Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβάζεις το nice catch από το store της Samsung και θα σου δείξει ποια εφαρμογή "ξυπνά" τη συσκευή.

Βλέπω μόνο Android system και viber τπτ άλλο γενικά

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι και το φορτιζω κλειστο για καλυτερα και εχω αργο φορτιστη, δηλαδη στα 5v και 0.85 ampere ενταση. Ο φορτιστης του κινητου ειναι στα 5 volt και 2 ampere ή στα 9 volt και λιγο λιγοτερη ενταση, δε θυμαμαι ποσο. Και τα 2 ειναι γρηγορη φορτιση, δεν ειναι τρομερα γρηγορη αλλα απο τη στιγμη που το κινητο με βγαζει τη μερα (γενικα με βγαζει 2 μερες ανετα), γιατι να το βαζω στη γρηγορη? βραδυ που δεν το δουλευω, το κλεινω και φορτιζει αργα.

 

Οσο για τη συντηρηση της μπαταριας, η πτωση με τη γρηγορη ξεκιναει απο το 6μηνο, οταν θες το κινητο για τουλαχιστον 1-1,5 χρονο και ενα 20% να χασεις, ειναι ποσο σημαντικο, ειδικα αν εισαι στο οριο να σε βγαζει μια μερα.

 

Οκ θενκς! Κατατοπιστικοτατος.

 

Παρομοια χρηση κανω. Σε αργη το φορτιζω κι εγω. Οποτε υπαρχει και πιο αργη. Κομπλε.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το nice catch από το store της Samsung και θα σου δείξει ποια εφαρμογή "ξυπνά" τη συσκευή.

 

Κατέβασα την εφαρμογή, την οποία δεν ήξερα καν ότι υπάρχει,

αλλά έχει ένα σωρό τικαρισμενες επιλογές, και δεν κατάλαβα , πως δουλεύει ;

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι και το φορτιζω κλειστο για καλυτερα και εχω αργο φορτιστη, δηλαδη στα 5v και 0.85 ampere ενταση. Ο φορτιστης του κινητου ειναι στα 5 volt και 2 ampere ή στα 9 volt και λιγο λιγοτερη ενταση, δε θυμαμαι ποσο. Και τα 2 ειναι γρηγορη φορτιση, δεν ειναι τρομερα γρηγορη αλλα απο τη στιγμη που το κινητο με βγαζει τη μερα (γενικα με βγαζει 2 μερες ανετα), γιατι να το βαζω στη γρηγορη? βραδυ που δεν το δουλευω, το κλεινω και φορτιζει αργα.

 

 

 

Οσο για τη συντηρηση της μπαταριας, η πτωση με τη γρηγορη ξεκιναει απο το 6μηνο, οταν θες το κινητο για τουλαχιστον 1-1,5 χρονο και ενα 20% να χασεις, ειναι ποσο σημαντικο, ειδικα αν εισαι στο οριο να σε βγαζει μια μερα.

 

 

 

 

 

 

 

Φιλε μου ο καθε ενας κανει τις επιλογες του, εσυ μπορει να θες να φορτιζεις μιση ωρα μες τη μερα και να δουλευεις συνεχεια. Εγω που δεν ξεμενω μες τη μερα ποτε, ειτε το παω για 2η μερα που το κανω οταν με βρει η πρωτη σε ποσοστο πανω απο 55% και φυσικα οταν ξερω οτι επομενη μερα θα ειναι νορμαλ, πχ δεν ξεκιναω ταξιδι και να το αφησω με μιση μπαταρια, τοτε εφοσον θα βγαλω οπως ειπαμε ειτε την 1η ειτε και την 2η μερα, γιατι να το βαλω στον υπνο μου να φορτιζει γρηγορα?

 

γιατι να χασω εστω και λιγο απο την υγεια της μπαταριας?

 

 

 

ΠΡοσωπικα τα πιο πολλα κινητα μου τα πουλαω λιγον πριν το χρονο καιθα μπορουσε να μη με νοιαζει και να πω, ας το φαει ο επομενος, ομως δεν λειτουργω ετσι. Τα κινητα μου εφοσον τα φορτιζω οταν κοιμαμαι, δεν βρισκω το λογο να φθειρω μπαταρια ακομα και αν ξερω οτι θα το παρει αλλος μετα, δεν το βρισκω και τιμιο.

Και καλά κάνεις, ο καθένας με τα γούστα του.

Εγώ φορτιζα με "αργή" πριν μερικά χρόνια το βράδυ για τον ίδιο λόγο. Όταν μου έτυχαν 2 3 φορές απρόοπτα περιστατικά όμως και δεν είχα μπαταρία, το σταμάτησα για τον λόγο που εξήγησα παραπάνω.

Και η πτώση που είδα στο s8+ με 1μιση χρόνο σε fast charge μόνο, ήταν μηδενική.

Τώρα για το note, 2-2μιση μέρες με πάει κι εμένα η αυτονομία, εφόσον τελειώνω τη μέρα μου με 55-60%.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάμε όλοι μαζί εδώ μέσα να δούμε το Galaxy UNPACKED ΝΟΤΕ 10

σε Live stream σήμερα 7 Αυγούστου και ώρα 11.00 το βράδυ

και ταυτόχρονα -αν θέλουμε- να σχολιάζουμε τα τεκταινόμενα...

Οι γνωρίζοντες άριστα αγγλικά μπορούν να βοηθήσουν περισσότερο τους φίλους μας...

https://www.samsung.com/global/galaxy/events/unpacked/

Υ.Γ. Ραντεβού λοιπόν μετά το ματσάκι με τον Ολυμπιακό....

Από θρύλο σε θρύλο η σημερινή βραδιά!!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-note10/buy/

 

Ανακοινώθηκε πρόγραμμα ανταλλαγής. Θα ανοίξει ξεχωριστό νήμα να μην βαρύνουμε άλλο το παρόν;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-note10/buy/

 

Ανακοινώθηκε πρόγραμμα ανταλλαγής. Θα ανοίξει ξεχωριστό νήμα να μην βαρύνουμε άλλο το παρόν;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

100€ πλεον ονομαστικης αξιας παλιου. Δηλαδη? Κανα 600αρι αν μιλαμε για το νοτε 9?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

100€ πλεον ονομαστικης αξιας παλιου. Δηλαδη? Κανα 600αρι αν μιλαμε για το νοτε 9?
Λογικά ναι, μπορεί και 650. 3d scanning το 10+, Ουάου, ότι πρέπει με τον 3d printer..

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως public ,κωτσοβολος δεν το εχουν ανεβασει για προπαραγγελια στην σελιδα τους ακομη.ειναι νωρις λογικα.οταν λεει 100€ απο την ονομαστικη τιμη του παλιου?τι καταλαβαινετε?

To όφελος των 100€ αναφέρεται στο ποσό πλέον της ονομαστικής αξίας του smartphone που επιστρέφεται. Η προσφορά ισχύει για αγορές από 8-8-2019 έως 22-8-2019 στα συμμετέχοντα καταστήματα μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Η προσφορά ανταλλαγής ισχύει για αγορές του Galaxy Note10|10+ και ταυτόχρονη επιστροφή του παλιού σας smartphone κατά το χρονικό διάστημα από 8-8-2019 έως 22-8-2019 στα παραπάνω συμμετέχοντα καταστήματα. Το όφελος των 100€ ισχύει για την αγορά ενός Galaxy Note10|10+ και αφαιρείται από την εκάστοτε ισχύουσα σε κάθε κατάστημα τιμή λιανικής επιπλέον της ονομαστικής αξίας του παλιού smartphone που επιστρέφεται. Οι όροι και η ονομαστική αξία ανταλλαγής του παλιού σας smartphone με το νέο Galaxy Note10|10+ καθορίζονται από τα συμμετέχοντα καταστήματα. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε σε ένα από αυτά!

 

Τωρα το ειδα...

Δηλαδη,εαν το public εχει στα 699€ Το note 9?

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω εκείνη την περίοδο θα ρίξουν την τιμή στο 9άρι για να βγάλουν απ'τη μύγα ξίγκι

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο θα ειναι στην ουσια το ''pre order''δωρο για οσους προ παραγγειλουν.
Ε ναι, δεν είναι η πρώτη φορά. Ονομαστική αξία είναι η τιμή του μεταχειρισμένου smartphone που θα επιστρέψεις . Λογικά το note 9 θα το παίρνουν 500 - 550 fingers crossed, συν το δώρο των 100€

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Media Markt το ανέβασε

https://www.mediamarkt.gr/el/shop/samsung-galaxy-note10.html#prods

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Το τσεκαρα κ γω.αλλα δεν αναφερει το ποσο της εκπτωσης

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε τρία διαφορετικά μοντέλα με exynos, qualcomm lte and qualcomm 5g?

 

Δες εδώ τις ανύπαρκτες-υπαρκτές διαφορές (του σοσιαλκαπιταλισμού) στους επεξεργαστές.... https://www.xda-developers.com/samsung-exynos-9825-announced-galaxy-note-10-launch/

και εδώ τις δήθεν υπαρκτές... (The differences between these devices are the display size, battery size, and micro SD card).

Όλα εδώ...https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-note-10-specs-features-price-availability/

Αφού να φανταστείτε έβαλα αγγελία να πουλήσω το Note 9 και παρά την ζήτηση... το ψιλομετάνοιωσα! 'Ιδωμεν!

Υ.Γ. Ολόκληρη Κορέα δεν την έφτασε την Sams?? Στην Ν.Υ. (ά ρε πλανεύτρα ΝΥ πότε θα ξανάρθω) έκανε την παρουσίαση του κινητού.... (πρώτο σχόλιο για την παρουσίαση)

Εμ που ήθελες και συ να την κάνει στην Γκουανταλαχάρα (Silicon Valley)? (ρητορική ερώτηση)

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone που έβγαλε τιμή για ανταλλαγή είναι έως 297 ευρώ για το note 9

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone που έβγαλε τιμή για ανταλλαγή είναι έως 297 ευρώ για το note 9

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

297+100 το δώρο? Και πάλι δεν λέει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tο pre order δώρο για το Note 10+ είναι η θήρα ακουστικόν και ένα usb flash 8gb τις kingstone χαχαχα Εδω στην Αμερικη ειναι ενας wireless charger και μια σχετικα καλη εκπτωση χωρίς να σου παρουν το παλιό κινητό σου. Αμα σου παρουν και το παλιό είναι αρκετά καλή έκπτωση. Ανταγωνίζεται την apple εύκολα. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε κανένα καλό τζαμακι της προκοπής με Καλή εφαρμογή και αν γίνεται full face?

 

Έχω χαλάσει 3 Τζαμάκια μέχρι τώρα και δεν έχω βρει κανένα με Καλή εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ

 

Τα κολλήματα της sammy Το κουρμπαριστο γυαλί μου μεσα.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

297+100 το δώρο? Και πάλι δεν λέει.

 

Και φυσικά και δεν λέει!! Αφού ανάλογα με την κατάσταση του κινητού και πόσους μήνες έχει ακόμα εγγύηση και το αρχικό κόστος του καινούργιου το βάζεις αγγελία μόνος σου και βγάζεις παραπάνω λεφτά μόνος σου!!

Και από την άλλη ανταλλαγή day one για μένα δεν συμφέρει καθόλου!!

Αφού σε 4 με 6 μήνες θα έχει πέσει η τιμή του 300 ευρώ πιστεύω τότε θα αξίζει να πουλήσεις το note 9 και να βάλεις περίπου 200-300 ευρώ και να το πάρεις Πολύ πιο οικονομικά θα βγει.

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει και τόσο το note 10 και τόσο

Το μόνο παράπονο που έχω από το note 9 είναι η κάμερα! Θα την ήθελα να είναι σαν του pixel η pixel 2!!

 

Και δεν καταλαβαίνω γιατί στο portrait mode κάνει φουλ ζουμ?

Και χαλάει τόσο πολύ η ποιότητα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχετε να προτείνετε κανένα καλό τζαμακι της προκοπής με Καλή εφαρμογή και αν γίνεται full face?

 

Έχω χαλάσει 3 Τζαμάκια μέχρι τώρα και δεν έχω βρει κανένα με Καλή εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ

 

Τα κολλήματα της sammy Το κουρμπαριστο γυαλί μου μεσα.

 

https://www.uniqueshop.gr/t-max-liquid-full-glue-3d-tempered-samsung-galaxy-note-9.html

 

Εδώ εισαι

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά και δεν λέει!! Αφού ανάλογα με την κατάσταση του κινητού και πόσους μήνες έχει ακόμα εγγύηση και το αρχικό κόστος του καινούργιου το βάζεις αγγελία μόνος σου και βγάζεις παραπάνω λεφτά μόνος σου!!

 

Και από την άλλη ανταλλαγή day one για μένα δεν συμφέρει καθόλου!!

 

Αφού σε 4 με 6 μήνες θα έχει πέσει η τιμή του 300 ευρώ πιστεύω τότε θα αξίζει να πουλήσεις το note 9 και να βάλεις περίπου 200-300 ευρώ και να το πάρεις Πολύ πιο οικονομικά θα βγει.

 

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει και τόσο το note 10 και τόσο

 

Το μόνο παράπονο που έχω από το note 9 είναι η κάμερα! Θα την ήθελα να είναι σαν του pixel η pixel 2!!

 

 

 

Και δεν καταλαβαίνω γιατί στο portrait mode κάνει φουλ ζουμ?

 

Και χαλάει τόσο πολύ η ποιότητα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

https://www.uniqueshop.gr/t-max-liquid-full-glue-3d-tempered-samsung-galaxy-note-9.html

 

 

 

Εδώ εισαι

Πολύ καλό, αυτό φοράω & εγώ άψογα τοποθετημένο. Κανένα πρόβλημα με τα κυρτά μέρη τής οθόνης. Το αγόρασα- τοποθέτησαν στον Κορυδαλλό στο techface.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα βγει το Νote 5G τότε οι τιμές του 4G θα είναι χώμα....

Η υπομονή είναι πικρή, αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ, 1712-1778, Γαλλοελβετός φιλόσοφος

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

30 του μηνός κυκλοφορεί το 5G, μαζί με όλα τα υπόλοιπα.

Επίσης η τιμή είναι ίδια με το 4G 512GB, οπότε από όποια πλευρά και να πιάσεις το σχόλιο σου, είναι εντελώς άτοπο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...