις τον συγχρονισμό. Βάλε να μη συγχρονίζει αυτόματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε drain βάλτε μια εφαρμογή τύπου gsam battery monitor (η όπως την λένε σήμερα τέλος πάντων), δώστε δικαιώματα με adb από το PC και μετά από ένα κύκλο φόρτισης θα δείτε τι φταίει λογικά.

Είναι κρίμα να σκίζει κάτι την άψογη αυτονομία της συσκευής και να σας το βγάζει από τη μύτη!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται το πρόβλημα αυτό να μην το έχουμε όλοι!! Πχ εγώ δεν είχα ποτέ κανένα θέμα!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται το πρόβλημα αυτό να μην το έχουμε όλοι!! Πχ εγώ δεν είχα ποτέ κανένα θέμα!
Πίστεψε με την ίδια απορία έχω και εγώ. Ίσως κάποια 3η εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει της δημιουργεί το κόλλημα.

 

Η πλάκα είναι ότι πριν αγοράσω το Note 9 είχα το 8. Μόλις πήρα την έκδοση 9 του Android και στο Note 8 είχα το ίδιο πρόβλημα με το Samsung Notes.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται το πρόβλημα αυτό να μην το έχουμε όλοι!! Πχ εγώ δεν είχα ποτέ κανένα θέμα!
Δεν έχω ιδέα.

Ούτε εγώ είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα και ειδικά το Samsung notes το δουλεύω πολλές φορές μέσα στη μέρα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γνώμη:

Μια γενική ερώτηση. Σε κινητό πέρασα τζαμακι, και έχει 2 σκουπιδακια,, φαίνονται 2 μικροσκοπικές φολες. Εκτός από αλλαγή τζαμακι,, που δεν είναι εγγυημένο ότι θα το περάσω σωστά,, υπάρχει κάποιο κόλπο,, πχ να τα τρίψω επίμονα, μήπως σπάσουν,, η , θα κάνω μια τρύπα στο νερό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γνώμη:

Μια γενική ερώτηση. Σε κινητό πέρασα τζαμακι, και έχει 2 σκουπιδακια,, φαίνονται 2 μικροσκοπικές φολες. Εκτός από αλλαγή τζαμακι,, που δεν είναι εγγυημένο ότι θα το περάσω σωστά,, υπάρχει κάποιο κόλπο,, πχ να τα τρίψω επίμονα, μήπως σπάσουν,, η , θα κάνω μια τρύπα στο νερό.

 

Δυστυχώς αν έχεις σκουπιδάκια ήδη ειναι Fail.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Γιατι η κάτι άλλαξα κατά λάθος ή κάτι άλλαξε μετά από κάποια ενημέρωση . Είχα φωνητική πληκτρολόγηση με το samsung keyboard στα ελληνικά,αλλά τώρα δεν λειτουργεί και φαίνεται και κάπως αλλιώς το περιβάλλον της εκει.πατωντας στις ρυθμίσεις εκει αναφέρει ότι λειτουργεί μόνο με uk. Ενώ μέχρι πριν κάτι μέρες έκανα κανονικα.

Υγ. Το βρήκα

Edited by stergios_ath
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που έβγαζα 5.30-6.30 ώρες χαλαρά...... Έχω δει κατακόρυφη πτώση απόδοσης. Δε ξέρω αν φταίνε οι θερμοκρασίες του καλοκαιριού. Αλλά πλέον είναι στις 4-4.30.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν έχεις σκουπιδάκια ήδη ειναι Fail.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11362-Καθαρισμός-tempered-glass-Υπάρχει-τρόπος/?pageNo=1&c26decd3

 

με οδηγιες από αυτό, το εφτιαξα, το εβγαλα και το ξαναπερασα,

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...