Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια η διαφορα του 5G;Γιατί αγγλια θα κυκλοφορησει μαζι

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εάν ο πάροχος σου έχει έχει δίκτυο 5G, έχεις 5G.

Άλλη διαφορά δεν υπάρχει. Μόνο ότι στα ίδια λεφτά μπορείς να έχεις 512gb στη 4g έκδοση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 του μηνός κυκλοφορεί το 5G, μαζί με όλα τα υπόλοιπα.

Επίσης η τιμή είναι ίδια με το 4G 512GB, οπότε από όποια πλευρά και να πιάσεις το σχόλιο σου, είναι εντελώς άτοπο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Τότε θα έπρεπε όλοι να αγοράζουν κανονικά το 5G (μιας και θα λειτουργούν και σε 4G), ακόμη και εάν δεν έχει δίκτυο 5G ο πάροχος!

Ήθελα νάξερα τι θα τα κάνουν τα 4G, όταν δεν θα τα αγοράζει κανείς ή ακόμη καλύτερα όταν η μεταπωλική τους αξία θα έχει πέσει στα τάρταρα καθώς θα κυκλοφορεί το 5G (με καλύτερες δυνατότητες σε modem του 4G)? https://gizchina.it/2019/08/modem-samsung-exynos-produttori-cina-5g/

Λυπάμαι αλλά η απάντησή σου ήταν εντελώς επιφανειακή!

https://gizchina.it/2019/08/huawei-copertura-5g-entro-2025/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα έπρεπε όλοι να αγοράζουν κανονικά το 5G (μιας και θα λειτουργούν και σε 4G), ακόμη και εάν δεν έχει δίκτυο 5G ο πάροχος!

Ήθελα νάξερα τι θα τα κάνουν τα 4G, όταν δεν θα τα αγοράζει κανείς ή ακόμη καλύτερα όταν η μεταπωλική τους αξία θα έχει πέσει στα τάρταρα καθώς θα κυκλοφορεί το 5G (με καλύτερες δυνατότητες σε modem του 4G)? https://gizchina.it/2019/08/modem-samsung-exynos-produttori-cina-5g/

Λυπάμαι αλλά η απάντησή σου ήταν εντελώς επιφανειακή!

https://gizchina.it/2019/08/huawei-copertura-5g-entro-2025/

 

Καλά πραγματικά δεν με ενδιαφέρει ούτε λίγο το 5g!! Όταν είχε βγει το 4g εγω δεν έπιανα καλά καλά 3g μάπα κάλυψη βλέπεις!! Και τώρα που ίσα ίσα πιάνω 4g η ταχύτητα που πιάνω δεν είναι πάνω από 24mb

Που έχω δει άλλους να ανεβάζουν και 150 -190mb με 4g πάλι!

Ναι και ίσως να με ενδιέφερε το 5g

Αν η κάλυψη της ήταν πλήρες σε όλοι την Ελλάδα και όχι μόνο στην Αθήνα Θεσσαλονίκη και 10 άλλες μεγάλες πόλεις!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα έπρεπε όλοι να αγοράζουν κανονικά το 5G (μιας και θα λειτουργούν και σε 4G), ακόμη και εάν δεν έχει δίκτυο 5G ο πάροχος!

Ήθελα νάξερα τι θα τα κάνουν τα 4G, όταν δεν θα τα αγοράζει κανείς ή ακόμη καλύτερα όταν η μεταπωλική τους αξία θα έχει πέσει στα τάρταρα καθώς θα κυκλοφορεί το 5G (με καλύτερες δυνατότητες σε modem του 4G)? https://gizchina.it/2019/08/modem-samsung-exynos-produttori-cina-5g/

Λυπάμαι αλλά η απάντησή σου ήταν εντελώς επιφανειακή!

https://gizchina.it/2019/08/huawei-copertura-5g-entro-2025/

 

Μα εννοείται πως τα 5g είναι μονόδρομος ακόμη κι αν δεν υπάρχει τώρα σχετική κάλυψη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σκέψου - manthosffvll - ότι με τα τα ίδια λεφτά (όπως έγραψαν πιο πάνω) θα αγοράζεις το 5G και συνεπώς θα πωλείται πιο εύκολα αργότερα...

Τέλος πάντων ο καθένας ας πράξει με τις προτιμήσεις του...

Υ.Γ. Το ελληνικό πρόγραμμα ανταλλαγής είναι μόνο για 4G? Γιατί δεν αναφέρεται πουθενά το 5G?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

To να μιλάμε για 5G όταν οι συνδέσεις των 80 ευρώ πάγιο έχουν 5GB δεδομένα, είναι τουλάχιστον αστείο. Με 100GB+ το μήνα κάτι γινεται.

 

Αλλιώς οι ταχύτητες του είναι άχρηστες.

Link to comment
Share on other sites

To να μιλάμε για 5G όταν οι συνδέσεις των 80 ευρώ πάγιο έχουν 5GB δεδομένα, είναι τουλάχιστον αστείο. Με 100GB+ το μήνα κάτι γινεται.

 

Αλλιώς οι ταχύτητες του είναι άχρηστες.

 

Αυτό που λες δεν είναι σωστό. Τι σχέση έχει η κατανάλωση gb με την ταχύτητα. Αν πχ μια σελίδα χρειάζεται 10mb να ανοίξει, είτε με 5g είτε με 2g πάλι 10mb θα χαλάσεις. Απλά με 5g θα ανοίξει αστραπιαία.

Και βέβαια οι τιμές δεν είναι πλέον αυτές.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν είναι σωστό. Τι σχέση έχει η κατανάλωση gb με την ταχύτητα. Αν πχ μια σελίδα χρειάζεται 10mb να ανοίξει, είτε με 5g είτε με 2g πάλι 10mb θα χαλάσεις. Απλά με 5g θα ανοίξει αστραπιαία.

 

Και βέβαια οι τιμές δεν είναι πλέον αυτές.....

Δηλαδή πιστεύεις ότι το 5g για social, YouTube, spotify που πρακτικά είναι το συντριπτικό ποσοστό τις κίνησης δεδομένων ειδικά από smartphone έχει νόημα σε σχέση με το 4g; Φυσικά και δεν έχει. Έχει νόημα να έχω μπόλικα GB να κατεβάζω μερικές season από τις σειρές που παρακολουθώ για τις διακοπές μου σε χρόνο dt, αλλά εκεί τα GB που χρειάζονται είναι πολλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε βγει κατά πολύ εκτός θέματος.

 

Στα του κινητού τώρα, αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με το play store?

Μου βγάζει σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών από τον διακομιστή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε βγει κατά πολύ εκτός θέματος.

 

Στα του κινητού τώρα, αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με το play store?

Μου βγάζει σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών από τον διακομιστή.

Δοκίμασα μόλις τώρα, κανένα πρόβλημα. Δεν δοκιμάζεις ένα restart και μια εκκαθάριση cache και δεδομένων αν χρειαστεί;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και πάλι τίποτα.

Δοκίμασα και αφαίρεσα το λογαριασμό μου αλλά δε με αφήνει να τον περάσω ξανά μου λέει σφάλμα συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πιστεύεις ότι το 5g για social, YouTube, spotify που πρακτικά είναι το συντριπτικό ποσοστό τις κίνησης δεδομένων ειδικά από smartphone έχει νόημα σε σχέση με το 4g; Φυσικά και δεν έχει. Έχει νόημα να έχω μπόλικα GB να κατεβάζω μερικές season από τις σειρές που παρακολουθώ για τις διακοπές μου σε χρόνο dt, αλλά εκεί τα GB που χρειάζονται είναι πολλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξαναδιάβασε τον διάλογο γιατί κάτι σου ξέφυγε. Είχες κάτι στο μυαλό σου να σχολιάσεις αλλά εγώ είπα κάτι τελείως διαφορετικό. Η κατανάλωση gb δεν έχει καμία σχέση με την ταχύτητα. Το που και πόσα θα καταναλώσει ο καθένας είναι δική του υπόθεση. Και για να απαντήσω στο σκεπτικό σου, μάντεψε πόσα gb χαλάει κάποιος στα social για πχ live μεταδώσει πολλών λεπτών, συχνό ανέβασμα φωτογραφιών και βίντεο κλπ. Δεν λέω ότι το κάνω εγώ αλλά ξέρω πολλούς που το κάνουν. Πάντως ξαναλέω πως η ταχύτητα δεν έχει σχέση με την κατανάλωση και αυτό είναι το ζουμί.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιάβασε τον διάλογο γιατί κάτι σου ξέφυγε. Είχες κάτι στο μυαλό σου να σχολιάσεις αλλά εγώ είπα κάτι τελείως διαφορετικό. Η κατανάλωση gb δεν έχει καμία σχέση με την ταχύτητα. Το που και πόσα θα καταναλώσει ο καθένας είναι δική του υπόθεση. Και για να απαντήσω στο σκεπτικό σου, μάντεψε πόσα gb χαλάει κάποιος στα social για πχ live μεταδώσει πολλών λεπτών, συχνό ανέβασμα φωτογραφιών και βίντεο κλπ. Δεν λέω ότι το κάνω εγώ αλλά ξέρω πολλούς που το κάνουν. Πάντως ξαναλέω πως η ταχύτητα δεν έχει σχέση με την κατανάλωση και αυτό είναι το ζουμί.
Δεν διαφωνούμε, απλά γι αυτά που περιγράφεις δεν χρειάζεσαι και 5g. Το 5g είναι για πιο βαριές χρήσεις που βοηθάει όπως στο παράδειγμα που έδωσα με τις σειρές, εκεί όμως αναγκαστικά εμπλέκεται ο παράγοντας του όγκου δεδομένων. Εν κατακλείδι για να δω πρακτικά τα αποτελέσματα και βελτίωση εμπειρίας από το 5g θα πρέπει να το χρειάζομαι και να το χρησιμοποιώ κάτω από συνθήκες που στην πλειοψηφία τους απαιτούν και μεγάλο όγκο δεδομένων. Αν π.χ. θέλω να κατεβάσω μια σειρά που έχει μέγεθος 25gb εκεί και θα δω πραγματική διαφορά και βελτίωση στην ταχύτητα κατεβάσματος με το 5g, αναγκαστικά όμως εμπλέκεται και ο όγκος δεδομένων. Δηλαδή με τις παρούσες συνθήκες στην Ελλάδα είτε έχω 4g είτε έχω 5g απλά δεν θα την κατεβάσω από τα δεδομένα του κινητού αφού είναι πολύ λίγα και θα χρησιμοποιήσω την σταθερή γραμμή μου με ότι συνεπάγεται αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνούμε, απλά γι αυτά που περιγράφεις δεν χρειάζεσαι και 5g. Το 5g είναι για πιο βαριές χρήσεις που βοηθάει όπως στο παράδειγμα που έδωσα με τις σειρές, εκεί όμως αναγκαστικά εμπλέκεται ο παράγοντας του όγκου δεδομένων. Εν κατακλείδι για να δω πρακτικά τα αποτελέσματα και βελτίωση εμπειρίας από το 5g θα πρέπει να το χρειάζομαι και να το χρησιμοποιώ κάτω από συνθήκες που στην πλειοψηφία τους απαιτούν και μεγάλο όγκο δεδομένων. Αν π.χ. θέλω να κατεβάσω μια σειρά που έχει μέγεθος 25gb εκεί και θα δω πραγματική διαφορά και βελτίωση στην ταχύτητα κατεβάσματος με το 5g, αναγκαστικά όμως εμπλέκεται και ο όγκος δεδομένων. Δηλαδή με τις παρούσες συνθήκες στην Ελλάδα είτε έχω 4g είτε έχω 5g απλά δεν θα την κατεβάσω από τα δεδομένα του κινητού αφού είναι πολύ λίγα και θα χρησιμοποιήσω την σταθερή γραμμή μου με ότι συνεπάγεται αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά θεωρώ σπάνιο το κατέβασμα τόσων gb ταινιών. Ακόμα και τα απεριόριστα συμβόλαια έχουν "κόφτη" ταχύτητας μετά από κάποια gb (πχ το δικό μου στα 15gb). Άρα δεν νομίζω να κατεβάσει κάποιος ταινίες με δεδομένα (εκτός εξαιρέσεων).

Στα της ταχύτητας, εννοείται πως και με 4g κάνεις την δουλειά σου (ακόμα ακόμα και με καλό 3g) αλλά ποιος θα πει όχι στην έξτρα ταχύτητα? Είναι όπως με την ram. Τώρα έχω 8gb και μου δίνουν 12gb. Μάλλον υπερβολή αλλά ποιος δεν την θέλει?

Όπως και να έχει, όταν θα καθιερωθεί το 5g θα είναι σημαντικό μειονέκτημα να έχεις 4g συσκευή οπότε η επιλογή του note 10 5g είναι για μένα μονόδρομος. Τα 256gb αποθηκευτικου χώρου αλλάζουν με μια καρτουλα microsb ενώ το 4g όχι....

Με το ίδιο σκεπτικό παίρνω πάντα Dual SIM συσκευές κι ας μη τις χρειάζομαι. Όταν την πουλήσω γιατί να αφαιρέσω από το αγοραστικό κοινό το σημαντικό ποσοστό που θέλει Dual? Γιατί να ενδιαφερθούν για την αγγελία μου πχ 20 άτομα και όχι 30?

Προσωπικη άποψη πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θεωρώ σπάνιο το κατέβασμα τόσων gb ταινιών. Ακόμα και τα απεριόριστα συμβόλαια έχουν "κόφτη" ταχύτητας μετά από κάποια gb (πχ το δικό μου στα 15gb). Άρα δεν νομίζω να κατεβάσει κάποιος ταινίες με δεδομένα (εκτός εξαιρέσεων).

 

Στα της ταχύτητας, εννοείται πως και με 4g κάνεις την δουλειά σου (ακόμα ακόμα και με καλό 3g) αλλά ποιος θα πει όχι στην έξτρα ταχύτητα? Είναι όπως με την ram. Τώρα έχω 8gb και μου δίνουν 12gb. Μάλλον υπερβολή αλλά ποιος δεν την θέλει?

 

Όπως και να έχει, όταν θα καθιερωθεί το 5g θα είναι σημαντικό μειονέκτημα να έχεις 4g συσκευή οπότε η επιλογή του note 10 5g είναι για μένα μονόδρομος. Τα 256gb αποθηκευτικου χώρου αλλάζουν με μια καρτουλα microsb ενώ το 4g όχι....

 

Με το ίδιο σκεπτικό παίρνω πάντα Dual SIM συσκευές κι ας μη τις χρειάζομαι. Όταν την πουλήσω γιατί να αφαιρέσω από το αγοραστικό κοινό το σημαντικό ποσοστό που θέλει Dual? Γιατί να ενδιαφερθούν για την αγγελία μου πχ 20 άτομα και όχι 30?

 

Προσωπικη άποψη πάντα.

Όχι με 3g όσο καλό και αν είναι δεν κάνεις την δουλειά σου πια, τα νεύρα σου σπας. Εννοείται ότι για όποιον μπορεί η καλύτερη έκδοση από όλες τις απόψεις είναι η 5g.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι με 3g όσο καλό και αν είναι δεν κάνεις την δουλειά σου πια, τα νεύρα σου σπας.

 

Καθ' υπερβολή.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα έπρεπε όλοι να αγοράζουν κανονικά το 5G (μιας και θα λειτουργούν και σε 4G), ακόμη και εάν δεν έχει δίκτυο 5G ο πάροχος!

 

Ήθελα νάξερα τι θα τα κάνουν τα 4G, όταν δεν θα τα αγοράζει κανείς ή ακόμη καλύτερα όταν η μεταπωλική τους αξία θα έχει πέσει στα τάρταρα καθώς θα κυκλοφορεί το 5G (με καλύτερες δυνατότητες σε modem του 4G)? https://gizchina.it/2019/08/modem-samsung-exynos-produttori-cina-5g/

 

Λυπάμαι αλλά η απάντησή σου ήταν εντελώς επιφανειακή!

 

https://gizchina.it/2019/08/huawei-copertura-5g-entro-2025/

 

Δεν υπάρχει καν έκδοση 5G επίσημα για Ελλάδα πασά μου.

Σε χώρες που δεν υπάρχει δίκτυο 5G, δεν εισάγονται επίσημα 5G συσκευές.

Τι σε καίει στην αξία μεταπώλησης; Έχεις την εντύπωση ότι η 5G έκδοση αντί για την 512 4G θα πωλείται λιγότερο σε 1-2 χρόνια που πουλάει ο περισσότερος κόσμος την συσκευή;

Ή μιλάμε για συσκευή που θα την κρατήσει κάποιος 5ετια; Γιατί είτε 5G, είτε 1TB χώρο, μετά από τόσα χρόνια η συσκευή θα πωλείται για 40 ευρώ και 2 τυρόπιτες.

Ενηγουει, ο καθένας ας πάρει ότι θέλει.

Προς το παρόν, όταν κατεβαίνω Ελλάδα (Ελλάδα, όχι στο κέντρο στην Αθήνα) πέφτω από τα ~250mbps που έχω στη Γερμανία στα 20-25.

Ακόμα δεν είδε ταχύτητες 4G+ η πλειοψηφία στην Ελλάδα, το πιλοτικό 5G μας μάρανε..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς, σύμφωνα με τα συμπεράσματα της παραπάνω κουβεντούλας μας, ο νέος αγοραστής του Note 10 για την Ελλάδα δεν θα πρέπει να στοχεύει σε μια συσκευή 5G (ακόμη κι αν ζει σε πιλοτικές πόλεις (πχ. Τρίκαλα, Καλαμάτα) και με δεδομένο ότι θα έχουμε καινούργιο πρωτόκολλο για το WiFi μέσα σε 8-9 μήνες καλό είναι να αναβάλλει εντελώς την αγορά του νέου κινητού μιας και έχει ήδη στην κατοχή του το Note 9! Νομίζετε ότι κανείς θα χάσει πολύ από τεχνολογία του Note 10+. αν δεν το αγοράσει σήμερα? (...για περάσει έτσι η κουβέντα και στα δήθεν νέα τεχνολογικά προσόντα της νέας συσκευής σε σχέση με την δική μας)

Κρίνω επίσης σωστές τις σκέψεις για τον όγκο των δεδομένων - τιμές - ταχύτητα. Είναι πρώιμη (ίσως και ανώριμη) η σκέψη χρήσης του 5G, ακόμη κι αν ζω στα Τρίκαλα!

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος αγοραστής της συσκευής θα την αγοράσει γιατί είναι χομπίστας και τον ενδιαφέρει να αγοράσει νέα συσκευή για τον Χ Ψ λόγο. Δεν θα δώσει 1250 ευρώ ο μέσος καταναλωτής στην Ελλάδα, όταν αυτά τα χρήματα είναι 2 ή 3 μισθοί για την πλειοψηφία.

Εάν η Ελλάδα είχε πραγματικά συμβόλαια και όχι αυτές τις νόμιμες ληστείες που αποκαλούν συμβόλαια, θα σου έλεγα ότι οποιοσδήποτε μπορεί να πάρει την συσκευή, οπότε ίσως θα έπρεπε να επενδύσει σε μια νέα τεχνολογία.

Όπως και να χει, εγώ μένω μένω στο note 9 και ότι είχα να πω για το 10 το είπα στο ανάλογο θέμα. Δεν με ενθουσίασε η συσκευή οπότε δεν θέλω και να ασχοληθώ περισσότερο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς, σύμφωνα με τα συμπεράσματα της παραπάνω κουβεντούλας μας, ο νέος αγοραστής του Note 10 για την Ελλάδα δεν θα πρέπει να στοχεύει σε μια συσκευή 5G (ακόμη κι αν ζει σε πιλοτικές πόλεις (πχ. Τρίκαλα, Καλαμάτα) και με δεδομένο ότι θα έχουμε καινούργιο πρωτόκολλο για το WiFi μέσα σε 8-9 μήνες καλό είναι να αναβάλλει εντελώς την αγορά του νέου κινητού μιας και έχει ήδη στην κατοχή του το Note 9! Νομίζετε ότι κανείς θα χάσει πολύ από τεχνολογία του Note 10+. αν δεν το αγοράσει σήμερα? (...για περάσει έτσι η κουβέντα και στα δήθεν νέα τεχνολογικά προσόντα της νέας συσκευής σε σχέση με την δική μας)

Κρίνω επίσης σωστές τις σκέψεις για τον όγκο των δεδομένων - τιμές - ταχύτητα. Είναι πρώιμη (ίσως και ανώριμη) η σκέψη χρήσης του 5G, ακόμη κι αν ζω στα Τρίκαλα!

 

Πως έφτασες στο συμπέρασμα ότι ο νέος αγοραστής (όποιος το πάρει τελικά) ΔΕΝ θα πρέπει να στοχεύει στο 5g?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει καν έκδοση 5G επίσημα για Ελλάδα πασά μου.

Σε χώρες που δεν υπάρχει δίκτυο 5G, δεν εισάγονται επίσημα 5G συσκευές.

Τι σε καίει στην αξία μεταπώλησης; Έχεις την εντύπωση ότι η 5G έκδοση αντί για την 512 4G θα πωλείται λιγότερο σε 1-2 χρόνια που πουλάει ο περισσότερος κόσμος την συσκευή;

Ή μιλάμε για συσκευή που θα την κρατήσει κάποιος 5ετια; Γιατί είτε 5G, είτε 1TB χώρο, μετά από τόσα χρόνια η συσκευή θα πωλείται για 40 ευρώ και 2 τυρόπιτες.

Ενηγουει, ο καθένας ας πάρει ότι θέλει.

Προς το παρόν, όταν κατεβαίνω Ελλάδα (Ελλάδα, όχι στο κέντρο στην Αθήνα) πέφτω από τα ~250mbps που έχω στη Γερμανία στα 20-25.

Ακόμα δεν είδε ταχύτητες 4G+ η πλειοψηφία στην Ελλάδα, το πιλοτικό 5G μας μάρανε..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Νίκο, ακόμη κι αν πωλούνται στην ίδια τιμή (πχ των 2 τυροπιτων που είπες) εφόσον υπάρχει 5g, η 4g θα φύγει πολύ πιο δύσκολα. Ο αγοραστής π α ντα θα προτιμάει την 5g συσκευή κι εσύ με την 4g θα την δώσεις αφού πουληθούν οι 5g εκτός κι αν ρίξεις ακόμα περισσότερο την τιμή. Γιατί όπως είπα, τα 256gb είναι αρκετά κι αν δεν είναι, ρίχνεις μια καρτουλα και τέλος. 5g όμως δεν μπορείς να έχεις αν δεν το πάρεις από την αρχή.

Και εννοείται πως θα έρθει και στην Ελλάδα. Να ξεστοκαρουν πρώτα τις 4g που κατά την γνώμη μου κακώς έβγαλαν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η γνώμη μου είναι ότι αν ήταν σε προχωρημένο στάδιο το δίκτυο 5G δηλαδή τουλάχιστον ένα 40% ποσοστό κάλυψης παγκοσμίως, τότε η samsung και η κάθε samsung θα προωθούσε μόνο συσκευές 5G και όχι και 4G ταυτόχρονα, και μέχρι να φθάσουμε σε αυτό το επίπεδο θα περάσουν σίγουρα δύο χρόνια, οπότε δεν έχει και νόημα να σκέφτεται κάποιος την τιμή μεταπώλησης, παρά μόνο αν στο τόπο που κατοικεί υπάρχει δίκτυο 5G ώστε να το απολαύσει. Πολύ κουβέντα για το τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...